CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: RED 666

Rasa Tuhan Tersangat Tak Adil

bvsf06 replied at 20-9-2019 07:26 AM
Dear TT,

I just want to say thank you so much for opening this thread.

Itulah yg dikatakan nikmat hidup: Ada hikmah dn pelajaran disebaik kepayahan, kesedihan orang lain:

Assalammualaikum..

Kita nak fikirkan pasal adil atau tidak.. kita akan sentiasa rasa tak adil bila kita bandingkan kehidupan kita dengan orang lain. tp cuba kita fikir benda2 baik atau kebahagian yang kita dapat itu menunjukkan betapa adilnya tuhan tu pada kita.  Kalo rasa hati tak tenang. bangunlah 1/3malam buat tahajud.. In Sha Allah ketenangan itu akan datang. Istaigfar banyak2 zikir selalu..
mcm saya di duga tak boleh dapat anak. tapi Tuhan tu adil dia tak bagi saya rezeki anak tp dia bagi saya rezeki lain.

hidup i pun stress gak sekarang
depress sangat
berkoyan koyan dah air mata keluar
dia punya depress tu ko rasa mcm nak terperuk je dlm bilik tak keluar2
tp nnt org kata pelik pulak ko tak keluar
ingat dah mati ke
nasib je i kena gi kerja
klu tak mmg jadi kain buruk

noor2 replied at 24-9-2019 07:28 PM
Bagusnya wds. ..tapi wds jgn lupa...X selama kita tinggi juga....jadi sentiasa beringat....

Tah ...

Ye kak, sy dah insaf da. Selepas kena ujian berat dulu sy dah tak mau buang masa lg. Selagi kudrat masih ada selagi tu sy akan usaha habis-habisan utk ubah nasib.

chicozinn replied at 25-9-2019 11:33 AM
Ya Allah, citer chuollss ni betul2 terharu..btw tahniah da beransur pulih dari penyakit n da dapat ...

Terima kasih. Skrg ni mmg pulih 100% da. Sy sangat bersyukur dpt ujian berat dulu. Kalo tak mmg takkan berubahnya sy ni. Tuhan tegur dengan cara beri mcm2 nikmat, sy tak berubah. Tuhan tegur lagi dengan cara beri macam2 ujian kecil, tak berubah jugak. Sekali Tuhan bantai sy dengan ujian berat hanya sekali je terus sy berubah haha. Dasyat sungguh .

wds replied at 25-9-2019 08:47 PM
Ye kak, sy dah insaf da. Selepas kena ujian berat dulu sy dah tak mau buang masa lg. Selagi kudrat ...

Sakit Tb wads cemana? ..kaka harap dah sembuh sepenuhnya. ...

Jgn lupa jaga kesihatan..makan makanan yg sihat dan jalani kehidupan yg sihat. ..

Follow Us
noor2 replied at 26-9-2019 06:43 AM
Sakit Tb wads cemana? ..kaka harap dah sembuh sepenuhnya. ...

Jgn lupa jaga kesihatan..makan ma ...

Dah lama sembuh kak. Tahun 2011 sembuh 100% selepas ambil ubat tibi selama setahun. Terima kasih kak.

wds replied at 26-9-2019 12:24 PM
Dah lama sembuh kak. Tahun 2011 sembuh 100% selepas ambil ubat tibi selama setahun. Terima kasih k ...

Alhamdulillah. ..bersyukur pada Allah....Allah tu adil....ada hikmah semua tu...

bersyukur dengan apa yang ada.. masih boleh mkn minum... buka forum.. baru awak akan rasa ok ..memang dunia ni ada yg bernasib baik dari kecik sampai besar.. berharta... ada yg tak bernasib baik.... ada yang terlalu mengejar sesuatu sehingga terlalu kecewa.. .. ada yg senang dapat kerja ada yang sampai tua pun kerja tak menentu..

Edited by Meiizu at 4-11-2019 11:13 AM

( bawah ni monolog ketika bersendirian..monolog sendiri )
tengah kecewa..banyak usaha yg i buat tak membuahkan hasil.kegagalan demi kegagalan kena hadap,.memang rasa tuhan tak adil, then rasa bersalah..lagilah bertambah tertekan.kenapa rasa tuhan takadil? sebab rasa dah usaha buat macam2 tapi still buntu..mula lah pikir tuhan tulis takdirku tak semudah orang lain , boleh tak tuhan padam tolong tulis yg baik2 saja..mudahkan untukku, i rasa penat, penat dah ni .
ada kata kuat mana pun usaha bukan rezeki kita takkan dapat? so kenapa i gigih nak berusaha kalau smua dah tertulis ...career,personal life tak balance.
banyak kali i rasa banyak kali i rasa putus asa..positif mind?? adalah sejam dua takpun masa bangun tidur- elok ke petang rasa lelah rasa penat, kecewa balik.i dah tak tau camna nak betulkan...i takut tau nak tuduh Allah tak adil, rasa macam tuhan pun tak sudi pandang , tuhan diam seribu bahasa tiada jawapan.

Edited by RED 666 at 5-11-2019 06:54 PM
Meiizu replied at 4-11-2019 10:52 AM
( bawah ni monolog ketika bersendirian..monolog sendiri )
tengah kecewa..banyak usaha yg i buat ta ...

mmg rasa tertekan sgt bila dah puas berusaha kemudian berdoa tapi tetap juga tak dimakbulkan. apa yg saya mampu buat ialah lupakan saja perkara tu dan jalankan hidup mcm biasa

RED 666 replied at 4-11-2019 12:12 PM
mmg rasa tertekan sgt bila dah puas berusaha kemudian berdoa tapi tetap juga tetap dimakbulkan.  ...

kenapa tuhan biarkan hati berlama-lama pikir kan hal yg kita takkan dapat ? i nak buang rasa ni tapi tak mampu..keep thinking , rasa bodoh, rasa tak guna

Edited by Genkidesuka at 6-11-2019 07:04 PM
Meiizu replied at 5-11-2019 05:28 PM
kenapa tuhan biarkan hati berlama-lama pikir kan hal yg kita takkan dapat ? i nak buang rasa ni ta ...

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Tanya balik hati tu, selama ni segala nikmat tak terhitung yg Allah bagi tu, kita bersyukur ke tidak?  We are messing with the KING of the universe.  Who are we to say that He is not fair?

Sama perasaan
Sangat stress and depress

Pagi tadi aku dgr ceramah Ustazah Isfadiah Dasuki kat radio
teringin nak share sini
hidup dgn ujian msg2
Org kaya ujiannya mungkin riak
ubatnya bykkan bersedekah
Org miskin ujiannya mengeluh serba tak cukup
ubatnya bykkan bersyukur
Org sihat ujiannya mungkin lupa masa sakit
ubatnya ziarahi org sakit
pahala ziarah org sakit sama dgn pahala hadir majlis ilmu
- berjalan2 di taman syurga
Org sakit plk ujiannya berkeluh kesah kesakitan
ubatnya bykkan bertahlil bertahmid bertakbir
Org tua ujiannya byk mengenang masa muda
ubatnya bykkan lagi ibadah
Org muda - hat ni lupa dah

chandrahusin replied at 8-11-2019 10:43 AM
Pagi tadi aku dgr ceramah Ustazah Isfadiah Dasuki kat radio
teringin nak share sini
hidup dgn ujia ...

dosa riak berlagak tak sebanyak dosa memaki marah tuhan tak tahan hidup susah

tumpanglalu74 replied at 10-7-2019 11:41 AM
Ko frust sebab ade orang jahat dapat gaji besar.  Well kat jabatan aku memang ade betine ni naik, sa ...

Eww kejinya naik dgn cara jual pepet camtu. Pakai susuk ke apa sampai orang tergila2 n boleh bagi jawatan pengarah kt sheols? Uols keje kampeni mana ni? Entah2 iols kenal

Buritan replied at 11-7-2019 08:10 AM
Kita belum diuji dik.. kita boleh ckp tidak.. hanye yg diuji sahaja yg akan tahu dan fhm.. mcm ape ...

Pestaim nampak reply sis very the positif hahaha selalu gaduh2 je kat CI...
TT, aku pun mengalami apa ko rasa skrg. Tapi apa yg aku buat aku cuba selami dan baiki lgi ibadah aku. Mungkin selama ni banyak lg salah aku sebabtu Allah blm makbulkan semua yg aku mintak.. aku pun pernah rasa knape Allah bagi lebih dekat yg jahat, bukan yg baik mcm kita. Tapi betul ke kita ni baikkkk????!

evlinne replied at 10-11-2019 10:35 AM
Pestaim nampak reply sis very the positif hahaha selalu gaduh2 je kat CI...
TT, aku pun mengalam ...

Mana ade.. post aku baik baik je.. yg gaduh tuu aku manje manje aje.  Hahahaha..

wds replied at 24-9-2019 05:04 AM
Tahun 2010 aku keje ujian tahap giler babi. Aku kena penyakit tibi, hilang pekerjaan, hilang tempat  ...

Aku pernah baca tred ko dulu yg ko hidup susah tu. Tapi tak sangka sampai ko hidup bawah jambatan ya Allah... besarnya ujian Allah bagi kat diri ko weh... aku doa kau semoga kuat dan cekal menghadapi ujian hidup lepasni