CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: MFR_IN

Soalan annoying musim berhari raya

isseliparjepun replied at 30-5-2019 08:26 PM
Setuju. Kalau yang jenis tak tegur tu..dia picit picit lengan kita menunjukkan berisi nya kita ini ...

Kwn iols suke ckp 'laaaa awat hang lagu ni, tembun aih'. Grrrrr

takde satu pon bkaitan...

Kena dgn mak sedara ni masa dia raya rumah mak. "Eh, gemuknye nko!" Dgn muka terperanjat ala2 iols tahap morbid da ,padahal iols baru 6 months postpartum . Mulut ni, lagi sikit nak terlepas, "Eh, Mak Cik lak nape nmpk makin tua?" Eeeeee

Setiap thn soalan yg paling menyampah dengar..
" bila nak ada anak?"
Siap cakap aku ni jaga badan sebab tu xmau beranak. Eh hang ingat nak ada anak tu senang? Klau Allah SWT kata belum masanya.. Hang p berubat merata ka.. pulun buat anak hari2 ka.. tetap xdak rezeki jugak. Awat la bodoh sangat soalan tu.
Kalau aku nak jaga badan pun apa masalahnya. Daripada beranak banyak2 anak tunggang langgang tak terjaga. Yang tanya soalan tu pun mentang2 anak berderet. Tapi rupa & penampilan mcm makcik2 nak menopous. Wlaupun umur baru 30 lebih.
Sebab soalan ni lah aku malas nk p beraya sangat. Menyampah

c===8 replied at 30-5-2019 02:36 PM
sila tambah...apa password wifi rumah ni?

Yg ni aku ckp x ingat. Dah lama sangat..

Gemuknya kau, kurusnya kau. Sekarang kerja apa? Dah berenti ke? Dan bergosip pasal sedara mara yang lain. Eeee tolonglah stop membawang. Its not healthy.

Follow Us
Soalan wajib drpd pacik2 macik2 tu "bila nak kawin"....seriusli..mmg rimas..taw ler anak2 dorg ramai y dah kawin,beranak pinak daa..tp bila dah kawin jadikn anak2 tu sbg tiket xnak buat keje..apekedehey?

Menyampah sajork~

Paling i ingat kena bawang dgn jantan bawang, dahla i xkenal tup2 mai tanya yg mana satu kakak mn satu adik??

Eh adik ka??ingat kakak tadi,kakak kecik ja adik lg besaq..Terus spoil nk raya mn pun.family i gelak2 je,ingat lawak.

Annoying jgk kalau ada pakcik makcik tanya keje mana sekarang, pangkat apa? #eheh ingat tiap2 tahun kita tukar keje ke? Huhuhu

Hmm i rase kita kene biasakan dgn soalan2 berbasa basi ni. Biasalah nk elakkan rase kekok atau awkward. Kang krik krik je lagi la naya. I pun tgh duk berpikir nk tanya soalan ape ye kat tetamu. Biasanya cakap pasal anak2 or keje atau aktiviti seharian. Gitu jela. Yelah jumpa pun setaun sekali. So x rapat sgt nk tanya soalan2 yg deep2. Satu lagi soalan2 yg off limits tu biasa nya nk elak tanya bila nk tambah anak ke, nk ada anak ke, bile nak kwen. Biasanya kalau yg single just tanya dah berpunya x ni? Pastu terus move on je dgn topik2 lain like keje atau makeup ke dll.  Apepun cuba la jadi org yg x mudah terasa hati dan anggapla soalan2 cepumas tu sebagai tanda dia nk mesra tp x tau mcmana nk jd seorg yg mesra huhu( tht is me in some cases).

Foxey replied at 30-5-2019 06:00 PM
Mahal wo pose cenggitu

Apo tu foxey.

Yela i peminat jaafar onn. Aura dia hebat gemilang ok.

aku dh pgkah rumah2x yg mmg suke tny soalan sensitif. biar pun ko tu mkcik lemah lmbut. senyum xberenti... disebabkan soalan2x bodoh yg ko tny, aku xhadap nk ngadap smpi bile2x. haha. aku mmg xde rezeki anak lg. tp klu dh soalan "kenapa rezeki awk mahal sgt ni..." org lain dpt dlu... berulang2x smbil tpuk2x peha aku. ape kejadah.. nk mksdkn rezeki aku mahal kifarah dr kehidupan aku ke ape ... xpercaya qada' & qadar ke.. huhu

noraidil_06 replied at 30-5-2019 02:40 PM
Pantang datuk nenek keturunan sy kalau org tegur psl berat badan. Mmg spoil abis mood

Pokchik lak pantang betol kalao terdengar tuan rumah open house bertanya kat tetamu yg janda atau dara matang "bila nak kawen lagik?"..."bila nak kenduri kawen"...."umo cenggini anak dah patut darjah satu".... terkulat kulat la si empunya tubuh yg hangat tu nak memjawap.

Kesian sungguh Pokcik rasa....

Tapi apakan daya....

Kih...kih..kih

eh.. ini anak kau?
dah sama besau dengan omaknya..

Family chinki jarang spoil mood dgn soklan2 cepucemas gini

Slalu dia akan doakan yg baik2 je.. Pastu sembang psl ekonomi.. Psl lauk pauk.. Then sambung main mahjong dan makan piggy. Ekekeke

Xde nye nk buat sentap hari baik bulan baik.. Malayu plak dari iklan raya asik tunjuk gegaduh la, ank versi tanggang la.. Sampaila sesi ziarah pon jadi medan soalan ala2 who wants to be a millionaire gamaknye

PristineOne replied at 31-5-2019 05:52 AM
Pokchik lak pantang betol kalao terdengar tuan rumah open house bertanya kat tetamu yg janda atau  ...

Hahahahahahahhahaahhahahahahahahahahahaahhahahaaja

Telinga akan dok dengar soalan bila nak beranak jela. Lagi lelah bila ada sedara terdekat tgh berlumba nak beranak. Duh.
Soalan lain tanya pasal baju beli kat mana, tudung n perhiasan beli kat mana, berapa harga. Seboleh2 memang dikorek sampai dpt jawapan. Padahal apa sangat la baju tudung muaz kita nak dibandingkan dgn baju butik branded yg tukang tanya.
Di samping tu pakcik makcik suka tanya keje mana, nape x keje gomen, nape keje jauh2 x balik kg, nape keje x ikut course blaja..hurmmm

Foxey replied at 30-5-2019 04:59 PM
Dari pilihan yang ada, soalan yang fox salu kena adalah bila nak kawen and apa password wifi rumah n ...

Lagi teruk kalo anak dye yg sebaya ngan ko dah ada bf,lagi sakan la dye bcerita dok compare ko ngan anaknya yg lebih serba serbi nak dibandingkn ngan ko,bertabah jelah dengan cite sambil tersenyum....walaupon dalam hari dah rasa cam...

awek mana tu?cun la

kau ni anak sedara sendiri pun tak kenal

kahkahkah

Soalan annoying jarang kene. Yang annoying selalu kena "haa main enpon je. Beraya pun asyik main game ape nk jadi?"

Padahal balas mesej member2 je tak sampai 3 minit ahahaha