CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dauswq

[tvN] Arthadal Chronicles I,II & III - Jang Dong Gun, Song Joong Ki, Lee Jun Ki, Kim Ok Bin, Kim Ji Won, Shin Se Kyung

Sementara tunggu S2 bulan 9 nanti, iols marathon ulangkaji balik citer ni…tapi katanya tayang kat Disney+, bukan Netflix lagi…walaupun ada casts yg dah tukar, I’m still looking forward tgk S2…

Bila tgk balik, blh cam ramai pulak muka2 familiar…masa tgk S1 dulu, diorg ni baru lagi…

Malam ni start S2…dah tgk trailer…
LJG replacing SJK is fine…tapi heroin tu yg masalah, KJW digantikan dgn SSK muka takde perasaan tu, alahai…tapi disebabkan citer ni best & takde citer korea lain yg seumpamanya, terpaksalah tgk jugak…takkan disebabkan sorang sampai tak nak tgk the whole season pulak kan…iols dah melepasi fasa being irrational tak nak tgk drama sebab tak suka pelakon..

Tapi S2 ada 12 episod je…mcm tak cukuplah pulak sebab citer ni complex…

La…16 hb rupanya…patutlah refresh punya refresh Disney+ tu belum ada lagi…
Takpe sempat lagi buat ulangkaji

xyla73 replied at 9-9-2023 03:24 PM
La…16 hb rupanya…patutlah refresh punya refresh Disney+ tu belum ada lagi…
Takpe sempat lagi buat ...

Hahah patut la xkeluar lagi....dok tggu season 2 padahal baru start tgk season 1...dah tgk smpai ep. 8....drama nk 1 episod ja duration lebih 1 jam

Tq for the info

xyla73 replied at 9-9-2023 01:26 PM
Malam ni start S2…dah tgk trailer…
LJG replacing SJK is fine…tapi heroin tu yg masalah, KJW digan ...

S1 lom tgk lg. tp bila tgk heroin S2 rasa mcmm mehhhh hahahhahaha muka xde ekapresi

nadie90 replied at 10-9-2023 08:38 PM
Hahah patut la xkeluar lagi....dok tggu season 2 padahal baru start tgk season 1...dah tgk sm ...

Kena abiskan dulu S1, kalau tak nanti tak faham sebab citer dia complicated & bersambung2…so tak boleh lompat terus ke S2…

Btw kaka ulangkaji S1 baru sampai epi 9…harap2 sempatlah kejar…

Follow Us
.N.A. replied at 10-9-2023 09:38 PM
S1 lom tgk lg. tp bila tgk heroin S2 rasa mcmm mehhhh hahahhahaha muka xde ekapresi

Memang heroin tu boleh potong terus mood…dahlah watak penting…tapi citer best, rugi kalau tak tgk especially kalau minat citer2 fantasy…

tapi walau fantasy boleh relate dgn realiti cthnya mcm kaum yg kuat suka menindas yg lemah, ketamakan manusia yg tak berkesudahan, rasa kaum dialah yg terpaling hebat, syak wasangka kat kaum lain etc…

pukul berapa nak keluar kat Disney+ ni?

btw baru abis marathon balik S1...
recap sikit utk siapa2 yg dah lupa atau ingat2 lupa...
ending S1 Tagon ditabalkan jadi raja...
Tanya continue her role as Niruha...
union dah dimansuhkan, Arthdal dah bertukar jadi sebuah negara...

Eunseom dapat menyatukan Ago Tribe,  satu puak yg suka memperdayakan sesama sendiri...
akhirnya Ago Tribe terima Eunseom sebagai Inaishigi...

Tagon arahkan tenteranya lancarkan serangan kat Ago Tribe...
rasanya dia tau Eunseom ada dgn Ago Tribe ni sebab dia pasang spy....

Edited by nadie90 at 16-9-2023 04:41 PM

Baru tgk sampai ep. 16 season 1....cek Disney+ tadi dah kluar season 2 3 ep. sekaligus....sambung pagi Ahad plak...rasa xsbr nak tgk season 2 sbb nak tgk LJK punya pasai

Ramainya pelakon tukar…not only Eunseom/Saya & Tanya…Chaeeun & Nunbyeol pun tukar…guard pun ada yg tukar…lawa lagi Nunbyeol yg lama…rasa disconnect pulak…mcm tgk citer genre yg sama tapi citer lain…nilah risiko bila buat citer berseason2…pelakon tak semua boleh commit end up tukar pelakon lain…director pun lain rasanya…

Ipsaeng pun tukar pelakon…kalau lupa siapa Ipsaeng, dia ni mamat dari Ago tribe yg suka trick Eunseom sebab nak lepaskan diri dia…agak ralat jugak bila tukar pelakon sebab iols suka cara Kim Sung Cheol bawak watak tu..plus pelakon yg ganti dia ni takde aura…kalau yg lama, straight  away boleh kenal yg mana satu Ipsaeng…yg baru ni, tak boleh cam…

Baru abis tgk S2 2 episod…dah blh terima LJK as Saya/Eunseom…kadang2 he even sounds like SJK…so dia adalah buat study agaknya camna SJK bawak 2 watak tu…sebab walaupun pelakon lain, character kena consistent..,tapi kenapalah wig dia as Saya keras kejung camtu…kalau tgk wig Saya dlm S1, cantik je mcm mayang mengurai gitu…

Tapi Mubaek nim…andwae…kenapa mati cepat sgt? Mubaek ni antara my favourite character & i’m glad that Park Hae Joon reprise the role tapi mati cepatlah pulak…

Dah selesai catch up sampai epi 4…dari segi jalan cerita still wow…cuma itulah ramai pelakon tukar buat kita jadi confuse…sebab byk sgt watak, kadang tak ingat nama watak tu, so boleh kenal melalui muka jelah…tapi since dah tukar pelakon, jadi lost sikit dia ni siapa, yg itu pulak siapa…

So far antara byk watak yg kena tukar pelakon ni, iols ok dgn LJK je..yg lain SSK dgn muka takde ekspresi dia tu, yg jadi Chaeeun dgn Nunbyeol tu pun mcm tak kena je sebab iols nampak diorg jadi lagi muda…dah 8 tahun berlalu patutnya kena cari pelakon yg lagi matang…

Tagon ni, kalaulah dia tak rasa insecured yg dia igutu, dia tak perlu jadi diktator sampai bunuh ramai org…so skrg since Tanya dah proclaim yg Aramun tu igutu, yg lain kena terima lah kan?

Tgk preview next episode mcm Eunseom & Saya bertukar tempat…Eunseom memang dah jadi Saya dlm epi 4…Saya pulak kena jadi Inaishigi…

Eh aku sorang je ke layan citer ni? Bosan pulak takde geng nak moyan…forumer lama yg sama2 moyan masa S1 dulu ramai dah takde…

Berkenaan heroin (Tanya), ramai taknak atau teragak2 nak tgk S2 sebab tak suka Shin Se Kyung, kan…to be fair, watak Tanya ni sejak jadi Niruha memang kena poker face sebab dia kan mcm ketua agama…so tak bolehlah nak tunjuk emosi dia secara terbuka…tapi SSK ni poker face sepanjang masa…dpt tau ayah kena seksa pun mcm takde apa2 je…muka dia mcm porcelain doll…takde ekspresi…sedih ke suka ke sama je ekspresi dia…

Lagi satu yg iols tak suka pasal S2 ni pasal color grading…nampak murahan compared to S1…mcm byk cut cost lah S2 ni…props, costume, casts semua kena cut cost…

Yg paling ketara costume Tanya & Taelha nampak buruk…kalau S1 dulu nampak elegan je…

Cast pun sama…kalau S1 dulu even supporting characters pun pelakon power2…tapi skrg dah downgrade…ambik pelakon yg lagi murah agaknya…

xyla73 replied at 18-9-2023 01:38 PM
Eh aku sorang je ke layan citer ni? Bosan pulak takde geng nak moyan…forumer lama yg sama2 moyan ma ...

Sabar2...kaka xkeseorangan

Utk saya, ni kira 1st time tonton drama yg SSK berlakon....dan saya pun dah jangka lakonan dia macam mana sebab pernah baca kritikan2 K-netz pasal lakonannya dalam drama2 sebelum ni....jadi sy tonton dgn minda terbuka....dan sy setuju dgn komen kaka psl watak Tanya dlm season 2 ni kurg bermain dgn ekspresi/emosi bila dah jadi ketua pendeta lps beberapa tahun dok kat Arthdal.....jadi casting SSK utk berlakon watak Tanya tu agak kena sebenarnya

nadie90 replied at 19-9-2023 12:40 AM
Sabar2...kaka xkeseorangan

Utk saya, ni kira 1st time tonton drama yg SSK berlakon....dan ...

yey ada geng citer ni byk benda yg boleh diperkatakan...kalau sorang2 mengomel dlm ni, rasa tak seronok pulak...

itulah...kadang2 memang kena bukakan minda tu sebab kalau awal2 lagi dah tanam dlm otak yg pelakon sekian2 tak best, citer yg best pun jadi tak best...
kaka kalau yg berlakon tu bukan pelakon feveret, selalunya try tgk dulu beberapa episod...kalau memang langsung tak boleh terima baru drop...

xyla73 replied at 19-9-2023 07:37 PM
yey ada geng citer ni byk benda yg boleh diperkatakan...kalau sorang2 mengomel dlm ni, rasa t ...

Hehehhe belom tengok lagi sebab S1 lom tengok. Pasal SSK tu, aku layan je drama dia sbb ketoyean muka dia dicover dgn lakonan hebat pelakon lain drama dia.   SSK ada ekspresi sikit masa dia maki fak you kat Run On. Ahhahaha

Eh malam ni ada 2 episod terus keluar…epi 5 & 6…sambung esok jelah…penat tgk citer action…nak tgk citer Yebun lah pulak…

Must watch this.