CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hanis6969

pendamping atau penjaga

Intanterpilih09 replied at 4-4-2019 07:42 AM
Masa sy 1st pregnant suami mimpi ada sorg makcik mnta baby. Time tu suami tgh dukung baby n dia teru ...

masa saya preggy anak 1st dulu, saya mimpi ada lelaki berjubah putih seolah2 saya kenal berada dimuka pintu bilik tanpa sebarang bicara. hanya pandangan dan senyuman. mungkin bukan rezeki juga, selepas 2 minggu saya gugur.
lelaki berjubah tu, masa saya remaja memang kerap kali hadir dalam mimpi saya ketika umur 12 tahun sampai la 15 tahun. umur 16 tahun keluarga berpindah ke daerah lain, sejak tu dah tak de mimpi2 mcm tu sehingga la saya preggy.

jazaa100 replied at 4-4-2019 08:59 AM
Alhamdulillah.....

Seronoknya dgr pencapaian dia...semuga terus menjadi anak soleh & muslim yg  ...

Aamiin

Lililisa replied at 4-4-2019 09:00 AM
xde pun..tp alhamdulillah ank saye x de ape2 yg pelik..minta dijauhkan lah...

Ye minta di jauhkan..tak maulah benda2 pelik ni kan. Bukan tak percaya tp biarlah kita tak terlibat.

Adik saya mengandungkan anak sulung selalu mimpi ade perempuan kuku panjang usap2 perut dia. Bila kerap sangat mimpi and pegi berubat org tu ckp nasib baik cepat kalau tak boleh hilang anak benda tu nak amik.

assalamualaikum... saya just nak tanya. mungkin lari topik sikid tp smpi sekarang terfikir2. sekarang nie saya tgh pregnant nk masuk 4 bulan. anak no 5... hadoii. da plan da xmo baby lg da rezeki kan.

masa mula2 pregnant saya memang tension, stress, serabut... segala lah. saya xleh terima yg saya pregnant. maklum laaa anak da ramai kan.. hehehe... mcm2 yg saya fikirkan terutama bab duit la.

memula pregnant saya x bgtau suami pun sebab saya tau dia pun xmo baby lg. tp as suami dia tau bila date period isteri dia.... hahahhahaha.. dia da start perasan period saya lmbt . dia asik keep tanya then akhirnya saya gtau saya preggy... kami sama2 stress... hahahahahaa

x silap masa tu kandungan da 8 minggu... kami sama2 buntu fikir mcmana leh pregnant sedangkan kami pakai protection. dekat 2 minggu laaa kami x hepi... nasib baik anak2 terurus walaupun hati kami sama2 koyak...

tp satu yg saya perasan suami saya semakin dekat dgn Allah... dia rajin solat malam... al-quran x tinggal then walaupun dia stress dia xde marah2. saya hepi laaa kan. satu hari tu dia keje syift malam... dia wassup saya.  dia gtau dia redho saya pregnant coz da anak dia kan. then dia gtau jugak... smlm dia ada mimpi. dlm mimpi tu ada seorang lelaki pakai baju putih muka x berapa jelas laa.. lelaki tu jumpa dia suruh dia terima baby dalam kandungan nie dgn ikhlas hati. siap bgtau baby nie perempuan. at that time da laaa malam... meremang bulu roma saya. dari tido kat bilik saya lari join tido kat bilik anak2.. hahaha...

dr time tu smpi laaa sekarang saya terfikir adakah tu jelmaan yg baik ataupun just gangguan syaitan masa suami saya tido. saya pun sepanjang trimister pertama pregnant kan kita akan alah, loya & so on laa. saya punya alahan tu sama mcm saya pregnant anak first. bby girl.

Magggiee replied at 5-4-2019 07:10 PM
Adik saya mengandungkan anak sulung selalu mimpi ade perempuan kuku panjang usap2 perut dia. Bila ke ...

Omakkk seramnya

Follow Us
Antie I cerita, abg I penah nak Kena amek.. tp Tak boleh.. masa mak I pregnant abg I, dia Kena pakai baju terbalik.. tp my mom Tak penah cerita dkt Kita org..

lotus_g replied at 5-4-2019 07:31 PM
assalamualaikum... saya just nak tanya. mungkin lari topik sikid tp smpi sekarang terfikir2. sekaran ...

yela sis..faham..mmg kwn2 sya yg de rmai ank pun akn ckp bende yg sme mcm sis..tp sya slalu nmpak lpas baby lahir hidup diorang totally 100% brubah..sebab rezki ank tu lain drpd ank2 yg lain..

tentang mimpi tu sya rs mungkin petunjuk yg baik mungkin suami sis de istikharah ke tahajjud ke hajat ke..xsiapa tau..mcm sis mention..

org tue tu nk smpaikan pesanan yg baik la tu kan..sbb sis dgn suami pn masing2 stress..

sya doakan kandungan sntiase sihat..n dipermudahkan semue urusan..

Magggiee replied at 5-4-2019 07:10 PM
Adik saya mengandungkan anak sulung selalu mimpi ade perempuan kuku panjang usap2 perut dia. Bila ke ...

pe yg amek..saka ke..lain mcm je care dia approach

bungalavender19 replied at 5-4-2019 09:38 PM
Antie I cerita, abg I penah nak Kena amek.. tp Tak boleh.. masa mak I pregnant abg I, dia Kena pakai ...

yeke..nape kne pakai bju trbalik ye..de petue ke ataupun tu g cara mengatasi gangguan tu..

Mak haku citer time ngandung adik2 haku pernah terserempak org tua berjubah putih Kat tangga dlm umah kul 2-3pg kebetulan mak bgun nk ke tandas tp org tua tu cm berdiri tegak n terus ilang cm tu la...

N mak ckp tu cm penjaga ahli keluarga la belah atok haku a.k.a bapak kpd mak n jenis x kacau org n sekadar penjaga je, rumah pusaka atok nenek haku tu mmg kerap la mak jumpa org tua berjubah putih tu...n arwah atok haku ckp mmg penjaga, tp haku x tau la dari ne arwah atok haku dpt mungkin keturunan dulu2 kot

acikhan replied at 6-4-2019 12:52 PM
Mak haku citer time ngandung adik2 haku pernah terserempak org tua berjubah putih Kat tangga dlm uma ...

yeke..mcm mne diorang tau tu penjaga..makne mmg de perjanjian jd penjaga ke..curious nk tau..

lotus_g replied at 5-4-2019 11:31 AM
assalamualaikum... saya just nak tanya. mungkin lari topik sikid tp smpi sekarang terfikir2. sekaran ...

Jgn takut..

Suami u dpt petunjuk yg baik2..

Semoga yg baik2 saja buat u and family..

Nothing scary actually cerita u, lebih kpd satu keinsafan buat kita manusia ni sentiasa alpa dan sentiasa fikir apa yg kita buat tu dh betul2 terbaik sedangkan hanya Allah Taala yg Lebih Mengetahui..

acikhan replied at 6-4-2019 04:52 AM
Mak haku citer time ngandung adik2 haku pernah terserempak org tua berjubah putih Kat tangga dlm uma ...

Org dulu2 bela saka utk menjaga harta2 mereka..

Zaman dulu mana ada cctv kan..

Nak ke satu2 daerah even kg sebelah pon ambik masa..tinggal rumah agak lama x de penghuni..

Jd membela ni nak menjaga rumah mereka..

Org zaman sekarang yg bergantung kpd ayat2 suci al quran pagar kediaman harta benda mereka

hanis6969 replied at 6-4-2019 02:52 PM
yeke..mcm mne diorang tau tu penjaga..makne mmg de perjanjian jd penjaga ke..curious nk tau..

Tah la noks, haku pun x tau cmne arwah atok haku dpt mende2 nie... Walaupun arwah atok haku da meninggal tp rumah pusaka skang nie yg duduk maksu ank banak yg duduk n die citer mende2 mistik2 Ade gal berlaku dlm umah pusaka tu tp memandangkan maksu haku nie jenis hati kering gak n kebetulan dpt suami n ank2 yg kuat pengangan agama jd x de nyer nk pikir seram bagai...huhuhu

Tp Kan, paklang haku nie die org luar n bekas askar hutan n diperkatakan oleh maklang haku yg si paklang haku Ade six senth atau hijab terbuka klo blik kg n nk tido kt umh pusaka nie mesti die kene kacau x pun kene d alihkan tmpat tp maklang n ank2 die x de pulak kene kacau...

Sejak dari situ la klo blik kg maklang haku ank beranak x de nak tido kt umah pusaka tu dorg kdg2 tido umah maktam haku depan umah tu je x pun tido hotel...

pinksarah replied at 6-4-2019 03:25 PM

Tu la Kaka pink, org2 dolu jahil Bab mende nie, tp tu la back kata mak haku sepanjg dilahirkn sampai membesar kt umh pusaka tu arwah atok haku x pnh nk berasap ke,kemenyan ke x de, cuma hanya kenduri @ tahlil tuk org2 yg da x de je..

N mgkin arwah atok haku da buang ke ape ke kn tanpa pengetahuan ank2 jd time arwah atok ninggal alhamdulillah mmg dipermudahkan cuma meninggal berseorangan shj n cume lambt bpe minit je maksu haku x sempat jumpa arwah...

N mmg btl Kat tepi umah pusaka tu Ade pokok pulasan mak haku ckp situ mmg tmpat 'mende' tu   @ rumah dorg la...allahuallam

Alfatihah tuk arwah atok aumm..huhu..

acikhan replied at 6-4-2019 04:04 PM
Tah la noks, haku pun x tau cmne arwah atok haku dpt mende2 nie... Walaupun arwah atok haku da men ...

dasyat jgak ksah family awk ni..tp ye la..mmg de je family mcm ni cume kdg diorang xtau nk citer cemane kan..sya pun ikutkan de salasilah kturunan perawat tradisional..tp lme dh family xnk ikut so bende tu mcm angin lalu je la..mcm sya pun kne gangguan g darul syifa cari ust jgak..hehe..kte xde keyakinan ubati diri sndiri wlaupun sbnarnye smue org bleh ruqyah diri sndiri kan..

acikhan replied at 6-4-2019 04:10 PM
Tu la Kaka pink, org2 dolu jahil Bab mende nie, tp tu la back kata mak haku sepanjg dilahirkn samp ...

Alhamdulillah..insya Allah pengakhiran yg baik utk org2 yg baik..
dlu kcik2 duk kt kg jgak..mmg keadaan kg mcm tu kan..de pkok yg kte seram sgt..nk lalu senja sorang2 pun dh tkut..kdg lalu dpan rmah org opah ke tok yg seram..huhu..ble skang bru faham..mungkin de tapak kt area2 yg kte seram tu..

semoga tuk awk diletakkan dkalangan org yg dikasihi oleh Nya...

pinksarah replied at 6-4-2019 03:25 PM

yela kan..lgpun dlu2 ilmu agama islam x sedalam sekarang penghayatannye..masih rmai trbawak2 dgn ritual keturunan...

stiap family de background msing2..

hanis6969 replied at 6-4-2019 04:21 PM
dasyat jgak ksah family awk ni..tp ye la..mmg de je family mcm ni cume kdg diorang xtau nk citer c ...

Biasa je tu awk, tp sebelah abah sye lg payah n susah, bler d fikirkan balik kesian arwah No sye a.k.a nenek iaitu mak kpd abah sye....punca sbb arwah seorg perawat kanser payudara tp diselitkan penutup sbg cth Ade duit sen sen... N Ade KERIS di sebalik nyer...

Walaupun arwah no sye da meninggal n SAKA kn yg kecik2 tu da buang tp yg besa2 tu mmg payah nak buang...

Tp Kan, haku musykil gak sbb org ckp umah kuarga haku Kat kg tu pun Ade 'penjaga' x tau la btl ke x Kan... Nie dari mulut org @ org yg Ade ilmu mende nie...allahuallam