CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 18459|Reply: 92

MEMBER LETAK 'BENDA' DI COMPACT POWDER

Assalamualaikum & Salam Sejahtera,

Cobaan pertama kali post cerita di sini, ampun dan maaf andai tak best atau tak menepati citrasa anda warga forum MPS,
akan cuba terbaik.

Kisah bermula bila saya belajar di Uni swasta di negeri pahang, di daerah Muadzam Shah, memandangkan saya ni tak suka duduk sewa luar sebab tak ada kenderaan so duduk dalam, means duduk asrama pelajar. Asrama memang terbaik sebab macam aprtment dah, ada 2 bilik, 2 toilet, dapur, ruang tamu & balkoni, memang luas dan selesa. Setiap bilik duduk 2 orang, ada meja study, almari baju dan katil. Area 'hallway' menuju ke bilik (kedua dua bilik bersebelahan) ada 2 cermin dan 2 sinki, so dekat sini la tempat kami bersiap hari2, makeup dan gossip.

Satu hari masa tengah bersiap nak ke kelas, sambil belek muka di cermin, ada rasa sesuatu di pipi, tak tau nak explain macam mana tapi rasa macam menggerutu, tak selesa. Bila tengok dalam cermin tak nampak apa pun, tanya rooamate dia pun cakap tak ada apa. Rasa muka kusam sangat, tak cantik, tak glowingg gittu. Hal ni berlarutan selama 2 minggu, serius rasa sangatlah tak selesa, tak selesa yang tak tahu nak explain macam mana, rasa kesat, rasa menggerutu,rasa kusam dan macam2. Perasan jugak bila ke kelas walopun duduk depan, bila angkat tangan nak tanya lect soalan, dia just pandang muka lepas tu buat tak heran huhuhu..walaupun meja depan lect je, dia macam tak nak pandang pun, hampir semua lect kelas yang saya masuk..sedih jugak rasa macam 'eh aku ni tak pandai ke? noob sgt ke? huuu

Selepas 2 minggu berlarutan maka bermulalah cuti sem, yahoooo, balik la kampung halaman di Kedah. Kebetulan masa balik arwah mama tengah giat bawa adik dia pergi berubat, means mak sedara saya la kan. Mak sedara ni ada gangguan + meroyan + SLE, so sebagai kakak sulung arwah mama usaha bawa berubat merata, yg jadi assistant pergi berubat adalah saya. Kami pergi berubat dengan Mak Teh, di area Sg.Dua, sampai saja rumah dia, soalan pertama dia ckp 'mesti kereta hampa berat kan ramai betul menumpang' huhuu. Sebelum mula sesi rawatan, dia scan arwah mama,mak sedara and saya, sampai part saya dialog lebih kurang mcm ni

"ceq buat apa? mengaji mana? umoq berapa"
"saya belajaq lagi di pahang, 23 taun"
"oooo..ni muka ceq mak teh tengok kusam ja, tak berseri ceq pakai apa?"
"saya tak pakai apa pun, tapi memang berasa muka tak selesa 2 minggu dah"
"hmmmm ada orang buat ceq ni, jeles kot, ceq ada share barang dgn sapa2 tak?, barang yg buh kat muka?"
"ermmm, tak pasti sebab kami slalu pinjam ja barang member,mein pakai ja, sebab duduk satu rumah"
"niii, bedak muka, krim muka ceq ada kawan pakai?
"tak ingat laaa huhuuu"
"tak pa..tak pa...mak teh buang, tak susah tapi kena la sebab benda ni bagi ceq tak lawa, orang tak nampak"
"ohh ok"

seriusly i'm a bit sceptical sebab rasa macam takkan la housemate rapat dari sem 1 nak buat pelik2, kami selalu bersama, tak nampak pun benda pelik. Mak teh start rawat dengan tepuk belakang badan sambil dduk kaki melunjur hadap kiblat, dia tepuk2 sambil selawat & baca al-fatihah sampai tersedak wehh huhuu..lepas tu selesai..dia bagi minum air suam.

sebelum balik, mak teh pesan suruh buang semua makeup yang ada or yang duk share dengan kawan2, simpan semua barang peribadi dlm almari or tempat yg orang lain tak senang capai. Ikut kata mak teh orang tu tabur/letak benda tak elok dkt barang2 kegunaan muka, means my compact powder, sebab seingat saya, skincare kami lain2, masing2 pakai brand lain2 & most of our skincare dlm bilik, yang bersepah depan cermin tu barang makeup..huhu

so, my nasihat is, beware & hati2, susah nak percaya tapi lepas rawatan tu memang rasa muka back to normal, tak boleh nak percaya 100% tapi berhati2 dalam berkawan. Selepas habis sem tu memang ada beberapa kejadian xbest sesama kami housemate, gangguan pun adaa. Kalau dapat positif feedback dri kisah ni, boleh la sambung kisha lain pulak hehe..thanks

the end-

Rate

1

Tau ke siapa member tu???

Kurex replied at 4-6-2019 10:46 AM
Tau ke siapa member tu???

kenal, tapi tak berani nak tuduh..

KIM.K replied at 4-6-2019 11:08 AM
Saya alami perkara yang sama masa postgrad. Kawan baik pakai ilmu dan tabur dalam longkang. Hasilnya ...

aik boleh pulak sampai surat beranak pun tipu??
agama dia apa?...hmmmm dugaaan untuk kita,
kena sentiasa beringat & berhati2,
hati orang x sama,
niat kita nk belajar & berjaya..

kim skrg mcm mana? dh ok ka?

please sambung yang cerita sekali mcm mana u dpt tau orang yg khianat u....

luluaurora replied at 4-6-2019 11:16 AM
aik boleh pulak sampai surat beranak pun tipu??
agama dia apa?...hmmmm dugaaan untuk kita,
kena  ...

UiTM semua muslim sis. Rambut sama hitam hati lain2 isn't it
Kim one of notorious pawang these days. Kalau panjang umur dia, merasalah air tangan melayu pula

Follow Us
kukukatablog replied at 4-6-2019 11:23 AM
please sambung yang cerita sekali mcm mana u dpt tau orang yg khianat u....

saya takdela confirm betul orang yg berkenaan, tapi dapat gaak jela,
cuma selepas tu ade la beberapa kejadian gangguan.

Best..teruskan...walaupun cerita pasal compact powder..gua layan je sis...btw selamat hr raya semua

Mementang pose dah habis ..semua up citer hantu

Takutnya..sbb lil jns tinggal beg mekap dlm surau

tolong lah jgn mengarut..
kalau aku dpn mak esah tu..kalau die hebat sgt..
die point terus siapa yg buat..
bkn bg hint2 yg buat menimbulkan fitnah..
kes bdk tentera mati kene belasah tu..
sbb salah bomoh mcm ni la...

masa kecil dulu terdengar mak bergosip dengan makcik: memang orang lama dulu-dulu ada letak 'barang' kat bedak muka sebagai penyeri/pemanis .

biasanya bedak cap Amoi tu jadi tempatnya.

tak tau la pulak ada jugak orang letak benda yang bukan-bukan kat bedak muka kalau diikutkan kisah TT ni.

rupa2nya zaman sekarang pun masih jugak nak main halus2 gini.

Sian TT, bertabahla dapat housemate dengki camtu

Share lg tt..

singajantan replied at 5-6-2019 08:51 PM
Best..teruskan...walaupun cerita pasal compact powder..gua layan je sis...btw selamat hr raya semua

InnsyaAllah.. Akan update cerita lain pulak.. Now mood raya lagii hehehehe..

Thanks sudi baca

singajantan replied at 5-6-2019 08:52 PM
Mementang pose dah habis ..semua up citer hantu

Hahahahaja.. Bln posa konon hntu setan semua xde.. N fokus ibadahh

lil_sparky replied at 6-6-2019 01:23 PM
Takutnya..sbb lil jns tinggal beg mekap dlm surau

Huhuu.. Berjaga2 lebih baik.. Walopn xde orang letak 'benda'kt barang kite, still rasa mcm xselamat je nk tinggal brang personal kt surau.. Telekung boleh la..

Ade je jenis mmber yg main pakai je brang xbgtau xminta izin tuan.. Buatnya org tu muka berjerawat/berminyak/xbersih..tak pasal muka kita pulak yg teruk brjangkit

Noraniza_Iblis replied at 7-6-2019 04:41 PM
tolong lah jgn mengarut..
kalau aku dpn mak esah tu..kalau die hebat sgt..
die point terus siapa y ...

Tak mengarut pun, even rawat dgn ustaz walopun dia tahu sapa yg buat dia takkan beritahu direct sbb tak mahu kite balas balik, xmau kita brdendam, xmau kite terus brsangka buruk dkt orag...ni based on my experience ikut arwah mama pergi berubat merate tempat..

Kes arwah student uni prtahanan tu, kawn2 yg terlibat semua tak siasat betul2,telan bulat2 apa bomoh tu ckp,  sy x pergi jmpa bomoh pun, jmpa org biasa yg ada kelebihan merawat cara islam, innsyaAllah x menyimpang dr agama..

Mina2215 replied at 7-6-2019 07:21 PM
masa kecil dulu terdengar mak bergosip dengan makcik: memang orang lama dulu-dulu ada letak 'barang' ...

Masih ada je yg amalkan bnda khurafat, even zaman moden ni ada ja mak andam or MUA pkai pemanis/penyeri wajah..

irlene_hana replied at 7-6-2019 09:08 PM
Share lg tt..

Yg innsyaAllah.. Byk cite nk tulis tapi mlasnye nak menaip..

Please sambung cerita tt. Muda2 lagi dah pandai ye guna ilmu bedak ni takut mendengarnya