CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hussaini4675

Netizen Buat Spekulasi Selepas Nga Kor Ming Mengaku Datuknya Berjuang Semasa Per

nga ni memang komunis yang sepatutnya mati sejak dlm  penis bapak dia lagi

Org kita yg sokong depa sgt yg melyu sesama Islam bergado kembalilah kpd ajaran Islam..

Bendera yg x dpt dipastikan tu...
cuma ada 4 negara je yg bendera pattern macam tu

Russia, Slovakia, Slovenia dan Colombia...

Melayu macam biasa pung pang pung pang jer lebih .. heyyy Melayu kalau korang betul betul nak mengschool kan pemimpin macam ini korang bersatu lah di bawah satu parti. Ni berpecah belah ..korang ingat puak bekas komunis tu takut ke? dia orang ingat korang spt anjing menyalak bukit sajor.

Kenapa takut sangat nak keluar UMNO, keluar PAS, keluar PH keluar Amanah utk masuk BERSATU?

Kalau takat sembang kencang dlm forum 2025 pun gang bekas kumunis ni akan tak sedar diri!

Ehhh perkauman ke? yes aii berforum di Forum kepunyaan cina so?

Edited by mbhcsf at 20-8-2019 07:48 AM
DARSITA replied at 20-8-2019 07:14 AM
Melayu macam biasa pung pang pung pang jer lebih .. heyyy Melayu kalau korang betul betul nak me ...

i think adalah kurang bijak tindakan  keluar part join party lain, merajuk , keluar party tubuh party lain , marag tubuh party lain...
sebenarnya tujuan utama pemilihan sesuatu parti politik ialah dasar - sejauh mana dasar itu  tak memudaratkan apa apa yg dikatakan tiang seri yg memamdu keharmonian  negara seperti Malaysia.

manifesto boleh berubah rubah  tapi dasar TAK AKAN atau  JARANG berubah
sebab  tu pada saya secara peribadi adalah tak betul tengok manifesto per se..

dasar tu prinsip sesuatu party atas apa yg dijuangkan,itu stable with time , manifesto ? well...tengoklah ...apa jadi bila fikiran hanya tengok manifesto?

mbhcsf replied at 19-8-2019 03:44 PM
i think adalah kurang bijak tindakan  keluar part join party lain, merajuk , keluar party tubuh pa ...

Ini bukan pasal merajuk ini pasal lagi besar -> MELAYU bersatu padu utk tidak diperlekehkan oleh puak pendatang.

Follow Us
Cina DAP bodo..

mbhcsf replied at 20-8-2019 07:44 AM
i think adalah kurang bijak tindakan  keluar part join party lain, merajuk , keluar party tubuh pa ...

aku pon rasa dasar yg penting dlm satu2 parti,
tak perlu tunjuk good side to make voters stay,
tell them the worst side and see WHO STAYS!!

kon2 replied at 19-8-2019 03:16 PM
xsangka ko ming n hanah ni sepupu...haa...tot hanah joint politik xde kaitan sedara rupanya paham sg ...

dah lama oooii orang tau dlm d4p ni memang suku sakat diaorang je yg pegang jawatan

ni siap puja2 atok nenek ni, dia pun nak buat mcm najib ker?
Tun Razak tu memang orang dah tau sumbangan dia apa.
kalau mcm tu aku pun nak up juga la sumbangan moyang aku yg jadi hulubalang kat Istana Kedah.

Buritan replied at 19-8-2019 03:14 PM
Aku duk setiawan dulu.. aku tau la kg koh tu sape yg duduk.. bela babi pun mcm bela kucing.. bapak ...

Hahahhahahaha aku sampai hari ni ke sitiawan lagi.  Cina kat kampung koh mmg gitu perangainya.. itu kan kampung chin peng. Sitiawan ni bkn je cina.. india pun ramai. Ada satu jalan kat area sekolah ahmad bustamam tu... dah macam little india. Mak mertua aku sampai faham bila dgr india bercakap sbb byk sgt bergaul dgn india.

arianakhalid replied at 20-8-2019 11:54 AM
Hahahhahahaha aku sampai hari ni ke sitiawan lagi.  Cina kat kampung koh mmg gitu perangainya.. it ...

Aku selalu gak pi setiawan laa nii on the way nak ke lumut tuu.. bpk aku cite laa masa dulu dulu kg koh tuu best sbb dpt mkn ikan fresh.. melentik lentik lsgi.. mkn ketam kulit lembut..

Ooo kiranya mak hang leh spiking dah la kot

Tak semua Mpaja tu join komunis lah. Ini satu contoh sejarah yg dimanipulasi to make the chinese look bad in Msia's history. At least Mpaja tu bermandi darah lawan penjajah, bandingkan bangsawan2 Umno macam apak Najib dan apak Isapmudin yg sedap2 jer lepak kat England di kala rakyat Malaya bergadai nyawa

pyropura replied at 20-8-2019 11:22 PM
Tak semua Mpaja tu join komunis lah. Ini satu contoh sejarah yg dimanipulasi to make the chinese loo ...

Sapa manipulasi sejarah ni?? sembang macam "pandai" .. tapi sebaliknya jaa tengok ..

Puak2 ni lawan jepang kaa jepun kaa bukan kerna perasaan cinta di atas bumi bertuah bernama Tanah Melayu.. depa berjuang kerna mempertahankan bangsa sundri & dendam dari perang China - Jepang sana nunn.. nak putaq belit pun agak2 laa skit ..

zaman jepang kaa jepun kaa... apak najib tu xdak kat england kaa london ka apa kaa.. dia ada jaa kat Tanah Melayu...

Melayu macam biasa pung pang pung pang jer lebih .. heyyy Melayu kalau korang betul betul nak me ...

yup aku setuju yg melayu patut bernaung di bawah 1 parti je...tp aku lebih sokong pd UMNO-PAS.

xpayah dah la sampai ade 6-7 parti melayu..buat pecah undi ja

gerakan penyatuan antara UMNO dan PAS adalah 1 langkah yang tepat. Orang-orang melayu patut sokong.

Buang je MCA MIC...bubar terus BN.

Dah alang2 org dok ckp UMNO tu parti rasis...nak menidakkan pon tetap akan di cop rasis...so teruskan je la berjuang mcm tu

Program apa siap ada bendera china bagai

silencekiller replied at 21-8-2019 01:23 AM
Sapa manipulasi sejarah ni?? sembang macam "pandai" .. tapi sebaliknya jaa tengok ..

Puak ...

Melayu2 yg berjuang tu sebab bangsa sendiri juga, lagi teruk.sanggup sekongkol dgn penjajah Brits pengasas nagara Israel. Kalau semua Mpaja tu masuk komunis, maka hari ini kita jadi negara komunis dah. Masa tu jumlah Cina hampir 40%

MPAJA, kemudian PKM

hari ini DAP

Formula sila campak ke longkang...

Chairman replied at 20-8-2019 08:25 PM
yup aku setuju yg melayu patut bernaung di bawah 1 parti je...tp aku lebih sokong pd UMNO-PAS.

...

Khennnn

Bersatulah bawah satu PAYUNG - buang yang keruh ambil yang jernih demi ugama, bangsa dan kedaulatan undang undang negara kita Malaysia.

Buritan replied at 20-8-2019 12:10 PM
Aku selalu gak pi setiawan laa nii on the way nak ke lumut tuu.. bpk aku cite laa masa dulu dulu k ...

Mak mertua aku paham cakap india. Sbb bercampur gaul byk dgn india.

Sbb tu kadang2 putar belit macam india
( hahahahaha ampun ibu mertua ku). Banyak kerenah, penat aku  nak layan