CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Tetamu tak puashati. Update Twitter. Budak2 buat bising, lari sana lari sini di

JunkMail replied at 24-8-2019 05:40 PM
Bitter nya reply kau dekkkk... Kau decline je lah tak payah nak cakap nak isi perut anak lagi pent ...

Aku mmg best pon... Haha

nikah jelah kt pej kadi.lebih afdal.takde bercampur bukan muhrim

Camtu mesti ramai agaknya anggap aku x pandai didik anak dr segi adab. Anak aku mmg jnis xtau duk diam. Nk main n nk explore je. Sbb tu aku mls gi umah org. Kena ada kwn lg le hebat. Nnti bila marah anak depan org kata kita x beradab. Nak pukul mcm2 mak bapak didik aku dulu nnti kata mendera pula. Sikap budak bukan semua sama. Mcm2 ragam. Tp bila ada kenduri kendara x dtg kata sombong. Bila dtg kena mengata pula. Dunia2.

Datang majlis org pandai lah bawak diri..kanak2 perlu diajar menghormati majlis bukan dibiar kan terjerit2. Nampak sangat tahap adap mak pak budak tu.

Pokok pangkal ade duit semua bole jadi . Ko nak majlis senyap sunyi ke, nak majlis nikah ala winter sonata ke nikah dlm air ke semua bole. Tp kalo setakat pprt main twitter je dpt laki pun taraf rempit, ko hadap jelah. Yg penting ko kawen. Lepas kawen beruntungla kalo beranak bole jaga anak super helok mcm yg ko impikan. Tp kalo dh stok mandul ko kemam bibir je la telan ayat2 twitter ko

scarflicious replied at 24-8-2019 09:41 AM
Sy ada reveived jemputan yg membenarkan only org dewasa dan sy reply, "maaf sy tak blh dtg kerana ad ...

Masa kecik2 sebelum gi apa2 majlis yg ada mkn2 arwah mak saya mesti pastikan kami mkn dulu di rumah supaya tak kelihatan pelahap di majlis org ataupun mmg tujuan dtg majlis sbb nak mkn sampai kenyang

Follow Us
meisapoya replied at 24-8-2019 04:25 PM
Oh my.. siannya. Sangat tak bertimbang rasa ya manusia mcm tu.. makan hak orang tanpa rasa bersala ...

Tu la
Dah la belah laki datang dari jauh
Last last makan kat kedai tomyam
Hahahahahha

Tiada yang salah melainkan benar belaka. Akak setuju. Lepas dah lafaz akqd, baru bg budak masuk umah.. Sebelum tu biar je kat khemah

Hok aloh..abih tu ko nk kawin utk apa? Bkn tuk dpt anak? Then lg nk ban bdk2 jgn dtg...slalu yg suka mengata anak or
g ni esok2 dpt anak sendri tgk2 lg truk perangai.. minah ni mesti jenis duk mekap ootd je kje..dapur x masuk  then time nk kawen berangan 10 bridesmaid..hahaha..lawak2..so far elok je aju tgk bdk2 kt majlis..siap tlg edarkan doorgift..aku nikah pun elok je xde la riuh rendah..

Belum pernah lagi attend majlis nikah yang mana budak2 mahupun orang2 dewasa tak reti behave...time tok kadi sampai je biasenye semua duk pelankan suara,

Bising sikit2 tu biasala,tapi ade je nanti yang tegur suruh diam (emcee brbayar ataupun sukarela) majlis dah nak mula

Guna ler common sense sebaiknya

So far kebanyakan majlis nikah yang I pernah pergi takde pulak bising sampai tak dengar akad nikah tu.... Pandai aje orang senyap tak bersuara waktu akad tu..

Rasanya ikut latar belakang tetamu yang hadir tu la.... I pernah pergi majlis kahwin kat dewan felda, tak lalu nak makan sebab besen baldi yang selalu nampak kat dlm bilik air pun jadi bekas letak makanan (bawa lauk dari periuk tuang ke tray buffet)... Majlis nikahnya tak tau la macam mana, bising jugak kot sbb majlis bersanding penuh kanak2 berlari turun naik tangga kacau pelamin, bunga telur, bunga manggar bagai...

Syarat sah nikah S. I. S. W. A.. iaitu suami, isteri, saksi, wali, akad. Xde pulak termaktub para hadirin sekalian.. So ikut ni senang.. Islam tu agama yg memudahkn.. Org2 kita je buat susah..   

Ntahla aku rs mmg btul pun makbapak skrang ni ramai buat tak tau je ngan anak2 ni.  Kalau makbapak dulu anak-anak bising mcm tu ha habeh la ko kene pelempang on the spot.makbapak zaman skrang ujung2 kasi alasan 'biasala budak budak' like hello makcik anak-anak org lain behave je nmpk sgt dh mmg ko yg tak reti jaga anak

My friend terus balik bila anak cranky sebab dia cakap tak elok rosakkan majlis orang. Salute.

Wedding org spend mahal2 jgn biarkan anak kau rosakkan.

Wedding outdoor rewang kat kampung tu lain la. Tp still time akad nikah yg beranak kecik sila keluar. Time adik i nikah my small cousins berlari2 mak apaknya buat bodoh ja. Nak dengar khutbah pun bising.

Pink_Purple replied at 24-8-2019 10:47 AM
tu dia ..buat majlis serah menyerah pulak...merapu sungguh..pas2 kos majlis memang meningkat la..k ...

Majlis serah menyerah ni more to adat sis...selalunya negeri2 belah selatan...certain2 daerag still.lagi buat adat serah menyerah ni..

scarflicious replied at 24-8-2019 09:41 AM
Sy ada reveived jemputan yg membenarkan only org dewasa dan sy reply, "maaf sy tak blh dtg kerana ad ...

tak blh pergi jgn la balas dgn kurang ajar ,
ingat esok awak pon ada anak

awak akan rasa apa yg awak buat kat org nanti

scarflicious replied at 24-8-2019 06:35 PM
Sbb aku mmg tetamu vvip dia. Tq..

bibik xde?

majlis nikah yg bising ni biasa kt masjid kot budak seronok blari dlm masjid yg lapang. klu kt rmh mulut org tua la sblm mula majlis nikah tu.

itik_magic replied at 24-8-2019 06:58 PM
Camtu mesti ramai agaknya anggap aku x pandai didik anak dr segi adab. Anak aku mmg jnis xtau duk di ...

tak perlu pun pukul anak depan orang bila anak meragam ditempat org. pesan dari rumah apa yg tak blh dibuat. Bersikap tegas klu derang tak behave derang takkan dpt apa apa lg yg derang contoh mcm certain food they like, atau tengok kartun kegemaran. Benda2 mcm tu. Anak2 buah aku dr kecik dah di ajar behave kat tempat orang. Nak pegang barang ditempat asing atau bukan di rumah sendiri pun tak berani. Diajar utk hormat harta benda org. Kita parents yg mencorakkan anak.