CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dreziftdex

Seram

dreziftdex replied at 5-4-2019 08:52 PM
betol. memang ada yang suka cuma tak sempat jauh2 dah pagar diri. sebab selain rumah tu, i suke ba ...

Tt bile nak sambung nie...

pinksarah replied at 6-4-2019 01:43 PM
Jenis liar yg berkeliaran dlm hutan tasik kenyir tu..

X bertuan kan..

kalau dalam hutan mgkin xde tuan la kot. hehehe

krimkraker replied at 16-4-2019 06:58 PM
Tt bile nak sambung nie...

haha.. ayooo.. bizi sikit la mggu ni. dok pulun kemas barang nak pindah rumah ha.. kikik.. nanti free2 ak taip ye biskut. hahaha

dreziftdex replied at 16-4-2019 10:48 PM
haha.. ayooo.. bizi sikit la mggu ni. dok pulun kemas barang nak pindah rumah ha.. kikik.. nanti f ...

Pindah umh..oo patut la xnmpk 2-3 arini...elok2 pindah umh...brg berat2 jgn agkt..suh org laki agkt kn...

Nanti sambung tt. Boleh tahan jgk seramnye

Sambung lg ye tt....

Follow Us
krimkraker replied at 16-4-2019 11:47 PM
Pindah umh..oo patut la xnmpk 2-3 arini...elok2 pindah umh...brg berat2 jgn agkt..suh org laki agk ...

kite dok berulang pi pjabat pos je ni. nk pos balik semenanjung. hahaha..

xoxolol replied at 17-4-2019 12:25 AM
Nanti sambung tt. Boleh tahan jgk seramnye

Insyaallah nanti mlm acik try menaip ye. hehe.. kalau xbizi ler. hehehe

zeetacunn replied at 17-4-2019 10:22 AM
Sambung lg ye tt....

sabaq sat no... nnti malam acik try cri masa nk menaip. hehe.

dreziftdex replied at 17-4-2019 02:41 PM
kite dok berulang pi pjabat pos je ni. nk pos balik semenanjung. hahaha..

Balik semenanjung yea...dok kl ke mak cik..? Lau dkat, bole la aku mai beraya pastu intebiu psl cite seram ko...kikiki.

pernah kena kacau masa zaman bljar dkt UiTM Puncak Alam.. duduk sebilik dua org.. dulu sem satu tak tahu apa2 kisah2 ngeri ni.  Smpai je msa nak exam, study laa kononnya.. tepat kul 12 malam je, kitaorg akan dgr bunyi guli jatuh dr tgkat atas. dgr kerusi di seret.. awal2 tu seram smpai rapatkan katil ng roomate.. pintu bilik kena tarik la..
mcm2 jugk pglman ngeri kat Uitm dlu.. huhu

Shadey replied at 17-4-2019 03:34 PM
pernah kena kacau masa zaman bljar dkt UiTM Puncak Alam.. duduk sebilik dua org.. dulu sem satu tak  ...

Dulu2 i dengar org cakap puncak alam tu tmpt jin bertendang...adik i skang tgah blaja kt sne...i risik2 cite seram xnk plak dikongsi nye...tp i ase kt mne2 tmpt pn ade jin n makhluk lain kan...

krimkraker replied at 17-4-2019 03:14 PM
Balik semenanjung yea...dok kl ke mak cik..? Lau dkat, bole la aku mai beraya pastu intebiu psl ci ...

balik utara. huhu... raye nnti datang la. boleh sembang kencang. hahahaha.

Shadey replied at 17-4-2019 03:34 PM
pernah kena kacau masa zaman bljar dkt UiTM Puncak Alam.. duduk sebilik dua org.. dulu sem satu tak  ...

seram nye.. tapi uitm puncak alam mmg femes cite antu. hahaha....
semalam baru dok godek2 mps.. usha cite antu uum. tempat i belaja dulu. fuhh.. sebijik la cite dieorg. hahaha.. the best part, kolej pernas yg dieorg sebut tu sebenarnya kolej i.

tapi zaman kiteorg dah tuka dr pernas jadi tradewinds. name baru tpi bilik kosong yg dieorg cite tu ttp ada. mase sem 5 i duduk betol2 sebelah bilik kosong yg dieorg cite tu. hehehehe..

nanti klu rajin2 boleh usha cite seram uum. kikiki.... meremang. sbb i penah duduk sorg2 dlm bgunan blok c kolej tradewinds tu mase habis sem. niat nk teman member, sampai habis pper exam. last2 die blik dulu. choi.... seram gile kot.

boleh bayang tak bgunan 4 tgkat, hanye 1 bilik ko je yg lampu terang lagi. yg lain semua dh xde. mgrib mandi sorg2 dr bunyi pintu bilik dhempas angin. fuhhh.. angin kuat gila mase tu. seram kot. ngis sorg2 dlm blik. hahaha

dreziftdex replied at 17-4-2019 05:41 PM
balik utara. huhu... raye nnti datang la. boleh sembang kencang. hahahaha.

Utara...jauh naa..kne nek ets ni...haaa

krimkraker replied at 17-4-2019 06:16 PM
Utara...jauh naa..kne nek ets ni...haaa

hahaha. dah penah naik ets lom? klu belom dh boleh try la.. dtg umah ak. hahahaha.

ok.. nak sambung ni. sori lewat sikit. tibe2 rumah aku xde karen la plak. haha. ni baru ade... ok..

sambung pasal rumah bujang aku dulu tu. ermm....

aku sebenarnya tak tau la ni semua perasaan aku atau memang ada sesuatu kat rumah tu. sebab sebelum member-member aku pindah aku takde dengar benda bukan-bukan pon. cuma. ternampak kelibat budak duduk kat tangga sambil juntai kaki arah aku tu jela.

nak dijadikan cerita, aku ni masa bujang memang suke keluar malam. lepas-lepak dengan member (bukan member serumah), budak-budak club kereta. balik rumah kol 12am kadang-kadang lajak sampai kol 3pg. tapi jarang-jarang la buat perangai gitu. biasenye sebelum kol 12 aku dah ade kat rumah.

area rumah aku ni dekat dengar kubur islam. sebesar-besar kawasan kubur. ade yang jauh sikit, ade dua kawasan kubur bukan islam. tu pon besar jugak kawasannya. so bile aku ni nak. balik rumah kompom kene lalu antara satu kawasan kubur ni. huhu.. nak tak nak kene berani la kan.. tapi alhamdulillah area kubur tu takde plak aku kene kacau.

tapi bila dah balik rumah. cuci-cuci kaki, nak tido tu mule la dengar macam-macam. ade sekali tu aku duduk dalam bilik. bilik umah aku ni ada 2 buah. sebelah-sebelah je biliknye. so disebabkan aku takde housemate, aku gunakan satu untuk letak baju,. satu lagi aku buat bilik tido.

ada satu malam tu aku tengah lepak dalam bilik. layan movie sebelum tido. tengah2 layan tu aku dengar ade bunyi orang berlari atas tangga. huhu. mase ni dag seram dah. btw, tangga rumah aku ni papan. so kalau ada orang jalan memang akan dengar la.

tapi masalahnya aku kan dok sorg, jadi sape yang jalan atas tangga tu? jeng jeng jeng.
jangan suruh aku jenguk eh. aku takut aku pengsan plak nanti. haha. dah la doi sorg. kalau aku pengsan sape nak angkat? so aku buat dono jela dengan bunyi tangga tu. pastu dia bunyi lagi.. aku dah seram sejuk. aku bukak semua lampu kat area rumah atas. alhamdulillah dah takde bunyi tangga tu.

tapi

tak lama tu aku dengar bunyi pintu bilik air aku kat tingkat bawah dihempas kuat. macam bunyi orang gempas pintu bila nak tak tahan nak. kencing tu. ha gitu la gamaknye bunyi tu. kuat sangat. aku dok pikir, tak kan angin plak kan? dapur aku tu memang. ada tingkap, tapi aku bukak time masak je. siap masak aku tutup balik. yela anak dara sorang2 kan. seram la nak kasi tingkap terbukak. kang tak masal kene ngendap plak. haha.

eh, pasal pintu erm... tula.. sampai sekarang aku tak tau macam mana pintu tu boleh tergempas macam tu. angin? datang dari mana plak kan.. kucing? rumah aku takde kucing. jiran? tak kan la jiran aku nak tkencing aku boleh dengar dia tutup pintu plak kan? huhu. jadi aku buat dono jela.

dan 'dia' mungkin bengang dengan aku. so dihadiahkan lebam dikaki aku. kiss katenye. huhu.. hakikat, bila lebam makin pudar, terserlah la gigi2 dia si situ. fuhhh...

tapi nak cakap satu je. dalam seram2 gitu aku boleh bertahan setahun jugak tau. hahaha. baru la aku pindah.

sebab dah tak tahan kene kacau. bila aku duduk dekat rumah bawah, aku dengar ade org berjalan dekat ruang atas rumah (yela, rumah papan belah atas tu, memang akan bunyi la bila ade orang pijak lantainye). bila aku duduk atas, aku dengar orang berlari turun naik tangga, main2 hempas pintu, eh.. seram plak nak bayangkan semula. hahaha...

sekarang jam dah pukul 11.48mlm. aku dah seram. nanti aku sambung lagi. hehehehe

dreziftdex replied at 17-4-2019 11:48 PM
ok.. nak sambung ni. sori lewat sikit. tibe2 rumah aku xde karen la plak. haha. ni baru ade... ok..
...

Makk aihhh...berani nye ko duk umh bujang sorg2..kental gak jiwa ko ehh...apesal ko xikot pindah je kuar dr umh sewa tu dgn housemate lame? Dorg pun ade kne kcu gak ke?

dreziftdex replied at 17-4-2019 11:23 PM
hahaha. dah penah naik ets lom? klu belom dh boleh try la.. dtg umah ak. hahahaha.

Lum pnah lg...hahaa

krimkraker replied at 18-4-2019 05:55 AM
Makk aihhh...berani nye ko duk umh bujang sorg2..kental gak jiwa ko ehh...apesal ko xikot pindah j ...

Dieorg kene posting, xkan aku nak ikot. hahaha. lagi pon rumah tu murah giler baru rm200 sebulan. patut berhantu pon. umah murah. hahaha.

yang sorang tu memang pernah bg tau rumah tu ade something, tapi nak buat mcm mne. hadap jela. hahaha