CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 5263|Reply: 54

LAYAK KE KAU KAWAN DENGAN AKU?

Post time 19-4-2019 08:57 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Baru-baru ni aku keluar dengan member aku. Dalam dok bersembang, dia cakap "selalunya muka yg tak seberapa ni berangan kemain. Nak berkawan dengan orang cantik handsome, tapi diri sendiri tak sedar. Terbalik, yang berkali ganda cantik handsome yang merendah diri".
Terus hati aku setuju apa yang dia cakap,.  Sebab aku pernah berkawan dengan sorang ni & aku bawak member aku sekali keluar dengan dia. Lepas balik, dia whatsapp "I berkawan dengan yang ada rupa. I layak sombong sebab I berusaha utk muka & badan macam ni". Bila aku tengok balik & huraikan fizikal dia satu persatu, member aku tu seribu kali ganda handsome berbanding dengan dia yang busuk berkepam. Badan takat sado berkerak je la.
Lepas aku dengar dia cakap macam tu, aku jadi renggang. Terus tak dengar khabar.
Faham tak cerita aku ni?
Member aku lagi sorang pun, siap kutuk orang muka buruk, tak sesuai dengan dia. Sampai dia tak sedar dengan fizikal dia yang macam tu.
Bagi korang, betul ke yg tak seberapa ni lagi berangan?

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Mmg ada yg species manusia yg perasan cantik n hensem...default setting kejadian gitu

Orang lain aku tak tau la..tapi bagi aku yg tak seberapa ni..nak kawan takyah tgk rupa..yg penting hati mau baik..

Hensem ke cantik ke, bleh je berubah sekelip mata (contoh mcm eksiden yang bleh sbbkan muka berparut n sbgnya)..

Ni mesti pengaruh dak2 glee dan gilmore girlsBajet dia lah terhot dan digilai ramai..

Aiolzs ada ramai kwn dr berbagai rupa,lawa,kurg lawa tp y penting baik hati dan merendah diri..kalau y sejenis toxic,biar pun lawa,aiolzs akan jauhkan diri..kalau tak lawa tp ada negative vibes,pn sama,aiolzs akn jauhkn diri

Ni mesti pengaruh dak2 glee dan gilmore girlsBajet dia lah terhot dan digilai ramai..

Aiolzs ada ramai kwn dr berbagai rupa,lawa,kurg lawa tp y penting baik hati dan merendah diri..kalau y sejenis toxic,biar pun lawa,aiolzs akan jauhkan diri..kalau tak lawa tp ada negative vibes,pn sama,aiolzs akn jauhkn diri

Edited by sehirkedi at 19-4-2019 10:13 PM

Orang yg narsist je berperangai macamni. Dia igt kawan cantik hensem dia tu nak tolong kalau dia tengah dalam kesusahan ke. Baik jauhkan diri dari orang macamni.
Memang betul la yg tak seberapa selalu perasan. Padahal yang bertingkat2 lagi hensem/cantik takde lah lorat sampai sebegitu.

Follow Us
Logik akal xdela perlu pilih2 berkawan dengan yg berupa elok je. Iols prefer berkawan ngn org yg elok perangai. Tapi ada je yg buat perangai in denial ni. Memilih baik dari segi rupa dan harta. Org mcm ni nasihatla mcamana sekali pun tetap dengan pendirian die. Insaf bila terkena kat diri sendiri jela

Kesian sapa yg muka tak berapa nak mari. Ada je org letak isu tak best kat dorg wpon perangai helok.
Tapi kan meols perati, irg yg cantik n ensem ni mesti ada cacat cela. Tapi yg biasa pilih2 nk muka ensem cantik ni biasanya muka sendu dan perangai lagi la kesian.

Meols x pndang rupa sgt, asalkan rupa dia bkn cam cik ponti dan rakan2, meols kawan je. Yg penting xmenyusahkan kawan.

Iols suka kawan yg menghiburkn kawan2.. rupa tak kesah sgt pun

Yg lawa n hensem tu level mcm mne...

Kecantikkan sesuatu itu adalah subjective. Mungkin dia ingat dia lah paling hensem kat alam maya ni level Thor tapi hakikatnya dia hanya level kartun mario

Kalau dah narcissist tu ckp apa pun tak guna kena bagi makan ubat baru dia istighfar tgk muka sendiri kat cermin.

Lawa kacak bergaya tu subjektif kut.
Saya suke berkawan dgn org cantik n bijak n perangai helok. Tp cantik di mata sy, blm tentu  cantik di mata awk.

Sy yakin kite perlu memilih kawan, sbb kawan itu blh jd cermin pd diri kita.

Dan sy serik berkawan dgn org yg berpura-pura. Tp kite mn nk tau dia pura-pura sampai kite terkena

From my observation, yang tak berapa handsome dan cantik ni perlu kawan2 yang lebih hebat dari mereka sebab mereka nak menumpang kehebatan kawan2 itu. Manakala yang dah sememangnya cantik dan kacak tak perlu backup cantik dari kekawan sebab mereka sendiri dah outstanding.

Memang ramai je species macam ni, yang buruk perangai, banyak aib ni la duk suka canang kekurangan orang suka menghina fizikal org lain.

Aku bolayan je orang macam ni, call pun aku tak angkat.

Nenolen replied at 19-4-2019 09:43 PM
Mmg ada yg species manusia yg perasan cantik n hensem...default setting kejadian gitu

Masa muda mudi dulu, selalu fikir yg tak seberapa ni selalu tersisih, tak ada yg nak kawan.. Dah jadi depan mata, pendirian tu berubah 100%. Tak tau macam mana nak sedarkan orang macam ni

I jenis natural. Tolak ke tgh blh, ke tepi blh. Kwn je dgn sapa2. Letih aa dgn org yg kwn pilih bulu ni. Mcm bagud sangat. I akan avoid org yg mulit jahat, jenis tikam blkg..

NamaKuMawar replied at 19-4-2019 09:46 PM
Orang lain aku tak tau la..tapi bagi aku yg tak seberapa ni..nak kawan takyah tgk rupa..yg penting h ...

Aku sendiri tak kisah berkawan.. Yg gemuk, sengau, gigi berterabur, rambut ada yg tumbuh ada yg  tak semua aku kawan  tapi yg macam ni yg jenis "ewwww muka macam ni ke kau kata handsome, tak sesuai kot". Hari tu aku geram sebab dia dok keji sorang member ni, sedangkan dia lagi tak sempurna. Aku cakap la, "kenapa kau hina dia sedangkan kau bukan sempurna". Dia balas "helloooo... Ramai cakap aku comel ye".

salmon-suki replied at 19-4-2019 10:08 PM

A ...

Tak pun sebab ramai dok puji dia comel, lawa, hensem.. Banyak like pun mainkan peranan

sehirkedi replied at 19-4-2019 10:11 PM
Orang yg narsist je berperangai macamni. Dia igt kawan cantik hensem dia tu nak tolong kalau dia ten ...

Ye.. Betul.. Member aku memang hensem weh, jadi pujaan dekat kolej masa belajar. Tak lorat. Tetiba yg kurang menarik yg melebih lebih.