CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 9845|Reply: 106

[Politik] Go-Jek Akan Masuk Malaysia.

Post time 20-8-2019 09:14 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Menteri Belia dan Sukan, Syed Saddiq Syed Abdul Rahman menyatakan hasrat untuk memperkenalkan perkhidmatan teksi motosikal seperti Gojek ke Malaysia.

Dalam satu video berdurasi seminit yang dikirim melalui akaun Twitter miliknya, Syed Saddiq menyatakan bahawa dalam usaha untuk membela golongan ‘mat motor’, tidak cukup sekadar kerajaan menganjurkan program ‘one off’ atau membina litar lumba.

Menteri itu juga mendedahkan bahawa beliau telah berjaya membawa pengasas Gojek, Nadiem Makarim untuk berjumpa dengan Perdana Menteri Tun Dr Mahathir Mohamad dan Menteri Pengangkutan Anthony Loke.

Menurut Syed Saddiq, perkhidmatan e-hailing motosikal yang berasal dari Indonesia itu telah menggajikan lebih dua juta penunggang motosikal di republik itu, selain ratusan ribu lagi di Thailand, Singapura dan Vietnam.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

Makin ramai la yg mati atas jalan. Di msia ni 70% kecederaan parah & kematian melibatkan penunggang motosikal. Sbbnya motor ni jatuh sendiri pun parah, melanggar org pun parah, yg bawak elok2 org lain pulak langgar pun parah. Buat apa nak patah balik ke belakang.  Suruh majukan public transport tak nak. Projek MRT & LRT yg sedia ada dibatalkan, dikurangkan byk stesyen.

si sodick ni bodo ke hape makin banyak la motor2 kne lanyak atas jalan..xtengok statistik ke kemalangan jalan raya ni brape ramai mangsa maut?sila majukan public transport..bukan nak cakap la tapi sepanjang 5 tahun aku study kat gombak dulu aku ckup suka naik public transport lagi2 train wlaupun ade bawak keta time tu..bila balik johor aku rasa rengsa yachh cuma harapkan bas muafakat yg xsemua tempat dia pergi n cab je smata-mata..tolong la ckap johor nak ke arah bandaraya bertaraf antarabangsa tahun 2020 ni tapi kemudahan yillek..yg antarabangsanya tu haa kondo2 jenis studio makin membiak nak bagi kat cinkies sgapork n china mari sana..yg rakyat marhaen makin ditekan2 projek perumahan rakyat banyak kne hold skang ni..yihhhhhhh

Edited by merrissa at 20-8-2019 09:57 AM
harizs replied at 20-8-2019 09:24 AM
Makin ramai la yg mati atas jalan. Di msia ni 70% kecederaan parah & kematian melibatkan penunggang  ...

kekadang risau aku....aku selalu nampak rider grabfood ni pegang hp sambil bawa motor dgn laju sb nk kejar delivery...kiri kanan pon kekadang x smpt tgk....................
xde sapa ke nak cek benda2 pasal keselamatan ni?

grabfood bagus, cuma rider tolong lah berhati2 di jalan raya ya...jgn sebab nak kejar duit, nyawa melayang...kesian pemandu2 lain yg x bersalah turut terlibat nanti...huuu

Edited by BeskotCekelat at 20-8-2019 10:00 AM

Cadangan Syed Saddiq ni bukan benda baru. Dulu kan pernah ada company nak buat konsep "gojek"ni, siap dah buat press conference tak salah aku.  Tapi tak dapat kelulusan kerajaan.
Kalau berani buatlah tuk-tuk macam Siam. Hahaha..

kenapa i rasa komen theonlymrmsb macam tak ada isi?
ke i salah baca?

Follow Us
euw..
aku g indon walaupon sorg.
mmg tak hengenn nk naik gojek ni..
so pprt sgt.. jgn laa nk buat Malaysia ni mcm yindon sne..
melepak2 laa mat2 moto tp jalan tunggu customer..
nmpk huduh sgt..kt mate tourist..

Kene tdngok pro and cons

minguk replied at 20-8-2019 10:06 AM
ke i salah baca?

aku pon rasa mcm tu..haha mat moto kot si sadik ni ckp bukan mat rempit, klu sadik tuduh mat rempit sama mcm mat moto lain la klu ko nk meroyan.. triggered lebih je si theonlyrmsb

ruffboyz replied at 20-8-2019 10:15 AM
aku pon rasa mcm tu..haha mat moto kot si sadik ni ckp bukan mat rempit, klu sadik tuduh mat rempi ...

kan... atleast terangkan maksud mat motor.. ini menyalak sana sini dengan persoalan yang tak ada isi.. buat malu je.

okla tu..time ni la nak merasa naik motor lalu kt tengah lautan kereta kt kl ni..
selalu tgk org jek...

tp tak dpt le nak ketis rokok kt tingkap kereta kalo naik servis ni

BeskotCekelat replied at 20-8-2019 09:59 AM
Cadangan Syed Saddiq ni bukan benda baru. Dulu kan pernah ada company nak buat konsep "gojek"ni, sia ...

Yes i ingat lg! Ramai bantah. Xsilap kerajaan bn ke masa tu? Sb nk protect keselamatan rider & pengguna. Dan x ada mana2 insuran nk cover. Sadick ni mmg bodoh la

Nak jd negara maju tapi ambil langkah patah balik ke belakang. Majukanlah public transport tu. MRT3 yg sepatutnya jadi Circular Line menghubungkan semua station tu kenapa batalkan?

anony-mous replied at 20-8-2019 10:26 AM
Yes i ingat lg! Ramai bantah. Xsilap kerajaan bn ke masa tu? Sb nk protect keselamatan rider & pen ...

Aku pun tak berapa ingat Zaman BN ke atau tahun lepas. Motor semua dah siap, kaler merah-putih kot...
Last2 gomen reject sebab yang ko kata tu... Sekarang Saddiq Sigaraga nak up balik gojek ni, apekehal?

BeskotCekelat replied at 20-8-2019 11:03 AM
Aku pun tak berapa ingat Zaman BN ke atau tahun lepas. Motor semua dah siap, kaler merah-putih kot ...

Dpt income tepi la tu. Cuba tgk nanti sape yg dpt benefit. I bet geng2 DAPig

mesti ke nak kena explain? tak faham kenapa orang kita manja sangat dan sikit2 nak mintak penjelasan. Benda yang simple tak payah lah nak butthurt sangat. Mat motor tu merujuk yang bermasalah lah...yang tak bermasalah kau diam2 je lah...kau nak terasa dah kenapa? lagipun cadangan dia berbentuk positif, nak bagi peluang kerja kat mereka yang masih belum bekerjaya, esp mat motor yang useless. Kalau kau mat motor dan bekerjaya, kau diam je lah dan takyah nak melebih2 terasa bagai. Kuat sentap cam fonen...yang bukan mat motor pon boleh je apply kalau berminat.

Yang memekak suruh majukan public transport ni entah2 public transport pun tak pernah naik.

Hampir 20 tahun aku gunakan kemudahan awam, BANYAK perubahan yang aku lihat. Jaringan KL makin baik, jaringan sekitar KL/Lembah Klang makin banyak.

Kalau jarang2 gunakan public transport, tak perlu komen banyak. Orang2 seperti aku yang bergantung harap pada public transport menyokong penuh hasrat untuk ada kan gojek di malaysia.

minguk replied at 20-8-2019 10:06 AM
ke i salah baca?

Memang tak ada isi. Bangang aja mudah sentap dengan gelaran mat motor kemudian berjela-jela komen merapu.

MSIA ke arah negara pprt??  Dulu pun dah ada cadangan ni tapi ramai yg bantah sbb faktor keselamatan.

Noraniza_Iblis replied at 20-8-2019 10:06 AM
euw..
aku g indon walaupon sorg.
mmg tak hengenn nk naik gojek ni..

Rakyat indo berapa ramai? Rakyat kita berapa ramai? Jakarta berapa ramai? KL berapa ramai? Memanglah di indon tu mat motor berpeleseran sebab rakyatnya ramai, yang guna motornya ramai.

Tak perlulah nak rasa malu kalau tourist jijik melihat. Tourist pun ramai aja gunakan gojek dan brt nun di jakarta tu. Rakyat kita aja acah2 high class geli nak naik gojek.