CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 18089|Reply: 146

Divakah aku?

Post time 2-8-2019 01:49 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Salam.. mintak pendapat sikit.. setiap kali bercuti dgn family in law, aku mesti kena hadap prblem yg sama. Masalah BILIK. Aku nk bilik utk aku & suami. Aku xsuka bila bercuti kena kongsi bilik dgn MIL @ ipar. Stress la.. hilang nikmat bercuti. Bilik selalunya mmg ok. Agak mewah Tp dah knp kena asingkn lelaki perempuan? Lebih baik ambik bilik yg biasa2 tp cukup utk asingkn org2 dh kawin ni. I need privacy.

Btw aku dah kawin 8thn. Xada anak lagi.. aku mmg jns introvert. xsuka ramai2.. bising2. Aku blh migrain.

Aku pernah buat hal masa bercuti.. bila chek in ja tengok2 kena dok ramai2.. aku terus p kaunter ambik bilik lain utk aku & suami. Aku sanggup bayar guna duit sendiri. Masa tu mmg nmpak cara fmly in law pandang aku semacam.. konon2 time tu lah nk mengeratkn hubungan. suami ckp aku rugi sbb xdok bilik tu sbb bilik tu cntik. Selesa.. peduli apa aku. Janji aku ada ruang utk aku sendiri. Nk salin baju ka.. nk mandi lama ka.. nak make up 1jam ka.. xada org nak bising2.
Aku ni perangai DIVA ka ???

Rate

1

selalu ke pi bercuti dengan in laws tu?
kalau sekali setahun, pada i tak apa la nak beralah sikit..
nama pun family vacation..
tu la masa nak melepak satu family kan..
kalau tiap minggu tiap bulan pi cuti sama, then boleh la nak demand..
kalau dah family ramai, why dont u suggest to ur husband, cari accommodation jenis villa or apartment yang banyak bilik untuk sumbat semua family..
then u cop satu bilik untuk u..
if ur husband nak melepak dengan adik beradik, just let him la..
u duduk la bilik u sorang-sorang..

meols yg sombong pon rasa u ni mcm diva...
berangin satu bdn..
lagi2 kalau inlaw ko yg bayar bilik tu..ataupon korg share2.
apa motif g bercuti ngan family, kalau itu ini segala mak nenek tak leh ngam..
tak leh tolak ansur tuk waktu yg kesekejapan tu...
tujuan g bercuti kan nak mengeratkan ukhuah..

belajarlah terima bising2..ramai2 dik..sbb nanti dah ada anak 24/365 akan setiasa bising..serabut..kecoh..

Tak diva lah..duit u..terpulang pada u lah..dah pergi bercuti mestilah mlm2 nak bercengkerama tido peluk2 dgn hubby..dahla takde anak lagi masih dlm mood honeymoon..takkan nak peluk mak mentua

nama pun cuti kelurga besar...so itu normal....tapi kalau itu cuti berdua laki bini dan anak2 sahaja...time tuh plak ada plak yg xberkenaan mengikut/menumpang....itu mmg mendatangkan  kemarahan

Edited by awanearisu at 2-8-2019 02:22 PM

Keluarga kita dan mentua tidaklah pula pernah buat pembahagian tempat tidur begini. Pernah juga la beberapa kali bercuti bersama 4-5 keluarga. Jadi kita tak pasti nak komen sama ada ianya normal atau tidak. Cuma semua orang berhak untuk mendapatkan ruang mereka sendiri. Bukan semua orang dilahirkan dengan acuan yang sama.
Yang penting selagi ia tidak melanggar syariat, belajarlah menghormati pilihan atau citarasa masing-masing.

Follow Us
prettyuglybabe replied at 2-8-2019 02:03 PM
selalu ke pi bercuti dengan in laws tu?
kalau sekali setahun, pada i tak apa la nak beralah sikit.. ...

Bercuti dgn fmly in law setahun sekali tu dh mmg wajib. Belum cmpur yg honeymoon tiba jd fmly trip .
Kadang2 mmg ambik resort yg jns apartment. 3bilik. Tp xcukup jgk. Ada 4 kelamin. Belum campur yg bujang 4org lagi. Bila sy bagi cadangan tambah lagi bilik.. dijawapnya nk save kos. Dah nk jimat sangat xperlu la p tmpat mahal2 xpun xpayah bercuti kerap2.
Sy mmg xkisah suami p lepak dgn fmly dia sis.

i pun introvert juga tapi tak delah sampai sewa bilik hotel sendiri.

kalau u adik i dah lama i tendang u tepi kolam renang. sekali sekala meriah dengan family pe salahnya, bukan semua family members loaded berduit . sharing is caring.

cuba u tidur dengan family in law, mana tahu berkat pujian doa mereka u boleh hamil? kdg2 sebab ngumpat sumpahan orang boleh buat kita hadapi ujian macam2 dalam kehidupan.

Skali skala ok je sister...

ixora87 replied at 2-8-2019 02:20 PM
Bercuti dgn fmly in law setahun sekali tu dh mmg wajib. Belum cmpur yg honeymoon tiba jd fmly trip ...

pada i klu trip family, ikut je la cara family..kalau mereka kata nak save budget, jangan include u laki bini dalam budget mereka..
suruh laki u bagitau yang korang nak own accommodation and pay sendiri..

part honeymoon korang tetiba jadi trip family, sila luku kepala laki u..
kejadah nak gi honeymoon gi bagitau ajak family bagai..
tak tau erti privacy suami isteri ke?

ixora87 replied at 2-8-2019 02:20 PM
Bercuti dgn fmly in law setahun sekali tu dh mmg wajib. Belum cmpur yg honeymoon tiba jd fmly trip ...

boleh jadi gaduh honeymoon jd family trip. tolong letak inlaw tepi kolam, kaka nak tendang pula

apa kata ko je offer carikkan villa banyak bilik setiap kali cuti cenggini... pastu ko kata la setiap famili dpt bilik sendiri. semua puas hati. kalau famili aku memang cenggini. kalau bercuti ramai2.. satu keluarga satu bilik. korang nak bergusti ka, apa ka.. lantak pi dalam bilik masing2.

kalau takde, hadap je la... berapa hari je kot bercuti tu. daripada 365 days, korang bercuti paling paling pon XX days je. bertabah je la. you married the whole family.. not just the man.

Rate

1

Errr. Pelik kes u ni
Sepanjang ai bercuti with family
X kira lah in law or my side
Weol x penah asing2kan bilik kelamin
1 bilik 1 keluarga dgn anak2 sdiri
Dh kenapa nak asing ikut jantina
Ingat ini dorm asrama ke
Suami ai pun dijamin terkejut beruk jika suggest benda macamni
Dlm bilik utk tdr
If nak bermesra sgt duklah luar ramai2
Jgn tdr
So bagi ai x diva,
diva tang mana?

senang2 kan TT..dh tau diri xselesa for big family trip.jgn ikut...cakap jer terus terang...xselesa....nk ikut gak sila adapt diri...

kalo I pon jgn harap nak share bilik ramai2.. nak bilik asing jugak utk I dgn suami & anak2.. itu bkn diva

Poyo. Ko mmg takder respek dekat FIL ko. Setakat kena tido asing dgn laki sendiri sekali sekala pun dah meroyan. Hari2 mau beromen kah sampai tak bleh berpisah tmpt tido kejap dgn suami?.

yuki812 replied at 2-8-2019 02:13 PM
meols yg sombong pon rasa u ni mcm diva...
berangin satu bdn..
lagi2 kalau inlaw ko yg bayar bilik ...

Selalunya bila brcuti ramai2 mmg kami share duit sis.. sy bukan xjoin aktiviti semua. Join mcm biasa. Hbungan dgn mertua ipar mmg rapat. Cuma bab tido ramai2 sy xblh ngam. Xselesa..
Pernah sy baru sudah mandi. Pkai towel saja. Tiba2 nmpak FIL dlm bilik tu. Dah kena tunggu lama baru blh kluar. Sy pun xjangka akan ada lelaki dlm bilik. Sbb dh asingkn bilik awal2 kan.. ini kes kali pertama sy bercuti dgn flmy in law. Trauma pun ada..

pumpkingirl replied at 2-8-2019 02:13 PM
Tak diva lah..duit u..terpulang pada u lah..dah pergi bercuti mestilah mlm2 nak bercengkerama tido p ...

Betul sis! Sy mmg jenis xblh pisah tido dgn laki.. manja.

msdummy.2018 replied at 2-8-2019 02:14 PM
nama pun cuti kelurga besar...so itu normal....tapi kalau itu cuti berdua laki bini dan anak2 sahaja ...

Kadang2 mmg dah plan bercuti berdua.. tp last minit mesti jd fmly trip. Stress

awanearisu replied at 2-8-2019 02:19 PM
Keluarga kita dan mentua tidaklah pula pernah buat pembahagian tempat tidur begini. Pernah juga la b ...

Ya sis.. sy memerlukan ruang sendiri. Sbb bila kongsi bilik ni pada zahirnya mmg asingkn llaki & perempuan . Tp nanti mesti ada saja FIL @ BIL dtg masuk bilik ambil barang la apa la.. so bab aurat mmg xterjaga. Xkan tido pun nk pkai tudung segala..