CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: BerbiriOren

Gadjet perlu atau tak untuk anak2

Anak Hakak Tahun 3.. so far tak pernah lagi belikan handphone. Ada takde setakat tab lama beli since umur dia 4-5 tahun dlu. Itu pun abah nya bagi dia main game time cuti sekolah je.

Sampai reply posting sendiri...inilah contoh bila qarin berforum sama.....

BlueRose99 replied at 29-8-2019 02:44 PM
Anak Hakak Tahun 3.. so far tak pernah lagi belikan handphone. Ada takde setakat tab lama beli since ...

Tak belikan smartphone sebab tak mampu atau camna???

anak den mmg dr kecik henpon je..dpt lak bapak die asal anak sepah umah je bg henpon..asal ngamok je bg henpon..naik lemak la budak tu..aku marah cmne pon xjln dua2 tu..skang die dh 5taun masuk skolah so kurg la henpon sbb penat kt skolah pstu blek pon aku gigih soh blaja gak sejam..xpon ajak men menan.bercerite ke..pstu bru bleh tgk tepon..so baru pegang seminit je dh tdo..penat..kekdg terase cm kejam lak..hahaha

menakkautau replied at 29-8-2019 02:48 PM
Tak belikan smartphone sebab tak mampu atau camna???

Hahaha..
Takut nanti dia leka main game kalau ada handphone sendiri.

Kalau tt tanya pendapat susah sikit,  sebab tt akan bias kearah pendapat yg sebelahkan tt.

Apa pun kena slow talk la kat ur partner,  tunjuk dia video2 yg mengatakan perlu juga gajet pada anak2.

Selama tak ada gajet,  mcmna respon anak2?  Adakah memberontak atau sebaliknya.

Jika dah setuju nak bg anak guna hp/gajet, kena eksplain pula kat anak2,  bahawa masa main ada limit. Dan bergilir2 (jika anak > 1)

Kadang2 pasangan memainkan peranan dalam hal ni. Ada yg saya kenal,  bila mak buat kerja,  ayah layan anak main gajet,  samada tengok bahan belajar atau hiburan (kartun) .  

Rate

1

Follow Us
kalau dapat kawal ...bagusnya...anak sek menengah memang susah nk kawal..

faham je parents yang bagi gadjet dekat toddler ni sebab diorang pun busy ada kerja nk dibuat. but budak budak ni dia mana tahu erti bosan, so boleh je bagi dia leka dengan hobi baru. kang dah addicted susah. ketagihan telefon, dadah moden.

Edited by green~tea at 6-8-2023 04:20 PM

Aku bagi gadget utk anak aku..  anak aku this year 10 tahun.

1. Samsung galaxy S10 - ni ada data, simcard mmg diguna utk weekends.. sabtu ahad je aku kasi dia pakai phone ni..  aku & husband both pakai s22.. weols samsung family.. next year aku ingat nak beli new phone to my son, sbb office punya quota kena laa utilize kan..

2. Ipad (utk dia main game kat rumah), laki aku dpt free masa dia jadi board director, dipakai utk meeting. Tp lama2 laki aku tak pakai sbb dia suka laptop ofis kasi...

3. Laptop lenovo yoga - tahun ni anak aku start tuition online for BM, BI, Science & Math... so mmg aku kena bagi dia laptop utk zoom class... personal lappy aku & husband pun brand Lenovo.. him thinkpad, iols yoga

Dalam aku tak suka anak aku bergadget sangat.. no doubt aku kena ensure anak aku still up to date with technology.. celik IT &  evolve with technology & digital trends...

Waktu lapang, aku mmg kena bonding dgn anak aku.. enroll dia taekwondo class, badminton class with coach.. main skateboard.. swimming at our own pool (penah subscribe swimming class so aku takyah dah ajar budak2tu berenang)...

Some weekends, kitorang bawak dia & cousins lepak pantai, mandi sungai (jeram yg cetek)... glamping..

CatMiow replied at 30-8-2019 03:11 AM
Kalau tt tanya pendapat susah sikit,  sebab tt akan bias kearah pendapat yg sebelahkan tt.

Apa pun ...

Dulu budak2 (anak & nephews) tu suka gadget sampai melalak kadang2 bila kitorg tarik nikmat itu...

Tp aku & adik aku kena usaha layan depa pi playground.. bonding..  bawak glamping.. pergi sungai... main chess.. eh macam2 laa aktiviti kitorang kena usaha spend time dgn depa supaya depa realized dunia tepon tu bukan segalanya

12
Return to list New