CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: chicozinn

I need help now..

Lolalala replied at 12-11-2019 04:11 PM
Flavor vape??? Memang goyang telur la. Hakak dia kerja sampai nak botak kot. Abaikan je. He dont d ...

dats why..saya bila stress keje+masalah fam+penat so nanti rambut saya luruh balik..ni da 80% fully covered tapi sejak bulan lepas start ggur balik sbab terlampau stres hari2 gaduh ngan mak n adik2..payah nak cakap bila mak sendiri tak nampak apa yg kita korbankan selama ni..yg dia tau saya da kedekut makin berkira sejak kawen..seolah-olah cm nk salahkan somi lak sbab saya da tak ikut sgat ckap dorang

chicozinn replied at 23-7-2019 04:36 PM
Assalam guys..

Maaf saya xdapat nak balas sorang2 punya komen sbab saya tengah setelkan fail2 ber ...

hugs.. dik pm tepi. join akk jelah

noraidil_06 replied at 12-11-2019 06:14 PM
hugs.. dik pm tepi. join akk jelah

Johor akk ade cwangan ke bru nk bukak cwangan?huhu..ok jap saya dm akk

chicozinn replied at 12-11-2019 06:19 PM
Johor akk ade cwangan ke bru nk bukak cwangan?huhu..ok jap saya dm akk

Akk br buka another branch somewhere somewhere. Tp firm akk kecik2 je  drive pun Honda City je. Lawyer lain drive messerati caner eja tatau

noraidil_06 replied at 12-11-2019 06:32 PM
Akk br buka another branch somewhere somewhere. Tp firm akk kecik2 je  drive pun Honda City je. La ...

Choii...xpayah la stakat keta tu saya xkisah sgat kak..janji hutang takde idup senang..kalu maserati tapi idup takut keliling pggang wtpe?

chicozinn replied at 12-11-2019 06:34 PM
Choii...xpayah la stakat keta tu saya xkisah sgat kak..janji hutang takde idup senang..kalu masera ...

Kite sembang tepi ye. X dpt join akk, mgkn blh join my frens. Who knows

Follow Us
chicozinn replied at 12-11-2019 10:40 AM
maaf aku terpaksa tag kalian untuk tolong aku kali ni..siyes aku buntu gila ngan fam kandung aku ska ...

Hmm..bila ada kaitan dgn family kandung ke ape,aiolzs mmg sejenis y bertegas even dgn mama sendiri..

Tp y susah skrg ni mak sis sendiri dah mcm lembu dicucuk hidung (maaf tpkse guna peribahasa nih)..kalau sy di tempat tt,mmg sy akan bertegas jugak,sy akan fight for my own rights..lagi satu,duit sy earned is to be used for myself and tt skrg ada anak2,bertegas utk anak2..

To hell with those adik2 tt y bewak tu..sila basuh fikiran adik ipar tu skali ngn adik2 bewak tt tu sekali dgn macik2 n mak tt..org tua ni mmg susah nak terima pendapat kita sbb dorg rasa dorg y lg mkn garam tp selagi tt tak suarakan inner voice tt,selagi tu dorg akan amek kesempatan..

Pd sy,sy persetankan jah family y toxic mcm ni...

chicozinn replied at 12-11-2019 03:42 PM
thanks bagi cadangan untuk speech delay tu sis..really appreciate tho..

btw saya b4 this da cub ...

Utk speech delay,kena jumpa therapist baru dpt taw betul ke tak speech delay sis..pelik betul skrg ni,budak 2thn xleh ckp,dah senang2 nak ckp speech delay..kesian budak tu...lebihkan komunikasi dgn anak2 sis..read story books to your child/children..y penting utk budak2 ialah komunikasi..

Kalau psl nak htr pegi kindy ke ape,good idea sbb kt situ dia boleh belajar social skills..sbb sy dah tgk mcm2 perangai budak,tp y obvious sgt,budak2 y susah nak bercakap ni,sbb parents kurg communicate dgn dorg..ada y tu takut terus dgn crowd or strangers even relatives pun takut sbb parents tak dedahkn dorg utk bersosial..kesian mereka...salunya bila budak tu reject everything,parents menurut jah..lagi sy pening kepala tgk..smpai bila2 pun budak tu xkan belajar..

salmon-suki replied at 12-11-2019 11:09 PM
Hmm..bila ada kaitan dgn family kandung ke ape,aiolzs mmg sejenis y bertegas even dgn mama sendiri ...

Tu la, saya xsangka yg fam kandung rupanya toksik padahal rmai mber2 saya ckap fam in law dorang yg toxic tapi saya terbalik..in laws saya stakat ni alhamdulillah very supportive slalu nasihat kt saya n xpenah berkira lagi2 bab duit..klu mak saya sndri jnis slalu meminta2 ngn ank2 especially hat ank2 lelaki tp diwhoareyusskan je sbab tu dia sllu merempan n sllu paksa2 saya blikan brang2 yg dia nak..bayangkan bfday kami ni selang seminggu je n bila saya dpat hadiah lgi2 yg dia berkenan, dia msti amik hadiah tu sbb dia ckap tu hadiah dia jugak..baru2 ni saya dpat set perfume BBW tetiba baru pkai 2-3hari da lesap..rupanya disorok dlm laci bilik dia..same goes to all my clothes mcm jeans, kemeja tshirt sume dia amik alasan saya xmuat sebab gemok n dia kurus..i was like fedapnya hidup takde privasi ni..tu pun dia amik senyap2 bukan mnta kat saya..bkannya saya xpenah belikn baju baru sume siap demand tau nk brands kat aeon jusco je n pling xboleh blah telekung xnak pkai hat murah2 nk telekung siti khatijah yg beratus ringgit tu..saya da penat layan kerenah mak cm dia ni mata duitan lak..

salmon-suki replied at 12-11-2019 11:25 PM
Utk speech delay,kena jumpa therapist baru dpt taw betul ke tak speech delay sis..pelik betul skrg ...

Ank saya pun jenis takut ngan org sbab dia sllu berdua je ngan mak saya mse saya n somi keje..yg adik no. 3 tu wlaupun xkeje tapi dduk terperap je dlam bilik da cm betina so ade ke takde ke sama je takde function..

Ank sy disebabkan ktorang jrang balik uma in laws (sebulan 2x je) so ank saya xmesra ngan nenek n atok belah somi ni..wlaupun cucu2 rmai tapi tak brape mesra n masih takut2 lagi..mungkin sebab da terbiasa terkurung dlm rumah je time mak kandung jaga on weekdays..

chicozinn replied at 12-11-2019 11:37 PM
Tu la, saya xsangka yg fam kandung rupanya toksik padahal rmai mber2 saya ckap fam in law dorang y ...

Sis skrg ni stay rumah mak ke?better keluar drpd rumah tu,pegi jauh drpd toxic family nih..lama2 sis stress and akan affect ur own life..silap2 karier ntah ke mana,hubungan dgn syuben boleh jd retak,anak2 terabai..

And mmg sis kena bertegas dgn family sis..sbb sis biarkan aje dorg pijak kepala sis dari dulu,mmg dorg akan selalu amek kesempatan kt sis..y sakit kepalanya,sis..y gugur rambutnya,sis jugak..

Sy bkn nak ckp,tp sblm ni nenek sy sejenis y lebihkn cucu dia y sorg tu walhal cucu tu kaki penipu etc..smpai satu hari tu,sy betul2 naik angin sbb dia main tuduh jah adik sy rosakkn brg dia walhal org lain y buat..and mmg sy ckp terang2 y cucu tu suka menipu etc,lebihkn cucu y tu tanpa taw perangai sebenar..i don't give a damn care apa dorg nak ckp,kurang ajar ke apa,y penting,jgn nak tuduh my family y bkn2..

And now nampak perubahan,xde lg bias tu..so sis,mmg benda y salah sis kena betulkn..lagipun sis skrg priority sis ialah ur syuben,ur own family not others..mak jenis ape y dengki dgn anak sndiri...tp sy rasa mak sis tu deep down inside dia sunyi ..y lain2 xnak layan dia,so dia lepaskn kt sis..rasa dia taw dia buat benda salah tp sbb dia nak "recognition" drpd adik2 sis y lain,so that's why dia sided dorg..tu my opinion laa..

chicozinn replied at 12-11-2019 11:42 PM
Ank saya pun jenis takut ngan org sbab dia sllu berdua je ngan mak saya mse saya n somi keje..yg a ...

Mcm mana hubungn anak sis ngn mak sis?ok ke tak?

salmon-suki replied at 12-11-2019 11:52 PM
Mcm mana hubungn anak sis ngn mak sis?ok ke tak?

stakat ni ok je xtau la depan kita elok ke kat blakang kita lain ke cmtu..tapi da beberapa kali gak kantoi kalu pagi2 tu time aku nk g keje aku n mak aku gaduh, kang petang time laki aku balik dia mesti prasan anak aku xmakan lagi, xdiberikan susu lagi even tak mandi dari pagi pun ada..n penah kalu aku kat rumah ternampak la yg mak aku cubit anak aku kalu mak aku mrah sgt ngan aku cm baru lepas bertekak ngan dia..

salmon-suki replied at 12-11-2019 11:49 PM
Sis skrg ni stay rumah mak ke?better keluar drpd rumah tu,pegi jauh drpd toxic family nih..lama2 s ...

actually pagi tadi time tgah drive nak g keje mak aku leh wsap ckap soh aku tak payah keje hari ni temankn dia g kwsp n g travel tour untuk setelkan psal umrah dia..aku pun ckap la aku da nak sampai office kot knapa baru bagitahu..pastu dia ckap makcik aku ade call 2-3 hari lepas soh mak aku byar baki duit fee tu..aku ckap la soh la adik aku no. 2 tu temankan dia leh sound ckap ko ingat adik ko tak keje ke?dia bukan senang2 dpat cuti..
Allahuakbar, mak aku ni da amnesia ke hape aku keje dari jb ke batu pahat punya la jauh sedangkan adik aku tu keje dekat area jb n dekat ngn uma mak pun mak aku tetap lagi harapkan aku..pastu aku wt bodo je smpai la baru kejap tadi dia soh aku sok xpyah keje..nanti dia bayar upah sume..ehhh sudahh laa..bulan lepas dia pakai duit aku soh bagi kat adik2 pastu bila duit pencen dia aku minta sbab nak cver balik gaji aku around 1200 tu boleh dia ckap ngan kuage sendiri nak berkira ke??eh aku da takde hati la nk layan mak aku ni..makin lama makin meraban lak perangai dia..makin aku sakit hati lagi ade la..adik aku tu keje bwak lori kurier je aku ni keje sok nk g mhkamah nk g attend klien ingat suka suki boleh amik cuti ke?ckup la dlu aku kne buang keje pasal slalu ponteng keje sbab nak temankan dia..serik!!

chicozinn replied at 13-11-2019 04:52 PM
stakat ni ok je xtau la depan kita elok ke kat blakang kita lain ke cmtu..tapi da beberapa kali ga ...

Kenapa rasa mak nak jaga cucu tu sebab nak duit upah je? X mandi x makan sebab gaduh dgn TT...kejam tu. Pampers pun tah tukar ke x. Cubit anak sebab marah kat TT. Boleh bayang x apa mak maki hamun TT depan anak masa TT keje?
Kalau kesian anak tu....pindah la. Hantar la anak ke taska. Lebih terjamin. Anak awak.family awak. Duit awak. Mak tu biarlah diajar susah sikit. Anak lelaki dia ada.

Lolalala replied at 17-11-2019 11:04 PM
Kenapa rasa mak nak jaga cucu tu sebab nak duit upah je? X mandi x makan sebab gaduh dgn TT...keja ...

perasaan ko tu betul sebenarnya, memang mak aku ni dia nak jaga anak aku sebabkan hadap duit..aku xpaham la ngan mak aku ni..pdahal anak aku tu cucu 1st dia tapi dia cm xbrape nk sayang sgat..kalu anak adik aku no. 2 tu beria bebenor syang siap janji ngan adik aku nak bagi duit beratus utk duit pampers n susu..aku ni sebenarnya da tahap kecik ati sgat ngan mak aku skang..

malam tadi adik aku no. 3 tu wsap aku soh call mak aku sebab mak aku hari ni kena bayar duit dia nak g umrah dlm bulan depan tu..aku ckap la soh adik aku g temankan mak aku kluarkan duit sana tapi seboleh2 adik aku soh aku balik uma sana gak uruskan rumah sana..adik aku siap sound aku ckap aku da berminggu tak balik rumah dengan duit takde n soh bayarkan bil hp mak aku lagi..weyh, aku ni keje untuk bagi duit kat orang ke??kali ni aku nekad aku tak nak tabur duit lagi kat family aku..ckup2 la aku bersesak sampai berhutang sana sini dek nak layan kehendak mak aku n adik2 aku sume..benda2 camni la watkan aku slalu gaduh ngan laki aku sebab laki aku xsuka cara mak aku layan aku cam aku ni mesin ATM asal mak aku nak duit je aku kena bagi..last2 aku sendiri yang merana..hmm

chicozinn replied at 20-11-2019 10:05 AM
perasaan ko tu betul sebenarnya, memang mak aku ni dia nak jaga anak aku sebabkan hadap duit..aku  ...

Yes. Buat lah TT. Cukup masa bg duit pada mak tu as belanja dia sahaja tapi. Same amount & same date every month. Dah masuk msg bagi tau ini bahagian Mak. Jimat2 lah.. Yg belanja adik2 x payah laaa. X balik pun x pe. Dah x balik, anak tu boleh laaa anta taska dah kan. Enjoy ur self lepas ni

Lolalala replied at 20-11-2019 12:34 PM
Yes. Buat lah TT. Cukup masa bg duit pada mak tu as belanja dia sahaja tapi. Same amount & same da ...

thanks lola..tak tau la sejak dua menjak ni aku jadi xboleh fokus keje..cm stres sgat2 weyh..nak g bercuti lak duit habis bagi kat mak aku n adik2 aku..dua tahun aku kerja takde saving yg betul2 boleh dibanggakan..boleh bayangkan x mana pergi sume duit aku tu?bila aku ckap kat mak aku yg aku penat keje takde saving dia boleh ckap duit kita ni bukan duit kita semata2 sbab ade hak org lain kat duit tu..tapi kalu aku mnta duit dia berkira plak..nonsense!

chicozinn replied at 20-11-2019 12:44 PM
thanks lola..tak tau la sejak dua menjak ni aku jadi xboleh fokus keje..cm stres sgat2 weyh..nak g ...

Macam mana laa nak focus dan happy bila mak sendiri pergunakan anak sampai macam ni. TT anak yang baik sebab masih ada rasa tanggungjawab. Tapi silap bila baik sangat. Cucu pun stress nnt. Bab beza cucu tu not good sangat tau.
Mak tu dah cukup ke duit nak pi umrah?

Lolalala replied at 20-11-2019 01:01 PM
Macam mana laa nak focus dan happy bila mak sendiri pergunakan anak sampai macam ni. TT anak yang  ...

tah la, selama ni aku menahan je tapi kali ni betul2 aku da tak tahan..ape je kehendak mak aku yg aku xtunaikan?ngan kehendak adik2 lagi..tah la mak aku tu jenis terikut2 ngan orang..b4 this da lebur rm2000 kena tipu ejen umrah baru je bulan 10 tahun lepas n tahun ni nak g lagi..tapi duit harap kat anak2 especially aku..yg dia kluarkan kwsp pun utk cver tambang je tapi duit poket sume soh aku sponsor..tah la weyhh aku da penat layan mak aku ni..