CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Tudunghitam

Pamer Kekayaan Diri di Instagram: Bilakah Mufti Akan Bersuara?

makita replied at 28-7-2019 05:56 PM
Byk channelnya.  Cer chuols taip kt utube abandoned milliionaires mansion.

Baiklah.. thank you chuols

gambar spender xder pon?

alahai riak ni di mana2...kalo x di ig...di depan rumah pon boleh....riak dgn manusia..mana pernah berpisah khennn

Tudunghitam replied at 28-7-2019 02:51 PM
Lol,pening mufti nak gi track sorang sorang. Serious talk, mufti tak perlu tegur sorang sorang pun ...

Hahaha kan.. buat style mcm ustaz ebit la baru best.. sesi ceramah kat umah sambil go live.. gitchew

But elok la lepas ni IG kan tak boleh nk show number of likes sudehhh. Maka harap2 xde le yg sibuk nk up benda2 bodoh lagi.. n takde la batak nk beli followers or buat paid review

Penyakit sekarang sib baik sekarang dah kurang kot atau mungkin belum musim menayang result anak.

Kitty_catz replied at 28-7-2019 09:13 PM
Hahaha kan.. buat style mcm ustaz ebit la baru best.. sesi ceramah kat umah sambil go live.. gitch ...

Tapi yg likes tu IG test kat bbrp negara je kan, IG plan nak roll out mcm tu utk semua negara ke nanti?

Walaupun i bukan jenis tayang apa yg i dapat/ada, tp I ok je tengok org tayang kekayaan. Pada i, mungkin tu rezeki dia. Pk positif je
Utk i sndri, i prefer tak tayang sbb mengenangkan prasaan org lain yg mungkin tak dapat/ada mcm i ada. Cuma kalo pegi melancong je i masukkn gmbar sbg kenangan. Tu pun kekadang i privatekan album.

Follow Us
Cuba fikir dr perspektif berbeza. Kadang Allah cipta manusia mcm tu, diorg boleh upload apa shj tanpa rasa malu/bangga. Maka jatuh pd viewers pula untuk menilai sejauh mana bersih hati kita utk melihat tanpa prasangka, iri hati atau cemburu.

Sebab aku tak boleh jaga hati aku, dr riak dan dengki, sebab tu lah dh lama takde media sosial. Sekadar ada utk follow deko rumah dan resipi memasak.

bezita60 replied at 28-7-2019 11:23 PM
Cuba fikir dr perspektif berbeza. Kadang Allah cipta manusia mcm tu, diorg boleh upload apa shj tanp ...

Aku setuju, mmg valid perspective ni Bezita.... Kewujudan manusia2 seperti ini adalah ujian utk kita (yg tak buat mcm tu) untuk belajar kawal Hati kita . Ok honestly for me, rasa dengki/iri hati tu takde. Maybe sbb aku Jenis Tak mudah terkesan dgn barang2/gambar travel bla bla. Aku mmg x terkesan *dengki* org travel ke beli LV ke . Tapi ujian utk aku adalah utk tahan Hati dari merasakan yang aku LAGI BAGUS dari dia sebab tak upload. Ok bab nie aku selalu kalah. Susah weih nak control hati. Benda tu dipanggil "kibr" iaitu merasa diri lebih baik dari org lain tetapi perasaan tu tidaklah menyebabkan Kita bertindak .kalau Kita bertindak (contoh nya Kita actually BUAT sesuatu utk tunjuk yg Kita lagi bagus) itu Pulak tahap Takabbur. So aku Rasa ujian aku lebih kepada "Kibr" tu iaitu nak jaga hati spy jgn Rasa lebih bagus dari orang yang super-show off.  Halus benda nie.

Tapi bahaya bagi org tu sendiri adalah dia terdedah dgn Ain lah. Ujian aku xde kesan Kat dia, tapi dia mendedahkan diri & family dia kpd Ain

Tudunghitam replied at 28-7-2019 12:47 PM
Benda ni tanda 'cinta dunia'.... Tak silap saya ada hadis kata (mafhumnya lebih kurang) bahawa nilai ...

Huhu sedihnya baca sebab terasa

Pegang gelas pun hmmmmm
Hahahahaa

dia org ni memang x kenal lg penyakit al-ain dgn sihir.

Edited by munchkin at 28-7-2019 10:14 PM

Bapak i pesan 90 % benda kita tak boleh control. Kenapa nak suruh orang ubah utk ikut acuan kita? We cannot control orang but we can control ourselves.

So apa kita boleh buat? leave/unfollow if benda tu buat kita rasa tak best (for whatever reasons).

Benda tak suka tak perlu tengok get so worked up. What for? Kalau tengok sekadar suka2 pastu rileks2 ok. Aku tak paham yg tengok pastu stress marah. Walhal ko pergi menengok tu dah menyumbang peningkatan kepada rating orang tu. Ramai2 tengok ramai2 follow.

Aku tengok biasa ja. Takde perasaan. Sebab dari kecik aku dah nampak kaya luar biasa tu mcm mana. So for me org nak tunjuk kekayaan macam ni, aku tak terkesan pun. Biasa2 ja. Sebab seriusly material dan show off pada aku mmg aku takde perasaan. So nak membawang ngan aku pun teda guna ya. Because all i will say. Good syukur rezeki tuhan bagi. Takde jeles sekelumit pun.

Satu lah aku pesan. Benda2 gini if buat kita marah kita stress also is part of testing our patience. So agama take as a whole. Jangan cubit sikit sini cubit sikit sana.

Rasulullah SAW juga pernah menasihatkan Muaz bin Jabal supaya menjaga lidah dan tutur katanya dengan menunjukkan lidah.

Baginda bersabda yang bermaksud: “Tahanlah (lidah) kamu ini.”

So renung2 kan lah. Kita tak suka kita jangan tengok. Tahan mata tahan lidah terhindar dosa. Kalau ramai2 tahan mata tahan lidah kan bagus. Tapi....hmmm

Kalau nak sembang pasal riak ni, riak orang yang berilmu mmg tak mampu dilawan dek menayang beg LV dan lamborghini, benda nampak itu biasa, benda yang tersembunyi lagi bahaya, sampaikan ada yang solat 600 tahun masih lagi Allah masukkan dlm neraka kerana riak dgn ibadah,

Kalau gaji kau Rm2juta tapi tak guna dgn sebaiknya lagi suka naik bas, makan mamak, beli baju bundle, rumah macam pondok nak rasa zuhud, itu kira kufur nikmat, bukan zuhud, nak berterima kasih dgn Allah beli lah barang yang baik2, makanan yang baik2, berubat dgn doktor yang baik2, senang kata semua yang terbaik,

Zuhud dalam mata kasar, dia adalah makan sedikit, tidur sedikit, bersosial sedikit, tapi banyak ibadahnya, tapi di Tanah Melayu yang bertuah ini org  meleis selalu fikir zuhud terkait dgn harta benda semata,

Orang yang ada dengki dlm hatinya, bila tgk jiran bina rumah banglo dia ckp riak, sebab kalau dia duduk flat, dia nak satu negara duduk flat, kalau ada yg lebih dari dia, dia gelar riak,

kalau dia naik kancil turbo, satu Malaysia kena naik kancil turbo, kita naik Ferarri dia kata riak, segalanya didunia kena ikut persepsi dia, dia tak izin org ikut prinsip sendiri, semua kena ikut akal pendek dia, dia tak nak diajak bincang langsung, pada dia muktamak kita riak,

Selalu kita dengar "alah beli ferrari nak belagak lah tu, bukan harta boleh masuk kubur pun" , tapi dia tak fikir kancil turbo dia pun tak boleh masuk kubur, rumah flat dia pun tak boleh sumbat dlm kubur"

Budaya tayang barang ni tak jadi masalah kalau kita tahu sejarah orang kita dulu2, zaman dulu tak ada ig mana boleh tayang kebun berekar tanah padi seluasnya, diorang letak Orang Kaya pada nama, termasuk alamat rumah, contoh nama Budin, org panggil Orang Kaya Budin, alamat rumah Jalan Orang Kaya Budin, kalau kita hidup zaman tu lagi pening, wujud hierarki dan kasta, dia nak bini kau, anak dara kau, dia minta ja,

zaman now org tayang barang kita boleh aman2 scroll ig sebab dia tak ganggu kita, dia cuma ganggu iman kita, iman kita ada naik turun, kadang2 kira rasa terganggu, adakala kita rasa tak apalah rezeki dia, syaitan yang berbisik yang jahat, selalu nak kita fikir yang tak baik, padahal kita ni baik, elok je solat, bila buka ig terus jadi buas, apoooooo

MenteriWanita replied at 28-7-2019 10:20 PM
Kalau nak sembang pasal riak ni, riak orang yang berilmu mmg tak mampu dilawan dek menayang beg LV d ...

Well said. Setuju lah.

I rasa bergantung macam mana kita interpret apa yang diorang sampaikan

munchkin replied at 28-7-2019 10:27 PM
Well said. Setuju lah.

Kita hidup didunia ni terlalu sgt fikir pasal orang, itu yang terlupa diri sendiri, sampai kesudah diri tak upgrade, sampai ke tua cuma tau masak sambal sotong jer,

Orang lain dah pusing dunia, kita dekat situ ja, sebab apa, sebuk nak betulkan orang sampai lupa nak betulkan diri sendiri, termasuk lah kita dlm kategori menganiaya diri sendiri.

MenteriWanita replied at 29-7-2019 12:20 AM
Kalau nak sembang pasal riak ni, riak orang yang berilmu mmg tak mampu dilawan dek menayang beg LV d ...

Aku Ada reservation sikit part kau kata riak tu ialah label yg terus kita bagi bila seseorang tu beli Ferrari ke atau benda2 Mahal. Nope, I don't think that's the case. Riak nie dia bukan dtg automatic dgn pembelian barang tu. Tak!

Misalnya, ok katalah Siti Nurhaliza beli Ferrari. Bila dia beli, aku dapat Tau dia beli, ia tidak secara automatic membuat aku kata(atau Rasa) dia nak meriak . First reaction aku kalau Siti beli Ferrari is that "wow masyaAllah, rezeki dia...". That's all.

Meriak nie ialah tindak tanduk org tu SELEPAS dia memiliki barang tu iaitu Cara dia mempertonton kpd org ramai iaitu body language, the words they use, the intonation. Bukan simply je org kata riak la teww. No no. Org kata dia riak tu based on Cara he carry himself . That's why some celebrities aku tngk diorang okay xde vibe riak pun. Nampak la diorang beli itu ini tapi pembawakan diri tu bukan show off. Still humble lah, which is bagus.

But I totally agree the part yg even org2 beriman pun diuji la dgn keadaan nie sbb mereka perlu menahan Hati dari merasa sudah bagus kerana tidak melakukan Dosa yg sama (buat Dosa lain la tapi~~~)

MenteriWanita replied at 28-7-2019 10:36 PM
Kita hidup didunia ni terlalu sgt fikir pasal orang, itu yang terlupa diri sendiri, sampai kesuda ...

Ya we cannot control people.

Tudunghitam replied at 28-7-2019 07:37 PM
Tapi yg likes tu IG test kat bbrp negara je kan, IG plan nak roll out mcm tu utk semua negara ke n ...

Testing 7 countries dulu .. if  byk +ve feedback esp from mental heath experts , maybe extended to more countries or the whole world kut

But i really hope it will be a permanent feature. No more likes!

haifawehbe replied at 28-7-2019 09:54 PM
dia org ni memang x kenal lg penyakit al-ain dgn sihir.

Penyakit ain ni ramai tak tahu....terutama kalau mak pak ade baby comel...tlg lah jgn upload..