CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: top5complete

follow my youtube zevfei [youtube]5MdawWH_MvE[/youtube]

Cikgu emosi teruk sangat ni

i biasanya akan keluar ayat 'ada masalah?' kalau sesuatu berlaku.
So, kalau jadi dekat anak aku..ayat 1st yang keluar 'cikgu ada masalah?'.
Selagi tak jawab, aku ulang soalan tu.

kalau budak sekolah menengah, aku sokong je cikgu baling buku ke, meja kerusi pun takpe..knowing drg punya samseng tu nauzubillah..bagi yg mmg betul samseng la..
kitorang kat kelas sll kena baling dgn pemadam papan dan marker pen.. bising dan x pay attention.

Sebab tu la Suhaimi Saad tu bagi anak2 dia 'homeschool' jer... baru la tak jadi isu2 macam ni. Masing2 ajarlah anak sendiri

cikgu2 sekarang kot ramai yg baran, x penyabar, masalah hidup lagi, penat lagi
tu yg dtg skola hamput bebudak
mencabar zaman skrg ni
bebudak sekian perangai. dpt yg elok, cikgu plak sekian. cikgu dah baik, budak plak berperangai

VespaSilbe replied at 14-4-2019 11:09 PM
Adela sekolah kat bangi niha.. dah berapa tahun dah meols memendam rasa.. bukan takat Hari sukan j ...

Tulis surat rasmi ke ppd dan cc kan ke jpn, chuols. Mintak theyols siasat. Pelik hurkeh sampai boleh abaikan bebudak belajar dan mengejarkan hr sukan bagai.

Follow Us
kot budak tu salah...ta[i they are still kids kot...cikguu pun kurang asam....

betul la tu dia kata...klu xleh handle budak2 jgn jadi cikgu...jadi warden penjara...

ustza ajar anak iols mengaji (anak 5 and 6 tahun)....punya la sabar tahap dewa...
dia ustaz sekolah rendah.....apa anak2 iols sebut salah...sabar jek..dok ulang2 sampai betul...

ni mesti kerja cikgu sbb xde keje lain dia dapat...lepas tu....terpaksa...tu perangai gitu tu....budak kecik...

missinpiece replied at 14-4-2019 12:11 AM
Iols atas pgar jela. Coz student tempat tuisyen  iols 5 minit pun x boleh duduk diam. Hormat cikgu d ...

ni x di nafikan...

ni aku lebih salahkan cara didikan mak ayah...
mak ayah jenis biar jek apa anak nak buat...kecik lagi..usah di larang...biar dia nak explore...
aku menyampah betul jenis mak pak gini...

nak explore...explore dlm rumah ko sudah..ni sampai rumah org..x kira tempat....
bengong punyak mak pak

cikgu dulu ngan skarang ni lain...cikgu dulu ikhlas mengajar...cikgu sekarang kuat selfie, patu bila anak murid buat silap sikit, mula la post kat soc med buat bahan lawak...ntah papa...

munchkin replied at 13-4-2019 09:23 PM
Bolehlah. Pernah kena papercut tak.

Cikgu bongok mana tu kasi viral je.

anak aku kena penampau.
esoknya baru nampak lebam biru kat pipi. aku tak tau pasal apa,
yg aku tau anak aku jenis pendiam. nak kata dia bising aku rasa tak dia mulut becok.
lepas tu aku dpt tahu ada parent pegi serang ustad tu, ramai murid yg kena.
rupanya ustad tu baru kena transfer dr sekolah kafa lain, kes yg lebih kurang sama.
apa jadi aku kat ustad tu aku tak pasti lepas tu, lama dah kes ni, hampir  8-9 tahun lepas.
aku rasa masalah utama sebab walaupun yg mengajar kat kafa ni baru balik mesir la negara arab mana pun lah
baik hantar diaorang pergi training dulu cara mengajar budak. tak semua orang reti mengajar ,
mengajar dengan berkesan. bukan nya mengajar level budak tadika tu.

notyghosty replied at 15-4-2019 11:00 AM
cikgu dulu ngan skarang ni lain...cikgu dulu ikhlas mengajar...cikgu sekarang kuat selfie, patu bila ...

Dah namanya manusia, sama aje tak kira dulu dan sekarang. Zaman aku sekolah rendah, cikgu eksyen popular pergi buli emosi budak2 especially budak2 yang tak berapa nak glemer mcm student2 kesayangan dia. Berapa puluh taun dah tu.

klu dah call tp takde respon, pegi je la skola budak tu.. apa yg payah sangat?

sbb cikgu sorg...hbis rosak cikgu lain yg ikhlas mengajar....hurmmm..

bdk2 skrg mmg nakal..tp kalau sampai baling buku kat budak,,memg xpatut lah..kesannye kena kat org lain pulak....lepastu cikgunye menyorok...xnak explen...klau btul ikhlas cikgu tu,,cikgu tu sndiri yg contact parents bdk tu n mengaku salah..bukan menyoork mcm ni...nak tak nak memg cikgu tu kena hadap jugak..nyorok mcm ni, lagi lah buat org bengang....explen la ape yg terjadi..kan snng...

aku dulu kena cubit semut api dgn cikgu english..cubit kt perut..bulan puasa...sbb cikgu kate aku x hantar buku..pdahal buku aku tertindih dgn pljr lain...sekali cikgu jmp buku tu..xde pun die nak say sorry..die malu sndiri la tu....

Sape yg setuju tindakan cikgu tu memang jenis yg takde berhati perut

seri_mawr replied at 15-4-2019 10:55 AM
ni x di nafikan...

ni aku lebih salahkan cara didikan mak ayah...

Ni pun i sokong. Depa pun expect cikgu cikgu nak babysit anak depa. Parents sekarang ni lepas tangan pun ada. Semua nak harap cikgu.

234126 replied at 15-4-2019 06:54 AM
Boleh pulak cikgu monteng mcm tu ye. Kesian budak2. Maybe yang ganti pun masuk kelas suruh budak2  ...

Mid year dah pelik pehal buku ni tk sampai separuh lagi ni..math plak tu..tanya parents lain semua ckp aah memang derang pon notice..ngadu kt GB umpama ngadu kt pak guard rasanya. Last2 ramai2 report.

Selalu tanya ank arini cikgu dot dot masuk tak..jawapan yg sama almost every day!!!

Page dh berkajang2 - solutionnya? Dh jumpa belum cikgu tu? Any feedback from the school?

Dulu aku sekolah sbp. Time tu dlm dewan besar, dah hbs last ujian, student pun baling2 kertas bergurau. Ade ustaz ni dia mgamuk, tarik satu student laki ni, di tumbuk2 atau disepak2 tak pasti, tapi bertubi2 walau budak tu dh merengkot kt lantai. Student tu kecik aje orgnya, mungkin sbb tu terpilih. Tapi aku lebih kesian dgn student tu, jatuh air muka dia semua kelas dr tingkatan kitaorang dalam tu. Aku ingat detail, dah lame sangat. Tapi aku tgk la. Semua org terpaku, takde yang tarik ustaz tu. Agaknya kalau sekolah biasa, dah kena balas time tu jgk ustaz tu kot..

cmf_premierleag: eyra razali whoareyuss????pelakon? penyanyi? pelawak? pengacara?

Aku pun tak kenal jugak. Tak penah dengar/tgk. Cantik jgk org nya.

Rainora replied at 13-4-2019 09:00 PM
Kiut budak tu. Kecik lagi. Cikgu tu pun satu. Cuba anak sendiri kena baling buku kat muka apa kau ra ...

Betul tu. Mcm dajah 1 or 2 je keciknya. Geram macam mana ngan budak besar tu, sampai nak baling. Lain la kalau yg dah besar darjah 5,6 tak pun tingkatan.