CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: R2D2

[Tempatan] Gantung diri tekanan home work banyak

lazim replied at 26-8-2019 06:41 AM
Halah2 mak bpk pon homework ank pon nk mnyibuk. Sikit2 nk wasap cikgu. Ank ko reti ke xreti bt pan ...

Hihi..i pun nak bersetuju dgn statement hang ni....homework anak mak nak campur

eizarz replied at 26-8-2019 12:25 AM
statement ni tak boleh blah,bukan ramai anak cina pandai,pandai menipu je semua tu..meniru kerja s ...

Hahaha setuju sgt
Kita ni selalu dimomok2 kan dgn anak cina pandai belajar, bijak , cekap meniaga.
Tak betul pun.
Dlm kelas saya dulu ada 45 students.. 5 melayu termasuk saya + 2 india ..
Kami yg minoriti ni bila exam sentiasa dlm kedudukan terbaik dlm kelas.
Yg dpt no hujung2 corot ni, ni la budak2 cina..paling malas, homework tak buat, biadap,buku teks latihan mcm kertas belacan, dgn busuk tak mandi, dgn baju berkerumot tak beriron..lelaki pompuan sama naik samseng.
Kalau time ambil report cards.,cikgu kelas mmg tak akan tapis2
, sebijik terus dikasi kat muka parents pasal peel anak2 derang.

Takziah...budak2 skrg mmg senang stress n distraction byk...environment menekan lagi la. I x setuju sgt sebenarnya kerja rumah lepas waktu sekolah...apapun kpm kena highlight hal ni.

x nafi mmg byk sgt hw anak2 sekarang
yg kat matrik lg x ckup tdo x ckup mkn

terganggu aku baca berita2 camni..budak2 pon ramai yang stress skang..mencabar betol hidup dalam dunia skang

Selain maths.. aku ngajar subjek moral gak.
Kalo maths mmg la byk kerja skolah.. tp kalo subjek moral kita santai2 skit.
Budak pun ada tegur..  beza dlm 2 klas ni.
Sbb nya kalo moral tu.. semua india + cina yg tk brapa pandai BM. Jd marah2 pun tk guna. Semua latihan mesti siap dlm klas. No homewotk psl depa ni ramai kerja lps waktu skolah. Bek buku tulis cgu yg simpan.
Jgn marah2 kalo budak tk siap homework.
Set induksi aku adalah jwb soalan smlm yg dia org tk dpt jwb. Bila cgu bg soalan. Dia mesti tau jwpn nya. Kalo tk bulih semak.. jgn bg homework.

Follow Us
Tinot7 replied at 25-8-2019 05:09 PM
Sedeynya bace.
Iols balik umah lepas skolah dolu2 kena afternoon nap. Masuk asrama pun  ...

Zaman saya dulu, cikgu boleh ajar tuisyen
Jadi lepas balik sekolah, rehat kejap pastu siap2 lgi kol 8.30pm cikgu dtg amik, tuisyen pulak kat rumah dia smpai kol 10pm..
Kat rumah cikgu buat latihan latih tubi., ada masa baru buat homework sekolah..
Kalau tak nnti kol 10pm lepas cikgu anta balik rumah, baru smbung buat homework smpai kol 1 2 pagi..gitu je la rutin sepanjang sek rendah.
Tenguk tv mmg tak dpt la..
Hari2 kena baca surat kabar cina sin chu jit poh or nanyang..nak kasi lancar pembacaan, pemahaman, penulisan.
Pastu beli lgi kamus dbp english-cina , cina - b.m...tak faham kerja sekolah selak kamus satu2 sambil airmata jatuh menitik2..huhu.
Yg skrg org sibuk2 pangkah tulisan jawi..kami dulu kat srjkc pun kena belajar hanyu pinyin..susah tau nak mahir pinyin.
Cuti sek pun tak pernah dpt penuh.
Kalau cuti sek 2 minggu, srjkc ambil 1 minggu je..1 minggu tu kena gi sekolah.
Mmg berganda2 stress belajar kat srjkc banding sk.

sekolah aliran cina ni mmg banyak keje sekolah kalau nak dibandingkan dengan aliran biasa.
aktiviti koko lagi..
salam takziah buat family mangsa

So, neh yang bagusnya SJKC yea

lazim replied at 26-8-2019 06:41 AM
Halah2 mak bpk pon homework ank pon nk mnyibuk. Sikit2 nk wasap cikgu. Ank ko reti ke xreti bt pan ...

helicopter parents ni yg merosakkan anak anak & generasi skrg. Aku byk dah jumpa anak hasil helicopter parents. Salah satu contoh kebodohan anak hasil dr helicopter parents, tidak ada commonsense & lack of survival skill. Keta tak blh start, aku suruh buka bonet, button bonet pun dia tak tau. aku tanya abis mcm mana ko chk minyak hitam & air? pak dia buat. adoi!!

Mak tak sekolah MRSM ker SJKC bagai pun lepas gak belajar kat US. Gi snirik jer ai tak payah nak MARA ke JPN macam ngkaw set2 kepam kat luar tue sume. Lemahh so weakk euwww

Simpati kes ni. Baru2 ni classmate anak i darjah2 disahkan pakar dyslexia. Inisiatif sendiri maknya tanpa bantuan sekolah walaupun masa orientasi darjah1 dulu guru besar bgtau cikgu2 akan bantu untuk screening dan rujuk pakar kalau anak2 ada masalah pembelajaran. Ini bila budak tu merangkak baca kena label macam2. Cikgu, parents kena alert. Entah2 kes ni mmg ada masalah pembelajaran. Memang stress la.

Edited by adila39 at 26-8-2019 01:52 AM

subahanallah... sedihnya.

Sistem Pendidikan kita ni pun jd politik sb tu asyik bertukar manjang. Bila new portfolio and tukar lagi sistem. Kenapalah gitu..

Xtau ke disekolahla membentuk sikap kita nnt. Homework mmg banyak... darjah satu ni pun banyak... anak i pun dah la terkial nak faham.. kena tulis kena salin.. when at young age depa bosan belajar cemana nak make it exciting ke sekolah.

Kesiannya bila at young age stress kerja sekolah sampai bunuh diri. So sad. sigh..

And parents pun kenalah tau.. anak ni ada masalah pembelajaran ke, adhd ke or Dyslexia ke.. hmm

jeruklimau replied at 26-8-2019 04:49 AM
Aku pernah je smash cikgu yg bg kerja rumah byk ni. Ada satu homework science.. Nak cerita tentang f ...

Maaf la pendapat i ok dah cikgu bagitau untuk rujuk muka surat sekian2 untuk projek tu. Jadi parents can sit down dengan anak untuk
1. Faham konsep magnet
2. Execute project
anak2 dpt ilmu on magnet tu sendiri rather than terus buat tanpa faham konsep. Rasanya ni la sebab cikgu tak bgitau step bybstep. Jadi next time boleh apply on benda2 lain.
My opinion.

uishhh..tetiba aku cm nak cancel je bagi anak aku msuk skola cina nnti..ingat plan nk msukkan skola rendah ke sjkc tapi menengah msuk smk je..seriau plak baca curhat forumer2 psal tekanan kt sjkc ni..

anastasia7 replied at 26-8-2019 01:53 AM
Maaf la pendapat i ok dah cikgu bagitau untuk rujuk muka surat sekian2 untuk projek tu. Jadi paren ...

kadang cikgu bgtau like today, esok nak antar... adehhh... klu jenis parents cekap and x banyak songel ok. Ada je baca kat group wassap parents ni..

actually more to how teacher react and handle.. same goes with parents. kena ruggerf..kita pun kene push anak kita jd lasak sikit

ini blh jadikan alasan utk tutup sekolah sjkc..hahah

jeruklimau replied at 26-8-2019 04:49 AM
Aku pernah je smash cikgu yg bg kerja rumah byk ni. Ada satu homework science.. Nak cerita tentang f ...

hmmm..keburukan group whatsapp skang ni..bukan nak menangkan sesapa tapi kadang cikgu cikgi pun nk kne kejar KPI pastu lak yg jadi mgsa anak2..tapi bagi aku cikgu2 pun xpyah la nak membawang ngan geng2 deyoollss psal mak bapak ni..pastu nk psycho2 budak lak..slalu aku peratikan cikgu2 zaman skang ni berlagak superior xleh nak dgar nasihat org lain yg bukan sama kerja ngan dorang..hmm

eizarz replied at 26-8-2019 08:25 AM
statement ni tak boleh blah,bukan ramai anak cina pandai,pandai menipu je semua tu..meniru kerja s ...

betul tu
general sgt kalau ckp anak chinese pandai2
sekolah anak ai yg 1st SMK
39% student malay
39% student chinese
around 20% indian
hazabnya cikgu2 nak hadap ye
lagi2 subject BM & sejarah
sbb itulah subject yang akan effect performance sekolah
utk kelas2 belakang, cikgu tak ikut silibus sgt
ngajar dorang sampai paham dulu
lum lagi yang mmg tak tau ckp bahasa melayu
takkan sekolah men nak mengajar eja semula

Perhatian kepada pengamal media,

Hentikan Laporan Sensasi Kes Bunuh Diri

Kajian menunjukkan, laporan media boleh mempengaruhi trend kejadian kes bunuh diri yang lain.

Oleh itu, segala pelaporan mengenai isu ini perlu disampaikan dengan cermat dan berhati hati.

Merujuk kepada pelaporan terkini oleh Astro AWANI, http://www.astroawani.com/berita-malaysia/pelajar-13-tahun-mati-gantung-diri-215872

Terdapat pelbagai perlanggaran cara pelaporan menurut  Guidelines For Media Reporting On Suicide.

Untuk makluman,

Segala objek dan kaedah untuk bunuh diri TIDAK BOLEH dikongsi di media. Ini adalah perkara paling asas dalam etika pelaporan.

Laporan tidak sewajarnya meletakkan “kerja rumah” sebagai punca kejadian bunuh diri. Bunuh diri melibatkan interaksi kompleks antara masalah mental, masalah fizikal, konflik dalaman peribadi dan masalah keluarga.

Sensitiviti keluarga mangsa sentiasa perlu dijaga. Elakkan meletak nama penuh dan maklumat terperinci mangsa dan keluarga dalam laporan. Keluarga sudah dibebani dengan kesedihan kehilangan ahli keluarga, mengapa tambah penderitaan mereka?

Sentiasa kongsikan pautan untuk mana mana individu yang memerlukan bantuan psikologi seperti talian Befrienders dan NGO lain yang berkaitan.
.

Isu kesihatan mental khususnya kejadian bunuh diri TIDAk sewajarnya disensasikan. Mohon perhatian semua pengamal media

.
* UPDATE- laporan terkini telah disunting dan diperbaiki oleh pihak Astro Awani. Terima kasih

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x