CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Syd

[Tempatan] Kenapa la tak bincang elok-elok... (siapa sebenar pembuli?), UPDATED : #1454 bic

Innalillahiwainna ilahirojiun. Apa nak jadi dengan Malaysia sekarang ni. Patut lah ada yang tukar warna bendera dari putih kepada hitam. Hati mereka sudah hitam rupanya. Tiada rasa kesal meskipun telah membunuh orang.

miszclassique replied at 11-8-2019 03:03 PM
iols okay la kat sini forummer nak debat siapa salah tapi kat fb tu berapa ramai yg tak tengok video ...

Betul tue.. dkt FB kebanykkan lemah sgt nak berfikir & analisis dulu sblm komen. Tgk terus jer komen.. zaman skrg nie mudah sgt 'terbuat' fitnah hnya dgn jari jemari..

Dua panas baran & kebetulan jumpa yg sama panas /berani jgk.. kalau jumpa yg jenis mengalah mmg tak jadi hal...

Yg paling nak tau sapa punya kayu besball tue.. apa sbb dia simpan kayu tue..

Syd replied at 11-8-2019 12:45 PM
Provokasi jadi punca...

MyMetroUtama

apa2 tergesa2 sambil melanggar suspek ???
what the fishhh sgt !!

najib888 replied at 11-8-2019 01:12 PM
Bnyk nye pengalaman kau jadi mangsa buli jalanraya.

Ke kau ni yg problem sbnrnye? Last2 play vi ...

hahhaha selalu gitu la
i selalu je drive ke penang ,
takde pon issue org memotomg kat tng

bukan ke 500 meter sblm tol kena slow down wpun lorong smart tag  kena slow down

yg nak laju2 sgt nak kemana
nak tercirit ke

now i know dia ni salah sorg pemandu yg suka laju2 kat lorong tng

Ini semua terjadi gara2 simbol fuck jah..oleh itu hindarilah hidup kita drpd menggunakn simbol lucah sebegini.sape sangka dgn simbol fck pn bole meragut nyawa

Latest paper yg apak mentua bagitau belakang kete menantu dia ada kesan kemek tp kenapa apek tu buat report kata kete dia je yg ada kesan? Putar alam. TERlanggar mangsa kononnya.

Follow Us
Tak tentu juga, mungkin cina Tu tukar Lorong secara reckless, mngkn axia Tu yg mengelak tapi dia pulak yg kena hon @tripleid

immaryjane replied at 11-8-2019 10:07 AM
Boleh tahan kendu arwah.

Aik muka mcm cina tp nama syed, mesti org igt cina sama cina bergaduh

dino replied at 11-8-2019 05:42 PM
apa2 backup cina bukit dulu... heran aku melayu so called urban ni...

Khuennnn. X yah tgk apa2 bukti. Kalau cina vs Melayu. Melayu la jahat.

Shayang replied at 11-8-2019 06:23 PM
Yg baju petak tu mangsa ke? Masa ni knp dia tunduk gitu

Ai suspek ni mungkin lepas dia kena langgar kot.yg berubah jadi fatal.. terus nazak..

Ai fikir kalau man 2 man bergocoh dgn fizikal mcm tu tak kan membawa kecederaan yg merbahaya...

Tp berapa ramainyg simpan kayu besball dlm kereta ya... hmmm...

@noraidil_06 Tu namanya apologetics Malay kebanyakannya urban, icon dia kj...tak der otak

najib888 replied at 11-8-2019 01:12 PM
Bnyk nye pengalaman kau jadi mangsa buli jalanraya.

Ke kau ni yg problem sbnrnye? Last2 play vi ...

Yup itu memang pengalaman asli aku. Family aku pun macam kau ingat aku bawa tak betul. Alkisahnya malam itu ada sorang lelaki melayu kejar aku sebab dia kata aku hampir menyebabkan dia kemalangan. Sedangkan aku yang hampir dia langgar. Aku nak keluar lorong, dia datang dari pasar raya dan tiba2 buat pusingan U di lorong sebelah aku hampir menyebabkan kereta kami bertembung, tapi sebab aku perempuan aku malas nak gaduh dengan lelaki macam ni sebab nasib baik takde accident cuma hampir kemalangan. Masa aku keluar dia hon kereta aku tapi aku ingat tu hon keret2 lain di jalan raya yg sangat sibuk. So dia kejar aku sampai rumah aku, maki2 aku. Sebenarnya dia tak ada point pun untuk tunjuk tu salah aku tapi biasa manusia bernama lelaki ni ego nak pertahan air muka depan gf. Manusia macam ni selalunya nak tunjuk hero depan gf/isteri. Mesti dia bangga dapat tunjuk kejantanan dia maki aku depan gf dia. Aku malas nak lawan maki aku cuma marah beritahu dia yang hampir langgar aku (kau rasa dia nak peduli?) Sebab kalau lawan maki mungkin boleh sampai bertumbuk sebab aku ada taekwando tapi tak jadi nak lawan maki sebab jiran aku dok pandang2. Aku terus masuk rumah. Lepas tu aku dimarah keluarga aku bila masuk rumah walaupun aku beritahu lelaki tu samseng jalan raya nak tunjuk hebat depan gf. Sambil nangis dalam hati aku berdoa moga Allah tunjuk keadilan untuk aku. Sedihnya family teda percaya. Esoknya kakak aku dan family pergi shopping aku tak ikut, balik rumah cerita mereka dibuli oleh pak cik melayu tua yg mengamuk sekeh2 side mirror kereta kakak aku. Beriya2 bercerita. Lepas tu aku padankan muka mereka, aku kata tu Allah bayar cash sebab teda percaya sama aku. Kes aku ditunjuk jari tengah tanpa sebab pun aku pernah kena time bawa motor dlm hujan takkan aku nak play victim juga?Takkan la budak2 mat rempit melayu tu rasa tercabar kot tengok perempuan bawa motor dalam hujan pakai hoodie yang mungkin nampak cool dari penampilan selekeh mereka haha uwekk. Aku ni memang selalu bawa laju sebab nak kejar masa tapi tiada la laju macam pelumba motor atau mat rempit masa aku di universiti dulu dan tiada di hati aku nak merempit dengan mat2 motosikal sebab aku sedar aku seorang perempuan. Aku pernah kena langgar sampai jatuh ditimpa motor dengan van jabatan kesihatan oleh sorang lelaki melayu waktu dia nak undur van di gerai kueh. Aku time tu tengah nak berambus dari situ lepas beli kueh. Dia hanya keluar pandang sikit lepas tu belah tiada minta maaf ke apa. Dua minggu kaki aku bengkak susah nak berjalan. Tak perlu la nak kata aku play victim ke apa sebab dah 15 tahun lebih aku bawa kereta dan motor. Semua pengalaman aku dah rasa, sikap bangsa itu ini aku dah kenal hadam satu2 di atas jalan raya. Kebanyakan aku kena dengan bangsa sendiri. Aku bukan manusia gila nak reka cerita, apa aku boleh kongsi aku kongsi pengalaman tak seberapa aku sepanjang hidup di bumi Allah ni. Mungkin rasa menyampah baca sebab semua hampir semua melibatkan melayu tapi tulah hakikat realiti nya. Maybe tuhan nak tunjuk pada aku yg bangsa aku ni tiada la baik suci sangat macam aku sangka( waktu tu aku sangat tak suka cina india sebab prasangka2 buruk). Suatu hari kereta mati enjin sebab habis bateri dan yang tolong aku adalah cina wanita tua datang tolong tolak kereta walau pun ramai je lelaki perempuan melayu pandang buat derk je sebelum aunty tu tolong aku. Malu sangat aku rasa waktu tu, tuhan saja tahu. Sebenarnya melayu ni takde la baik sangat, aku as melayu akui itu salah satu sikap buruk melayu ketika di jalan raya, ego dan suka jadi samseng jalan raya. Aku sebagai manusia pun tiada la suci maksum dari dosa seperti nabi tapi aku kalau sebolehnya takkan mengamuk atau aniaya orang. Aku mengamuk pun kalau orang tu provok aku dulu. Sekian ringkasan panjang dari aku.

lostnfaun replied at 11-8-2019 06:26 PM
Betul tue.. dkt FB kebanykkan lemah sgt nak berfikir & analisis dulu sblm komen. Tgk terus jer kom ...

Culture melayu simpan senjata dalam kereta macam terrorist

slavehunter replied at 11-8-2019 05:32 PM
Yes even dia dah keluar kayu baseball pun...again this Cina men ada injured tak? Ada kepala pecah  ...

Malaysia tiada sistem juri cam US, hanya hakim yg putskan hukuman. kalau tak silap la. Ke aku yang lambat update?

trunks replied at 11-8-2019 06:09 PM
yang meninggal tu ke?
yang anak panah tu rasanya.

yg baju kotak2 tu la yg meninggal. ko ngk la da pukul org pon masih tunjuk gangster. btw, yg meninggal tu manager bank kn. aku stalk fams dia pon cm educated m have2. semoga dorang boleh lawan kes ni kaw2 n x bg terlepasss ameen

grouper replied at 11-8-2019 02:10 PM
Sebenarnya klau pemandu ambil sikap alert n tolak ansur kes2 buli jln raya akan kurang. Kebanyakan ...

Betul tu. Kalau ego dan baran macam tu la jadinya. Lebih baik jangan layan.

tripleid replied at 11-8-2019 06:32 PM
Ini semua terjadi gara2 simbol fuck jah..oleh itu hindarilah hidup kita drpd menggunakn simbol lucah ...

Betul. Semua dah besar matang, aggp je la yg tnjuk gitu xmatang. I pernah kene moto tu yg bongok , mmg geram tp xde la pulak smpai nk kejar.

dineo replied at 11-8-2019 05:01 PM
selama aku tersadai kat tepi jalan selalunya org melayu yg tolong aku , ada sekali tu pakcik tua t ...

Yup tak dinafikan orang melayu ada yg baik hati menolong. Dan ada juga pemandu melayu ego dan berlagak samseng jalan raya. Semua aku pernah kena. Tapi hari tu mungkin nasib malang aku tiada yg simpati sama aku waktu tolak kereta tengah panas terik. Mungkin tuhan nak tunjuk pada aku yang cina pun baik hati juga tak seperti aku sangkakan. Tapi aku bengang sebab jumlah pemandu2 keret jadi road bully semakin hari semakin ramai. Ada je yang nak uji kesabaran aku sampai aku pernah bercadang nak guna pengunci stereng hentak kepala pemandu2 kereta especially lelaki yang suka bully aku. Lelaki memang pantang dicabar. Contohnya kalau tengok wanita bawa kereta laju sikit.  Mungkin sebab pantang dicabar inilah menyebabkan salah sorang mati sebab terlalu ikut hati mati.

Vokuro replied at 11-8-2019 06:59 PM
Culture melayu simpan senjata dalam kereta macam terrorist

F*ck u lgbt

Bila cina sepet keturunan play victim kaki kencing nak kena tangkap? Cina babi.