CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: seribulan

[Pelbagai] Kisah menarik menyambut raya :)

Baru teringat kisah baju raya...mula bekerja dulu, rumah banyak mak menti plak...punya kutuk-kutuk mak menti tu, siap sebut penuh nama binatang tu...

Sekali dalam banyak baju yang ada, dia boleh kerit baju raya saya pula betul orang kata tak boleh subut nama binatang tu kalau nak marah dia...

mujur kawan pandai menjahit...dia jahit elok-elok bahagian yang carik tu...baju kaler hitam putih, jadi tak perasan sgt carikan tu bila dijahit secara kemas

memori nak sambut raya sungguh...

kisah yang nak dikongsi ni xdelah menarik tp bercampur baur rs hati
kebiasaannya kami sekeluarga akan blk beraya di kg kalau ada di Malaysia
tp 2012 untuk pertama kali kami sekeluarga terpaksa beraya di rumah disbbkan keadaan arwah suami yg tidak mengizinkan kami untuk blk kg
petang raya bangi dah start kosong
pg raya saya bersama anak bujang ke masjid hasanah utk solat aidilfitri, yg ada kebanyakannya adalah mmg org bangi juga
masjid alhamdulillah ttp penuh walau ramai yg dah pulang ke kg
juadah kami pg raya utk pertama kali tiada ketupat tiada rendang tiada lodeh mahupun kuah kacang
pg raya saya masak kuew teow grg, rare sgt kan juadah
nak wat camner saya x sanggup nk msk bagai tu bila tgk keadaan arwah suami, dia seorg yg suka mkn jd klu msk dan dia x mkn rs cam x best sgt
alhamdulillah anak2 x complaint apa just menikmati apa yg dihidangkan
kami ttp bersalaman sesama sendiri dan ambil gambar raya
yg buat saya menangis sbb ayah called dan bertanya khabar dan nun dihujung suara terdgr ayah menangis teresak2, allahu xleh saya nk kata dah ms tu
dan utk pertama kali bj raya kami pg tu mmg warna warni kehidupan

Rate

1

td ms otw nk g keje i rs lawak ceta yg dkongsi oleh pndgr ni.. tringat ceta pg raya, kekonon nk bwak buah hati jmpa fmily di hari raya nan indah itu.. sbb fmily mnta bwakkan, nk bg lulus ke idok.. bila bawa tu, mmg fmily bkenan lah lbih2 lg mak si lelaki tu..
mmg happt sgt la 1st time knal awek, paatu fmily lak bkenan mmg green lite sgt lah kan.. tgh smbang2 tu, kwan2 si lelaki dtg, biasalah bdk2 kg kan blik jmpa kwan2 ada yg bwak motor,kereta ..
so nk djdikan crita, esoknya dia keluar pekan, igt nk g jmpa awek lg, trjumpa plak dgn member dia yg bwak keta tu, aplgi tperanjatlah tgk aweknya dh naik keta member tu.. hahaha..
adoiilaa.. nk djdikan ceta plak, mmg dh brjodoh plak membernya n aweknya tu.. kawen n berank pinak dh..
nasib baik lah lelaki ni jnis cool jer.. dlm hati tuhan saja yg tau.. dah xde jodoh, nk wat cemana dakk..
ksimpulannya, zmn skrg ni sape ada kereta, mudah skit lah nk ayat awek dih..

Rate

1

Salah satu kenangan raya aku masa umor 7 ke 8 thn camtu. Makcik aku mekapkan aku dan anak ppuan dia. Gincu kemain merah. Disebabkan tkt gincu ilang kaler, aku makan nganga luas2. Pastu sehari tu tanak makan dah. Padahal arwah tok aku masak kemain sedapp2 Punyala takut mekap hilang

Rate

1

kenangan raya dlu2, buat biskut start dr subuh smp pkul 5 ptg.. dlu suka dlu.  buat biskut smp 14-15 jnis.. pastu mula lah kta tukar2 biskut dgn jiran2..pg raya, bg plak biskut dkat atuk nenek dua2 belah.  ishkk.. kenangan sgt..

Rate

1

Aku ni sentimental juga.so kalau memori pilu dan haru memang aku suka kenang.
Paling tak lupa masa raya. Aku sekolah rendah dalam tahun 1990 . Aku dan abang meniaga bubga api dan mercun. Masa zaman tu belom diharamkan jual mercun.Tiap kali lepas buka puasa,benda pertama adalah nyalakan pelita depan rumah. Kemudian set meja niaga bunga api dan mercun. Tak ingatlah samada laku sangat ke, tapi sebab kitorang dah biasa enterpreneurship sedari kecik maknanya meniaga dan simpan duit. So untung sikit or banyak tu tak penting. So satu malam ni, sedang elok kami tunggu meja niaga,datanglah sekumpulan budakbudak jahat. Dorang konon nak beli mercun. Lepas tu,entah macamana dalam sorang kepala setan ni dok test test mercun, habis semua mercun kat meja tu meletop. Sedihhhhh kauuu...bapak aku mengamok kat budakbudak tu dengan bapakbapak dorang sekali. Tu lah last budakbudak jahat tu kacau dan tu lah last kitaorg meniaga mercun. So sekarang kalau aku nampak budakbudak jual mercun, aku singgah la..sekadat beli bunga api..bukan sebab nak lawan undangundang negara supaya jgn jual beli mercun, sekadar mengenang kenangan aku as penjual bunga api..kala 90 an dahulu...

Rate

1

Follow Us
Ada lagi...

Zaman dulu kan,tak banyak or tak ada kot baju raya siap ni ready o wear. Zaman 1990an. So biasanya emak emak beli kain ela dan tempah jahit baju raya. Ada satu tahun tu, mak aku belukan kami yg adikberadik peremouan kain pasang batik terengganu. Puhh bukan main cantk dgn kaler warnawarni. So kitaorg tempah dekat jiran ni. Dia memang tailor. Hari ke hari bila nak ambik,makcik ni kata belum siap. Sampai ke malam raya pun belym siap. Sudahnua dah tgh malam baru dia siap. So dan tu jugak kitorg  basuh dan jemur sebab nak iron. Masa lembap lembap tu iron.masa tu lah baru perasan rupanya
Kain dan baju masingmasing dah brrtukar size measurement. Macam, kain aku punya tapi baju adalah saiz mak aku, adik aku plak, baju saiz cutting mak aku tapi kain cutting dia. Dah lah kami semua bukan kaun sepapan,meaning kain pasang corak lainlain. Punya hangin mak aku..terus tulah last upah jiran tu jahit...esok pagi raya semua mencuka pakai baju caca marba..rugi time tu tak amik gambar..masa tu camera kodak pun tak mampu beli..alahai kenangan...hari raya

Raya 2014. Bukan menarik tapi raya yg takkan pernah dilupakan. 27 ramadhan abah pergi meninggalkan kami. Raya pertama tanpa abah. Tak dpt nk gambarkan perasaannya. Sedih yg x dpt diungkapkan. Alfatihah untuk abah tersayang.

Raya thn ni suara hilang yer. Dh mcm cita pia bila nk berckp pki sign language. Batuk smpi hilang sore. Ada hikmahnya hilang sore thn ni. So time raya xbergosip sgt. Hehe. Ohhh yer... Pekej plk ngn anak2 demam, batuk + selsema. Dh 1 masalah plk nk cari klinik sbb kebanyakan nya klinik ttp kt kampung. Mode raya agaknya kazen2 sume ada.. bdk2 yg demam ni pon dh xrupa mcm org demam. Duk main berkejaran ngn kazen2 depa. Bdn jerla yg pns. So cukup masa kasi ubt.

Raya thn ni cik husband sakit gg...balik rmh mak rmh mentua je...jln2 Raya xde huhuhu x boleh nk mkn biskut Raya

raya kami tahun ni sedih sikit.

adik ipar lelaki ni dah kahwin tp stay jauh nun diseberang laut..rasanya dlm 2 or 3 tahun kot xbalikkg.

so tahun ni my mil Sgt hepi la sbb anak sayang nak balik. malam raya kedua sepatutnya   sampai...tup2dapat panggilan yg si anak terlibat dlm kemalangan.nasib baik xteruk.  
my mil terus xbermaya...kesian tgk did

cerita pasal raya haji blh x? hahah raya jgk kan.. raya aku kat kelantan, igt lg smnggu sblm raya kot, abah aku ni prangai dia mmg suka mngusik aka mengosek ore kelate kata.. mengosek ni means suka tkut- takutkan org... dia kekonon nk ngosek abg aku tgh tdur, ms tu katil besi yg dua tingkat tu..
dia naik ats katil besi dkat bhgian ats..dia lupa agknya kipas tgh brpusing, aplg tkena bilah kipas la.. ms tu dlm pkul 12 mlm rsnya.. aplgi brlumuran la drhnya.. igt lg abh aku amik kain buruk kt dapur mntak tlg mama bwa g hspital..
nasib baik mama bru lpas amik lesen kira dlm takut2 smp jgk kt hospital tu.. kena la 10 jahitan rsnya..

so, smnggu lpas tu raya haji.. abah aku saja tnggu tetamu dtg, dia gnting2 span buat bntuk plbagai jnis haiwan...aku yg ms tu kcik lg rs mcm wahhhh abah ni kreatif sgt la..pndai sgt abah wat bntuk haiwan- haiwan.. jd mcm lma jgklah aku smpan span2 tu smua..

sbnarnya aku xtau knapa knangan ni slalu mncul dlm kepala aku..mngkin sbb aku rs smpati kt abah aku kot, bila igt dia mcm dh nk mati kna bilah kipas tu.. dan aku setia mnemani dia hngga dia hdiahkan aku span berbentuk haiwan n dia tau, aku satu2 nya ank yg sntiasa manja dgn dia..

huhu.. panjang plak..

Raya PKP tahun ni

12
Return to list New