CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: DetectiveFS

[Pelbagai] Isteri Bekerja atau Surirumah

husband iols tak kesah iols nk kerja @ duduk rumah.. lepas kawin iols duduk rumah setahun boring sangat.. then i pujuk dia nk kerja balik, sebab i dah biasa kerja.. nak rasa pegang duit sendiri.. yg penting sebab nk kan epf.. tapi ada juga prefer jadi houswife sebab nk jaga ank.. cuma iols rasa penat la balik kerja iols kena buat kerja rumah..tpi rasa berbaloi . why not?

Rate

1

Ai prefer jd surirumah.. tp skrg ai keja. Ai ckp kat somi ai nnt dh setel smua hutang ai nk quit n jd surirumah. Skrg ni hutang study ai dh setel dh.. tinggal hutang keta ngan hutang tanah tapak umah. Ai target lg 10 thn kira plg lama ai keja. Plg cpt dlm 5 thn lg ai resign.

Ai nk jd surirumah sbb ai sian tgk anak pg2 hari kena bgn pi duk taska. Keja ai kdg jam 6.30am dh kena gerak. Then kalo anak tk sht lg ler ai jd tk tentu arah. Tp slalunya ai cuti je jaga anak sbb sian plus tanak anak org kat taska tu berjangkit sama. Sakitnya hati bila anak org sakit dihantar jugak ke taska. Anak ai spisis mcm ai senang berjangkit org.. jd mmg sgt slalu ler kena.

Ai tk kira dh. Stakat ni tu ler target ai.. nk resign lps setel hutang smua. Tanak ler bebankan somi ai tlg setelkan.. sian heols.

Rate

1

I choose bekerja. Wpn my husband pernah suruh berenti ja jd surirumah, tp i still have my parents to take care. Alhamdulillah kebetulan my job is quite flexible jd takde masalah nk imbang between my kids, house chores and work. For me, I rs susahla nk berbakti kpd my parents kalau I’m not financially independent. That’s the drive for me to work. Plus, bknla nk negatif, tp we will never know what will happen in the future, jd selagi boleh bekerja, i will work sbg preparation if anything happens. So kenala keje nk byr my own car and house dan nk savings. My husband pn ade tanggugjawab dia to his parents jugak and he also has to pay for his own car and house. Tak kisah whatever your choice, jd surirumah ke or bekerja, as long as u r happy and u can handle it well.

Rate

1

isira replied at 25-6-2019 10:09 AM
Dlu surirumah..skng saya dah bekerja..saja2 isi online jawatan kosong dulu..tak sangka dpt jgk..tp k ...

Yeass.. iolls setuju bab mertua ni.. Bila kita bekerjaya ni dia mcm lebih sikit sayang pada kita.. Huuu

I prefer yg bekerja sbb baru wavelength tu sama. More open utk discuss isu2 berat dan terkini dan kisah di tmpt kerja.

Bukan nak downgrade surirumah sbb ramai je surirumah yg educated tapi if bekerja for me thier circle of friends and surrounding tu lebih luas la.

Rate

1

Illayana replied at 6-8-2019 05:04 PM
I choose bekerja. Wpn my husband pernah suruh berenti ja jd surirumah, tp i still have my parents to ...

Saya setuju. Dulu saya bekerja lepas tu berenti sekejap sebab ikut suami kerja tempat lain, masa tu rasa bored sebab tempat baru dan tak kenal ramai orang. Nearly everyday masuk baca Forum Cari kononnya to keep me updated bila baca isu semasa tu.

Lepas tu saya cuba kerja dari rumah sebab nak bagi duit kepada mak dan adik-adik, rasa segan pula nak minta dengan suami. Sekarang bila dah balik KL, kerja semula di pejabat, pergaulan pun luas sikit, takde la kami berdua dan anak-anak aje, cerita dan berita pun dapat dari lebih banyak sumber

Rate

1

Follow Us
Pernah terfikir nak benti kerja. Sbb my husband kerja malam.. jumpa dia pg je tu Pon dlm setengah jam.. sbtu ahad pon dia kerja.. tp bila fikir2 balik Naik kerja Dr duduk rumah.. sebab time kerja je boleh keluar jln2.. kalau dok rumah memang Tak keluar lah jawabnya.

Rate

1

Pada pendapat mama, kerja atau tak, dedua ada pro & cons.. ada 2 masa lepas mama beranak anak no 2, bisnes hsbn mama bagus sgt, dia mintak mama benti keje. Mmg dia mampu support bagi gaji mama utk jd housewife. Mak mentua mama x bagi.. mak mama 50:50 sbb dia ckp kalau dah hsbn nak bg gaji dok rumah baik jaga anak sendiri je..

Panas x sampai ke petang. Bila ekonomi x ok, bisnes hsbn mama pun x bape ok.. kendian mama pulak dpt offer sambung blaja.. jd semua anak-anak mama bawak. Hsbn mama nk tutup bisnes mama x bagi. Tp dia nekad, mmg nk stay 1 family.

Jd apa2 pun, mama rasa mmg ade hikmah dan kesesuaian keluarga.. mama suke ddk rumah.. tp mama x suke buat keje rumah. Maksudnya ade helper la kene buatkan tu.. mama suke masak2 dessert pstu ajar anak2.. masak lauk x suka pulak.. jd maybe belum sampai masa lg mama boleh afford cita-cita mama tu. Maybe pencen awal ke nnt.. tgklah.. tp keje mama ni mcm xde pencen dan tetiba lepas habis blaja mama mcm suke pulak keje2 mcmni.. Allah knows best, apa2 pun syukur je memana rezeki yg Dia tentukan..

Rate

1

Kalau saya jadi suri rumah :

1) Masak tak berapa pandai, lagi nak cari idea baru hari2 nak tukar resipi memang kelaut dalam, buat kuih dan kek pun tak tau langsung apatah nak hidang kudapan petang untuk encik suami,

2) Kemas rumah tak sebersih ummi dan kakak saya, tak pandai atur furniture supaya rumah nampak luas, tak pandai pilih langsir mahupun warna dinding, apatah lagi pilih barang hiasan,

3) Takut pasang kepala gas memasak, nak pakai tungku elektrik lagi lah takut, nak makan steamboat dekat kedai yang ada penunu bunsen pun takut melampau,

4) Bila paip bocor tak tau nak buat apa, jamban tersumbat, singki tersumbat, mentol tak menyala, tak pandai nak selesaikan masalah time tu juga, tak ada skill,

5) Soal anak mmg boleh jaga sebab dulu pernah mengasuh setahun, tapi tak wujud apa2 masalah masa tu, jadi tak adalah nak cari idea nak selesaikan masalah

6) Tak pandai hias laman, pokok apa, apa pun kita tak tau, good bye pokok

7) Tak pandai siang ikan dan ayam, tak tau jenis2 ikan, jenis2 sayur, jenis bahan rempah semua, apa pun tak ingat tak tau, masak bahan dalam peket segera lah jawabnya,

Kalau saya jadi surirumah, memang mencanaklah bil rumah, benda kecik pun panggil tukang betulkan, menambah stress encik suami balik2 makan lauk tu jer langsung tak kreatif, rumah biasa2 ja tak adanya bersih giler dan wangi, haruslah pening kepala encik suami, jadi kesimpulannya semua bibik yang buatkan, sebab apa, bini dia apa pun tak tau

Belajar tak semua diatas, belajar sejak dari kecik lagi, masih bodoh tak, memang masih bodoh sampai sekarang, sebab apa, TAK ADA TALENT LANGSUNG,

Belajar sekolah bisnes tak, tak pernah, kenapa ada 3 bisnes, SEBAB ADA TALENT, tengok orang terdekat buat, kita copy, adapt, arrange, Alhamdulilah menjadi.

Kesimpulannya tak ada perempuan yang tak nak jadi super housewife tapi kalau dah bengap level macam saya, ada baik give up aja lah sebelum kena cerai talak 3

Rate

1

saya wanita bekerja..kadang2 saya cemburu tengok surirumah. tapi saya tahu, saya takkan mampu jadi surirumah. sebabnya saya jenis x betah duduk rumah, dan x pandai nak urus rumah..bukanlah maksudnya rumah saya berselerak ke apa, cuma saya bukan jenis pandai deko2...bukan jenis rajin masak. bukan jenis rajin nak telek pokok2 bunga. heheh.

jadi, saya rasa saya lebih produktif kalau x duduk rumah. baik saya kerja, cari duit sikit. tapi tu pendapat saya je la. bukan saya kecam surirumah ye. saya sendiri dibesarkan olah seorang surirumah yang hebat. saya takkan mampu jadi macam dia.

Rate

1

Haku surirumah + niaga kecilan... Niaga dari taun 2018-2019 alhamdulillah saving bleh dpt rm6k..tp kdg2 ade guna jugak! N so far Haku happy sgt walaupun Haku Ade degree n pas kahwin je terus jd full housewife...

Rate

1

Housewife vs working mom.. bf mom vs formula milk.. isu2 yg klu discuss smpai last pon x de pemenang. Alhamdulillah suami mampu sediakan semua for me, n since even ade degree tp ssh nk dpt keje so jd je la housewife .I rase yg jenis meroyan slalu tu maybe sbb dorg tired urus housechores..pastu xde geng xdpt bersosial sgt kn..that's why I buat bisnes part time..sbb by buat bisness mentaliti kte akan different..Ade byk ilmu yg kte boleh blaja..n ade networking..tak de la rase loner sgt..ape2 pon, kte just respect decision setiap family..blaja lapangkn hati utk redha dgn setiap aturan Allah.. rezeki setiap org berbeza..Tak perlu nk bersaing2.. tumpang happy dgn ape yg kawan2 kte achieve.. Tak perlu iri hati..lg byk kte bersyukur lg tenang hidup kite..

Rate

1

MenteriWanita replied at 17-8-2019 09:16 PM
Kalau saya jadi suri rumah :

1) Masak tak berapa pandai, lagi nak cari idea baru hari2 nak tukar  ...

sbb tu kan pentingkan kreatif dlm diri..sbb benda ni tak diajar mahupun diajar..
ini atas kita dlm selesai mslh dirumah..dlm rumah apa yg jd kita try solve dlu utk yg kecik2..
tp tabik jgk dgn puan...sbb jujur dlm mengomen

Rate

1

johan-adx replied at 27-8-2019 03:29 PM
sbb tu kan pentingkan kreatif dlm diri..sbb benda ni tak diajar mahupun diajar..
ini atas kita dl ...

Sebab ramai fikir jadi surirumah senang, padahal dia punya beban 24jam.

MenteriWanita replied at 28-8-2019 01:01 AM
Sebab ramai fikir jadi surirumah senang, padahal dia punya beban 24jam.

apa2 kerja kalau kurang minat atau tak sepenuh hati buat..mmg akan jd beban..
btulkn klu sy silap

johan-adx replied at 28-8-2019 08:02 AM
apa2 kerja kalau kurang minat atau tak sepenuh hati buat..mmg akan jd beban..
btulkn klu sy silap ...

Betullah tu, selain pentingnya ilmu dan kemahiran dalam sesuatu hal, minat pun penting, susah nak buat yang terbaik dekat pekara yang kita kurang minat dan tak ada bakat semulajadi,

Setiap manusia dilahirkan dengan misi yang berbeza, life awak tak boleh sama dengan orang lain sebab nanti jadi lifeless sebab mission fail, jadi penting kena tau bakat kita dekat mana.

Rate

1

Saya salute semua suri rumah yang berkorban karier, masa dan badan (penat weh jadi  suri rumah) demi untuk memastikan anak2 dijaga sebaiknya.

But then again, I dont think I can be the best housewife, so i need my job, then can be housewife outside my working time.

still I love my family

Rate

1

Sy pilih surirumah... Sy pernah bekerja dan tiap pg selalu rs sedih tgl anak2.. jadual sgt padat.. byk benda kita terlepas.. tp itu lah.. lain org lain cerita terpulang pd masing2
Jadi suri pon bukan relax.. byk keje kena buat.. Domestic enginiyur gitu.. upgrade sikit perkataan surirumah tu

Rate

1

husben selalu bagi hint2 suh benti keja.. tapi mulut laju ja cakap yang saya tak sanggup dok umah ja..

For me better kerja.. bukan apa.. in case kalau something jadi kat suami.. kita x de lah terkapai2 x de hala tuju.. or worse kalau one day kalau bercerai ke ape ke.. terus x de mata pencarian.. terus tertinggal sorang2 nak teruskan hidup.. kot x bekerja pon at least mesti ada satu aset (rumah/tanah).. sebab back up lan kan..

Rate

1