CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 18495|Reply: 162

[Pelbagai] Persiapan Raya.. Prepare awal or last min

Sementelah x lama lagi nk puasa, of course ada yg dh buat preparation nak raya.I x letak bajet, asalkan x membazir sudah

Dah ada yg tempah baju raya, kuih raya
I jenis beli baju raya and kuih raya last min
Awal2 rasa mcm x best..
Korang camne...

Rate

1

Husb suka prepare awal..heol sejenis organised punya org..while aku plak suka last minute prepare..bli baju hujung2 ramadan..baru la terasa suasana raya
Teringat masa kecik2, time tu hdup susah skit..bapak gaji dah dekat2 nak raya..2 3 hr lg raya baru semua sibuk bli baju raya..simple tp happy

Rate

1

mahalnya replied at 21-4-2019 01:49 PM
Husb suka prepare awal..heol sejenis organised punya org..while aku plak suka last minute prepare..b ...

Kenangan dulu2.. Seronok sgt.. Duk kg ujung2 bulan puasa baru terasa meriah. Mlm tujuh likur.. Baju dpt sepasang pun dh happy gier.. Tolong mak pukul telur buat bahulu, bakar pki sabut kelapa..

I dgn hubby mmg suka last min..Baju raya pun awal2 x letak tema
Asalkan kaler sedondon.. Syarat dia, setelkan baju kami yg pompuan ni.. Hahah
depa baju melayu senang cari katanyaaa

Rate

1

erm.. xde rasa nak raya or prepare raya pun wpun dah nak posa mak2 lain dah start pikir preparation.. aku sejak dah xde org tua ni, raya xde makna pun.. just blk kg abiskan cuti raya, buat benda2 normal dgn sesapa adik beradik yg blk kampung gak(kalo ada).. kalo xde org blk kg aku melangut je sampai abis cuti.. kalo ada adikberadik lain blk aku ikut ziarah umah mak n pak sedara, sedara2 dekat.. pagi raya solat n ziarah kubur.. blk umah mkn2 je la.. ntah la xde jiwanya aku nak raya ni..
baju raya baru xyah bli sebab last year aku dh byk bli jubah masa gi haji, so jgn membazir.. pakai yg tu je.. biskut raya je nak bli sikit2..
wpun aku xde rasa nak beraya tp perlu la bwk blk kg sikit2..
thn ni amik cuti raya sehari cukup la kot.. lama2 duk kg pun buat sedih hati je..

sorry dh melalut sikit.. emo bila cite psl raya ni..

Rate

1

tahun ni aku x buat persiapan sgt , biasa mcm ni aku dh beli bj utk diri aku . tp tahun ni aku pregnant so nk simpan duit utk persiapan baby

Rate

1

Edited by farlis at 21-4-2019 03:28 PM
little_sis replied at 21-4-2019 02:22 PM
erm.. xde rasa nak raya or prepare raya pun wpun dah nak posa mak2 lain dah start pikir preparation. ...

I emo jugak thn .. bakal beraya di opis huhu
Takpelah u.. ada adik beradik, blk kg.. ziarah kubur
Bertabahlah

Rate

1

Follow Us
I dah beli baju raya tuk anak je...sbb raya tahun ni i dlm pantang...jd baju raya tuk i pn..i tk beli....huhu...tuk suami biasa dia cari sendiri last minit.  .tp mgkn dia pn tk beli gak sbb mlm n pg raya mgkn dia dok teman i kt spital.   

Rate

1

Kalau ikutkan i, last minute. Tapi bapak i suka ajak beli awal2 bahan buat kuih raya. Lambat beli nanti habis. Baju raya pulak pakai yang mana ada je. Ada lagi baju yang tak pernah pakai/jarang pakai.

Rate

1

Baju satu keluarga semua dah siap.. semangat tak
Kuih nanti order

Rate

1

cahaya_almas replied at 21-4-2019 03:31 PM
I dah beli baju raya tuk anak je...sbb raya tahun ni i dlm pantang...jd baju raya tuk i pn..i tk bel ...

Wahh..lg best.. Rindu bau baby..Moga urusan u dipermudahkan.. Meriah dpt ahli baru

Rate

1

Leeanne88 replied at 21-4-2019 03:44 PM
Kalau ikutkan i, last minute. Tapi bapak i suka ajak beli awal2 bahan buat kuih raya. Lambat beli na ...

Semanagt bapak u... Malas nk bersesak ujung2 kann.. Ramai org

umbut replied at 21-4-2019 04:32 PM
Baju satu keluarga semua dah siap.. semangat tak
Kuih nanti order

Semangat betul.. i tak boleh beli baju awal, nanti belum raya i dh rasmikan

Rate

1

Dah berumur ni, anak-anak semua dah besar-besar, persiapan raya tak de lah beria macam dulu-dulu.

Dulu beli baju raya dalam awal ramadan sebab risau saiz baju anak-anak tak de. Biasalah baju melayu saiz kecil cepat habis. Dah besar panjang ni, dah tak risau nak berebut saiz.

Dulu biskut raya siapkan awal-awal sebab byk kena buat. Untuk tetamu sendiri, nak kasi kat mak sikit, tapi paling penting anak-anak nak bawak sekolah. Jamuan raya kat sekolah. Sekarang bab bawa sekolah dah habis. Buat utk mak dan tetamu yg datang berkunjung ke rumah aje dalam dua tiga jenis dah cukup. Tambahkan dengan beli kekacang aje skit. Lepas tu rebuslah ketupat nona buat rendang sikit. Selesai.

Orang sekarang mana beraya sangat kan macam zaman mama dulu-dulu. Skrg ni open house je baru org datang. Hari raya diorg depan tv

Rate

1

farlis replied at 21-4-2019 04:42 PM
Wahh..lg best.. Rindu bau baby..Moga urusan u dipermudahkan.. Meriah dpt ahli baru

Tq u..aminn...

iols tak kesah tapi taun ni baju raya sendiri done hantar kain kat tailor..baju mak ayah adik2 pon done..kuih muih biskut raya iols tak kesah sebab iols tak makan..yang tu paling last kot beli kat memana nanti

Rate

1

I tak buat apa2 preparation pun lg.baju selalunya yg ready made..kuih raya x tempah pun.beli kerepek aje la.

Rate

1

Lalui hari raya mcm hari2 biasa je.. dah bertahun tak rasa kemeriahan hari raya... takut nak tempuh hr raya sbb takmo tgk muka anak2 yg sedih .. tak pernah ada persiapan raya

Rate

1

skrang ni mood raya tk sampai lg.. tp dh aim nk beli baju yg mana nanti.. biasanya i mcm tu la dalam tkde mood nk raya tu tiba-tiba sampai berpasang-pasang baju i beli.. rasa nk beli awal tahun ni sbb fikir balik nanti last minit mesti sesak sgt sbb raya pun seminggu lepas gaji so mybe dh gaji tu ramai keluar bt preparation kn

Rate

1

Biasa untuk plan tema colour ape, or baju jnis ape sye plan awl.tp shopping suka last minit sbb bru rasa feel nk raya bila shopping tu.. Klau shopping awl vibes raya tubkuteng cikit..

Rate

1

Baju raya i tempah, so kena hantar awal takut tukang jahit bz. Kuih raya i tunjuk jer. Nanti sehari sebelum raya baru buat kek dan maruku. Untik anak i baju raya dia nanti tengah ramadhan baru cari. Senang beli yang redi made. Cuma tak decided lagi nak beli kurta atau baju melayu. Tema tahu ni bluee.. Tapi bukan bluehippo na. Hehe

Rate

1