CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6947|Reply: 27

Ibubapa yg utamakan anak laki je

hi korang
eli stress dgn parents eli selalu utamakan abang dgn adik laki
duit semua kasi diorg
bila diorg ada problem duit minta dgn anak pompuan
bila anak pompuan complain pasal adik beradik laki n parents unfair..diorg ckp jgn busuk hati

ada ke org yg ada masalah sama ni.... normal kee ni...
why oh why

Rate

1

Berapa umur u dan adik beradik?

sarahmirza replied at 21-8-2019 12:40 PM
Berapa umur u dan adik beradik?

umur 25-30++

sama la ngan mak aku..
tp bukan bab duit tu semua.. bab pembahagian kasih sayang je haha
dah lah semua lelaki adik beradik aku.. aku terbuang..

Ye lah

Bila dah tua anak pompuan tu la yg usung ke Sana sini, anak laki sibuk usung bini

sama ngan aku tp bkn bab duit

bab memuji and attention

tang anak jantan dia je siap icon love2 bagai...anak xdpt balik siap icon nanges

aku dulu kolej langsung xde pun icon nk bersedeh ke suka girang ke apa

Follow Us
tak adil betul ...
eli sayang diorg tapi sometimes rasa diorg tak adil
adik beradik laki plak jenis selfish
pentingkan diri sendiri

Samalah dgn mak Aku..adik laki Aku call tk pernah..nk hulur duit tk pernah..balik kg tgk mak asyik ckp tkde cuti takde duit...kalau mak Aku mintak tlg antakan balik tganu ..Dr kl sampai ganu membebel nyusah Kan dia...call mak Aku kalau nk pinjam duit je..sanggup plak balik kg...mak Aku biasalah..kesian adik Tu..bla bla ..ni nak pinjam mak Aku 1.5k...sabor je lahh

Salam TT, kes chuollss ni sebijik cm kes aku..aku pun skang tgah buntu nak selesaikan camne..

kes aku lak, aku anak sulung n ade 3 adik laki..mak lak dpat pencen arwah abah..adik aku yg 1st ni da kawen n baru ade anak sorang..b4 this dia n bini keje tpi ps bersalin bini dia benti sbab mak mertua adik aku xnak jaga baby dorang..adik aku yg 2nd lak bujang n tinggal ngan aku skali tapi jenis keje on off n manjang minta duit je keje..yg no 3 masih skola kat asrama daerah lain..

nk dijadikan citer adik aku n bini dia sblum ni hidup cm org orka n masih lagi hidup cmtu..bebaru ni deyollss gi holiday kat krabi n dok kat hotel 5 star gittuhh..pehtu kelmarin mak aku soh bank in kat adik aku rm500 atas alasan keta dia rosak nak betulkan..aku pun b4 bank in aku guna hp mak aku sbab tenet hp aku slow n aku bukak whatsapp tgok mak aku siap janji pasni nak bagi adik aku duit bulanan untuk cver pampers n susu anak adik aku ni..i was like hmmm sesangat padahal kalu aku yang guna duit mak aku, siap mak aku tagih2 cm hape je..

hari ni adik aku bru wasap minta lagi duit ngan mak aku sebab takde duit nak beli pampers n susu sbab gaji dia kecik..aku terus bluetick kan aje malas nak layan..aku terus takde mood hari ni nak keje pkir sal benda alah ni..spoil mood tol..da la adik aku jenis tak penah bagi duit bulan2 kat mak aku pehtu tak tahu malu nak minta memacam..yg paling benyai skali mak aku leh bagi lak tu siap cakap kesian kat adik ko tu tapi bila adik aku g holiday kang mak aku gak meroyan bising2 kat aku..sampah!!!!

Rate

1

awanysss replied at 21-8-2019 01:04 PM
sama la ngan mak aku..
tp bukan bab duit tu semua.. bab pembahagian kasih sayang je haha
dah lah s ...

Syukurlah hang tak dipijak pijak, dilenyet lenyet oleh ibubspa hang sampai terburai usus perut waktu hang kecik .....or maybe you would have preffered to be treated as such then??
Everyone has his or her own preferences, like it or not...yg penting....ibu tetap ibu.....ayah tetap ayah....give them their dues...irregardless of  how you would like/ want them to treat you...

Hang paham tak nee???

Atau hang nak manak sanbung lagik???

lelaki kena diutamakan. tengok jenis lelaki jugak. Sebab anak lelaki (terutama yang kuat) ianya jenis aset bagus untuk keluarga. Tayar kete pancit, call adik lelaki tolong mane ada  call adik perempuan. Kena buli? Call adik beradik lelaki bukan perempuan. Jadi mak ayah buat pilihan tepat.

menakkautau replied at 12-10-2019 10:46 AM
Syukurlah hang tak dipijak pijak, dilenyet lenyet oleh ibubspa hang sampai terburai usus perut wak ...

faham jeee hahaha iols happy2 je.. saja je komen kat thread ni

kadaang tu in a different perspective, TT should feel proud w urself sbb parents maybe melihat you in different angle...independant and lebih capable dari anak lelaki...so take it je la as a compliment. And its good for u...strong and determined.

Rate

1

emm. I pun ada adik lelaki.. kami cuma dua beradik... betul la kot, emak ni  kalau perasaan sayang memang lebih kepada anak lelaki.

Dunia mmg tak adil. Anak yg favaourite mesti dapat terlebih.Anak2 yg tak dipandang ni la time susah dicari. Mak mmg tetap mak. Namun kita anak pun ada perasaan juga... tiap kali kena rasa mcm ditikam2, ditoreh2 dan disiat2 hati ini.. Tapi apa yg mampu kita lakukn kerana kita hanya anak …

anak lelaki aku mmg jd fav sikit in term of house chores. dia je yg blh diharap. hahaha tp aku syg dua2 anak aku.

mmg kebanyakan parent mcm tu la,
anak lelaki semua bg,dari belajar sampai ke nk kawin,kenduri sapot..
kalau anak pompuan nk belajar kena cari duit sendiri,nk kawin pun kena cari duit sendiri...
dan anak pompuan jgk yg kena tanggung keluarga dan adik beradik..

gorjeous replied at 25-12-2019 01:45 PM
Dunia mmg tak adil. Anak yg favaourite mesti dapat terlebih.Anak2 yg tak dipandang ni la time susah  ...

sbb tu kalau dah kawin beringat lah,
jgn buat anak2 kita mcm tu,
kalau rasa x mampu nk bg cukup xyah beranak ramai2.

copy_paste replied at 4-3-2020 07:21 AM
mmg kebanyakan parent mcm tu la,
anak lelaki semua bg,dari belajar sampai ke nk kawin,kenduri sapot ...

Tak kot. Ada aje family yg utamakan anak perempuan.
Perangai manusia macam2. Tak boleh generalise

Mostly masalah start dengan prasangka dengan parent. Padahal parent treat their children differently bergantung kepada keadaan dan keperluan anak itu sendiri.

12Next
Return to list New