CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 7851|Reply: 29

Misteri Alam Bunian : Ini Punca Kenapa Lelaki Selalu ‘Dipilih’, Bukan Perempuan.

Kenapa lelaki biasa hilang dalam hutan, bukan perempuan?

Tidak merujuk kepada kes Acap semata-mata (kes kehilangan Azarul Mukhriz yang hilang di Bukit Broga antara buktinya), jelas individu ini, perempuan jarang menjadi pilihan kerana jin-jin ini kurang tertarik dengan wanita kerana jin-jin betina jauh lebih cantik berbanding manusia biasa.

“Namun puteri-puteri diraja pula biasanya amat tertarik dengan manusia terutama lelaki yang mereka anggap sangat luar biasa. Tak hairanlah kita kerap mendengar banyak lelaki yang hilang di hutan berbanding perempuan.

Jin ini juga biasanya amat menyukai kanak-kanak yang belum baligh atau belum disunatkan kerana pada pandangan mereka, “usia ini belum kotor”. Sama juga bayi dalam kandungan turut menjadi pilihan jin-jin ini.

Misteri Alam Bunian : Ini Punca Kenapa Lelaki Selalu ‘Dipilih’, Bukan Perempuan.

Ciri lelaki bagaimana biasanya jadi pilihan?

Dunia bunian dipenuhi dengan segala bentuk kemewahan. Biasanya bagi jin Islam, kehidupan mereka jauh lebih zuhud dan tidak memandang kebendaan seperti emas, wang ringgit seperti mana kehidupan manusia yang memandang kebendaan sebagai faktor utama.

“Biasanya lelaki yang menjadi pilihan orang bunian, adalah lelaki yang baik-baik terutama hati budinya. Lelaki ini biasanya golongan yang sangat rapat dengan emak mereka, hati lurus, amat baik ilmu agamanya untuk dijadikan sebagai pasangan hidup atau berkahwin dengan mereka di alam bunian.

“Biasanya inilah ciri-ciri lelaki yang mereka mahukan dan sebab itulah juga lelaki selalu menjadi pilihan untuk dipilih berbanding perempuan.
Bagaimana nak kenal pasti pintu masuk ke alam bunian?

Tentu ramai nak tahukan sama ada tempat kita hiking atau masuk ke hutan itu pintu masuk ke alam bunian atau bukan!

Biasanya apabila masuk ke hutan dan tiba-tiba kita ternampak buluh kuning, sila jauhi perkara tersebut kerana itu pintu masuk ke alam bunian.

Begitu juga kalau terjumpa pokok besar tetapi halaman bawahnya cukup bersih, seolah-olah disapu dan dijaga, elakkan juga berehat di pokok tersebut. Jika digunung pula, elak melalui lereng-lereng bukit berbatu-batu besar kerana itu juga petanda pintu masuk ke alam bunian.

Sebab itulah apabila kita memasuki satu kawasan yang baru pertama kali kita pergi, jangan sesekali bercakap besar ketika memasuki hutan kerana golongan jin ini amat tidak suka dengan mereka yang bongkak dalam berkata-kata!

Jaga adab bkn kita shj makhluk dimukabumi...binatang ada makhluk halus pun ada mcm2 la ada

Patutlah aku x jumpa bunian, sbb hati aku jahat huhu

Andyscenes replied at 3-4-2019 12:10 PM

Teringin ke nak masuk alam diorang? huhuhu

pertanyaan: kenapa bunian memilih wanita berdasarkan rupa paras, tapi bagi lelaki melalui hati budi?

Amboi puakanya kata jin betina lagi cantik. Memangla.  cuba minah saleh level oksana level emily ratajkowski masuk hutan kita tengok sapa cantik sapa tak.

Pernah interview jin bunian ke?Boleh tau sumber info ni.
Terima kasih.

Follow Us
Edited by mdhelmi at 3-4-2019 03:22 PM

aku meragui manusia masuk ke alam bunian ni atas sbb kawin je
bunian ni jin, jin ni macam manusia ada yg baik ada yg nakal ada yg jahat
kalo dia nk buat naya bole jadi jugak

Mcm kita lah ada taste masing-masing

menarik cerita nya

tah kenapa aku dok terbayang mus may sembang dgn awie bila cerita pasal bunian2 ni..

qeefqiss replied at 3-4-2019 02:01 PM
Teringin ke nak masuk alam diorang? huhuhu

Teringin yg amat. Cuma dpt sehari lepak pun xpe haha

Hurmm..cerita hkl2 pon tarik lelaki jugak...

nk selit jugak..pengalaman sepupu aku., since family sebelah ayah ada sikit2 bole berubatkan orang. jadi antara anak cucu cicit dia ada la terkena tempias 6 sense ni.

ni sepupu aku cerita tau..kalau dia tipu,tipu lah aku kat korang.
yang pergi ni 4 orang.
4orang cerita benda yg sama

belakang kampung kami ada tempat rekreasi air terjun.
pergi dengan arwah bapak saudara yang pandai bukak laluan.
dia pesan dh masuk mulut jgn keluarkan bunyi apa2 pun.

menurut sepupu aku. tempat dia masuk tu atas lagi dari air terjun pertama.. ada 1 kawasan air tenang ada 1 batu besar yg rata mcm org belah.. rata xberlekuk dia kata..batu tu betol2 dkt air bawah pohon rendang.

bila dia masuk melalui sana memang dia kata melalui mcm celahan2 batu, dari jauh dia nampak mcm org serba putih bersih.. tengah berjalan. suasana keliling pun mcm bersih. keadaan suasana tu seolahnya mcm flashback dalam filem.. entahla aku pun xreti nak explain..plus xfaham apa dia cakap..

tapi xlama diorg kat sana.. lepas tu pak sedara ajak balik sebab dah lama sgt dia kata..pd hal sepupu aku kata diorg baru je masuk.

dah keluar dari tempat tu dah lewat petang dah pun.

sekian dari cerita aku yg xberapa seram serta xde input

Andyscenes replied at 3-4-2019 04:10 AM

manalah tahu jam ni ada bunian tasty kat bad boy pulak. Naya ko.

Jangan biarkan diri anda diselubungi misteri....

lebih baik tak jumpa dari jumpa dgn jin ni, ada sebab Allah ciptakan ruang dunia kita berasingan.

yeke jin betina diorg dari cantik dari kita? mcm soalan porumer kat atas kenapa pilih manusia nak lelai dari budi pekerti, kalau prmpuan x nak sb deols punya jantina perempuan lagi syantik. kenapa kena bias?

apepaun. MANUSIA MAKHLUK PALING MULIA. Tok sah duk bangga dpt ke alam bunian, penah jumpa bunian. ni ak ckp bdasarkan pengalaman aku la, deols sembang mcm seolah2 deols la manusia terpilih yg beruntung sb dpt jumpa org bunian, ajak kawin etc lps tu gebang sb hati baik? rapat nngn mak? budi pekerti mulia as what dlm artikel ni tulis? eh hello yg tak nmpk bunian ni jahat sgt ke.

sape pernah naik gunung senyum kat pekan pahang???

aku pernah pergi kem kt sana zmn belajar dlu...org yg jaga kem tu ckp duk kt gunung senyum tu mulut kene jaga sbb kt situ byk org bunian..kt situ ade makam aku dah lupa dh nama die tp diceritakan org itu pernah berkahwin dgn org bunian...lps dh berthn duk alam bunian die nk blk ke dunia..diceritakan die dibenarkan pulang tp dgn syarat tdk blh langgar pantang larang..

lupe dh ape pantang larang die..tp die langgar last2 die xleh blk semula ke alam bunian..maka terpisahlh diorg...p.cik jg kem tu crita kalau kitaorg bernasib baik klu kiteorg g pg2 kt makam tu akan jmp sebelah tapak kaki yg tiada lekuk...kecik & besar...diceritakan itu adalah tapak kaki isteri & anak si mati itu...kitorg group pertama yg sampai ke makam tu tp kitorg xbernasib baik sbb xdpt jmp tapak kaki yg p.cik tu cerita....

mase kiteorg smp situ p.cik tu tanye sape bwk kamera(zmn tu xde lg digital..ni zmn filem)...dikatakan kebanyakn gambr yg diambil di gunung senyum byk yg rosak..& it happen to me...dr 36 keping dlm 15 gitu je yg elok...p.cik tu ckp lg kalau sesape yg dpt tangkap gambr pelik2 jgn lupe bg tau dia...

dekat gunung senyum tu ade kt 1 tempat tu ade byk sgt pokok buluh...diceritakan lagi oleh p.cik tu kalau ade pokok buluh yg tumbuhnya berpasang pasangan dikatakan itu adalah kubur org bunian...adelh jugak beberapa buluh kt situ aku jumpa tumbuh berpasangan..aku ade bergambr situ tp rosak jugak..

kiteorg batch yg ke-3 utk 1st sem pergi...p.cik tu cerita ade lec kiteorg bg tau ade bdk lelaki yg pergi 1st batch merayu dgn lec kiteorg tu suruh hantr die blk ke gunung senyum...bdk tu mimpi ade puteri tunggu die kt gunung tu huhuhuhu...

kt gunung senyum ni byk gua tau klu xsilap ade 7 rsnya...ade 1 gua tu nama die gua mayat...dpn kt pintu msk gua tu ade batu yg berbentuk sebijik macam mayat yg dibungkus...tp kiteorg tak dibenarkan msk dlm gua tu..ade gua keris...dlm tu ade batu sebijik bentuk keris...memang btul real punye btk keris...

time kiteorg pergi xsempat nk msk semua gua sbb ade yg kene rasuk..group diorg ckp sbb ade plajar yg p msk gua b4 p.cik tu masuk dlu...p.cik tu dh pesan awl2 jgn msk gua selagi die blm masuk...ramai plak time tu kene rasuk..dh jd camtu sudahnye semua kene blk kem...

lupe plak ade 1 tasik kt situ lupe nm tasik tu...tasik tu biru sgt2 & dlm sgt2....p.cik tu cerita xde org tau kedalaman tasik tu sbb pernah ade org try menyelam tp tak timbul2...ni 1st time & last aku p gunung...tu pun sbb under kolej utk koko...aku ni jenis lemah semangat sket dgn tmp2 camni...tp bestlh dgr p.cik tu cerita byk yg die share kebetulan ade 4 kumpulan & aku kumpulan pertama...aku plak follow rapat ikut blakang p.cik tu  byklh blh dgr p.cik tu share crita...

dikhabarkan batch kiteorg adelh batch yg terakhir dibawa ke gunung senyum...dak2 yg 2nd sem xbleh p gunung senyum dh sbb yg 1st sem punya ketiga2 batch ade masalah...plg truk batch aku ke 3 sbb kene rasuk...dgr cite bdk kene rasuk tu ambk masa lama jugak nk pulih semangat die..

Kadang2 terbayang mcam mana lah alam bunian ni.. Mcm Rivendell  dalam Lotr ke.. Best ke dapat masuk / lihat alam dorng? berinteraksi dengan dorg

Kenapa agaknya golongan Bunian ni selalunya ditafsirkan atau diberi gambaran dengan sifat yang jahat?? Adakah memang benar atau kita sendiri yang berfikiran sedemikian??

Asal orang hilang je bunian...asal Bunian je hilang...

12Next
Return to list New