CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: harizs

[Tempatan] Penjawat awam yg ramai2 sokong PH dulu kini menangis

Ni kawan aku pun ada bgtau ramai2 masuk jabatan dia..kontrak jugak..dia kata mungkin sbb jabatan dia ni byk kosong..yg masuk pun dah tua2..

Aku cuma tak faham..kalu jawatan banyak kosong..kenapa tak serap je dorang tu kat jabatan baru tu dgn status tetap tu..kenapa secara kontrak?

Ada sape2 boleh bagi pencerahan pasal ni?

jejarihalus replied at 20-4-2019 07:24 AM
Ramai kawan guru aku menyesal menyokong PH,katanya nak jatuhkan Najib...ustaz yg kuat PH pun diam se ...

Kawan2 i yg keje cikgu tetibe skang cakap tak minat politik dh bila ajak nyembang.

harizs replied at 21-4-2019 06:59 AM
Bagus la ...penjawat awam paling ramai maki najib dulu. Skrg mahathir buat mcm2 onar kat korang pada ...

mahafiraun tu kuat betul jadika org melayu sbg kambing hitam
melayu malas
penjawat awam punca harga brg naik
penjawat awam tak bg kerjasama pd kerajaan baru
dll
cuba kalau dia ckp cina malas... mau mengamuk cina satu malaysia

benda ni bkn salah PH ke apa zaman BN dah ada and aku dah rasa since 2016 dari Gred N29 turun dpt gred N19 bayangkanlah beza gji 1k ++ dari gaji asal so disebabkan kontrak dorg boleh lah suka-suka nk ubah legal.. n diorang x bodo.. once dah keluarkan surat tawaran berserta t&c terpulang kt ko la nk sign ke x dgn gaji mcm tu.. klu xnak diorg pun x paksa n klu ko berhenti pun  takde pampasan... puncanya sbb kerjaaan persekutuan dah xbg duit n diorg hanya mampu utk byr gaji staf permanent je.. so yg kontrak ni pandai2la ko nk survive mcm mana sbb tu di downgrade kan gaji...

NamaKuMawar replied at 21-4-2019 12:29 PM
Ni kawan aku pun ada bgtau ramai2 masuk jabatan dia..kontrak jugak..dia kata mungkin sbb jabatan dia ...

Sebab kena tgk allocation kekosongan dari JpA.

Lepas tu kalau dah tetap, susah nak buang so time kontrak ni la geng penjawat awam kontrak kena perform, perform dan perform.

Dan juga tgk budget kerajaan utk tanggung slot kekosongan sesuatu jawatan tu.

Dulu bukan main kuat Pee H maki hamun sbb pekerja kontrak x diserap. Skrg Pee H sendiri yg buang

Follow Us
OttoVonBismark replied at 20-4-2019 06:14 AM
Keluarga aku banyak melahirkan guru guru.... tapi aku jarang nak salute. Kata kata guru umpama lil ...

Setuju wei...aku pernah kerja d skola ni as kerani kewangan..boleh dgr tiap hari ada je cikgu dtg komplen "apsal potongan gaji bla..bla..bla..kalau saya beli lidi cucuk satay utk murid (rm1.50 per 50pcs) boleh claim tak...kalau saya buat kelas tambahan ada byran ot masuk tak.. " mcm2 lg la peel cikgu ni..semua jenis x nak rugi walau rm1..well maybe ada yg ikhlas ya..bkn semua..

aHoi83 replied at 20-4-2019 10:16 AM
I dh pg facebook dia n baca komen2. Yg buat dia marah bkn saja di campak ke sarawak. Gaji pun includ ...

Terpaksa la kut dia bertahan sana beberapa bulan n buat rayuan pindah ke perak balik.. kontrak boleh kan buat rayuan? Ke tak?

dodolgemok replied at 20-4-2019 12:06 PM
Itu lah pasal. Semua org berebut cari kerja xdpt. Dia dapat kerja, terus meroyan sbb kena hantar k ...

Agaknya dia imagine sarawak tu yg mcm perkampungan asli kut..tiada cewek2 cantik..tiada internet..tiada grab..ruma atas pokok..tiada jln tar...hahaha...actually bukan ye..hopefully dia kena letak kat bandar2 like miri kuching etc la..

mzz sebenarnya tak faham sangat ni. Mamat ni dulu kat spad tetap.. and lepas spad dibubarkan dia dapat kontrak pula? Boleh eh mcm tu? Kalau mcm tu pencen semua lesap lah kan? Gcr, ganjaran semua yilekkk?

Kalau i trima je sarawak tu..drpd x buat pa2..dah sampai sana nt pandai2 la cari way jimat2..kalau masi susah jg hidup resign la n buat surat resign kata PH susahkan hidup saya..ha gitchuuu

syaz_lina replied at 20-4-2019 11:19 PM
Dari 41 turun 19 tu mmg melampau wehh..masa ko sedap2 suh bubar tak study abis ke implikasi. Blh sam ...

spad tu bdn berkanun, kaji dulu beza bdn berkanun dgn gomen

mzzenma replied at 22-4-2019 08:50 AM
mzz sebenarnya tak faham sangat ni. Mamat ni dulu kat spad tetap.. and lepas spad dibubarkan dia dap ...

diaorg bkn lantikan spa, diaorg bdn berkanun tpi pencen, semua xthulah maybe diaorg kwsp, jawatan dia pun xada dlm gomen

MarissaMiller88 replied at 22-4-2019 08:47 AM
Agaknya dia imagine sarawak tu yg mcm perkampungan asli kut..tiada cewek2 cantik..tiada internet.. ...

Even dia letak ke hulu kapir yg kena naik bot ekspresi 3jam dri bandar Sibu pon ada jah Internet, astro, rumah banglo atas darat, kereta mewah semua.

mzzenma replied at 22-4-2019 08:50 AM
mzz sebenarnya tak faham sangat ni. Mamat ni dulu kat spad tetap.. and lepas spad dibubarkan dia dap ...

Rasanya di spad tu dia diambil kerja secara kontrak jawatan pegawai, guna kabel org dalam. Sbb bila sekarang dia hantar guna kelayakan Sijil spm, tu bila dpt kerja dpt jawatan gred 19,standard gred utk kelayakan Sijil lah.

dodolgemok replied at 22-4-2019 09:45 AM
Even dia letak ke hulu kapir yg kena naik bot ekspresi 3jam dri bandar Sibu pon ada jah Internet,  ...

tp kan gitu la sesetengah org semenanjung anggap,..i baru2 ni p kl (i sabah), naik grab kat kl..boleh pula driver tu tnya i kat sabah ada internet? i cakap ada...pastu dia kata org sabah pandai guna internet ni pandai la guna grab kan? i was like...errr...iyaaa... pastu ada sorg driver ni lg tanya i "so u ni biasa dgn sungai jalan hutan semua tu la ye?" i pun "eh2..i org bandar kk..bkn tggal tepi sungai.." trus dia ckp ye ke? bandar ada jalan tar tak...i trus tnya dia pernah p sabah ka? dia ckp tak..trus i diam malas nak layan... sblm ni pun prnah p kl ikut suami keja..time tu naik teksi..pun rendah2kan sabah sarawak..ingat i pinoy 'cari mkn' kat kl pun ada...i jwb "tak semua pinoy tu asal sabah la!"

dodolgemok replied at 22-4-2019 09:46 AM
Rasanya di spad tu dia diambil kerja secara kontrak jawatan pegawai, guna kabel org dalam. Sbb bil ...

maknanya masa dekat spad pun kontrak lah eh..so bukanlah dari tetap jadi kontrak. Tu yang mzz confused tu.

MarissaMiller88 replied at 22-4-2019 10:32 AM
tp kan gitu la sesetengah org semenanjung anggap,..i baru2 ni p kl (i sabah), naik grab kat kl..bo ...

Eeee dodol mmg panas dgan ummah cetek pengetahuan sedemikian yah. Apa dia ingat borneo ni hutan belantara jah xda bandar jalan tar semua ka? Kalau jdi cmtu dodol diam jah malas layan, suruh diornag gugel sendiri jah.

ramai yg dreaming of greener pasture.. but instead what they get is the-not-so-green-pasture-full-of-shit... bukan senang nak stabil lps perubahan kerajaan.. mcm masuk umah baru la.. nak ubah itu, ini.. in the end, something got to give.. aku pun termasuk dlm mangsa gak.. mmg x redha bila jadi mangsa sbb ni bukan pilihan aku.. aku follow je transfer order yg aku dpt but mmg aku bgtau bos aku yg aku x redha langsung dgn arahan ni.. biar org yg bg arahan ni plak kena mcm aku kena suatu hari nanti.. baru diorg rasa apa yg aku rasa.. yes.... i'm bitter..