CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 6599|Reply: 9

Susu tepung untuk kanak-kanak hyperaktif

Edited by ayunieramli at 28-6-2019 11:51 AM

Salam korang, terutamanya mama ibu mummy dan umi. Nak tanyasatu soalan pada korang, tentang anak yang kurang selera makan. Anak sy berumur2 tahun, lelaki. Sejak dua menjak ni nampak dia dah kurang selera makan. Bagiapa pun semua menolak. Yang dia tahu susu je lah. Tapi susu pun time nak tidursahaja. Risau gak sebab umur 2 tahun tapi tak makan, macam tak dapat nutrisisecukupnya je. Hari tu ada terbaca post Dr Suriyakhatun di FB cakap tentangsusu Fernleaf Full Cream. Katanya tak ada gula tambahan. Tapi dari apa yang sytahu melalui komen posting Dr Suriyakhatun tuh, banyak juga recommend susuFernleaf Full Cream untuk tambah selera makan. Korang para ibu atau bapa adapengalaman / pengguna / pernah cuba Fernleaf Full Cream tak? Nak tanya dulusebelum cuba pada anak. Thankyou.

Rate

1

susah juga ye jd ibu. moga anak puan kembali kuat makan, pernah guna appeton puan? masa kecil saya bancuh appeton dalam botol air sekolah saya.

CiliPadiSedap replied at 28-6-2019 01:07 PM
susah juga ye jd ibu. moga anak puan kembali kuat makan, pernah guna appeton puan? masa kecil saya b ...

Oh thankyou puan untuk suggestion tu. InsyAllah boleh cuba.

Jarang ank hyperaktif xde selera ni puan..my kids yg hyper wajib makan lps tu terlebih hyper.sampai i terpaksa manage mel plan dia balik..

hi,

my niece mmg guna susu fernleaf ni..
dulu masa dia minum dugro..asik tido je & tak berapa nak makan..sampai my sis naik risau..
lepas check & tanya doc, doc pun suggest suruh tukar fernleaf..
alhamdullilah..now selera makan pun ok...timing tido pun ok juga

Saya faham, anak saya pernah laluo fasa ni, setiap anak berbeza, macam saya, after anak reach 2 yrs mmg kurangkan susu dia, nk pastikan dia makan, 1st sekali, saya bg dia makan, bg apa yg dia suka, no instant food, mcm nugget tu semua mmg xde..then ckp kt dia, makan dlu baru susu, then bila dia kenyang dia akan kurang minum susu, kalau ada bajet lbh, saya bg fresh milk, kalau xsht bg dia susu kambing fresh.. Then pg2 saya bg dia makan vit c.. Then masa dia masuk 3 thn, stop terus susu, tp kena prepare la dgn nangis2 dia.. Hati kena kental.. Then lps tu dah xnk dah susu botol. So far masa ank saya 2thn tu mmg dia byk makan..

Follow Us
Hai korang, rasa terpanggil juga nak share dengan korang semua dulu sy pun ada juga masalah dengan anak yang susah sgt nak bg kerjasama terutamanya bab makan. Anak2 sy sangat memilih tak semua makanan tu mampu menarik perhatian mereka. Bila time makan je kadang-kadang terpaksa bergaduh dulu sebab nak pastikan diorang makan😂.  Kdg takut juga xcukup khasiat, sampai lah ada kawan suggestkn susu Fernleaf full cream. Memula niat nak cuba je dulu mana tau rupanya nampak perubahan positif bila dah mula minum susu Fernleaf full cream nie. Diaorang dah semakin berselera makan dan dah tak banyak ragam. Alhamdulillah mendengar kata dah sekarang😁. Jadi sekarang sy terus bagi diaorang minum susu Fernleaf & saya rasa memang sesuai untuk anak2 saya. Anak saya dah semakin berselera makan dan tidak lagi memilih-milih.

Sy bf anak sy sampai 2yo. Pastu bagi minum susu fernleaf full cream sampai sekarang. Alhamdulillah selera makan ok. Mkn byk betul, tp buang air besar pun kerap. So xde la bambam anak sy ni  sebab full cream ni susu semata-mata, sy ade bagi juga multivitamin for kids sebab takut anak sy kena pica.  

Anak Aku mmg selera Dr kecik..5 Bulan DH 10 kg..sampai Aku sekat makan dia bila dia DH masuk umur 5 thn..tp tk berjaya...now DH 11 thn ..' ibu Kita tk nk mkn nasi mlm..nnti gumuk..ibu Kita nk roti je..roti boleh kurus Kan ibu kalau tk mkn gula 2 minggu kurus tak.....Aku iyekan je lah...asal ko jgn langsung tk mkn nak..

alternate utk susu tepung, boleh cuba susu segar.
Rasa nya each formula milk (FM) ada recommend serving, ada yg 3 kali sehari je.
So utk kanak2 2 tahun (our littlw human) kena feed diorg dgn real food, supaya diorg tak minta susu bnyk kali utk kenyg.
mmg agak strugle kalau anak picky eater, kena bnyk try and error.  sometimes diorg still exploring the mouth, so makanan yg ada texture diorg xnk.. Good luck utk try & error cari makanan yg anak2 suka. ;)