CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: adila39

Awak independent?

u all tahu tukar tyre kereta?

Tak tahu..

tukar bulb?

Tak tahu...

drive 500km setiap minggu?

Taknak...

atau urus semua hal rumah dan keperluan sendiri?

Kita pernah pasang perabot ikea sendiri..pastu badan kita sakit dan demam..lepas dari tu dah taknak try buat sendiri ..bayar je la sekali upah pasang....

sy rase sy sgt independent.. drive jauh2 ni dh jd kebiasaan.. dr kelantan ke perak..kelantan -kl-perak.. ulang alik mcm dekat je..  sy stay sorg di kelantan,& everything sy buat sendiri..dh biase angkat brg berat2 ni..   but sometimes rase penat jd independent.. i wish i have someone i can rely on..

Rate

1

very tiring sometimes when ur too independent kan...

but heyyy super proud w all of u!

Bukan org yg independant..takut nak drive..waima kdg nak tekan duit atm pun suruh spouse..tapi bagi alasan mata tak nampak..hehe

tak financially independent lagi, tiap bulan kadang2 struggle nak meet the expenses

tapi alhamdulillah takler sampai meminjam duit orang lagi, duit bank je

I think somehow inside ourselves, we are independent in our own way. Me on certain occasions je lah. Kalau makan sorang2 in a resto ke, uruskan kids, travelling alone to meet my hubs somewhere (abroad), a bit about car mcm tukar minyak hitam (workshop buat but i tau la when is the time, minyak engine and breakpad), pam angin, isi air, then if anything happen to kids when hubs outstation, kena go thru it alone je lah dgn bantuan Allah swt. Hihi. But on other things mcm tgh fall to pieces i carik kengkawan. X independent nk go thru alone la. Nanti merenggg i.

Rate

1

Follow Us
Elle_mujigae replied at 4-4-2019 03:08 PM
u all tahu tukar tyre kereta?

Tak tahu..

Tak perlu buat semua sendiri....
Cukup tahu macamana nak handle semua urusan tersebut
Tayar pun sy tak tukar sendiri...pergi bengkel bayar dan  dia tukar LA
Isi angin tayar sy reti

Rate

1

iols agak indepedent. iols sejak kerja dh makan 5 tahun ni mmg stay sorang diri. urus hal semua sendiri.

iols boleh:
1. drive jauh
2. pam tayar, isi minyak
3. hantar kedai utk setel hal servis kete
4. beli barang, shoping, makan sorang tu normal.

iols x reti:
1.uruskan kereta mcm tukar tayar or tukar minyak hitam sendri.
2. x pernah cuba tuka bulb or paip atau apa2 ug berkaitan.

iols boleh berdikari sbb iols tinggal sendiri n jauh dari family. iols pon jenis malu nak menyusahkan org dan jenis suka menyendiri. iols lebih suka travel sorang daripada travel dgn org lain.

Rate

1

X la tahu semua tu macamana nak buat sendiri. Tapi tahu nak buat apa bila sesuatu berlaku. Contoh, pernah accident. Semua urusan yang berkaitan, saya uruskan sendiri. Sampai rumah, inform suami yg saya accident. Dia macam xpercaya. HI3. Saya ni jenis, saya boleh bila terdesak.

Rate

1

Saya nak cakap diri saya independent sangat pun takla jugak. Cuma, kalau bab drive tu, saya lebih ada pengalaman banyak daripada suami.

Bila dah kahwin, saya yang banyak drive sebab suami takut nak ambil test driving. 3 kali trial, at last, lulus jugak. Walau dah lulus pun, kalau balik kampung pun, take turn untuk drive. Tak lepas 100% dekat dia.

Ye la, orang belum biasa drive berpuluh-puluh KM kan.. Cepat rasa penat, kekok bila hujan lebat dan tak pandai nak fokus bila waktu malam.

Tapi, kesungguhan suami nak drive tu, dia tahu betapa penatnya isteri drive selama ini. Jadi, kredit dekat saya la.. Hehhee...

Rate

1

Dalam hal melibat kereta, saya tahu sikit dari suami. Tapi, sikit sangat la.

Kalau bab nak tukar bulb lampu tu, suami yang buat. Saya biasa buat jugak di rumah masa single dulu. Tapi, dah kahwin, suami yang nak buat. Saya geram jugak bila dia takut-takut nak tukar. Takut kena shots karen.

Masa bujang dulu, saya dah biasa berdikari. Travel naik bas la lrt la. Sendiri-sendiri explore. Hari tu, suami ada event di Taiwan. Saya ikut jugak. Saya cakap nak tengok Taipei. Jadi, pusing sendiri-sendiri ja la.. Guna train & bas depa. Dah habis event, saya yang bawa suami ronda-ronda tempat dekat sana. Hehehhe...

Rate

1

misssakura replied at 4-4-2019 05:20 PM
iols agak indepedent. iols sejak kerja dh makan 5 tahun ni mmg stay sorang diri. urus hal semua send ...

Saya pun sama macam awak.. Sebab boleh berdikari, sebab jauh dari keluarga. Takmau susahkan sapa-sapa.

Saya tahu tukar bulb lampu ja. Yang lain tu, saya pun taktau. Paip air bocor ka apa ka, saya tak pandai. Tau tutup saluran air utama ja. Tu pun pusing paip... Hehhehe..

Edited by zzm999 at 4-4-2019 07:21 PM

Betul.. we are somehow independent in our  own way.. ada certain times kita boleh survive sendiri, ada jg kita perlu bergantung kat org lain.. kan. Independence does not mean that we don’t need the love and support of others in our lives, but it does mean having the courage to pave your own path. Life and career success often requires a level of independence — a willingness to break away from the pack to prioritize your freedom and find your own way..

Cuma sekarang ni dah banyak sumber untuk bantu kita survive dgn bantuan internet e.g google, youtube etc.. kalau tak reti tukar bulb just google kan..

I think all women must be independent...jangan nak mengharapkan llaki jer..
Yang basic2 tu kenala Tau kan.. macam:
1. Bawa kereta sendiri
2. Service kereta
3. Tukar tayar
4. Baiki paip patah atau tukar kpala paip.
5. Baiki ampaian yg dah lembik
6. Tukar rod langsir
7. Menebas semak samun keliling rumah
8. Tukar mentol lampu yg terbakar
Yg penting selagi bole buat tu buat je mana2 yg boleh..nak harapkan tok laki yg balik dekat magrib tu mmg payahla..nak2 nye yg sabtu ahad pun sllu xda rumah sbb hobi mancing ke hiking ke
I am a superwomen la kekdahnye...kadang tpikir juge..betapa susahnya klu basic2 pun xtaw..kalau la time tok laki sakit esoklusa..sepa nak pandu kereta..antar anak g sekolah dan sebagainya.
Independent bukan bermakna x harap tok laki..tapi lebih kepada meringankan beban tok laki yg slama ini btungkus-lumus mncari nafkah utk makan pakai Kita anak-beranak gituuu.

Aku independent walaupun xde kete. Sbb Aku suka Naik public transport. Aku biasa travel sesorang. Aku start travel sesorang ke Sabah waktu umur 18thn. Daftar university sesorang.

Dah kawen, Aku beranak Pon sesorang. Jaga anak Pon sesorang.

Alhamdulillah independent sejak kecil.bila dh kawin beranak pinak ni pun masih lg independent travel jln2 dgn anak 2 ketui sbb ayahnya bz kerja.tp time husband cuti tudiaAaa sume harap dia yg buat waima sekecil2 hal sbb ganti blk masa bz dia.apapun happy life happy kids happy family alhamdulillah.

Tak reti drive sebab kereta manual and takut drive.. Semua bergantung pada suami..

I boleh drive sorang sorang untuk jarak jauh. Tapi mmg failed bab maintanance kereta. haha. Tapi kalau bab lain memang I independent. I boleh survive sorang. Pernah makan, shopping tgk wyg sorang sorang. I rasa lagi tenang bila u layan your me time. Tapi I mostly seorang yang friendly kadang2 ja la I me time sorang sorang. Kalau I nk pegi mana mana tu I akn make sure kereta diservis dlu elok2 baru berani nk jalan jauh. I akn rancang jadual perjalanan I betul betul. Memandangkan mak I ibu tunggal dan x berapa sihat, I sebagai kakak sulung memang independent dalam jaga family dgn adik masih belajar so I take carecare of my family. Dari xpandai masak langsung I belajar memasak. Bagi I perempuan kena berdikari dan kena bijak urus masa supaya u boleh manage masa u dengan baik

luluaurora replied at 4-4-2019 01:00 PM
Zmn study ulang alik utara selatan every cuti sem sorg2, 11hours journey, 2x tukar bus, 1x taxi,
...

Sebab apa bersalin sendiri?pantang sendiri? Mind to share?

CardiGans85 replied at 4-4-2019 08:52 PM
Sebab apa bersalin sendiri?pantang sendiri? Mind to share?

Pjj dgn husband, utara-selatan, lps bersalin smpat teman few days je, pntang umh mil, tp mostly mil layan bby je, kte masak, bsuh, semua sndiri  czer pulak tu.. Tabah jela, pujuk hati

Rate

1