CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hussaini4675

Apa Sudah Jadi? Orang Islam Jakarta Selamba Jual Dan Makan Daging Khinzir!

jadi berhati2lah kita dgn anasir2 seperti Siti Kassim & Marina Mahathir.  jgn sampai Msia jadi terlalu liberal sehingga jadi seperti Indon.

kat sini pon ada je pemakan babi dikalangan muslim

Atata replied at 16-7-2019 12:25 PM
What? Camana org liberal boleh jd lecturer islamic studies plak kat sana

Dia bukan liberal lah. Dia menegaskan, kalau nak makan babi, jangan associate diri dgn agama yg mengharamkan babi, gitulah lebih kurang.

Wow, bila kau dah sanggup buat, maksudnya tadak secebis iman pun dlm diri kau.. Takpayah mengaku muslim bagai..

tak terkejut.. mereka lebih pentingkan identiti bangsa indonesia. sbb tu tengok bab2 kenegaraan dorang power, tapi bab agama tak kesah sangat.

malaysia pun takde la baik sangat. tengok saja muslim patrons kalau makan pun asal boleh, asalkan takde terang2 tulis babi atau haram semua tibai. mmg dah ada kecenderungan ke arah itu.

yindon apa nak heran, cakra khan tu pn tido peluk anjing

Follow Us
What's new with Indon? Anyway, benda2 ni pun dah lama sebenarnya ada kat Malaysia. Ramai je melayu yg makan babi.. kawan aku dulu ada sorang perangai cemgini..  bulan pose tanpa rasa bersalah siap tapau babi kat kedai cina. Cuma dia makan sorang2 dia jer, takde provoke2 kawan2 yg lain utk makan.

Atata replied at 16-7-2019 11:05 PM
Liberal ni islam yg kena moden2kan sis, sesuai ikut tekak memasing.  Liberal lettew

Semua org pun ikut tekak memasing. Yg dikata islam extrimis pun ikut tekak depa jugak

slavehunter replied at 16-7-2019 09:42 PM
Play safe....kalau travell always opt to seafood and fish. Senang.

Seafood tu ok, tapi ada pulak lobai yg akan tanya kuali lah pinggang lah sudu garpu lah

slavehunter replied at 16-7-2019 09:42 PM
Play safe....kalau travell always opt to seafood and fish. Senang.

Seafood tu ok, tapi ada pulak lobai yg akan tanya kuali lah pinggan lah sudu garpu lah

kivio replied at 16-7-2019 08:23 PM
Mende la indon pon korang nak surprised?
Negara liberal kut
Sedangkan laki bini pn lain agama

Sapa kata indon liberal?? Tengok kes Ahok.

ronin replied at 16-7-2019 03:35 PM
Tak heran orang indon makan daging khinzir....tahap liberal sesetengah mereka tinggi.

Pengalaman  ...

Ada org yg tak tahan dgn heater sampai hidung berdarah macam aku nih. Biasanya akan bundle up dlm rumah. Namun ada 1 atau 2 hari dalam winter tu yg tersangat sejuk, maka waktu ini kena jugak ambik wine dalam small shot, esp waktu malam, so panas nya boleh bertahan 7-8jam.

pyropura replied at 17-7-2019 04:26 AM
Ada org yg tak tahan dgn heater sampai hidung berdarah macam aku nih. Biasanya akan bundle up dlm  ...

smoga ko sihat2..so pac bias n conflict tu cne citer die?

Kalo kita mengaku ISLAM, ikut lah hukum dan peraturan yg telah terang benderang dinyatakan.

Pasal bala bencana, itu ujian Allah. Kita pun bukan benar2 tahu, bencana alam terjadi sebab kedudukan geografi atau sebab Allah nak bagi kesedaran pada org yg masih hidup.

Pasal org bukan Islam nak makan babi tu, makan je lah. Untuk yang Islam, ini ujian untuk kita, sejauhmana kita taat perintah Allah. Pada saya, memang susah jugak nak buat sepenuhnya perintah Allah ni (isu babi takde masalah sbb sy tak pernah terfikir nak makan pun, ni perkara2 lain) . Tapi, kita usahalah. Hidup hanya sekali. Kalau terkhilaf, minta Ampun untuk dapat belas kasihan Allah. Tapi, jangan smpi melampaui batas.

duri_durians replied at 17-7-2019 11:30 AM
tak terkejut.. mereka lebih pentingkan identiti bangsa indonesia. sbb tu tengok bab2 kenegaraan dora ...

Saya rasa, ini melibatkan pengetahuan.
Masa zaman uni, bergaul pun dgn dak2 muda, jauh dr pandangan orgtua, sy dan kawan2 biasa masuk restoran pork and lard free. Ala, mcm kopitiam bagai tu.

Sy betul2 jahil masa tu. Ingatkan boleh makan. Solat kami cukup je, tapi tang makan, asal bukan arak babi. Bila dah meningkat dewasa dan ada kesedaran, sy dah tau, pork and lard free bukan semestinya halal. Sembelihan, penyediaan kena ambil kira. Saya dah berusaha untuk mengelak masuk kedai2 mcm tu. Lagipun, kita kat Malaysia, takde masalah. Bersepah-sepah kedai yg confirm halal.

pyropura replied at 17-7-2019 12:26 PM
Ada org yg tak tahan dgn heater sampai hidung berdarah macam aku nih. Biasanya akan bundle up dlm  ...

Aku tak boleh komen ttg hukum semaada darurat atau tidak utk situasi mcm ko...tapi masa aku dulu heater kurang berfungsi, aku tido pakai berlapis baju dan seluar serta gebar, sejuk sgt sampai ikan yg aku letak kat balkoni 3 hari tak busuk...tapi aku elak sebarang beer atau wine atas nama darurat. Alhamdulillah sehingga kini setitis pun tak pernah teguk..

zorrro_03 replied at 16-7-2019 05:14 PM
mereka sedang sesat.  dan mereka mahu heret sama orang lain supaya sesat dan merosakkan dunia sepe ...

Yg rasmikan kilang Carlsberg macam apak Najib pejuang Melayu isele cemana pulak?

ronin replied at 17-7-2019 01:05 PM
Aku tak boleh komen ttg hukum semaada darurat atau tidak utk situasi mcm ko...tapi masa aku dulu h ...

Kondisi badan manusia kan beza2. Aku ambik wine tu bukan sebab darurat, dah itu aje solusi sesuai yg utk aku, aku bukan peminum arak pun, cuma ambik sekali atau dua dalam setahun sebab cuaca ekstrim.

Nurul8001 replied at 17-7-2019 01:00 PM
Saya rasa, ini melibatkan pengetahuan.
Masa zaman uni, bergaul pun dgn dak2 muda, jauh dr pandang ...

pengetahuan tu satu, zaman dulu boleh la cakap tak cukup pengetahuan.

zaman moden ni pengetahuan semua di hujung jari di hujung tv, in fact di sekolah kelas agama byk dah belajar soal makan minum halal haram.

sebenarnya lebih kpd sifat sambalewa atau ambil mudah...

duri_durians replied at 17-7-2019 01:35 PM
pengetahuan tu satu, zaman dulu boleh la cakap tak cukup pengetahuan.

zaman moden ni pengetahua ...

Ye, betul jugak tu.
Ambil mudah.

Kalau perkara ragu2 tu, boleh jugak kita cakap dia tak pasti atau jahil.

Tapi, kalo dah terang benderang? Makan babi? Apo? Nak cabar hukum Islam ke?

Hidup hanya sekali. Hidup kat "sana" yg abadi. Jangan melampau batas, kan.