CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: adila39

SHOPPING YANG MAHAL OR NAMPAK MAHAL?

x pernah raya dapat bonus. jadi soping apa yg ada je.

suke beli barang murah, tapi berkualiti..
lagipon, kalo ai pakai barang copyori..

org pecaya je tu ori punya. naseb badan.

tapi ada certain item,beli yg agak pricey.
utk pampered diri.

Rate

1

To me its not about brand but its about style! So klu beli yg branded pun tp kalau pemakainya pun x pandai nak gayakan pun x jadi woww jgk kan!

Pakai baju kurung cotton di pagi raya pun boleh nampak sweet je klu kene gaya dgn shawl n makeup sweet gitu2 kan..

Rate

1

i shopping ikut kemampuan je
tp i jarang bli barang2 mahal...branded2 lagilh...sbb i rasa mcm membazir...i plak muke kg biasa2 je...duk plak kampung...and i xpernah beli handbag ciplak sbb bila i pakai memang nampak ciplak
slalunye i bli handbag yg xde jenama...dlu2 i slalu bli sometime yg diorg reject sbb defect..dptlh murah sket

mahal @ murah sebenarnye kita kene tgk kemampuan...yg penting selesa..kalau mahal2 tp pakai tak best rugi je

Rate

1

kalau ikut nafsu memang nak beli yang mahal dan branded saja
tapi bila ikut poket terpaksa mengekang nafsu
makin tinggi gaji makin la besar  tanggungan

sekarang ni nak beli baju sehelai pun berkira
mungkin faktor umur juga kot
dah makin berusia ni, nafsu membeli dan bergaya pun dah berkurang
pakai apa ada selagi masih elok
baju raya pun bertahun tak beli since rasa membazir bila dipakai jarang2

tapi bila jalan2 nampak barang/ baju cantik2
berangan dalam otak dan niat dalam hati 'nak beli'

mungkin sebab meols tak ada insta
dan fb juga dah bersawang
jadi tak tertengok jualan2
salah satu sebab nafsu membeli kurang

Rate

1

Shopping ikut jenis barang dan keperluan.

Untuk yang nak pakai lama - cari yang elok dan berkualiti @ branded/ori - contoh kasut kerja.
Untuk yang buat pakai hari-hari - boleh beli yang murah. - contoh baju t-shirt.

Kalau jenis pakai baju/seluar/barangan yang terletak elok dibadan (ukuran fit dan sesuai), pastu pandai main dengan tona warna, dan penampilan diri sentiasa terjaga dan kemas, rasanya kalau beli dan pakai barang copy ori pun orang cakap barang branded/ori.

Rate

1

Follow Us
Kalau jadi pembeli yang bijak dan cakna, kita sebenarnya boleh dapatkan baju/pakaian berjenama "branded" dengan harga yang lebih murah/berpatutan.

Contoh: Baju Polo Ralph Lauren, jika di butik seperti di Pavilion atau KLCC, harga untuk sehelai polo shirt adalah lingkungan 280 - 450.

Untuk jenis baju dan jenama yang sama (Polo shirt) kita juga boleh dapatkan dengan harga lebih murah (lingkungan 100-250) di butik outlet seperti di Mitsui, JPO, GHPO dll.

Kita juga boleh beli dari personal shopper yang ramai beli dari outlet di luar negara dengan harga jauh lebih murah.

Juga kadang2 syarikat2 ni buat outlet sale untuk jual atau habiskan barangan berjenama ni dan harga sangat berpatutan.

Baru2 ni di Atria Shopping Gallery ada warehouse sale jual barangan jenama Marks n Spencer, Zara, Superdry, Marvel dll
Royal Sporting House pun baru2 ni buat warehouse sale kat The Starling Mall - antara barangan Adidas, Nike, Quiksilver,Keds, Under Armour dll.
Aldo Warehouse Sale pun baru buat warehouse sales kat Jaya One.

Untuk barangan outlet, mungkin outdated stok atau ada defect tapi sangat kecil dan untraceable - jika anda tak kisah tentang semua itu yang penting barangan anda beli tu branded dan berkualiti. Y not...

Bak kata Scott Disick - Quality is never out of style...

Rate

1

Hurmm.. Bab shopping ni, rasa semua nak gah, lawa apa semua kan. Tpi kalau dah life tak mampu, mmng tergndala lah impian tu.. Beli mana yg patut.. Pakai apa yg ada.. Itu lerrr jadinya.. Smpai snggup sendiri x de, asalkan ahli family lain cukup.. Ni yg nk kena kawin dgn anak raja ni.. Kehkehkeh..

Rate

1

Tak semestinya mahal tapi perlu berkualiti, looks classy and selesa dipakai. Semua bergantung kepada pemakai dan cara pemakaian. Kena pada gaya, yang murah pun nampak mahal. Purse biasanya fox beli yang branded sebab akan pakai sampai lunyai, baru tukar baru. Begitu juga handbag, walau ada a few. Sebab fox malas tukar2 handbag kang ada je barang fox tercicir atau tertinggal dalam beg satu lagi. So that's why i prefer to use only one for work, one for outing.

Rate

1

Dulu aku kaki shopping.tp laa nii aku nyampah tengok mall.. tengok baju semua.. aku nak baju dlm lemari aku sikit jee

Buritan replied at 5-6-2019 03:03 AM
Dulu aku kaki shopping.tp laa nii aku nyampah tengok mall.. tengok baju semua.. aku nak baju dlm lem ...

bagusnya.... kita almari sampai dua tiga tak cukup jugak

adila39 replied at 9-6-2019 08:56 AM
bagusnya.... kita almari sampai dua tiga tak cukup jugak

Dulu diriku pun begitu jugak.. pntg nmpk kain mulaa laa tp laa nii dah lain.. rasa mcm baju yg byk byk ni nyusahkan aje.. spenda baju dlm je byk.. skrg niii nak buang baju tuu rasa kesian.. nak bagi kat org.. org tak mau.. laa nii modified baju lama lama jd sarung bantal kotak pensil seluar palazo..

Rate

1

Buritan replied at 9-6-2019 01:18 AM
Dulu diriku pun begitu jugak.. pntg nmpk kain mulaa laa tp laa nii dah lain.. rasa mcm baju yg byk ...

seriously kak? tunjuk laaa

adila39 replied at 9-6-2019 09:29 AM
seriously kak? tunjuk laaa

Kain baju kurung leh buat palazo.. aku bedai jah bawak pi kedai..nak belajo ke.. tp kena ade basic menjahit

Buritan replied at 9-6-2019 01:36 AM
Kain baju kurung leh buat palazo.. aku bedai jah bawak pi kedai..nak belajo ke.. tp kena ade basic ...

xnak belajar nak jualkan je... kita xsuka jahit.. masuk benang kat jarum pun x nampak

adila39 replied at 9-6-2019 11:17 AM
xnak belajar nak jualkan je... kita xsuka jahit.. masuk benang kat jarum pun x nampak

Insyaaallah satu hari nanti.. skrg bz dgn my mom

Don't let the bags/clothes/shawls wear you..you should wear them. Maksudnya, kita sendiri yang patut terbitkan aura pakaian atau aksesori yang digayakan tu bukan sebaliknya.  Pernah tak korang nampak orang yang pakai semua designer items from head to toe tapi tak nampak classy.  Barang ribu riban nampak murah dan tak masuk dengan si pemakai.  Ada pulak orang yang pakai handbag murah bape puluh ringgit je..tapi aura dia menampakkan barang tu cam mahal je.  So aku percaya nak nampak smart bukan harga penentu tapi gaya dan keyakinan kita yang buatkan nampak cantik.

Bayangkan kalau korang pakai kasut Chanel tapi rasa tak selesa coz melecet ke hape..contoh laa..mana nak terbit aura mahal Chanel tu  kalau korang tanggalkan kasut pastu asyik mengadu sakit kaki..baik pakai leather shoes yang tak bape terkenal tapi terletak kemas kat kaki dan tak menyakitkan..bila kita selesa, kita happy so nampak la barang yg dipakai tu lawa.

Kalau nak nampak mahal, go for natural colours cam brown, black, grey..elakkan aksesori yg obvious sangat kat kasut atau handbag..biar orang tak dapat teka apa brand yg kita pakai tapi nampak cantik je.  Ikut pemerhatian aku la, designer items ni lagi mahal kalau design subtle without too many screaming logos.

Dan yang paling penting aku rasa, biar la murah camne pun sesuatu barang tu, contohnya baju, biar nampak terletak elok kat badan..not too lose or too tight.  Baru nampak cun dan mewah bukan mcm baju pinjam   Shawl kosong material dari satin or wool pun pada aku boleh nampak mahal..tak perlu bling2 pun shawl tu..plain je dah ok asalkan lilitan korang kemas dan better la patuh shariah

Rate

1

shop_girl replied at 26-6-2019 08:50 AM
Don't let the bags/clothes/shawls wear you..you should wear them. Maksudnya, kita sendiri yang patut ...

semangat u tulis.. bagusnya... mekasih...

12
Return to list New