CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: OttoVonBismark

Eva Braun - The Unhappy Hitler Wife.

muda lagi si otto tuuu saja je dia tu. aku tengok gaya nulis pun aku tau dah.

winamp05 replied at 17-5-2019 03:34 AM
muda lagi si otto tuuu saja je dia tu.  aku tengok gaya nulis pun aku tau dah.

Orang muda berjiwa tua. Haha

tq mod win...

nurrlisa replied at 14-5-2019 04:50 PM
Ya Ka dental records Dah proven Ya. Kalau macam tu most prolly Dia lah yang Mati. Pakcik tau la Sa ...

Buka lah cerita pasal jackie pula sis. Teringin nak baca.. trimassss in advance

Rate

1

nurrlisa replied at 14-5-2019 04:53 PM
Yes, and likely kan. They must have had escape plan.

Saya ade ikut cerita kat history. Diorg kata AH smpai ke negara colombia ke x silap. Dia cuba reform balik. Ramai juga geng nazi pindah negara tapi tukar identiti semuanya. AH cuba nk reform war Tapi x bjaya juga. Yg mati dlm bunker tu org lain katanya..

Rate

1

mienina replied at 20-5-2019 05:14 PM
Buka lah cerita pasal jackie pula sis. Teringin nak baca.. trimassss in advance

Hahaaha nanti lah kalau rajin boleh bukak. Jackie ni dia ada memoirs. Sis baca dulu lama dah masa sekolah. Very interesting. Buku tu cerita juga tentang the Kennedys yang kaya raya. John dan Robert Kennedy dua dua rapat dengan Jackie ni. She's a very powerful figure in the white house, also a fashion icon. Tapi marriage dia tak happy sebab Jack ni womanizer, termasuk dengan Marlyn Monroe tu. Macam macam lah cerita dalam buku tu sampai dia kawin Onassis, saya pun dah lupa. But it chronicles the story of a remarkable woman.

Masa zaman budak budak, pandang tinggi la Jackie kennedy Onassis ni hehehe pasal cantik sangat orangnya.

Follow Us
mienina replied at 20-5-2019 05:17 PM
Saya ade ikut cerita kat history. Diorg kata AH smpai ke negara colombia ke x silap. Dia cuba refo ...

Yes dalam history channel lah ni, apa tajuknya, tracking Hitler ke. They interviewed people who had sighted him. Possible jugak kut, tak kan semudah tu dia bunuh diri. Attempted assisination pun banyak kan Hitler ni, liat pulak nyawa.

nurrlisa replied at 21-5-2019 02:58 AM
Hahaaha nanti lah kalau rajin boleh bukak. Jackie ni dia ada memoirs. Sis baca dulu lama dah masa  ...

sepertinya best kalau ditulis. aku tunggu ni. pelan pelan menaip ye nak.

OttoVonBismark replied at 21-5-2019 11:11 AM
sepertinya best kalau ditulis. aku tunggu ni. pelan pelan menaip ye nak.

Hahaahha yer ke pakcik. Jenuh nak menulis. Hari ni tak busy, start thursday busy balik. Betul kisah Jackie ni best. Dia suka attention, tapi towards old age, she liked to be alone. Saya ikuti kisah tua dia. She said I'm happiest when I'm alone. Kawin lain pun dengan jutawan Onassis tu, gaduh pulak dengan anak tiri.

Suka perempuan yang kuat. Di negara kita tak banyak perempuan yang kuat. Apatah lagi asyik berkelubung litup (i'm sorry to say) nampak sangat tidak dominan, apatah lagi untuk menjadi trend setter.

nurrlisa replied at 21-5-2019 03:29 AM
Hahaahha yer ke pakcik. Jenuh nak menulis. Hari ni tak busy, start thursday busy balik. Betul kisa ...

ramai je yang kuat kuat, cuma tak ada sapa nak highlight. but still... ramai.. cuma tadak sapa nak highlight

nurrlisa replied at 21-5-2019 11:00 AM
Yes dalam history channel lah ni, apa tajuknya, tracking Hitler ke. They interviewed people who ha ...

Saya rasa logic juga sebab AH kan kental.. takkan akhir skali bunuh diri je? Lagipun ade witness yg nmpk. Cuma..... mati dimana akhirnya x tau. Yg kata AH  di indo tu betul ke tak tau lah..ade pnh baca? Dia kawen ngn org tempatan indo.  

Rate

1

nurrlisa replied at 21-5-2019 10:58 AM
Hahaaha nanti lah kalau rajin boleh bukak. Jackie ni dia ada memoirs. Sis baca dulu lama dah masa  ...

Wow menarik sgt tu sis. Nanti bukak ye. Sy suka baca biography org. Thanks

mienina replied at 21-5-2019 10:23 PM
Saya rasa logic juga sebab AH kan kental.. takkan akhir skali bunuh diri je? Lagipun ade witness y ...

hanya yang cukop kental saja yang berani nak bunoh diri.

Yang tak berapa kental takkan tergamak nak bunoh diri.

OttoVonBismark replied at 21-5-2019 11:45 AM
ramai je yang kuat kuat, cuma tak ada sapa nak highlight. but still... ramai.. cuma tadak sapa nak ...

Why is that. Kita ni juga bangsa yang tidak Banyak menulis sejarah, rasanya lah. Tak Macam bangsa western. Written history dorang Banyak. Sama juga family tree, semuanya mereka tahu kerana sistem penggunaan last name mereka, as compared to Kita, guna nama Ayah sebagai bin. Akhirnya susur galuh kita agak sukar untuk trace.

Apa pun Saya Tak menyukai bangsa penjajah Ini, yang mencuri dari nenek moyang kita Dan merasakan mereka lebih superior.

mienina replied at 22-5-2019 06:25 AM
Wow menarik sgt tu sis. Nanti bukak ye. Sy suka baca biography org. Thanks

Sis pun Suka Baca biography. Dah berpuluh buku. Yang terkesan: stolen lives, cerita oleh Malika oufkir tentang penjara mereka di desert oleh king Hassan II Morocco. Satu lagi Angela's ashes oleh Frank McCourt. Sangat bagus buku ni, menang Pulitzer.

nurrlisa replied at 22-5-2019 04:00 AM
Why is that. Kita ni juga bangsa yang tidak Banyak menulis sejarah, rasanya lah. Tak Macam bangsa  ...

Setuju sangat dengan hal ni. Kita acap kali menyebut bangsa kitani bangsa yang baru dan muda lagi sebab peradaban kita masih baru. Tapi hakikatnya bangsa kita tak pernah mendidik anak anak untuk mencatit. Kita bangsa paling malas mencatit.

nurrlisa replied at 22-5-2019 04:12 AM
Sis pun Suka Baca biography. Dah berpuluh buku. Yang terkesan: stolen lives, cerita oleh Malika ou ...

Tulis la satu biografi pasal orang ysng ko kenal. Buka satu thread. Teringin benar pak cik ni nak melihat. Bukalah .

Edited by nurrlisa at 25-5-2019 04:35 PM
OttoVonBismark replied at 23-5-2019 08:13 AM
Setuju sangat dengan hal ni. Kita acap kali menyebut bangsa kitani bangsa yang baru dan muda lagi  ...

Bukan hanya mencatit pakcik. Membaca pun tak! Bangsa kita tak suka membaca, that is a fact. Ada ke rumah rumah kita di lengkapi library?

OttoVonBismark replied at 23-5-2019 08:14 AM
Tulis la satu biografi pasal orang ysng ko kenal. Buka satu thread. Teringin benar pak cik ni nak  ...

Ni special request ni hehehe. Nanti ya pakcik, one fine day.

nurrlisa replied at 25-5-2019 06:10 AM
Bukan hanya mencatit pakcik. Membaca pun tak! Bangsa kita tak suka membaca, that is a fact.  Ada ...

my house ? yes ! tapi banyak buku sejarah dengan geologi je la. buku keagamaan ada la dua tiga bijik. pakcik minat sejarah, dan geologi part of sejarah. sejarah bumi kita kan ? huhu....