CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 11884|Reply: 67

[Pelbagai] Kisah kena rotan

Post time 26-6-2019 09:49 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Kesinambungan daripada isu panas semalam dan hari ni, kes cikgu merotan pelajar, meh kita kongsi, pengalaman korang dirotan. I pernah dengan cikgu, dengan tok guru mengaji, dengan arwah ayah. Berkat rotan lah i jadi manusia macam hari ni..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

Kena rotan dengan mak masa kecik sebab gaduh adik beradik. Kena rotan dengan cikgu sebab tertinggal exercise book dan asyik salah je buat math. Dengan ustaz mengaji tak pernah kena, sebab ustaz pegang rotan tapi pukul ke lantai. Dah kena rotan tak berani nak melawan. Time balik sekolah baru bukak cite dengan kawan2 tak puas hati kena rotan, setakat itu je lah cara nak meluahkan perasaan.

Rate

1

Yg paling ingat darjah 4 dulu kne rotan dgn cikgu sains yg garang gile...x ingt sbb apa tp berbekas la bentuk rotan bulu ayam yg melengkung tu kt tapak tangan

Rate

1

Darjah 4 sampai 6 dulu cikgu matematik ajar bagi student congak pantas dengan punishment rotan kalau tak dapat jawab. Beratur row by row kat depan kelas lepas tu dia baca soalan math berjela2. Kena congak pakai otak semata yach. Siapa tak dapat jawab dalam masa yang dia tetapkan kena la rotan. Rotan kat tangan je la tapi dengan pembaris kayu yang besar tu. Berdesing jugak wei sakit dia tangan budak kan kecik je.

Cikgu tu dah selamat jadi guru besar pun sekarang. No grudge sebab walaupun dia pakai punishment dalam mengajar, masih ingat lagi kelas dia serius seronok. Balance la garang side dengan fun side dia bila mengajar budak2. Mungkin sebab tu tak pernah ada budak mengadu kat parents.

Rate

1

I jarang kena rotan dgn parents, acah2 nak dirotan tu banyak kali la sbb in the end parents tak sampai hati nak rotan...
tapi dengan cikgu2 banyak kali kena rotan masa zaman sekolah rendah dan menengah sbb iols ni kategori budak kelas pandai yg pemalas...memang hari2 kantoi kerja rumah tak siap dan selalunya kerja esei sbb iols tak suka mengarang ayat..tengok nasib la, kadang2 kena rotan kadang2 kena lari satu blok...tapi iols enjoy je sampai cikgu yg naik muak nak denda i... bila teringat balik mmg lawak dan i tak pernah dendam sbb yg merotan tu pun kawan2 mak iols wakakaka mak iols cikgu sekolah

Rate

1

Zaman een sekolah rendah dulu, cikgu2 memang garang. Cikgu een tak main rotan, tapi dia bagi penampar  

Een pernah kena tampar ngan cikgu waktu darjah 2 sebab lupa bawak kerja sekolah. Tapi, een tak mengadu pun dengan mak sebab tau nanti mesti kena marah balik ngan mak

Mak een pun guna pendekatan rotan kalau kami adik beradik tak dengar cakap. Rotan tu ada aje tersangkut kat dinding.

And last sekali een kena rotan waktu een form 4. Terkantoi sebab ponteng assembly. hukumannya, kena rotan di khalayak ramai.

Kenangan betul zaman2 dulu. Een rasa kalau bukan sebab rotan & hukuman dulu tu, tak de la een jadi macam sekarang ni  

Rate

1

Follow Us
Bukan setakat rotan.. ni pembaris besar panjang kaler kuning yg cikgu matematik selalu guna kat papan hitam tu. ustat iols dulu nampak salah sikit buat latihan, dia suruh telangkupkan dua2 belah tangan kat meja pastu di pukulnya dengan pembaris tu. Sakit jangan cakaplah.. tapi papepun, berkat kena denda tu lah dapat jugak iols masuk unibersiti..  huhuhu

Rate

1

Kat rumah - pernah kena rotan oleh arwah ayah sekali, pernah kena lempang oleh emak sekali. Tapi itulah penyebab saya tambah hormat dan sayang mereka.

Kat sekolah - pernah kena rotan oleh guru disiplin sekali (Tingkatan 1), pernah kena lempang oleh guru BM sekali (Tingkatan 2). Ikhlas cakap..saya sangat berterima kasih pada guru-guru ni. Disebabkan hukuman mereka saya berjaya dalam pelajaran. Guru BM tu sampai sekarang saya masih berhubung

Rate

1

kat sekolah tak pernah kena dirotan..

kat rumah je.. mak yang rotan..
tapi seingat i takdelah sampai berbirat..
rotan sikit tujuan menakutkan..
tapi tu pun dah rasa takut..

Alhamdulillah i jadi orang sampai hari ni..

Rate

1

Edited by kubang at 27-6-2019 08:08 AM

Masa sek men, pengetua ada buat system rotan utk setiap kali result exam keluar...Pengetua akan datang bawak report card utk setiap class...dia sendri akan bagi report card pada student bukan guru class...

Setiap subject ada bilangan rotan, yg plg byk subject pendidikan islam, 4 rotannn setiap kali fail, then next exam kalau fail lagi, jd double....size rotan berbeza2, siap blh pilih rotan mn kau nk...

Selalunya kn rotan sbb fail add math, tp kalau result byk A blh tolak, so kurang la kn rotan....
so bila dh start nmpk pengetua dok usung report card, ramai dh ssh nk focus bljr, hari2 rasa berdebar... tapi tu la moment yg plg susah nk lupa, kesan birat kn rotan, sampai x bley nk genggam tangan...berhari2 baru nk hilang  

mcm berpesta, seronok tgk kwn2 kn rotan, pakat2 bersorak, enjoy kn rotann...tapi xda la sampai nk wat report polis, dh sbb mmg salah sndri...beza zaman dlu & skrg...

Rate

1

Selalu kena rotan oleh cikgu because I was a happening student...hahaha. Enjoyed memanjang. Paling sadis kena rotan kat bontot. 2 kali beb. I pompuan kot, agak2 lah...hahaha. Tapi I tak pernah dendam dengan cikgu. I cuma dendam pada cikgu yang masuk kelas tak mengajar, pastu suh buat kerja sendiri. Sampai habis sekolah, I bodoh subject dia....hahaha.

Rate

1

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Pernah kena rotan sekali masa form 5 sbb tk buat homework modern maths over the holidays.  Aku mmg tk tau ada homework.  Kena berdiri n tadah tapak tgn la sambil tunggu cikgu dtg bw rotan.  Tadah je la tapak tgn tu time kena rotan, nk buat mcm mana.  Satu kelas bg muka simpati kt aku sbb aku sorang je pengawas n perempuan yg kena rotan.  Aku senyum je sbb aku rasa kelakar aku boleh tk tahu pasal homework tu.  Jd pengawas kan... kena keluar kelas awal atau masuk kelas lmbt.  Yg pasti aku missed that time bila cikgu bgtahu psl homework tu.  Kwn2 perempuan sekelas tk ingat nk inform, aku pun tk ingat nk bertanya.  Maka, selayaknyalah.

Rate

1

I think mas sek rendah banyak kali kot. Aku org miskin dulu. Jadinya bila mak sakit ke, ada emergency ke x dpt g sek.
Pastu cikgu pun x tanya nape x gi sekolah. Da di libas baru tanya. Aku pun malu nak bgtau keadaan family kat sesapa masa tu.
Aku ingat lg sorg cikgu aku lelaki. Dia marah aku x hadir kelas tambahan sbb mak sakit. Dia kata "awak periksa nanti mak awak yg tolong jawab ke".
Da la kena sebat, dengar pulak ayat bisa camni

Rate

1

Abang pernah...sebab sakat saya

pengalaman kena rotan di sekolah mmg x boleh lupa
kena ms sekolah rendah dan mmg semua kena xde yg excluded pun
kami panggil cg math kami cg chew cg mereng
sbb dia rotan satu kelas hanya kerana salah seorg dr kami x jawab betul
klu dgn arwah ibu kerap gaklah kena
dia bkn kisah anak lelaki atau perempuan, klu buat hal mmg mendptlah
bukan aje rotan biasa dan bulu ayam, dgn galah pun pernah
mmg nakal tahap gaban gaklah kaka ni ms kecik
nk wat camner dah diapit atas bwh elalki dan sepupu pun ramai lelaki
maka lasak jugalah kaka ms kecik dulu

Rate

1

Lengkong replied at 26-6-2019 11:07 PM
Kena rotan dengan mak masa kecik sebab gaduh adik beradik. Kena rotan dengan cikgu sebab tertinggal  ...

Thanks smod bagi points banyak2

Ada sorg cikgu iols dulu die xmain la rotan2 ni..die denda bersanding kt dpn class kalau yg buat noti tu lelaki Dan perempuan. Kalau x die baling duster aje..

Rate

1

rotan ni zaman dulu2 perkara biasa

aku igt dulu, selain rotan, aku penah kena tampar.
2 kali , memang sakit. tapi xreport pn kat mak bapa

Rate

1

Iols susah nak kena rotan. Mcm baik jugakla masa budak dulu. Tapi pernah kena pukul dgn ayah sbb terpecahkan sebiji gelas dlm bilik hotel (masa tu kat Kuantan). Yang iols ingat, iols amik gelas tu nak tgk agaknya - biasalah budak tak pernah chek in hotel peghak kan. Dan gelas tu berbalut dgn plastik. So licin, terlepas la dari tangan.... Apa lagi mak iols cerita i kena pukul kaw2 dgn ayah iols hanya kerana: sebiji gelas. I think i pass out masa kena pukul sbb i mmg tak ingat langsung pasal tu until my mum brought up this story few months ago. Yg i ingat malam tu kitorang keluar gi cari gelas yg identical utk replace that broken glass.

Begitulah cerita saya.

Rate

1

I pernah kena rotan dgn cikgu math, masa thn 5. Sorang tak buat homework satu kelas kena, dah la rotan guna bulu ayam tu, bengkek ja ati masa tu, tapi tak kisah la sapa suh tak bantu kawan untuk buat homework.
Kisah kedua,  i tak mau pi sekolah, ayah keluar dari tandas ambil roti kopi, terus tibai kat belakang, berbirat2 kena. Mak la tukang pujuk. Kalau la ayah turutkan  I masa tu, mungkin i tak jadi orang macam sekarang.
Kisah ketiga, i usik adik i yag oku, kena kejar dengan abang, tak sempat lari kena rotan kat betis, berbirat.
Syukur la dengan rotan menjadi kan i yang hari ini.

Rate

1