CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: LightPink

Mencintai Tunang Orang

kiyudi replied at 5-9-2019 04:16 PM
nope sis....

i amek yg org dh letgo pon...

Hahahaha ade term preloved husband tuuuu

yokoono replied at 5-9-2019 03:53 PM
tgh stay ni sis...n tgh memupuk kembali cinta utk suami smpi bile tu i xtahu la... da try pupu ...

Bersabarlah yokoono. Harap anak2 yoko fhm dan dpt terima hakikat. Hope mentari cpt menjelmakan diri dlm fasa hidup yoko ni.

sarah82 replied at 5-9-2019 04:23 PM
Hahaha.. Sedap pulak ayat preloved husband.. Boleh guna lepas ni.. Hahahaha

yes sis..sila kan....

yg penting jgn merampas....amek yg org dh let go xper...

kiyudi replied at 5-9-2019 04:32 PM
yes sis..sila kan....

yg penting jgn merampas....amek yg org dh let go xper...

Betul.. Jgn merampas.. Dan kalau berkongsi pun.. Yg kemudian tu patut sedar diri.. Bukannya asyik lagak mcm dia punya.

karang kena balik kat ko dik. kenapa la suka caras mencaras.aku dulu kalau tau laki yang aku crush tu, kawan aku or kenalan perempuan suka, aku back off je walaupon laki tu suka kat aku. cari laki lain. tak mati xde laki dik.

aku pernah banyak tengok kisah orang yanh kuat mencaras ni, nanti rumah tangga dia pon bakal diganggu. tapi mungkin tak semua la kot.

tapi kalau ko dah tak tahan sangat suruh laki tu bagitau terus dan do it now. jangan buang masa tunang tu.

yokoono replied at 5-9-2019 03:28 PM
My husband didn't want to let me go... dia cakap kalau i mintak fasakh, i xkna dpt jumpe anak  ...

faham dengan situasi u..

harap u mampu bertahan...

Follow Us
yokoono replied at 5-9-2019 03:53 PM
tgh stay ni sis...n tgh memupuk kembali cinta utk suami smpi bile tu i xtahu la... da try pupu ...

anak 1st u umur berapa?

Sounds selfish here... MOVE ON jew please.
Tak boleh faham betul manusia2 yg sukar benor2 nak MOVE ON fr something nie. Lebih pd mengada2 & hnya fikirkan tengkuk sndiri jew... lpas tu, bila org lain bg pandangan negatif, dikatanya kita tak faham perasaan mereka...
Merengsa nyew lahaaaiii...

Pantek nya perangai.

Masa dia confess ko tak nak. Bila dah bertunang baru nak

Pantek mmg pantek

kiyudi replied at 5-9-2019 01:56 PM
resume idup jer,,,,bukan resume kerja pn...

Iols 2nd uols... gila bosan dowh yg spesis meratap hiba dgn manusia nie.... mcm kan kejadian tu end of the world for them.... iols jujur tak suka brkawan dgn org2 berjenis begini... soooo pathetic!

Dunia ni besar & luas... bukan psal seorang sahaja kan... sempit sungguh mind org2 gini

perempuan tu mesti sejenis yang bila takde orang sambar ko tk pandang pon. tibe2 org lain dah sambar ko teringin plak nk test market acah2 ko menjadi pujaan la konon. pui. tiada kebahagiaan di atas penderitaan orang lain

Ada my friend buat perangai lebih kurang macam kes TT ni.. selamat kawen lagi dengan lelaki tu. Tapi manjang dengo dia gado dengan suami. Dua2 jadi insecure. Kongkong sesama sendiri. Sebab risau kifarah tu. Si suami siap cakap dia tau someday akan jadi kat dia. Tu dia xnk my friend ada kawan langsung especially lelaki. Kerja pun suruh cari yang semua perempuan. Even dengan I pun dia x bagi rapat sebab dia risau I g kenalkan lelaki dekat my friend sebab I ramai kawan laki.

Dia nak kat kau, kau xnk
Bile org lain dh bg hati kat dia, kau nak dia balik

Kau bkn syok kt dia..tp kau rs ego tercabar sbb jantan yang pnh syok kat kau, skg dh syok kt org lain

Tanpa kau sedar kau nak dia balik sbb nl bultilan lat ego kau yang jantan tu tetap pilih kau mcm mana pn

Kau jenis ego, introvert, mengarah dan control freak
Correct me if im wrong

Edited by Mrperfect2 at 5-9-2019 06:28 PM

kapal terbang di awan boleh dirampas...inikan pula tunang org di daratan..,terpulang pd tahap kemampuan kau dik....zaman sekarang ni..mmg mcm2 ..bkn kata tunang...bini org pun ada percubaan untuk rampas laki org..

Mana tt ni
Dah memcm komen dr para poremer xde nk pertahankan diri ke
Btw cik tt, kaka rs chuols ni sajer jer menjentik hati poremer lain utk masaalah senget mcm ni. Seblm nak buat apa2 tu cuba fikir gunakan akal yg dianugerahkan oleh Allah, buat pertimbangan dgn akal yg waras, bkn buat tindakan terburu2 smp lupa nk gunakan akal yg sihat melainkan chuols mmg gila atau lemban dan sewaktu dgnnya
Akhir kata ikut suka ko ler dik, jgn nnt kebahagiaan yg ko cari x smp tp pelbagai malapetaka yg dtg

masuk page 5 sudaa...
masih tak muncul kelibat sang pemula bicara. sian...

mungkin takut berdepan akak2 yg garang di sini kot?

harap LightPink dpt kongsi any update.
semoga bertemu jalan penyelesaian terbaik.

Kalau ko yakin ko saling mencintai,  baik suruh dorng putus tunang.
Ko kawen je dengan lelaki tu.

Bukan apa,  ada jiran aku pun mcm ni,  kawen bapak punya awal,  alasan suami dia,  tak nak jiran aku kena ambil org.

Dah tu pjj 2-3 tahun. Tahun ni  aku tak ingat berapa thun dorng dh kawen,  dalam 7atau 9 thun kot,  last year mak dia cakap kat mak aku dia risau tengok anak dia,  seorang ke hulu, seorang ke hilir.

aku g selidik dgn kwn dia yg aku kenal. Rupanya jiran aku dapat tahu suami dia berhubung dengan 'kawan' lama, dan dorang kawan pun dah lama,  sebelum kawen dengan  jiran aku.

Daripada kemudian hari memendam rasa,  bg aku baik la diputuskan pertunangan tu.

Lagipun lelaki tu tak layak untuk perempuan tu. Perempuan tu layak lelaki yg lebih baik dari lelaki yg kononnya berperasaan pada ko.

kaogi replied at 5-9-2019 05:13 PM
anak 1st u umur berapa?

da 10thn sis

Illayana replied at 5-9-2019 04:29 PM
Bersabarlah yokoono. Harap anak2 yoko fhm dan dpt terima hakikat. Hope mentari cpt menjelmakan dir ...

Thanks sis...

Skrg ni hari2 husband i dera mental i ungkit psl skandal i dgn cinta baru i... dia xpkir pulak ape dia buat pada i selama 12 thn kawen?

I takut satu hari i ni gile terus... dia ckp dgn i, kalau i teruskan fasakh..dia akan sebarkan skandal i pd bos i and officemate i. Dia ugut i mcm2...ntahla. Bertahan je la jdi binatang peliharaan dlm sangkar emas ..janji org keliling i happy.

yokoono replied at 6-9-2019 09:45 AM
Thanks sis...

Skrg ni hari2 husband i dera mental i ungkit psl skandal i dgn cinta baru i.. ...

aduh......move on la dedua...

lupakan kenangan lepas....mula kan hidup baru....

perbaiki diri......