CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 7316|Reply: 44

Selalu rasa tapi tak pernah nampak

Post time 14-7-2019 06:18 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Dulu masa skolah rendah, skolah menengah sampai la saya masuk kolej, selalu alami peristiwa2 yg pelik, gangguan tapi tak pernah sampai nampak entiti yg mengganggu tu.. Nak kata berani sangat, tak juga.. Ada masa, datang jugak peel penakut tu.. Hehehe.. Tapi member2 semua dok cakap saya ni da semangat kuat.. Dulu masa pernah terkena buatan orang, pakcik yg ubatkan saya bagitau nenek moyang saya dari keturunan pendekar dan orang terkenal.. Mungkin pasal tu kot saya selalu dapat rasa or mengalami peristiwa2 pelik ni.. Nanti saya cter details satu2 peristiwa yg pernah jadi kat saya k.. Tapi sebelum tu, maaf byk2 coz saya budak baru walaupun dh lama jadi silent reader kat sini.. Sebarang kekurangan dlm penceritaan saya, harap rakan2 respon k..

Kejadian pertama ni brlaku masa saya skolah rendah waktu rehat.. Skolah saya ni bekas markas tentera Jepun dan British.. Design asli.. Memang nampak seram.. Masa rehat tu, saya bagitau ngan kawan nak gi hantar buku kat library jap (saya pustakawan).. So dia pun temankan saya.. Masa masuk library, keadaan gelap coz lampu semua d tutup.. Bila saya on je suis lampu, tiba2 mata saya dapat tengok skali imbas ada bayang2 hitam berlari menembusi dinding bilik komputer yg da kat dlm library tu.. Saya tanya ngan kawan, ko nampak tak apa yg aku tengok tadi? Tapi dia tak nampak la pulak sebab bdiri belakang saya masa saya tengah on suis lampu.. Lepas simpan buku, saya cepat2 keluar dan gi rehat.. Tengah hari pada hari yg sama masa budak2 nk balik skolah, masa tu ada kes budak histeria bdekatan dgn koperasi skolah.. Koperasi ni lokasinya brhampiran dgn library tadi.. Depan koperasi pulak da sebatang pokok mangga yg besar dan rendang.. Dh namanya pun budak2 kan, suka nk tengok hal2 macam histeria ni walaupun takut2.. Hehehe.. Saya masa tu berdiri dekat batang pokok mangga sambil tengok cikgu membantu budak yg tgh histeria tu.. Dlm tengah sibuk dok perati org, tiba2 bahu saya macam kena sentuh.. Saya toleh kiri kanan, takde org.. Ntah macam mana, saya spontan toleh atas pokok, nampak macam kaki berjuntai kat dahan pokok.. Saya pun tengok la betul2, mana tau da bebudak yg nakal pi panjat pokok tu kan.. Sekali, saya nampak kaki tu cuma paras pinggang je.. Takde badan, tengah syok berayun.. Saya terus pandang bawah dan baca surah2 pendek yg saya hafal.. Bila saya toleh lagi, benda tu hilang..

Minat nak tau cerita TT ..menarik

KIM.K replied at 14-7-2019 08:30 AM
Minat nak tau cerita TT ..menarik

Thanks kim.. Saya ni jenis yg bila dengar bunyi pelik2, saya akan check tengok sampai jumpa.. Sampai puas hati.. Kalau kena ganggu, saya mudah nk bcakap dgn benda tu walaupun tak nampak.. Hehehe

Ada satu peristiwa, saya trlibat dgn kem motivasi utk pengawas skolah rendah.. Kitorang bkhemah kat padang skolah je.. Bila mlm pas program habis, kawan ajak gi tandas lebih kurang kol 12-1 mlm.. So kitorang pun pegi la meredah 3 blok kelas sebelum sampai ke tandas perempuan.. Masa masuk tandas tu, kawan saya berebut2 masuk coz dh tak tahan sangat.. Saya tunggu je dia kat tepi sinki.. Dlm tgh tunggu tu, tiba2 saya dgr bunyi air paip trbuka.. Kuat sangat bunyinya.. Saya pun check la tiap2 bilik tandas, ingatkan nk tutup paip yg trbuka tu.. Tapi bila d check, takde paip pun yg trbuka mlainkan tandas yg hujung skali, cuma kluar air mnitik2.. Tapi bunyi air paip yg kuat tu masih lagi saya dgr.. Bila saya tanya kawan, ko buka air ke? Dia kata tak.. Masih uk uk.. Dlm tgh bsoal jwb dgn kawan, tiba2 da kakak senior kitorang masuk.. Saya tegur, tapi dia tak jawab, senyum je terus masuk dlm tandas paling hujung.. Punya la lama kawan saya uk uk, belum jugak kakak senior tu keluar.. Bila kawan saya dh settle lepaskan hajat, dia tanya saya, ko bcakap dgn sapa tadi? Saya kata kakak senior yg jd fasilitator group kita.. Saya tunjuk la tandas hujung skali, tapi masa tu saya baru perasa pintu tandas tu macam renggang.. Kawan saya check, dia kata takde orang pun.. Saya trkedu.. Saling bpandangan.. Tak cakap byk, cepat2 kitorang balik ke khemah.. And sungguh menghairankan, kakak senior tu ada kat khemah sebelah kitorang, tgh sedap tdo.. Hmmm..

olezzeli17 replied at 14-7-2019 09:17 AM
Ada satu peristiwa, saya trlibat dgn kem motivasi utk pengawas skolah rendah.. Kitorang bkhemah kat  ...

Masa saya skolah menengah agak banyak cter pelik yg saya hadapi selain peristiwa2 dari rakan2 dan guru2 yg jadi warden.. Skolah saya skolah asrama dan baru dbuka.. Belum banyak perumahan kat kawasan skolah.. Tepi blok asrama memang hutan.. Kalau polong toksah cakap la.. Memang selalu lalu lalang tambah2 lagi kalau malam jumaat.. Mula2 saya tak tau apa benda polong tu, siap tegur cantiknya bunga api.. Hehehe.. Dah la waktu tu, polong tu terbang dekat sangat dgn beranda asrama saya.. Kawan saya tarik tangan saya dan tolak masuk dlm bilik, trus kunci.. Bila dia explain tu bukan bunga api tapi polong, tak trkata apa.. Hehehe.. Saya dulu pengawas, so memang selalu meronda asrama.. Saya pulak jenis yg malas tunggu2 kawan, sebab bagi saya, cepat ko buat kerja, cepat la ko naik bilik tidur.. Ada sekali tu, saya meronda tandas dan ruang legar @ tempat ampaian baju tapi brbumbung kat asrama A.. Jam waktu tu lebih kurang pukul 10 mlm.. Bebudak lain semua dh naik ke bilik masing2 coz 9.45 mlm lampu dh wajib tutup.. Bila saya jalan check lampu apa semua, saya nampak kat ruang legar lampunya masih trbuka.. So saya pun gi la nk tutup, tapi ternampak paip trbuka pulak.. Lepas dh tutup paip air, saya tutup suis lampu.. Baru je jalan 3 langkah, tap.. Suis d buka balik.. Saya toleh balik dan tutup semula suis yg trbuka tu tapi kjadian suis tu trbuka brlaku lagi kali ke 2.. Masuk kali ke 3, saya cakap sorang diri, mungkin nk benda tu dengar kot.. Saya kata, saya nk tutup lampu je.. Jgn la main2.. Gi la main tempat lain.. Dan yaaa.. Dia ikut cakap saya.. Dia gi main suis lampu kat asrama B pulak.. Hahaha.. Saya pun apa lagi, terus jalan cepat2 naik ke bilik pengawas d tingkat 2..

Follow Us
olezzeli17 replied at 14-7-2019 09:03 AM
Thanks kim.. Saya ni jenis yg bila dengar bunyi pelik2, saya akan check tengok sampai jumpa.. Samp ...

Beraninya

olezzeli17 replied at 14-7-2019 09:17 AM
Ada satu peristiwa, saya trlibat dgn kem motivasi utk pengawas skolah rendah.. Kitorang bkhemah kat  ...

Mau demam kalau kena macam ni

berakit2kehulu replied at 14-7-2019 11:31 AM
Beraninya

X de la brani sangat.. Just i x suka tau perasan i dmain2kan..

berakit2kehulu replied at 14-7-2019 11:33 AM
Mau demam kalau kena macam ni

Saya x demam.. Kawan yg demam.. Saya just tringat2 n trbayang2 je.. Alhamdulillah, ok..

Ada abang senior kat skolah saya kena rasuk.. Puncanya dia dkatakan kencing kat atas kepala makhluk tu.. Tau pun masa da pakcik yg pandai ubatkan kes2 macam ni dbawa ke skolah.. Budak laki, biasalah kan, suka nk kencing merata.. Hehehe.. Sebelum penyakitnya makin teruk, kelakuan dia macam biasa je cuma brubah menjadi pendiam sikit.. Jalan tak tunggu kawan, makan sorang2, dlm kelas pun duduk belakang skali.. Pernah masa tengah hari selepas waktu makan, dia balik ke asrama dan nk terjun dr tingkat 3.. Mujur waktu tu, ada student lain yg trnampak dia ni dh trgantung sebelah kaki kat tepi dinding beranda.. Nasib baik cepat dselamatkan, kalau tak dh jadi arwah agaknya.. Kemuncaknya pd mlm tu, dia mengamuk masa sesi belajar d kelas.. Saya kebetulan mlm tu ada latihan nasyid.. Tiba2 ada sorang abg senior dtg trcungap2 bagitau diorang ramai2 dh dlm pjalanan nk ke surau utk Ustaz tolong apa2 yg patut coz keadaannya dh teruk sangat.. Bila Ustaz bagitau latihan nasyid dhentikan dan minta semua murid terlibat nasyid balik ke kelas, rakan2 saya yg lain ada yg dh brtaburan lari sebab takut trserempak dgn abg senior yg sakit tu.. Yg saya pulak, ntah apa yg bmain dlm otak, dlm byk2 pintu surau yg da, byk2 pintu yg jd pilihan rakan2 saya mlarikan diri, saya sorang boleh pilih pintu utama.. Dan rezeki saya agaknya, dlm saya tgh buka pintu, kebetulan abg2 senior tgh pikul abg senior yg sakit tu.. Mraung2 suara dia.. Jap suara jantan, jap suara perempuan.. Saya gelabah la.. Dlm hati tak putus2 baca ayat Qursi.. Bila saya betul2 lalu brsebelahan dgn abg tu, dia mendengus marah kat saya.. Dia cakap bhenti baca.. Dan sedas tepukan hinggap kat belakang badan saya.. Sakit tu.. Mleleh air mata perempuan saya.. Hahaha.. Tapi memang saya lari laju lepas tu.. Selipar pun tak sempat pakai, sangkut kat tangan je..

olezzeli17 replied at 14-7-2019 12:21 PM
Saya x demam.. Kawan yg demam.. Saya just tringat2 n trbayang2 je.. Alhamdulillah, ok..

Nasib jenis berani & tak lemah semangat

Penceritaan yg jelas...

gaya penceritaan dah okay dah tu dek tt. tapi nak mintak tt buat by perenggan nak bagi senang baca takdelah semput iols baca senafas jah tak tahu bila nak pause kejap then mula next paragraph.

lagi satu, bila tt nak habiskan ayat, kat hujung ayat tuh guna satu titik noktah je. bila tt guna 2 titik tu iols baca ayat tu cam hanging dan takde flow yang cantik untuk link dengan next sentence.

ok anyway thanks tt atas cerita yang best. hope dapat improve untuk next stories pulak ye

crazybeach replied at 14-7-2019 10:09 PM
gaya penceritaan dah okay dah tu dek tt. tapi nak mintak tt buat by perenggan nak bagi senang baca t ...

Terima kasih atas teguran. Insya Allah akan dperbaiki dr masa ke semasa. Saya biasa buat karangan memang guna perenggan.. Tp taip cter ni guna hp je, tu yg bila baca jd senafas je. hahaha.. Apa2 pun, maaf byk2 atas kekurangan. Sentiasa la menegur k kalau nampak saya da buat silap.. Saya terima dgn hati trbuka..

Saya ni dah trbiasa taip msg da 2 dot. Sampai dh jadi habit. Hehehe.. Apa2 pun saya akan cuba kurangkan ye. Terima kasih skali lagi atas teguran. Insya Allah cter baru saya akan update nanti.

Peristiwa yg seterusnya brlaku masa saya trlibat dlm program kepimpinan pengawas selama 3 hr 2 mlm. Kami dbawa ke salah satu hutan d kawasan pedalaman. Tapak perkhemahan kami bhampiran dgn air terjun dan anak sungai. Masa siang, alhamdulillah takde apa2 kejadian pelik. Tapi bila malam terakhir kami d sana, saya ada mengalami sedikit kejadian.
    Dlm team saya, ada sorang budak perempuan nama Marina (non muslim). Dia ni memang penakut dan cengeng. Sikit2 nangis, d suruh buat aktiviti nangis, pendek kata memang suka nangis la. Pd mlm trakhir kami d tapak perkhemahan tu, kami dkehendaki utk bjalan sorang demi sorang pd pukul 1 pagi. Dh la masa tu kebetulan bulan tgh mengambang penuh.
    Team kami pulak team yg pertama utk dlepaskan ke dlm hutan. Bebudak perempuan dlm team saya ada 4 org semuanya trmasuk saya tp rakan2 saya yg lain, masing2 menolak tak mahu jd peserta perempuan pertama yg kena bjalan dlm hutan sorang2. Melihatkan semua rakan2 perempuan saya menolak, saya pun offerkan diri. Giliran saya utk dlepaskan adalah yg ketiga. Dua rakan d hadapan saya adalah pelajar lelaki.
    Bila sampai turn saya, cikgu yg jd Fasilitator team kami sempat tanya dgn saya apa perasaan saya nk bjalan sorang2 awal pagi macam tu. Sempat lagi dia usik bulan tgh mengambang, macam2 benda ada. Saya jawab takpe cikgu, Insya Allah selamat. Allah kan ada. Dia akan jaga saya. Cikgu tu gelak dan cakap good luck sebelum lepaskan saya. Dlm poket seluar, sempat saya simpan Yassin. Tangan saya memang tak lepas dr memegang Yassin sambil mulut tak henti2 baca surah Qursi. Kat tangan pulak saya pegang sebatang kayu sebagai persediaan sekiranya ada haiwan mlintas.
    Dlm perasaan yg bcampur baur, saya kuatkan semangat berjalan sorang2 dlm hutan. Nasib baik bulan mengambang terang, jd saya tak perlukan lampu suluh. Ketika mlalui rimbunan pokok buluh, saya ternampak kelibat brwarna kehitaman brdiri d sebalik batang2 buluh. Mula2 saya fikirkan saya dh sampai ke garisan penamat, so saya selamba la tegur benda yg saya fikirkan cikgu. Tp benda tu langsung tak jawab apa2 dan terus hilang. Saya dh mula kecut perut dan teruskan pjalanan.

Bila saya mlalui kawasan yg semak samunnya tinggi paras pinggang saya, tiba2 ada dua lembaga secara mngejut brdiri. Dek kerana trkejut, saya spontan menjerit. Ingatkan hantu, rupa2nya dua orang cikgu pelatih brbangsa cina, sorang laki, sorang perempuan. Diorang kata, saya perlu jalan lebih kurang 200 meter lagi sebelum sampai ke garisan penamat. Kat sana nanti, ada cikgu lain yg akan tunggu kedatangan saya. Cikgu tu brbangsa India. Bila dgr dh tak lama lagi nk habis, saya makin brsemangat jalan hinggalah saya betul2 selamat tiba d garisan penamat. Lega rasanya.
   Cikgu India tersebut mengucapkan tahniah dan mengarahkan saya utk jalan sedikit saja lagi utk menyertai rakan2 saya yg dh sampai trlebih dahulu dan saya dnasihatkan berehat dahulu sementara menunggu rakan2 yg lain. Saya pun bjalan menuju ke arah rakan2 lelaki yg dh santai berehat. Masing2 btukar cerita tentang pengalaman brjalan sorang2 dlm hutan. Tak lama kemudian, ada sorang pelajar perempuan melalui kami dan brjalan menuju barisan d belakang. Saya kenal bentuk badan dan pemakaiannya walaupun cahaya samar2 akibat dlindungi pokok tebal. Itu Marina. Apa yg peliknya, dia hanya gelak sahaja, berbeza dr perwatakannya yg sebenar iaitu suka menangis dan penakut. Ketika itu, secara tiba2 kesemua rakan2 saya yg lelaki rebah akibah kepeningan. Saya jd panik.

Bila saya mlalui kawasan yg semak samunnya tinggi paras pinggang saya, tiba2 ada dua lembaga secara mngejut brdiri. Dek kerana trkejut, saya spontan menjerit. Ingatkan hantu, rupa2nya dua orang cikgu pelatih brbangsa cina, sorang laki, sorang perempuan. Diorang kata, saya perlu jalan lebih kurang 200 meter lagi sebelum sampai ke garisan penamat. Kat sana nanti, ada cikgu lain yg akan tunggu kedatangan saya. Cikgu tu brbangsa India. Bila dgr dh tak lama lagi nk habis, saya makin brsemangat jalan hinggalah saya betul2 selamat tiba d garisan penamat. Lega rasanya.
   Cikgu India tersebut mengucapkan tahniah dan mengarahkan saya utk jalan sedikit saja lagi utk menyertai rakan2 saya yg dh sampai trlebih dahulu dan saya dnasihatkan berehat dahulu sementara menunggu rakan2 yg lain. Saya pun bjalan menuju ke arah rakan2 lelaki yg dh santai berehat. Masing2 btukar cerita tentang pengalaman brjalan sorang2 dlm hutan. Tak lama kemudian, ada sorang pelajar perempuan melalui kami dan brjalan menuju barisan d belakang. Saya kenal bentuk badan dan pemakaiannya walaupun cahaya samar2 akibat dlindungi pokok tebal. Itu Marina. Apa yg peliknya, dia hanya gelak sahaja, berbeza dr perwatakannya yg sebenar iaitu suka menangis dan penakut. Ketika itu, secara tiba2 kesemua rakan2 saya yg lelaki rebah akibat kepeningan. Saya jd panik.

menarik cerita tt.
sila sambung