CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: LemakPetai

[Pelbagai] Jika masa boleh diundur

Nk melalui zaman remaja, x nk ulangi kesilapan lalu...byk sgt bnda bodoh dh buat...oh tuhan ampuni lah hambamu yg hina ini

Andai dapat undur masa, iolls nak pesan pada diri sendiri, jaga makan jaga kesihatan. Dah berumur ni berat payah betul nak turun. Makin naik ada. Dulu makan je semua. Tolak batu dengan kayu je

andai masa dapat di undur, banyak kesilapan  yang ingin aku perbaiki dan hindari. arghh

Kalaulah boleh ku undur masa, byk yg daku nak betulkan. Kalaulah...

Kalau masa boleh diundur saya nak masuk tahfiz masa kecil, belajar agama sebab dulu memang minat gila nak jadi guru agama, tapi tak ada bakat dekat situ, tapi nak juga

Kalau masa boleh undur aku nak balik kampung lebih awal dari tarikh ayah aku meninggal tiba tiba......sebelum abah meninggal 3 minggu aku tak jumpa dia sebab aku jumpa bakal mak mertua,selalu aku balik 2 minggu sekali tapi bulan tu aku skip 1 minggu) pastu ada nak buat persiapan aku nak bertunang sikit. Abah aku meninggal 4 hari sebelum tarikh aku bertunang....tiba tiba je. Aku tak sempat say good bye pun...tapi sepanjang abah hidup aku selalu berusaha jadi anak yg baik sebab aku selalu takut abah pergi time tido ( abah aku pernah kena heart attack masa aku umur 13thn). Sejak umur aku 13 thn aku selalu bersedia dan takut kehilangan abah, bila abah aku tido pn aku akan pastikan abah still brnafas. Umur aku 29 abah pergi selamanya. Abah nampak sihat.tapi allah sayang lebih. Sejak abah takde aku kadang sampai tanak teringat memori zaman aku kecik kecik dulu sebab di setiap kenangan tu abah ada bersama..aku rinduuu sangat ya allah

Rate

1

Follow Us
chocobozhere replied at 17-8-2019 07:50 AM
Kalau masa boleh undur aku nak balik kampung lebih awal dari tarikh ayah aku meninggal tiba tiba.... ...

Salam takziah sis.  Semoga ayah sis ditempatkan di kalangan mereka yang beriman.  Aaminnn

Kalau dapat ku undur masa rasanya banyak benda yang aku tak nak buat. Banyak sungguh sesalan sekarang ni. Bila diingat kembali rasa macam kalau boleh nak padamkan kenangan tu.   

mnh_2004_mnh replied at 17-8-2019 10:59 AM
Salam takziah sis.  Semoga ayah sis ditempatkan di kalangan mereka yang beriman.  Aaminnn

Amiin.terima kasih atas ucapannya  ;)

kalau masa boleh diundur..nak jadi muda belia balik waktu makan berpinggan-pinggan tapi berat x naik2..menyesal plak dulu asyik mintak naik badan!!

Msk poket doremon, msul drawer mejs nobita, travel guna pintu masa huhuu..

No regrets actually, dh ditetapkn tkdir n perjalanan hdup kta mcm ni, kta pnya byk pilihan, plih yg terbaik..

Yg ada kini perlu diperbetulkn agr xulang bnda sama.. It is never too late, now or never..

Kalau dpt undur masa :
1)Penguin nak minta maaf pd org2 yg penguin pernah buat salah sengaja atau tak..kdg2 xde niat pun..tp org mgkin salah faham..

2)Penguin nak kembali ke zaman budak2..nk spent time dgn arwah2 yg penguin syg..mcm ayah..mcm nenek..sbb smpai skrg xbyk kenangan manis yg x dpt penguin recall wlupun masa tu umur dah 12tahun..klu boleh nak pause satu2..amik gambar n video n buat kenagan hingga ke akhir hayat..zsman2 dulu2 kan xde mcm zaman skrg..dulu bergambar susah..apatah lg video..

3) kembali ke ms baru sfsrt keje dulu..xnak buang masa dgn cinta yg dimain2kan..almost 8 tahun buang ms.. buang duit utk ex kekasih penguin..penguin rs nyesal x kumpul duit byk2 masa tu..beli rumah..beli emas..ms tu semua masih murah..dgn umur semakin kertu..nk buat loan rumah pun mahal byr bulan2..rs rugi sgt ms muda x smpn betul2..
Betullah alquran kata..demi masa..sesungguhnya manusia itu dalam kerugian..
Buat2 adik2 forum yg masih muda belia..hargailah masa muda..kumpul aset2 byk2..boleh bersara awal n dpt fokus ibadah je dgn sisa2 hayat yg ada..

Rate

1

Kalaulah masa boleh diundur, nak remind diri sendiri masa umur 19. Hati hati pilih kawan.

Pastu, tiap tiap kali life tak menjadi, rewind and pilih jalan lain.

Andai masa boleh di undur
saya nak kembali ke zaman sekolah
nk belajar lg pandai sket hehe
untuk kejar cita cita
cita cita nk jd ahli forensik
ataupun kerja dalam bidang beruniform
semalam baru repeat tgk cite paskal
sepanjang tengok bulu roma meremang

Rate

1

andai dapat ku undur masa
akan ku buat pertimbangan yang bijak,
Tak akan ku menurut perasaan.

Tapi kan, masa umur 20 an tu rasa bold sangat.
Sangat berani mengambil risiko, tak fikir panjang.
Semua nak cuba..

Rate

1

Jika masa boleh diundur, pasti akan belajar rajin rajin dan mungkin pencapaian hidup boleh lebih baik dari sekarang.

Rate

1

Kalau masa boleh undur.

Aku nak elak semua hutang. Sebab hutang la porak peranda hidup aku. Tapi ada hikmah. Kalau tak mendongak ke atas je akuu. Spend duit tak igt dunia. Lepas hutang keliling pinggang ni pandai pulak menyimpan. Hahaah

Doakan aku settle sekua hutang gang. Amin

Aku nak jaga atok aku puas2. Rindunyaa dekat arwah.

Rate

1

MinMinah replied at 1-10-2019 12:25 AM
Kalau masa boleh undur.

Aku nak elak semua hutang. Sebab hutang la porak peranda hidup aku. Tapi  ...

Amin...kalau boleh diundurkan masa ingin diriku berkhidmat lebih baik kepada datuk dan nenekku...

Tapi masa takkan kembali jadi hargailah masa sekarang kerana masa lalu itu takkan kembali dan masa depan itu masih angan-angan

Rate

1

Kalau boleh diundurkan Masa, of course nak proudkan parents lebih dari sekarang.

Rate

1

12
Return to list New