CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: puteribawang

APA YANG ANDA FAHAM TENTANG HIDAYAH ITU MILIK ALLAH SWT

Saya tinggalkan kalimah utk semua renung2kan. Siapa yg ajarkan kalimah berkenaan dan untuk apa?

Samiallahu bihamdihi

Allah mendengar perbuatan memuji2-Nya.

Renung2kanlah

Ya Allah.. mngapa korg gaduh pulak..

syahadah pon xlepas terkial lagi maw sembang lebat

rantaikendoq replied at 17-4-2019 08:53 PM

Oh ya, dalam 2 minggu lepas, ayat yg sama seekor manusia saja nak kata kepada saya SEBIJIK spt ayat awak.

Last sekali, hilang rasa jantan bila saya tanya "jika betul le awak kenal Allah, tunjukkan bukti dari sisi-Nya sekarang juga kerana saya tak ada masaalah utk tunjukkannya".

Gi duduk diam2 le lahabau pokcik provoke oit... Gamak nak jadi seekor tu, sorang2 awak cukuplah ye...

Perlu saya ulang berkali2, sememangnya saya kan orang luar biasa yg memilih jadi biasa2 aje.

Apasal le awak cuba mangkukkan diri sendiri didalamnya.

Edited by dovob at 17-4-2019 11:39 PM
rantaikendoq replied at 17-4-2019 08:53 PM

Jika betul le awak faham apa nama tu syahadah, boleh tunjukkan bukti dari sisi-Nya sekarang juga, suruh Allah turunkan hujan di seluruh Malaysia aje selama seminggu? Agak2 hujan boleh turun selama sejam utk tiap2 hari aje.

Jika tak mampu meminta bukti dari sisi-Nya, permainan awak itu dalam pengetahuan saya ye.

Makanya, tak perlu tonjolkan kebodohan awak itu disini ye, ketika saya taip apa yg diperlukan disini. Faham ajelah ye..

Oh ya, ayat awak selama ini byk yg kartun aje. Tak kisah le awak dan id2 lakonan yg lelaki ke, yg pompuan ke, yg pondan ke, yg lesbian ke.. Itu awak punya hal le... Masaalahnya kini, boleh awak buktikan kepada saya, awak itu betul2 kenal Allah selama ini menerusi perantaraan-Nya yg diciptakan-Nya?

Jika tak mampu (sememangnya tak mampu), agak2 koro tak mampu tu, duduk diam2. Tak perlu nak collect maklumat extra melalui gaya provoke tu. Kerana dah byk diberikan, tapi tak DIA fahamkan.

Follow Us
[youtube]UAPdiVU6_r0[/youtube]

Macam mana caranya kita memandang ini hidayah dari Allah?

[youtube]2CYoLKYE_aw[/youtube]

[youtube]9X1XPPKz5NQ[/youtube]

Nikmat apa lagi yg mahu didustakan kepada-Nya? Tak takut kpd Allah ke?

[youtube]OFd6zd7qTEI[/youtube]

Tak jelas, perlu lihat sejelas2nya...

[youtube]Ajxb3cXn7fc[/youtube]

Tak takut kepada Allah? Boleh ke dapat hidayah menerusi ini?

Sendiri atur, sendiri tanggung ye. Saya ni, tak kisah sgt hal2 ribut ni. Pasalnya, Allah berbelas kasihan lagi.

Apasal tak tanya diri sendiri, apasal Allah tak clear semua itu sebelum ini? Mudah aje nak jawabnya, sendiri atur, sendiri tanggung ye.

Saya tak kisah sgt semua itu ler ni. Pasalnya, tiada kepunyaan-Nya selain Allah.

Baru aje 2 minggu, dah mula rasa diri itu selamat? Apasal tak rasa takut kepada Allah aje sesudah itu? Ataupun baru nak atur aje, dah dapat warning?

Rasa2 nak atur cara lain, silakanlah ye. Saja le saya nak tengok, nak jadi apa lepas ni. Tengok aje.. Tak perlu saya kata apa2 pun okey aje...

Rasanya, awak nak kata mcm2 kat saya pun dah mula BANTUT ye. Salah saya ke, atau salah diri sendiri?

[youtube]8gDkL9AibyI[/youtube]

Ini tanda2 dari Allah sebelum dtg yg lebih dahsyat dari itu a.k.a tengok2 dah ada yg meninggal dunia kes itu ler ni, sesuai dgn hadis.

Lepas ni, awak diam le ye dua tiga hari (takut). Kemudian start buat hal lak ye.

Standard lah ye.. Hehehehe

Edited by xscore_angelz at 19-4-2019 05:46 PM

dah dah jangan gaduh korang.. kan kite nak bincang elok elok pasal hidayah Allah swt.

sy pulak diberi hidayah pakai tudung last year. Dah lama berazam nak pakai tudung tapi hati tu tak kuat sangat. Bila pakai mula rasa pening la, nak pitam la,  plus dengan zaman sekarang ni memang tergoda betul ikut dgn fashion haha.

last year masa birthday, sy niat nak share rezeki dengan homeless lepas tu dengan niat supaya sy senang utk nak pakai tudung. sebab sy tau nanti sy asyik "nanti la pakai" "eh tunggu tahun baru la pakai" "tunggu dah bertunang la pakai."

esok tu sy drive nak pergi kerja macam biasa tapi masih tak bertudung lg. on the way nak ke tempat kerja sy accident dgn motor. selamat motor tu tak luka teruk sedangkan sy dekat lane yg paling laju sekali and mmg tengah bawak laju pun masa tu. tapi alhamdulillah dua2 memang takde teruk luka atau rosak teruk. cuma kereta sy kemek sikit jela belah pintu.

sy nervous sangat masa tu. 1 hari tu hati sy tak tenang sangat, asyik nak menangis je rasa. tetiba sy tergerak hati nak bertudung mungkin ini yg Allah swt nak tunjuk pada sy Alhamdulillah dah 6 bulan sy bertudung. memang ada waktu dia tak kuat sgt. pernah tu hari-hari sy mimpi yg sama rambut sy cantik sangat. tp sy cepat2 fikir tu hanya mainan syaitan nk bg kite lemah

doakan sy ya supaya dikurniakan kekuatan untuk menutup aurat dgn lebih sempurna lg skrg tgh slowly nak join class agama yg perempuan2 je. tapi taktau mcm mana..

Rate

1

Doakan kekuatan utk bertudung?

Utk bertudung, perlu keimanan.

Al-Baqarah:285 - Rasulullah telah beriman kepada apa yang diturunkan kepadanya dari Tuhannya, dan juga orang-orang yang beriman; semuanya beriman kepada Allah, dan Malaikat-malaikatNya, dan Kitab-kitabNya, dan Rasul-rasulNya. (Mereka berkata): "Kami tidak membezakan antara seorang dengan yang lain Rasul-rasulnya". Mereka berkata lagi: Kami dengar dan kami taat (kami pohonkan) keampunanMu wahai Tuhan kami, dan kepadaMu jualah tempat kembali".

An-Nūr:31 - Dan katakanlah kepada perempuan-perempuan yang beriman supaya menyekat pandangan mereka (daripada memandang yang haram), dan memelihara kehormatan mereka; dan janganlah mereka memperlihatkan perhiasan tubuh mereka kecuali yang zahir daripadanya; dan hendaklah mereka menutup belahan leher bajunya dengan tudung kepala mereka; dan janganlah mereka memperlihatkan perhiasan tubuh mereka melainkan kepada suami mereka, atau bapa mereka atau bapa mertua mereka atau anak-anak mereka, atau anak-anak tiri mereka, atau saudara-saudara mereka, atau anak bagi saudara-saudara mereka yang lelaki, atau anak bagi saudara-saudara mereka yang perempuan, atau perempuan-perempuan Islam, atau hamba-hamba mereka, atau orang gaji dari orang-orang lelaki yang telah tua dan tidak berkeinginan kepada perempuan, atau kanak-kanak yang belum mengerti lagi tentang aurat perempuan; dan janganlah mereka menghentakkan kaki untuk diketahui orang akan apa yang tersembunyi dari perhiasan mereka; dan bertaubatlah kamu sekalian kepada Allah, wahai orang-orang yang beriman, supaya kamu berjaya.

Semasa Allah swt perintahkan baginda Rasullullah saw utk menyampaikan hal ehwal yg berkaitan kepada pengikut2 baginda Rasullullah saw, serta-merta, perempuan2 yg hidup dizaman baginda mencari sesuatu utk menutup kepala mereka tanpa bertanya, sehinggakan ada yg mengambil kain guni utk menutup kepala mereka. Ini menunjukkan, betapa mereka itu benar2 beriman kepada Allah juga Rasul yg diutuskan-Nya dizaman itu.

Soal mimpi itu, hanya boleh ditafsir jika "menyamai apa yg jelas ada di dalam Alquran sahaja. Selain dari itu, ianya sekadar mimpi meskipun kelihatan indah, sebenar2 keindahan itu hanya menerusi petunjuk-Nya sahaja.

Moga2 bermanfaat.

Nak faham hidayah bukan dgn membebel posting ngan nafsu amarah sesat... Apatah lagi nak kenal tauhid laaagi jauh... Terkesan koyal kerasukan saka bengong