CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: melnanzz

12 buah sekolah paling berhantu di Malaysia yang simpan pelbagai kisah misteri

cmf_jy77 replied at 4-4-2019 11:00 AM
hi! aku pn sek cheras gak dari 1990-1994. sepanjang sek situ mmg tak penah la kuar citer sek kita  ...

Hi.. Ada jugak warga cari yg sama sekolah.. Hehe.. Iols batch 1999-2003. Hahaha betul.. Boleh tahan juga mendonia ya, siap masuk paper pasal pelajar smkc hisap rokok kat velodrom.. Budak sekolah pun dah serupa hantu.. Gaduh memanjang. Gaduh pulak jenis hardcore punya. Ramai sangat pelajarnye.. Sekali perhimpunan beribu murid beratur.. Masa zaman iols bukan dengan budak Alam Shah je deme bergaduh, dengan budak sekolah bandar tun razak, sekolah bandar tasik selatan pun jadi.. Boleh pulak deme bergasak depan pagar sekolah bawak geng.. Yang melayu gado sama melayu, india gado sama india, cina gado sama cina. Belum pernah nampak berlain bangsa bergado. Hantu pun takut nak muncul agaknya, sebab bebudak ganaz dan buas sangat.

Banyak sekolah penang.. Kawan aku cakap sek agama almashoor tu pon angker gak. Bangunan lama kan. Dia amik gambar time petang pukul 5 lebih camtu. Macam2 entiti muncul dalam gambar.

Sape sini yg bljr kat sekolah perempuan st george penang?sekolah tu sebutan dia sen jojes dulu kakak angkat aku ada la citer ada hari dlm setiap tahun akan ada gangguan secara besar2 besaran...sekolah tu ada gak urban legend dia..ada satu clock tower yg dikatakan tempat sorang student bunuh diri..ada sapa2 blh sahkan

Kalau tengok dari senarai Sekolah dalam list tersebut,kebanyakkan sekolah yang lama dan sekolah yg jenis Lelaki sahaja atau sekolah yang acah2 nama Mat Salleh.
Well..sekolah SMK kerteh juga ada kes histeria juag tapi dizaman adik aku yg sekolah. Aku ni kira murid pertama sekolah tersebut (1986). Dari aku tingkatan 1-5..alhamdulillah tak pernah ada kes histeria pun. Tapi sejak aku tinggalkan sekolah tu ( abih SPM). ada berlaku histeria teruk..teruk sangat. Aku nak bgtau detail pun sbb aku tak berapa tahu yang aku tahu mak Aku cerita sampai ada sorang pelajar tu dah tak berseoklah sebab akibat hsiteri tu.

cycra replied at 3-4-2019 09:32 AM
waktu adik dok kat Penang Free,,,pernah tok aku pi buat bacaan yaasin kat dorm dia then sembur sireh ...

kacau macam mana tu sis?
iols tau kes yang gambar ada penampakan tu je
kat sekolah free school/.

iols dulu ex budak sekolah victoria institution
katanya memang seram kalau malam2
pernah jugak iols masuk teman dia berlatih main beg pipe tu
memang seram gila dengan bangunan lama
ada terowong katanya yang jadi penghubung antara bangunan
dulu ada orang shooting filem seram dekat situ
rasanya macam cita karak ke apa
sapa tau ?

Follow Us
adila39 replied at 3-4-2019 11:55 AM
MCKK... sy aim nak anak sekolah disini... hmmm alamakk

masa 1st time gomen introduce 6A utk UPSR..tak ramai dapat 6A..so my son one of them..berebut skolah2 nak kan budak2 gini..bukan dia cari sekolah tp sekolah cari dia..termasuklah MCKK ni..tp anak meols tak mo sbb dia kata sekolah GAY..sori MCKKians..pardon my son's words

espri6006 replied at 6-4-2019 04:04 PM
Kalau tengok dari senarai Sekolah dalam list tersebut,kebanyakkan sekolah yang lama dan sekolah yg j ...

chuols kena masuk balik sekolah tuu..kasi halau mahkluk2 misteri..sbb masa chuols kat sana dia x berani kluar..ni adik meols..dia berani..(apa aku merepek ni)

puteribaya replied at 10-4-2019 03:26 AM
masa 1st time gomen introduce 6A utk UPSR..tak ramai dapat 6A..so my son one of them..berebut skol ...

erkkk ye keee.. btw anak i baru darjah 1...long way to go.. just planning sekolah apa to go. now pun sy masukkan sek premier. hmm alamak gay...

adila39 replied at 10-4-2019 11:48 AM
erkkk ye keee.. btw anak i baru darjah 1...long way to go.. just planning sekolah apa to go. now p ...

wallahua'lam..adatlah sekolah berasrama ni..meols pun hostel product dulu,..depan mata meols terang2..lesbos beromen dalam kelambu yg kelilingnya ditutup cadar?ko rasa?

puteribaya replied at 10-4-2019 11:26 AM
masa 1st time gomen introduce 6A utk UPSR..tak ramai dapat 6A..so my son one of them..berebut skol ...

tul la tu...

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

puteribaya replied at 10-4-2019 12:02 PM
wallahua'lam..adatlah sekolah berasrama ni..meols pun hostel product dulu,..depan mata meols teran ...

awat tak panggil cheq usha sekali...

hajimex replied at 10-4-2019 12:34 PM
awat tak panggil cheq usha sekali...

ermm..pasangan dia tu penah usha cheq..tapi cheq budak junior..so senior sapu..junior kena mengalah laa

Sebenarnya SEMUA SEKOLAH ok berhantu.. senang cerita.. bg firasat aku & kajian2 lisan aku selama hayat berada dsekolah nilah.. sebab siang sekolah amat sibuk.. bila mlm, sekolah menjadi bangunan sesunyi2nya.. ada sekolah yg dlm taman perumahan.. pun suram jer.. ada sekolah dikelilingi pokok2 besar pun scary jer.. dlm kwsn sekolah ni.. mesti adalah punya bilik2 yg x digunakan sama ada jd stor @ dibiar kosong. Igt kata2 ustz : bila sesbuah tempt itu dibiarkn kosong mlebihi bbrapa waktu , maka adalah penghuni2 lain.. gitu lah kiranya..
Stakat dr aku sekolah dlu di SMT Langkawi nun.. tahun aku tu tahun kritikal.. sb skolah dkaki gunung raya.. msa tu pembangunan 1st nk buat rumah rsanya.. cable car xdak lgi la.. yg tjadi msa tu, semua jentera2 kmpeni contractor utk pmugaran tanah habis x begerak.. msa tu pulak segala jin2 tu turun ke skolah kami.. scarykan.. yalah Langkawi tu tmpt "jin bertendang".. ni pngalaman aku lihat & tempuhi sdri.. alhmdulillah aku ok ja.. msa kejadian tu "histeria" beramai2.. lebih dr sparuh bdk2 ppuan .. ada llaki jua.. skolah pulak kwsn bbukit. Lps jin tu kacau bdk2 ppuan diatas.. utz tlg diatas.. kt bgunan bawah pulak kena. . Selama seminggu setiap mlm kmi baca yassin semua.. slps tu seminggu sk tutup.. utk pembersihan rohaniah gitu.. 1 kwn aku dh siap jd ghimau tiap2 mlm.. kesian dia.. sb dia waris saka tok dia.. ( korg tgk crita WJH lakonan rusdi ramli tu.) Sebijik mcmtu. Mengaum2 kwn aku. Saka dia tu mmg tujuan lindungi kwn aku tu la. Lani x tau la apa cer dh kwn aku.
Ada lg cer yg aku alami kt SK di KL nih.. nnti rajin aku smbng...

nanny_1 replied at 10-4-2019 02:49 AM
kacau macam mana tu sis?
iols tau kes yang gambar ada penampakan tu je
kat sekolah free school/. ...

haha dia kena 2 -3 kali jugamm1 waktu balik prep nampak dok naik kuda kat padang xdak kepala..

then yang teruk tu lepas kena kat tempat dobi, ingatkan kawan dia,.,skali tengok air dalam baldi merah,,dia balik bilik tengok kawan dia tu tengah tdo elok ja...

tu yang sampai ikhtiar juga laaa

sekolah menengah iols pun berhantu jugak.. sek men keb (p) pudu atau nama englishnya, pudu english secondary school.. sekolah lama binaan omputih siap dengan salib besar lagi..

style toilet student macam 1 bilik yang besar pas tu ada banyak jamban2 kecik yang berkunci.. setiap kelas ada jamban sendirik yang kena jaga.. yang peliknya tade 1 cermin pun dalam toilet student ni.. dengar citer senior dulu2 sebab ada student yang datang awal pagi ternampak kelibat dalam cermin pas tu semua cermin dipecahkan..

lagi 1, sekolah ni gunakan banglo lama guru besar zaman dulu2 untuk jadikan kelas.. pernah jadi kes masa tu, banglo tu jadi kawasan larangan after sesi persekolahan pagi sebab student ada nampak kelibat bekas guru besar omputih kat banglo tu..