CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: safriehalim

[Tempatan] PU Abu mengaku cerai isteri sarat mengandung

pengecatbintang replied at 22-4-2019 10:01 AM
bagi aku ler...

kalo betul2 ustaz atau mana2 individu tu tinggi imannya, ikhlas dgn ilmu agama. ...

Pd akak tu semua nak cari fame & cari makan je.

dua_chzy replied at 22-4-2019 07:34 PM
Itulah yang ai maksudkan dengan brainwash. Umo bebudak belum baligh sudah paksa pakai tudung, etc. ...

itulah compare ngn mase aku kecik dulu... ustaz ngn ustazah ak cuma ajar agama .. i will use the knowledge to judge the scenario happen around me.. ari tu ank2 aku berborak.. aku pasang telinga .. si adik tny kat abg knp cina tu x pakai tudung.. abg dia ckp sbb cina tu kafir x payah pakai tudung..ustazah abg ckp mcm tu... klu ikutkan x salah pemahaman dia but i dont like he used that sentence... i ckp ngn ank aku., x baik ckp org kafir kan lebih baik kite cakap org bukan islam... its not wrong but just a courtesy...
btw ank2 aku sek agama.. my intention htr dia sek agama utk dia dapat pengetahuan yg lebih baik and use that in their daily life bukan nk jadi taliban ... ... tapi kena sllu perati takut kena brainwash plak nnti.. hopefully nnti anak aku x de la n kberniqb2 bagai...

Perk77 replied at 23-4-2019 07:30 AM
Sebab Tu jgn caya sgt kopiah janggut serban bagai..Sama Gak yg tudung labuh niqab ni....mereka2 inil ...

Tak payah nak salahkan syaitan pulak konon dugaan peringkat tertinggi padahal diri sendiri tu yg memang jahat abu oi.

kelapaparut replied at 22-4-2019 11:03 AM
Jutawan kosmetik tu, lobai pun ade napsu jugak, sanggup tinggal bini yg sarat kononnye dah xketat mc ...

Loratnya la hai kalau dia complaint x ketat bagai.. X ketat pun sebab si suami. Tp bagus la ex ni dah x perlu hadap lagi. Biarkan org yg dah  3 kali bersalin tu hadap.  Makin banyak kali bersalin, makin ketat kot..

niena90 replied at 22-4-2019 11:08 AM
Aku pantang btol jantan yg dah ade pilihan sendiri tapi masih nakkan kita! Selagi blom terlambat ko  ...

Manusia selfish memang gini la kot.. Yg penting dia lepas..

Prickford replied at 22-4-2019 11:45 AM
Leh plak kat mstar PU Abu ni ckp,  " Kalo bekas isteri sayangkan saya, dia tak buat saya macam ni".  ...

Prick, sila la wakilkan akak sekali tunggu dia kat airport & bagi dua das penumbuk. Thank you in advance

Follow Us
Cyempaka replied at 22-4-2019 12:01 PM
aku xpnah kenal sapa dia ni.kalo xde cerita ni mampos aku xtau kewujudan pu abu . apa2 pun mmg sepad ...

Samalah kita!

jazaa100 replied at 22-4-2019 01:10 PM
Ala FC.....

Ex gf dia dulu pun ada cite....masa dgn exgf, ada pasang 2 lg gf....exgf tu tinggal ...

Wah... Kalau perangai dah gitu dari awal pun lorat nak masuk PU kan.. phui!

besi_kelabu replied at 23-4-2019 01:08 AM
Cerai masa preggy tak haram sis, yang haram nya cerai masa period

A,a btolla tu sis. My bad. Kesepakatan ulama kata hukumnya harus, walaupun ada berbeza pendpt n dari mazhab yg lain. Wallahua'lam bishawab. Tu 1 hal bab hukum.

Dr segi impek n efek kt bekas isteri tu ...yg clearly kita nmpk tekanan emosi waktu pregnant la. But lps tu, lps beranak, dh abis edah...selain nafkah anak, nafkah apa lg yg dia bleh tuntut. Mutaah n harta sepencarian, sket sgt kot, tempoh nikah pon x sure dh cecah sethn ke blum. Dgn baby lg, mana nk keja lg, mana nk study lg. Just hope yg both family n exfamily support dia all way out.
Zalim sungguh PUstad abu ni.

aijinmisaki replied at 23-4-2019 12:06 AM
PU2 daie semua ni memang penonggang ugama jah.. sebab tu berani tegur2 artis je kalau geng2 dia bu ...

Daie wan ni menang musim yg keberapa sbnrnya. I tgk yg musim daie hamidah menang je n i suka cara dia yg lembut tu. Gile glemer jgk ler tu bila bab2 retis n kes hot je trs nk interprem. Ingatkan masa uqasha je ditegurnya. Tetibe kena kt geng dia dan2 la org nk jthkanla, konon berilmu la n buka aib bgai... Eh, rimas la i dgn org acah gud2 mcm ni. Byk lg ustaz2 n ilmuwan agama lain yg lbh integrity dr PUstad2 instant mcm diorg nih.  

jazaa100 replied at 22-4-2019 07:17 PM
Si izreen tu aman aman je.....

xde lah aman sangat....dah jadi surirumah pun

Kak-Leen replied at 23-4-2019 11:00 AM
Wah... Kalau perangai dah gitu dari awal pun lorat nak masuk PU kan.. phui!

sbb tu exwife dia kata nak tgu lepas pantang, nak kumpulkan semua exgfnds yg teraniaya, nk buat tuntutan...
mgkin PU ni ada paw duit dorang kot.....
mgkin le...tak pasti sbb klu tak, knp dorang nak tuntut.....

Moga melingkup Abu dgn pompuan spisis babun ni

Katanya sebelum nikah, Abu mmg penah try tokei kosmetik ni kan?

Tingat aku satu kes cinta bersegisegi ni kat satu bank masa aku di shah alam. Mamat rebutan dlm citer ni kerani sajork. Yg berebut tu dua2 pegawai bank. Mamat ni mengorat si tipah tp tipah buat2 jual mahal. Mamat gibap, ngorat pulak si Minah. Minah bg respon, x dan lama bercintan, depa kawin. Baru sebulan dua kawin, si tipah ni uturn pulak.....maka berskandal pulak mamat & tipah. Tiga2 makhluk ciptaan tuhan ni dlm bank yg sama, branch sama, department yg sama
lama sgt dah kesah ni aku x ingat sgt details dia, yg aku ingat dorang kecoh kat bank tu, si mamat ni melutut mintak ampun dgn si bini depan ramai  masa tu binik pun tgh sarat jugak. Dorang reconciled.
sorry pjg pulak OT terobek

Kak-Leen replied at 23-4-2019 09:54 AM
Chef Ismail tu xde org nak ke? Kalau nak, blh minta personal number dgn kakak akak je. Bff gitu..

ya ampun..baru noticed i typo 'kuarantin' jadinya..

cmf_jeangrey replied at 22-4-2019 05:19 PM
Sbb mereka golongan berilmu katanya..taknak golongan mereka dibenci masykt..entah apapunya mindset

Berilmu la sgt....Ada ilmu tak guna betul2 wat pe....pastu ayat bongkak....serious la tak boleh bla.
Aku pernah tgk mcm mana kakak aku derita masa hampir nak dimadukan. Bukan semudah yang disangka. Yes bukan 100% salah lelaki tapi lelaki ketua. Klu ketua tak betul yang lain2? Pastu pompuan yg acah2 tak kisah dimadu tu cik kak try dulu ya....dpt yg baik alhamdulillah. Kalau spesis hamjad tau la langit tinggi rendah. Mcm adik ipar kakak aku kemain....suami bukan hak milik kita seorang....tak kisah dimadu. Laki spesis biawak mmg la xde org nak....cecuba kena caras mau meroyan aku rasa.

Remyda replied at 22-4-2019 02:24 PM
PU Abu mohon maaf

AHMAD ISYAFIQ MAD. DESA

Dulu dia minta nak nikah dgn ex gunakan ig ke?
Akak tanya je sebab nak minta maaf kat family mertua pun guna ig je..

cmf_jeangrey replied at 22-4-2019 05:19 PM
Sbb mereka golongan berilmu katanya..taknak golongan mereka dibenci masykt..entah apapunya mindset

Harap bila tersebarnya kisah si PU ni, masyarakat janganlah fanatik sgt dgn so called “ustaz2” segera ni..

eyansss replied at 22-4-2019 05:25 PM
saya pun tak pernah tau dan tak pernah tengok kak...  tetiba je dengar orang sebut da'i la, PU, ap ...

Kan.. tiba2 pu dae’i bagai semua keluar.

pumpkingirl replied at 23-4-2019 02:24 AM
Tak payah nak salahkan syaitan pulak konon dugaan peringkat tertinggi padahal diri sendiri tu yg m ...

Serupa cam laki asiah jalil, bila bini mereng kat fb salahkan syaiton. Diri sendiri maksum.