CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 2753|Reply: 9

Sesuatu Ikut Pulang Dari Tempat Tugas.

Saya juga ingin berkongsi sama pengalaman yang saya sendiri alami. Apa yang berlaku pada saya bukanlah dibuat-buat tapi yang sebenarnya terjadi pada saya kira2 sebulan lebih yang lalu, ketika saya bertugas hingga lewat malam untuk menyelesaikan laporan untuk keesokan harinya. Bila sudah selesai, jam di tangan saya menunjukkan kira2 jam 1.20 pagi. Saya langsung ke tandas untuk mencuci muka. Ketika saya hendak melangkah keluar dari tandas, saya terkejut bila pintu tandas di belakang saya seperti digegarkan. Walaupun terkejut saya tidak memikirkan apa2. Saya sempat berkata dalam hati, "Eh aku ni dah tambah berat badan ke sampai bergegar pintu bila berjalan?"

Saya terus ke pintu untuk periksa lantai dan dinding pintu kubikel kerana saya bersama teman2 sekerja dilatih agar mencari punca sekiranya sesuatu berlaku. Saya periksa semua ok tidak ada apa2 pun.  Saya pun pusing untuk keluar dari tandas tapi bila hendak keluar saya terdengar pula bunyi ketukan dari arah pintu kubikel tadi. Tok... Tok... Tok... Tok... Saya terus pusing dan melihat ke arah pintu itu yang masih kedengaran bunyi ketukan. Saya perhatikan buat seketika, terdiam saya bila pintu itu bergoyang perlahan, nak kata ada angin tak mungkin. Saya beristighfar panjang dan serta-merta bau yang datang dari alat pewangi udara di tandas bertukar menjadi seperti bau busuk dan hamis.

Saya terus keluar dari tandas dan naik teksi pulang ke rumah. Sampai saja saya terus bersihkan diri dan siap2 untuk tidur apabila saya terdengar salakan anjing melolong tinggi. Saya terus bangun dan pergi ke balkoni. Saya melihat seekor anjing sedang melolong tinggi dari satu pokok kelapa ke pokok kelapa yang lain. Saya perhatikan dalam hati ada tupai ke atau burung tiong kuning ke kerana di tempat kawasan perumahan saya memang ada burung itu dan selalu kedengaran bunyinya. Saya terus perhatikan tapi tidak kelihatan apa2 hinggalah ke satu pokok kelapa anjing itu melolong, saya perasan daun kelapa di atasnya melendut ke bawah. Saya beristighfar panjang dan terus terangkan lampu rumah dan putarkan CD ayat2 suci Al-Quran hinggalah ke pagi, saya tidak dapat tidur. Itu saja yang saya ingin kongsi sama.

Seram juga..

Seram nya TT

Sambung lagi pls

tt teruskan cerita. lama x baca kisah seram yg best

Ada sambungannye tak tt?

tempat keje tt memang ada kisah2 angker ke? atau tt x pernah dgr sebelum ni? selalu baca org pesan, kalau balik lewat2 jangan terus balik rumah..singgah la mamak dlu ke..7e ke minum air ke beli pape ke baru blk rumah..supaya benda tu drop kat situ x follow balik rumah..terutamanya yg ada ank kecik huhu

Follow Us
siang2 je berani baca ni..mlm kang rasa di hantui je..huuuu

seram nye..sambung la lagi..

cerita pasal ikut pulang ke rumah ni, pernah terjadi dekat adik lelaki saya, tapi benda tu bukan ikut dia, cuma ikut jiran balik kerja lewat malam. benda tu berkeliaran sampai ke rumah kami, ntah macam mana boleh ganggu adik saya yang terjaga sebelum subuh. last terpaksa panggil orang datang merawat, sebab adik saya ni jenis lemah semangat.

sorry ye tumpang cerita kt sini plak.

perghhseramm2..meremang bulu roma

saya dulu pun ada pengalaman masa duduk rumah sewa kat Nilai. rumah tu corner lot. Depan pokok getah...satu hari selepas cuti raya, saya balik awal sikit, housemate belum balik lagi. Memang tak boleh tidur malam tu anjing jiran sebelah rumah saya melolong bagai nak gila. Pulak tu anjing tu tengok kat satu pokok getah. Saya masa tu dah tak senang duduk, nak tidur pun takut, rasa malam tu sangat lambat berjalan. Tapi syukur lepas juga malam tu.. Anjing jiran sebelah memang selalu melolong tapi malam tu melolongnya sayup-sayup sambil tengok satu pokok. Sampai beberapa kali baca yassin malam tu. huhu.