CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6618|Reply: 29

Makhluk Melintas Merentasi Cahaya Bulan

Assalamualaikum. Nak tanya pada sesiapa yang boleh berkongsi maklumat.

Saya teringat baru-baru ini dan tergerak hati nak kongsikan kisah ini di board forum ini.

Pada 2001, semasa saya darjah 5, umur 11 tahun saya sangat minat dengan bidang astronomi, dan suka melihat bulan di langit ketika waktu malam. Pada suatu hari semasa senja sebelum azan maghrib, saya melihat ke langit menikmati keindahan bulan purnama yang sudah mula bercahaya terang di langit senja ciptaan Allah S.W.T dan tiba2 saya terlihat satu kelibat berwarna hitam terbang merentasi bulan purnama bercahaya itu dengan kelajuan yang perlahan, pada ketinggian melebihi ketinggian awan. Saya mula-mula ingatkan mungkin kapal terbang mahupun burung, tetapi saya amati betul2, seolah2 kelibat tersebut tidak bersayap dan tidak berlampu, saya tidak yakin itu UFO, kerana bentuk kelibat tersebut seolah-olah seperti seorang watak superhero nightman kerana saya nampak seperti cape yang bertiupan angin dan bentuk kelibat itu pula semasa terbang ialah mencondong atau tegak. Maklumlah pada 2001 Nightman sedang ditayangkan di TV3.

Mungkin ada yang beranggapan saya saja buat thread ni nak prank atau nak main2, tetapi saya cuma menceritakan apa yang saya pernah nampak. Mungkinkah saya ternampak salah seorang wali Allah yang sedang terbang dengan izin kekuasaan-Nya? haha.

Harap, mungkin ada sapa2 boleh tolong kongsikan kalau ada pengalaman yang sama.

Ahli sihir kot naik penyapu

Budak umur 11 tahun memang kuat berimaginasi.....

mcm supermankah?

Bentuk kotak kah? Tu tanglung besar waktu perayaan cina. Aku pon mcm kena gak dulu. Kat langit tu mcm besar lori. Tapi ketinggian mcm bangunan tingkat 20 plus plus

wikedsaikel replied at 11-9-2019 09:39 PM
Bentuk kotak kah? Tu tanglung besar waktu perayaan cina. Aku pon mcm kena gak dulu. Kat langit tu mc ...

macam ada cape bertiupan

Follow Us
wikedsaikel replied at 11-9-2019 09:39 PM
Bentuk kotak kah? Tu tanglung besar waktu perayaan cina. Aku pon mcm kena gak dulu. Kat langit tu mc ...

tapi tak bercahaya...kan dah gitau..tak ada cahaya atau lampu

Abg_Zek replied at 11-9-2019 04:28 PM
Budak umur 11 tahun memang kuat berimaginasi.....

bukan imaginasi...tapi tu yang aku nampak..tu yang tanya kat sini tu

Gomea replied at 8-9-2019 08:05 PM
Ahli sihir kot naik penyapu

harry potter..ahahahhahahaha

keh keh keh

wali Allah...?
banyak sangat tengok felem lu ni...
sebelum maghrib..masa malaikat naik
masa maghrib..masa dua alam paling hampir..terbukak pintu sdikit..
anggaplah lu nampak makhluk alam lain..

tapi tiada akan mungkin wali Allah lu nampak begitu...
Muhammad s.a.w pun tiada orang jumpa terbang..tu makam habibullah tu..

keh keh keh

Ah_Kwan replied at 1-10-2019 03:00 PM
keh keh keh

wali Allah...?

ok la...kira benda tu makhluk la jugak kan? haha

Oh no..  Bru bace thread ni,  aku ade 2x penampakan pelik kt langit.  Saatu ni mase aku darjah 3, kat balkoni rumah,  aku slalu lepak dgn ayah aku kt balkoni mlm2,  ade stu malam tu aku nampak bende terbang melintasi bulan mcm ko cite ni exactly.  Aku sampai skrg igt tu burung until aku bace pengalaman ko ni.  Damn,  kite nampak bnde sme kah? Hahaa stu lagi mse aku spm,  pergi kelas tambahan mlm,  tp cikgu aku cancel last minute,  melangut la aku dgn kawan2 tepi kelas.  One by one diorg balik,  tinggal la aku &  sorg member aku ni,  mula2 nampak jauh cahaya tu,  pastu makin dekat,  yang aku ingat cahaya tu dr 3 biji lampu setiap penjuru,  mcm segitiga.  Betul2 atas kepala aku,  aku kejar tapi natang tu berdesup terbang.  Sampai skrg aku xtau ape bende tu,  huhu

drone tak pun penanggal sekian

pakwetizzaqyah replied at 26-11-2019 09:16 PM
ok la...kira benda tu makhluk la jugak kan? haha

keh keh keh

memang lah makhluk..takkan la tuhan pula

keh keh keh

nipskacang replied at 26-11-2019 09:33 PM
Oh no..  Bru bace thread ni,  aku ade 2x penampakan pelik kt langit.  Saatu ni mase aku darjah 3, ka ...

pelik tu
adakah itu ufo????

polluxsstar replied at 28-11-2019 10:26 AM
pelik tu
adakah itu ufo????

Pengalaman plg pelik so far dlm hdup aku,  hahaa mslh nye aku &  member aku both nampak &  kejar bnde tu, so bukan hantu aku rse.   aku xtau la nk ckp ufo ke ape,  tapi mmg mcm bentuk ufo,  & sgt laju terbang ye.  

siap nak kejar lagi...
besar ke benda tu?

Edited by sundayz0 at 30-11-2019 01:57 AM

Kejadian macam ni pernah jadi jugak. Tapi siang hari dan malam hari, ada la beberapa kali tahun ni.

Awal Feb 2019.
Aku ride motor balik kerja, naik slow slow sambil tengok alam. Masa tu sekitar jam 550pm ke 6pm aku usha2 langit nak tengok formasi burung terbang tiba tiba nampak macam cahaya silau aku sangka planet Zuhrah. Elok aku perasan, tiba2 ia menyilau sampai aku kecikkan mata dan tiba2 ia bergerak laju ke arah barat (arah matahari nak terbenam).

Awal Aug 2019.
Malam aku duk hisap vape, aku memang selalu pandang langit tengok bintang kalau untung nampak la bulan jika takde awan. Malam tu aku nampak satu cahaya terang jugak, bila aku perati tiba2 ia bergerak laju juga ke arah barat. Cuma rasanya cahaya tu lebih besar yainj lebih dekat la kut.

Sept 2019.
Siang hari sekitar jam 7pm. Masa tu nampak lembayung senja warna merah, cantik gila langit so macam biasa aku kalau ride slow aku cuba cari burung nak tengok formasi dorang terbang. Kali ni aku nampak macam satu objek berdiri tegap dan tak bergerak dekat dengan awan, mula2 aku ingat kotoran dekat helmet pastu tiba2 ia bersinar dan bergerak laju belah kiri aku. Kali ni tak pasti gerak ke barat ke tak, aku dah lupa sebab cuak kerana aku rasa aku nampak macam manusia yang berdiri.

Pelik betul. Aku syak alien.

Edit : aku nampak macam manusia tu yang buat aku cuak sebab jarak jauh pun nampak besar, jadi aku terfikir kalau dia singgah bumi pijak aku macam pijak semut la kut. Macam tu la.

sundayz0 replied at 30-11-2019 01:55 AM
Kejadian macam ni pernah jadi jugak. Tapi siang hari dan malam hari, ada la beberapa kali tahun ni.
...

kalau ada lampu, satelit agaknya

msrosse replied at 26-11-2019 10:52 PM
drone tak pun penanggal sekian

2001 masa tu drone tak masuk malaysia lagi

12Next
Return to list New