CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: buzziey

Dilema antara perasaan suami dan ibu

ok la adik ko jarang2 datang x duduk situ,
adik ipar aku terus menetap buat mcm rumah sendiri,aku ni spt berada di tempat laki ko la,
ape yg laki ko rasa aku pun rasa,privcy xde,org suka2 hati kat dlm rumah kita,rasa sangat annoying....

copy_paste replied at 10-9-2019 09:21 AM
ok la adik ko jarang2 datang x duduk situ,
adik ipar aku terus menetap buat mcm rumah sendiri,aku n ...

Adik ipar tu sorg ke atau ade anak die/ahli keluarga yg lain?so ko ade luahkan x kt your wife?

Sejak aku post kt sini dh ade dlm 2x diorg dtg..& aku dh ckp dgn my sis kalau bwk mak aku kt sini tinggalkn mak aku je, anak die aku suh die angkut sekali kalau die nk pegi memana.die ade la buat tp kdg2 ade jgk die tinggalkn.. dgn mak aku pn aku dh ckp, aku bgtau ttg ketidakselesaan husband aku klau adik aku tu dduk tumpangkn anak die kt umah ni time die pegi memana. Uolls tau x mak aku smpai merajuk xboleh terima kenyataan aku ckp mcm tu kt cucu die.die kata knp aku n my husband nk benci dgn cucu die.. seee, die kata aku BENCI?? So die mmg xbole terima ape je yg aku jelaskn.die ckp aku xkesian ke kt anak buah aku tu terpaksa ikut mom die pegi keje sana sini (adik i keje sendiri je). Pastu die xbcakap sgt dh dgn aku..duduk je bkurung dlm bilik lepas tu..guysss ape patut aku buat dgn mak aku ni?

buzziey replied at 30-9-2019 07:44 PM
Adik ipar tu sorg ke atau ade anak die/ahli keluarga yg lain?so ko ade luahkan x kt your wife?

adik ipar aku bujang,2 org duk ngn aku, nasib baik sorg lg dah nak kawin,
bab nak luahkan x perlu sbb bini aku dah luahkan kat aku dulu,bini aku pun x berapa nak suka ,xkan nak halau adik beradik nt  gaduh,
bini aku x puas hati sbb diorg x berapa nak menolong sgt... aku x suka sbb xde privcy dan bab aurat.

copy_paste replied at 1-10-2019 06:59 AM
adik ipar aku bujang,2 org duk ngn aku, nasib baik sorg lg dah nak kawin,
bab nak luahkan x perlu ...

kesian jgk kau..tp xlibatkan org tua rasanya bole kot sikit2 bgtau, xpun kasi perli sikit.
aduh xpham la mcm mana benda2 mcm ni pun diorg xbole fikir..hmmm

buzziey replied at 1-10-2019 02:21 PM
kesian jgk kau..tp xlibatkan org tua rasanya bole kot sikit2 bgtau, xpun kasi perli sikit.
aduh x ...

bersabarla buat sementara waktu,
nt aku pindah rumah baru mmg xnk bawak org lain dah,bini aku akan ckp sendiri kat adik dia....
aku kalau sekadar nk tolong bagi tumpang setahun xde masalah,
tapi kalau sampai nak tunggu dpt jodoh mmg aku x sanggup hehehehehhe

Follow Us
copy_paste replied at 1-10-2019 03:52 PM
bersabarla buat sementara waktu,
nt aku pindah rumah baru mmg xnk bawak org lain dah,bini aku aka ...

tahniah lahh dah nak pindah..dpt gak alasan mengelak

buzziey replied at 30-9-2019 07:55 PM
Sejak aku post kt sini dh ade dlm 2x diorg dtg..& aku dh ckp dgn my sis kalau bwk mak aku kt sini ti ...

merajuk sekejap ...your mom suka cucu (anak adik) yg tu lebih.

Meiizu replied at 1-10-2019 04:31 PM
tahniah lahh dah nak pindah..dpt gak alasan mengelak

harap sIL aku bijak la x bodo boleh pikir,kalau dia ikut jgk aku xtau la cara mana lagi,xkan nak kena bergaduh baru nak berambus.

copy_paste replied at 1-10-2019 07:28 PM
harap sIL aku bijak la x bodo boleh pikir,kalau dia ikut jgk aku xtau la cara mana lagi,xkan nak k ...

Bini ko pun satu...ckp lah terus terang, jgn lah ckp sopan2 bahasa puisi sebab adik dia kan bodo

Meiizu replied at 1-10-2019 08:40 PM
Bini ko pun satu...ckp lah terus terang, jgn lah ckp sopan2 bahasa puisi sebab adik dia kan bodo:l ...

dah perli2 x jalan,kalau ckp terus terang nt gaduh plak,

Senang jer

Rumah tt ni apa yg best
Ada Astro ker
Ada aircond?

Ko buang apa yg best tu
Supaya mak ko Tak selesa ngasuh cucu Kat situ

Ko x dilemma
Ko side suami
Apa somi ko rasa
Ko faham

So kasik mak Dan adik tu Tak selesa
Detect apa yg dorang selesa sgt
Ko buang keselesaan tu

Iols nk komen jgk haha..in the first place mak tt tu mmg sejenis acik2 yg suka dok umah anak menantu ke? Suka nyusahkn anak menantu? Mak tt tu pernah keje tak?
Tak phm aku dgn org tua yg suka bertandang sana sini hatta runah anak menantu.
Iols dr kecik mmg arwah nenek pantang berjalan umah orrg kalu takde benda penting. Adik beradik mak aku pun kiranya bukan jenis dok berkumpul umah adik beradik. Nk berkumpul balik kmpg.
Kite as mak2 ni mmg kena educate anak2 psl do and donts, as well as pride. Kena malu skit even parents, ada maruah,kena tau batas2 dgn anak2 yg dah berkelurga. Diorg ada life sndiri.
Berterus terang je kat mak tt tu, ckp baik2 tp jelas. Bkn beralas2 nk sedapkn hati. Melayu kan ada peel mcm ni.
Make it clear

Iols nk komen jgk haha..in the first place mak tt tu mmg sejenis acik2 yg suka dok umah anak menantu ke? Suka nyusahkn anak menantu? Mak tt tu pernah keje tak?
Tak phm aku dgn org tua yg suka bertandang sana sini hatta runah anak menantu.
Iols dr kecik mmg arwah nenek pantang berjalan umah orrg kalu takde benda penting. Adik beradik mak aku pun kiranya bukan jenis dok berkumpul umah adik beradik. Nk berkumpul balik kmpg.
Kite as mak2 ni mmg kena educate anak2 psl do and donts, as well as pride. Kena malu skit even parents, ada maruah,kena tau batas2 dgn anak2 yg dah berkelurga. Diorg ada life sndiri.
Berterus terang je kat mak tt tu, ckp baik2 tp jelas. Bkn beralas2 nk sedapkn hati. Melayu kan ada peel mcm ni.
Make it clear.

Kalu mak tt tu tak bertandang, mngkin la adik tt pun tak bertandang umah tt kan.

buzziey replied at 17-6-2019 11:28 AM
mak aku mmg kaki bjalan.. tp paling lama seminggu ke seminggu lebih jela
kt umah dia bosan kot sb ...

My mil.and fil pun kaki jln. Diorg jenis tak pernah plan pape. Ade duit guna, takde rase keazamn nk menyimpan. Ni anak2 dah besar n bekerja, anak2 la belikn umah,bg kereta, renovate rumah , beli brg kemas. Dulu anak kecik,lps pencen askar sanggup duduk bertahun2 umah fil nye mak angkat. Dgn anak 8 org menumpang rumah org though rumah mak angkat sndr. Mak kndg nye org ssh,so bg org jaga my fil ni. Aku boleh image rimasnye nenek tu duduk lbh 10 thn tanpe ada usaha membawa kluar. Sehingga anak dah bekerja br belikn rumah tupun kongsi anak 1st xnd 2nd.
In summary, iols nk cerita dr kesah my in law ni, iols kena letak criteria jenis bakal besan yg bukan kaki jln,bkn jenis perabis duit anak and adelah reta skit2. Iols nmyamph la dgn acik2 yg cpt sentap ni, mudah nangis bagai ni.

buzziey replied at 30-9-2019 07:55 PM
Sejak aku post kt sini dh ade dlm 2x diorg dtg..& aku dh ckp dgn my sis kalau bwk mak aku kt sini ti ...

you did the right thing. mcm ada forumer ckp, ko kena bayangkan kalau ko yg kat tempat husband - of course rasa sgt annoyed and dlm situasi ni, TT je yg boleh take action utk selesaikan masalah once and for all. jgn sampai satu masa, husband ko sentap and paling teruk is dia sendiri yg sound mak or adik ko. never test people's limit... kalau dah cecah limit dia, boleh bergaduh satu family.

TT update la keadaan terkini.. masih jadi lagi or dah tak dtg langsung dah?

ugly_duckling replied at 14-1-2020 11:44 PM
you did the right thing. mcm ada forumer ckp, ko kena bayangkan kalau ko yg kat tempat husband - o ...

kan,kesabaran ada had dia,
kisah lebih kurang aku je sbg suami,privcy xde,rasa annoying gila dgn adik beradik bini,
aku rasa mcm dah xde jiwa kat rumah,

buzziey replied at 17-6-2019 10:44 AM
ni isu pasal budak2 la.
husband aku mmg pesan sgt dgn aku kalau bg mkn anak jgn share dgn anak ad ...

Hmm kes suap makan ek
Kalau i balik rumah mak, i bagi anak makan, kadang2 i suap jugak la anak buah i makan
Problem jadi bila tiap kali i bagi anak makan, kakak I expect i akan feed anak dia juga
Aihh letih la gituh
Dah la anak dia banyak cekadak, pemilih bab makan
Anak i syukur alhamdulillah semua dia makan je
Tp tu la org kata kita berkira padahal i memang beranak sorang je sebab malas nak jaga anak ramai2, ni tiber kena jaga anak orang