CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAL

"Saya Tak Setuju Wanita Dipaksa Bertudung! Come On Lah..." - Latheefa

Apa yg sibuk2 ...nak buka buka sendirilaa..sbb api neraka nnt bakar diri sendiri je...ni negara islam

sarahmirza replied at 17-4-2019 06:07 PM
Mungkin sebab tu 3 anak I semuanya lelaki...
If not,  mesti I kemurungan anak kecik2 dah di brai ...

Sekolah mana yg paksa student pakai tudung ni? Sekolah i di luar bandar takde pun kena paksa.
Anak2 buah i sekolah di bandar takde pun kena paksa.
Kelakar pulak reason taknak masuk SK sbb taknak kena paksa pakai tudung.

Lula2 replied at 17-4-2019 08:39 PM
Sekolah mana yg paksa student pakai tudung ni? Sekolah i di luar bandar takde pun kena paksa.
Ana ...

I tulis kena paksa sbb ada kes budak kecik ke sekolah tak bertudung cikgu tanya mak awak bertudung tak?  Klu tak bertudung dikata tak patuh ajaran agama bla3x..
Mmg la tapi perlu ke nak tarbiah budak kecik tak mumaiyiz/period?
Perlu ke jatuh hukum bagai yg vertudung tu dah sebelah kaki kat syurga?

SK mmg klu boleh nak disamakan mcm sekolah agama...
Budak lelaki tak blh berseluar pendek,  budak perempuan digalakkan pakai baju kurung... Lg bagus terus bungkus dgn tudung.

Pakai tudung menghasilkan bau kepam. Keadaan cuaca panas dan lembap tak sesuai utk pakai tudung.

Tak de paksaan dalam Islam tu tak boleh di terjemahkan mengikut logik akal semata kerana ianya merujuk kepada i’tiqad & keimanan di mana tak bolehlah memaksa orang bukan Islam memeluk Islam. Bukannya dalam konteks hukum hakam ataupun undang-undang Islam.

Janganlah buat kenyataan sebelum faham betul-betul apa yang nak diperkatakan. Terutama hal yang berkaitan dengan agama ni. Akibatnya berpanjangan. Silap-silap mengundang fitnah.

Menutup aurat tu wajib, klu paksa pun bagus..berkembang industri hijab.

Follow Us
X habis2 pasal aurat.. Yg ustat sibuk soh pompuan tutup aurat.. Yg liberal agnostic pon x reti nk dok dediam nak jugak highlight psl aurat. Tolong diam bleh x.ada byk lg isu lain dlm islam ni...

namieamuro replied at 17-4-2019 05:39 PM
omg..sape pilih die sbg wakil ni..dlu iols bole terime lg Lina Teoh jd wakil malaysia..

Selepas Fatwa tu wujud.. bermulalah zaman gelap miss malaysia dimana golongan jinjang menguasainya yach.. sehinggakan peserta2 seluruh dunia pikir Malaysia ni negara jajahan China. Ala2 Chinese Taipei, Hong Kong gitu..

Mcm oppress sgt pompuan mesia ni. Pdhl majority kot x tutup aurat sempurna..

Ana ...

Mmg ada skolah yg indirectly paksa bebudak pakai tudung esp kalau haritu ada kelas agama. Nak2 jenis dpt ustat bodoh bebal x habis kata selai rambut 70taun dlm neraka. Mmg bebudak takutlah.. Ustat gini nanti akhirat merasalah kumpul semua dosa2 sbb dia sendiri jahil!

Aku xpnh paksa pun org suku sakat pakai tudung..sbb fmly mber pun pun ada gak yg xbertudung...lg plk segan nk kata apa sebab tutup aurat tu semua aurat kn tutup sedangkan aku pun kadang tak berstokin...gagal disitu..tp aku akan baiki sbb kesedaran tu mmg ada. But now,aku ada anak dara darjah 4 aku mmg paksa dia bertudung..dan mmg aku bgtau kewajipan menutup aurat..dulu dia bolayan gak sebab xbiasa..skrg mmg lekat dh tudungnya.klu pakai lengan pendek pun dh tau pakai hand sock..benda ni sepatut xjd isu..klu org berpengaruh buat isu mcm ni itulah yg menyulitkan islam...

iols setuju jah dgan sheols

sarahmirza replied at 17-4-2019 08:44 PM
I tulis kena paksa sbb ada kes budak kecik ke sekolah tak bertudung cikgu tanya mak awak bertudung ...

Saya setuju dengan kamu sis. Good luck with bringing up your children. My prayers are with you.

Ana ...

Dulu ai darjah 3 kena rotan dengan ustaz sebab tak pakai tudung..
Tahun 90an, circa 95 96 gitu..
SK..

cupu replied at 17-4-2019 09:39 PM
Aku xpnh paksa pun org suku sakat pakai tudung..sbb fmly mber pun pun ada gak yg xbertudung...lg plk ...

Ko pun paksa anak ko, betul lah kata lateefah koya ni...ia bermula kat rumah...macam aku, aku ni berpendapat rambut pompuan bukan aurat so aku preach anak2 dan bini aku, then terserah kat diaorg....aku takkan galakkan dan aku tak larang kalau diaorg nk bertudung.

Aku lagi tak setuju pihak yg cuba menghasut org utk tak pakai tudung. Tu lagi bahaya

lkick2113 replied at 17-4-2019 09:49 PM
Ko pun paksa anak ko, betul lah kata lateefah koya ni...ia bermula kat rumah...macam aku, aku ni b ...

Mcm aku ckp klu suku sakat aku xpaksa..tp anak tu bwh tanggungjawab aku..bg kesedaran pada dia kepentingan tutup aurat..then ank aku pun blh terima bila aku ckp benda mahal tu biasanya bertutup..packaging and wrappingnya cantik..

cupu replied at 17-4-2019 10:03 PM
Mcm aku ckp klu suku sakat aku xpaksa..tp anak tu bwh tanggungjawab aku..bg kesedaran pada dia kep ...

Tu paksa ko punya value and believe system kat anak ko, patut bg dia fikir dan bukan paksa....itu baru betul....aurat ni modesty....itu yg patut ko terangkan kat anak2 pompuan mahupun lelaki. Contoh aurat lelaki bukan dari pusat sampai lutut, tapi antara pusat dan lutut, so ikut modesty seauatu tempat, masyarat dan keadaan adakah molek org jalan2 bandar KL tu hanya berspender je?

Fikir2 kan

Airun replied at 17-4-2019 03:32 PM
konsepnya mudah nak faham

sesuatu yg dah ada sebelum agama ada = budaya

arab mana pakai tudung sebelum islam. tgok pakaian jasmine aladin tu.. tu laa pakaian arab sebelum islam

lkick2113 replied at 17-4-2019 10:09 PM
Tu paksa ko punya value and believe system kat anak ko, patut bg dia fikir dan bukan paksa....itu  ...

Its up to you.enough said.