CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 8206|Reply: 62

BODOHNYA KAU GEMUK

Post time 21-6-2019 02:15 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
tadi masa dah habis solat, ada sorang budak ni kena ketuk kepala dengan sorang pakcik ni. Sian do budak tu, tak tau apa pun. Terus kena ketuk. Sebabnya budak tu halang si gemuk ni nak solat sunat , walhal si gemuk ni baru nak angkat takbir ratulihram (betul ke eja ni). Budak tu badan kecik boleh la kau ketuk. Bodoh.. Depan orang ramai pulak tu. Ramai tengok. Budak tu depan aku masa nak keluar tadi. Tengah si gemuk ni rukuk, budak ni tolak dia.

Kalau nak tunjuk alim sangat, tunggu lepas semua dah reda baru solat sunat. Dekat rumah pun boleh solat sunat la.. Payah la jenis orang bajet ni.

Sian gila sebab kuat kot dengar.. Takpe dik, memang orang gemuk perangai macam nj dik.. Sebab tu aku anti sikit dgn orang gemuk perangai celaka. Sebab aku penah kena fitnah dgn orang gemuk berkerak sampai satu kolej benci aku.

Kau sujud la sampai ada tanda tindik dua bertindih sekalipun, kalau solat kau macam ni, pukul anak orang, pukul budak sekolah, tetap solat kau 0

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

marah tul ko ni. abis solat trs buat luahan ni. btw..tu bj merah tu si gemuk ke??

Kalau ya pun nak sambung solat elok pilih kawasan yang tak jadi laluan orang untuk elak sebarang isu kalau tetap berdegil dan akhirnya sendiri rasa tak selesa sendiri juga yang marah nanti.

yuki812 replied at 21-6-2019 03:05 PM
marah tul ko ni. abis solat trs buat luahan ni. btw..tu bj merah tu si gemuk ke??

Ye marah.. Sebab aku pun dia nak tepuk tapi nasib baik aku sempat elak.

Yg kesian budak depan aku tu. Aku jenis tak faham dgn manusia yg nak jugak solat sunat dekat ramai orang yg keluar masjid. Kalau kau solat sunat dekat mekah lepas solat jumaat, memang kau mati kena pijak. Tu la dia, yg baju merah tu..

Artemesiaa replied at 21-6-2019 03:06 PM
Kalau ya pun nak sambung solat elok pilih kawasan yang tak jadi laluan orang untuk elak sebarang isu ...

Aku pun pelik, yg dia solat tu kawasan tu. Sebab dekat kawasan tu orang nak keluar masjid, kawasan orang nak turun tangga.. Ni bukan kali pertama orang buat onar dekat budak depan mata aku. Sebelum ni ada budak ke jentik dengan pakcik surau sebab cop tempat utk ngaji

Sabar ye TT..manusia zmn laa ni mmg mcm2..tp mmg betul teori org gemuk ni automatik perangai cilakak sbb rasa insecure dlm diri..hari tu baca thread arwah nurse serdang,banyak forumer ckp pasal org gemuk insecure ni..iolss pun pernah je gaduh n didajalkan oleh org gemokkk ni..xsedar diri..gemokk is awesome pala hotakkk depa

Follow Us
ni bukan bodoh tapi bebal...anak aku tadi kena halau ke saf belakang..ko dah datang lambat saf penuh sampai belakang suka apak kau suh anak aku cari tempat lain...besar bodoh anak aku bukan budak darjah 2...satu kapal lah dengan baju merah ko ni..  

Aku ingat lagi muka celaka ni jeling aku dalam dok nak solat tu sebab tak dapat tepuk aku

Macam takde tempat lain kot ye pun nak solat sunat

gummiebear replied at 21-6-2019 04:16 PM
Macam takde tempat lain kot ye pun nak solat sunat

Dia nak orang pandang dia gamaknya.. Tak cukup pekat lagi titik dua bertindih tu

way back in 80's, 90's.. org tua2 kat kg ajar, kot nk solat sunat samada pilih tpt yg x halang org or tunggu pas sume yg nk gerak awal dah keluar..

tp skrg rata2 bila nk solat sunat je, trs je buat x kira bab lauan ke apa.. x kira kurus ke gemok, tinggi ke rendah.. tmasuk la yg tua2.. kalo yg uzur dok atas kerusi xde la nk heran..

halimi78 replied at 21-6-2019 04:30 PM
way back in 80's, 90's.. org tua2 kat kg ajar, kot nk solat sunat samada pilih tpt yg x halang org o ...

Mungkin aku tak patut letak fizikal.. Tapi tadi aku satu jalan dgn pakcik ni. Dia parking kereta tengah orang ramai, nak keluar pun langsung tak dihirau ada orang ke tak dekat situ. Aku rasa memang perangai dia macam ni

aididikhwan replied at 21-6-2019 03:31 PM
ni bukan bodoh tapi bebal...anak aku tadi kena halau ke saf belakang..ko dah datang lambat saf penuh ...

jenih yg dtg lewat tp sibuk nk himpit saf kat hall yg da penuh, wp yg kat luar ni elok je kosong ruang..
mcm ritu blk kg time solat raya.. dorang punya himpit masuk sampaiorg yg lg awal plak tertolak ke belakang..
sian tgk yg bawak ank kecik..terpinga2 budak tu.. elok2 takbir kat dlm nk solat kena dok luar..

Kurex replied at 21-6-2019 03:35 PM
Aku ingat lagi muka celaka ni jeling aku dalam dok nak solat tu sebab tak dapat tepuk aku

orang camni kalu dia tepuk... tepuk balik pala dia... tp... ntah2 gemuk tu x betoi kot pale otak... yer la badan camtu pastu laluan org tgh sibuk lak nak lalu... gila isim panggil... aku pernah kena dulu.. pakcik tu nmpak normal, rupanya dia gila... sian anak dia malu dengan perangai bapak dia..

Kurex replied at 21-6-2019 04:34 PM
Mungkin aku tak patut letak fizikal.. Tapi tadi aku satu jalan dgn pakcik ni. Dia parking kereta t ...

hahahaha.. org cenggitu d mana2.. aritu ada mamat nih.. dia masuk menyongsang jln sehala..
sbb nk kejar petak parking dekat dgn masjid dia dok wat bodoh kat simpang tu tunggu org reverse..
mmg da lepas tuntutan dia bab solat jumaat.. tp perangai dia tu x pasal besok tambah soalan..
sbb dia sorang,brp ramai org susah nk kena reverse sbb pangai bodo dia..

arini pon ada lg sorang.. dtg lewat.. park rapat dgn kete aku.. dah la aku dah siap2 reverse rapat dgn tiang..
kira senang sapa park depan jarak sket dgn aku, aku xyah tunggu dia..
skali mamat ni bole masuk kete wat bodo main telefon.. aku hon 2-3x mata dia tgk kiri kanan.. tp x tgk depan

kejadahnya..watpe org sbrg jln nk hon ko.. kalo ko park leklok bg clearance xde la aku nk hon..

sah2 dia masuk kete tu lps aku dah masuk kete aku.. ko x nampak ke masa lalu sblh aku? mata lekat kat tepon?
ramai pakai tepon yg bijak tp akai x bijak cam tepon dia..

halimi78 replied at 21-6-2019 04:44 PM
hahahaha.. org cenggitu d mana2.. aritu ada mamat nih.. dia masuk menyongsang jln sehala..
sbb nk ...

Macam aku kena hari tu.. Main phone sambil memandu. Hari tu sambil memandu sambil membaca buku.. Lek je masuk lorong kiri tak tengok side mirror. Masa tu aku dalam bas, jadi aku boleh namoak kebodohan pemandu ni. Dan boleh nampak kebodohan yg dok ketok anak orang tadi

Kurex replied at 21-6-2019 04:49 PM
Macam aku kena hari tu.. Main phone sambil memandu. Hari tu sambil memandu sambil membaca buku.. L ...

xtau la nk kata.. ramai sgt yg brani mati nih.. nyawa simpan kat umah kot?

aku giler respect makcik ni.....time tgh solat terawih ada budak main lari2 antara jemaah....dia pegang budak tuh pelan2...cakap baik2...budak tuh dgr je

xperlu kekerasan pon...apa la suke2 nk ketuk org

cop.. sapa yang ketuk kepala budak tu?
laki baju merah ni atau orang lain?
kalau orang lain yang ketuk, napa u marah kat laki baju merah ni pulak?

Edited by halimi78 at 21-6-2019 05:31 PM
prettyuglybabe replied at 21-6-2019 05:24 PM
cop.. sapa yang ketuk kepala budak tu?
laki baju merah ni atau orang lain?
kalau orang lain yang k ...

Baju merah tu yg ketuk...aku nampak la.. Sebab betul2 depan aku. Dia pun siap nak ketuk kepala aku. Kitaorang pun tak perasan dia nak solat sunat lepas habis solat jumaat, terus dia berdiri lepas tu nak angkat takbir, budak depan aku nak lalu sebab dia pun tak nampak, ingatkan pakcik ni keluar jugak, sekali kena ketuk kepala. Tengah jalan orang nak keluar & turun tangga tu pun nak solat sunat. Aku pum hampir kena ketuk sebab aku pun tak perasan dia nak solat. Aku tengok muka dia, dia jeling aku dok mulut kumang kamit baca surah

Comments

sori.. aku buang 1 perkataan..  Post time 21-6-2019 05:31 PM