CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: ikastacia

[Pelbagai] Apekah pemikiran yang paling pelik masa korang kecik2 dulu?

Masa kecik suka berlakon sorang2 sampaikan abang cakap iolls berlakon dgn hantu mak esah

Actually bukan ada imaginary friend pun tp mmg suka berangan siap ada kadang tu jadi penyanyi tgh buat show

Rate

1

kalau pasal perangai pelik pelik rasanya banyak hahaha tp ini yang paling ingat

1) aku ingat kita duduk dalam bumi bukan di luar permukaan bumi (kerak bumi)

2) adik beradik aku semua beza umur 4 tahun so bila adik bongsu aku dah empat tahun aku hairan apsal mak aku x mengandung adik baru hahaha

3) masa kecik kecik aku pernah doa nk  bela pari pari lepas tgk cerita cartoon apa ntah aku x ingat dan sedih sangat nape doa aku x dimakbulkan

Rate

1

1 lagi org tua tua ada pesan kalau memancing tengah hari buta
nanti kena sumpah jd monyet, lepas aku akil baligh aku tak tahulah lepas tu
tumbuh bulu ketik hahaha kan budak budak masa tu
aku masa tu ada pergi memancing
aku ingat aku dah nak bertukar jadi monyet hahahah

Rate

1

pemikiran meols yg pelik masa kecik ialah bila travel dlm kereta waktu malam, ditenung2 bulan tu sampai kata kenapa bulan tu asyik ikut je ke mana kite pergi. pttnya dia dh tertinggal lama dah kt belakang

Rate

1

Dulu masa kecik iols selalu gunting patung kertas lepas tu berlakon drama jalan2 pegi taman jumpe pakwe.. mase tu kan drama tv pny dating je mesti kat taman bunga gitu..

Lagi satu.. sama la macam pengomen kat atas.. selalu perati bulan dalam kereta.. kenape asyik ikut je ke mana kita pergi.. takot tu idok lah.. tp curious sajor..

Tapi yang paling pelik dalam kepala iols ialah susu botol yg uwan buat dgn ibu buat rasa x sama.. padahal sukatan sama sajor.. tu semua permainan minda tu..

Rate

1

Iols kecik2 dulu selalu berfikir pasal kiamat..mcm mana kehidupan Kita lepas kiamat berlaku.... Takut

Rate

1

Follow Us
Iols dulu masa kecik2 pernah ingat yg baby beranak keluar kot mulut..sebab masa kecik2 iols penah tanya kalau baby keluar kat mana kalau beranak..masa tu diorg cakap kt mulut..bila dah besar baru tau yg beranak kot mulut tu scene norkumalasari dalam misteri rumah tua

Rate

1

Edited by purplebloom at 10-10-2019 04:42 PM

Penah terfikir entah2 apa benda yang aku fikirkan, entah2 ada tertulis kat belakang kepala aku. Sebab masa kecik2 dlu senang sgt org nak baca aku. Predictable & naive

Lagi satu percaya dgn iklan vitagen konon ada bakteria lawan2 dalam perut. Pastu iklan ubat batuk kahak tu buat rumah duduk selesa2 dalam tekak kita smpaila hero sampai terus kena halau. Tapi ni memang betul cuma interpretation dia lain

Rate

1

Fikiran baby lahir turun dari awan heh

1. Masa kecik-kecik aku ingat ada orang tinggal dalam tv.
2. Masa kecik-kecik, ada mural kat sekolah mak aku. Ada gambar orang tua pakai serban putih dalam mural tu. Aku ingat tu Allah. Serius bila ingat balik, macam hapa je punya level of thinking.

Rate

1

masa kecik2 dulu kalau ada berita kat tv, iols dgn adik selalu nyanyi2 depan tv tu konon2 nak kacau pembaca berita tu nak bg diorg ketawa.

pastu selalu ingat bila org da kawen je boleh ada baby. tanya kat mak macam mana baby terjadi? mak pun jawab ,sebab org tu dah kawen

Rate

1

Sllu pikir konon ada abang padahal xdk.. Siap create story konon mak pregnant tapi abang tu mati so dia hidup dunia lain.. Malam2 di mai melawat..hahahahah

Dan pnah trpikir nk masuk mesin basuh, mesti syokk leh spinn spinnn spinnnn mcm princesss

Rate

1

Masa budak kecik dulu I selalu ingat ada orang jalan2 dalam lubang telinga I sbb bila I tekapkan telinga ngan bantal I can hear the sound of people walking inside tak caya cuba buat

Rate

1

Kisah ku dgn hidung

1. Pelik ada udara keluar ikut hidung.
Try tutup hidung sbb tak nak udara tu keluar. Tapi lepas tu cam bodoh je rs nak mati pulak terpaksa lepaskan tgn picit hidung

2. Main pemadam abang yg dia potong kecik2. Elok disumbat masuk hidung. Mak bwk g emergency sbb tak leh korek keluar. Malu mak kena gelak dgn petugas sbb anak dia yg kreatif ni

Rate

1

Iolls suka fikir yang iolls nak jadi wirawati ala2 Sailor Moon pastu nak selamatkan kucing2 yang terbiar time kekecik dulukala.

Kadang2 fikir nak buat rumah ala2 cerita Hensel & Gretel yang Rumah Biskut kepunyaan Ahli Sihir tu hihi...

Baca pulak buku Huckleberry Finn dan Tom Sawyer terus chinggggg berangan nak jadi Adventurous seperti beliau...

Dulu masa i kecik2 kan bila ikut mama abah g jalan lepas tu nak isi minyak kan.. At that time mesti i wonder cane yg tempat isi minyak 4segi kotak tu boleh muat minyak2 banyak2 eh. Hahaha. I mcm tertanya2 sgt masa tu. Kete banyak isi minyak. Tapi cukup ke tempat isi minyak 4 segi tu je tampung. Bahahah. Naif sgt i kan

Pastu i masa kecik dulu tgk gambar parents i muda2 i selalu igt zmn dulu kaler sephia tau. Bahahah. I rasa mesti ramai jugak lurus bendul macam i kan. Bahahah

Aku pulak ms kecik2 ingatkan dlm dunia ni setahun tu sorg je ada. Yela hidup dgn family je. Umur masing2 lain. Bila masuk skolah, terkejut ramai umur sebaya. Baru aku tau rupanya banyak lagi lahir sama tahun. Hahahahah.

Pernah tertelan biji buah limau masa kecil. Takut sangat, menangis banyak hari. Ingat nanti jadi pokok limau dalam badan, dahan keluar ikut hidung, telinga semua lah. Jadi orang pokok. Tak berani cakap mak, nanti dia kata apsal telan biji limau, tak pernah di buat orang.

nak besar cepat2 sebab org dewasa banyak duit.  

masa kecik ingat ade org dalam tv pas tu suka main peti ais bila nak tutup smpai lampu padam. pelik knp mcm tu. jakon giler