CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: elirasputia

Ibubapa yg utamakan anak laki je

Ladyfreecare replied at 13-3-2020 10:38 PM
Tak kot. Ada aje family yg utamakan anak perempuan.
Perangai manusia macam2. Tak boleh generalise

ade tu mmg ade la,
jenis parent bg sama rata semua,anak laki atau pperempuan kawin semua support,
nk belajar semua support,nk keta,selalunya anak perempuan keta yg lelaki motor sbb perempuan kan x selasak lelaki...

Edited by Meiizu at 13-4-2020 04:00 PM

My case..bukan mak abah..mak je.
Adik laki tak menjadi.. tak keje tetap .takguna.
aku gaduh dgn mak tu dah biasa...penat jadi pompuan,kena belajar rajin2,grad,keje stabil..aku dah few mth stop bagi duit kat mak,brg dapur pun beli ala kadar ,dah tak kuasa dah..kita bagi duit,beli makan pakai rumah utk mak bukan jantan menumpang sekali.

Buat maasa ni aku perlukan tempoh bertenang ... aku dah malas nak pikir dosa.hopeless.

Selalu macam tu. Parents yang manjakan certain anak, anak tu lah yang tak jaga parents bila dah tua

mmg kebanyakan mcm tu,
mak bapak akan lebihkan anak laki2,
tapi yg tanggung mak bapak anak perempuan,

polkahut replied at 3-6-2020 11:33 PM
Selalu macam tu. Parents yang manjakan certain anak, anak tu lah yang tak jaga parents bila dah tua

Dan anak tu la perabih duit parents..parents plak bila dh xde duit terkontang kanting mase tu la baru nampak anak pompuan..

Sama la kes aku pn..bila aku minta pinjam duit waktu susah mcm2 alasan berjurai2 sms die bg..bila anak lelaki nk pinjam terus je bank in..tp tu la bila parents bias mcm ni rezeki anak yg terpinggir ni murah..tp bila tgk rezeki aku murah bising pulak..bila anak lelaki balik masak mcm2..anak lelaki pindah terus dtg..aku? Diwho are yus kn..bila aku xbalik, baru la mula nk mencari..ingt kte ni xde perasaan ke..kte tau nk balas jasa tp layanan sadis yg diterima..

Follow Us
Lebihkan anak lelaki..suruh anak perempuan layan anak lelaki..dari kecik sampai dah kawin kena layan pulak anak bini dia..dgn anak perempuan demand mcm2..kena itu kena ini..dtg rumah anak perempuan pun demand mcm2..nak itu nak ini..kecik2 kerja rumah anak perempuan yg buat semua..dah besar bila gathering makan2 anak2 perempuan jugak yg bayar makanan,bil hotel beli barang semua..gathering pun berkumpul rumah anak perempuan sbb taknak menyusahkan anak lelaki..kalau tolak bagi alasan mulala parents buat muka kata suka melawan la apa la lepastu mulala lepaskan marah dekat anak2 kita pulak..iols bertahan je tapi sampai satu tahap tu nak meletup rasanya..semoga iols tak jadi parents yang tak adil mcm ni..yg suka menganiayai anak perempuan demi merajakan anak lelaki.

Kadang2 ibu yg sayang anak tu, lagi selalu kena marah sbb ibu tu ada expectation yg lebih kat anak tu. bukan marah sbb tak sayang. Marah supaya anak tu jadi lebih baik

12
Return to list New