CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: taniabecks92

"Elakkan Orang Kelantan" - Netizen Nasihat Sharnaaz Ahmad

riy replied at 15-9-2019 05:17 PM
Setuju. Kebanyakkan jatey kelates mmg Muka siap. Lagi2 Yg educated .Habis u terus apply kerja. b ...

yang ini meols setuju.. dalam jabatan meols bersepah jate sek sek ni.. n bab amik kesempatan kaki bodek tu setepek macam cuols cakap.. tp bab tu tak kisah sgt yang membuatkan meols rengsa diorang jenis berpuak2 kalau start bercakap tu aku boleh migrain seminggu

disclaimer: tapi ramai la lagi jate kelate yg baik2

arianakhalid replied at 15-9-2019 06:02 PM
Sedar mara spouse ko yg ddk kl tu masa umur berapa? Mmg dr lahir ddk kl ke atau dah besar dpt kerj ...

Dah besar kerja baru dok kl. Dengan family memasing ckp kl.

Kalau jumpa adik beradik ckp budu. Tapi perangai kelantan yg tak best tu masih diamalkan. Tapi depa ni pembersih ya amat. Bawah peti ais washing machine habis dia sapu mop. Almari pun dia alih.

Cuma skjp punya perangai tu tak leh tinggal.

Beza ngan adin beradin sedara mara yg still tak keluar kelantan. Yg tu baik2 belaka.

Terbalik pulak.

Litle misskeling ni klau kt umah gn sek2 dio mok dio pok dio tok dio mekjah meknab skali pong kecek klate jah...luor ni jah feeling urban kl...tgk maso dio carut ko ore melayu pah tubek habih bahaso klate..sebelom tu speaking molek ader

HannahMontana replied at 14-9-2019 10:59 AM
org Kelantan kena kahwin dengan set set mereka sendiri ,biar pecah dara ke set mereka sahaja.

Jgn ...

Penah dgr org klate cakap camni...sek kito jange pecoh
Gua ingat sek tu seks la macam pecah dara
Rupanya set

c===8 replied at 15-9-2019 10:37 AM
...

yang ni kelakar

kakiah12 replied at 15-9-2019 10:30 AM
AKu ni pun kalau nak kire benci jer dgn muka2 yg berdarah jawa yg persis features beruk tp aku takde ...

Bekeng Sgt mu kiah oooo.. Mu Ore pasir mah. Mesti comei lote doh... Kawa sikit maroh mung tu... Wak gapo Bekeng Sgt ni

Follow Us
kaklimahcomot replied at 15-9-2019 07:51 PM
Bekeng Sgt mu kiah oooo.. Mu Ore pasir mah. Mesti comei lote doh... Kawa sikit maroh mung tu... Wa ...

c===8 replied at 15-9-2019 06:37 PM
...

Apa nak buat ko sudha tersalah faham,betulkan semula pemahaman ko saja lah.

beta_carotene replied at 14-9-2019 10:49 AM
Meols rasa netizen harus lebih beware dgn orang terengganu.. Hati tisu xblh kawin org terengganu.. E ...

Eh, sentap C.K taw if baca!

raxief replied at 15-9-2019 11:22 AM
kihkihkih.. kalau kau nak tau, aku ni johorean (tapi takde rupa jawa walau ada sekelumit darah jaw ...

Nak tanya sketz,

Camna nak bedakan muka Melayu asli Johor, dan Jawa Johor ya? Adakah Melayu asli Johor tu, hada rupa Cina sket seperti kosmet aku dan Akim Ahmad? Dan Jawa Johor, mata bulat hidung belatuk ala2 Mawi dan setaz sekolah aku?

Iols xdelah x suke sek2 kelate ni....skrg keje ok je....boleh je mingle with everyone...tp iols ingat lg time iols matriks....sek2 kelate ni annoying sgt....berpuak btul....mungkin die pun terkejut ngan org luar kot...x pandai biasakan diri lg....tp time univ ok je...sek2 kelate dah matang & kwn ngan semua org...nak kawen ngan org kelantan...ok je....tp azablah nak balik kg...jauh sgt

Aku tak nk komen attitude org kelantan sbb aku tak De kawe org kelate cuma aku nk komen fizikal org kelate kebanyakan katek wei.

Pengalaman i kawan dgn org kelantan, housemate roomate semua baik2 belaka alhamdulillah.

Diorg sebenarnya lebih sesuai kalau nikah sesama diorg jgk. Senang nak adapt dgn culture negeri sendiri. I rasa sbb segelintir jenis yg terlampau selesa and bangga dgn hidup diorg and expect org luar yg kena sesuaikan diri. Kira mcm kalau tak masuk tu maknanya tak blh geng la.

annadonna replied at 14-9-2019 01:00 PM
Orang Perlis - cakap bingit
Orang Penang - cakap kasar
Orang Kedah - cakap besar

Hahaha... OK ini konsep kasih sayang seadilnya samarata

mak aku org kelantan, ayah aku johor
tp mak aku ni educated, pencen MA,
senang ckp x nampak dan x de slang kelantan langsung...... senang ckp aku pon pelik tgok perangai adik beradik mak aku, sorg lg makcik aky yg dok JB tu pon xde bad attitude.... tu lg la duit bkepok, tp masih maintain dgn bag pasar malam dia.... xde nak bgaya pelik laaa ......

ok compare dgn cousin2 aku yg pure kelantan,

haaaaaiiihhh..... aku ni berapa kali sbnrnya gaduh dgn makcik aku yg sorang ni, smpai aku sumpah apa jd kat aku tu akan jd kat anak dia, sedap sgt ngata sampai lupe dia sendiri ada anak pompuan..... dia sendiri pon wife bernombor

perangai selain kaki ngata, dah amek barg aku kecoh nak jual, tak boleh tgok org lebih, dia mesti nak lebih, suka amek kesempatan..... bukan dgn aku je dia gaduh, makcik aku sorg lg, sama la spesies xleh org lebih...... yg ni lg pening, msuk kebun mak aku habis semua dia kutip.... dia jual sesuka hati plak tu....... sama je lah amek barg org pastu show off bgaya lebih.....

dpt info 1 kampung x suke..... tp lantok lah..... hal diorg...... mak aku gak relax je...

beza dgn sebelah ayah aku, majoriti sebelah ayah aku bisness sendiri ataupun ber"uniform" bila melepak takat bahan membahan tu biasa, dan xde pon isu gaduh sana sini wpon adik beradik tiri.... aku ?? aku dgn adik2 aku memg ngam, cubit paha kanan kiri terasa, camtu la kiteorg,

akubest replied at 15-9-2019 02:25 PM
bagi pengalaman akak pulak
org kelantan best je buat kawan
sek2 jatey kelatey ni selalunya padai b ...

Betul. Aku suka lelaki kelantan pandai melawak. Dulu zmn belajar di UTM, classmate ada 1team dari Kelantan. Depa saja 6-10org. Menyewa satu rumah sek2 depa je.. Tp di kelas bercampur je dgn semua org. Cgpa depa so-so je. Rupa? Hmm nampak mcm org susah..kalau sembang humble tak ingat. Tp rasanya mcm anak2 org senang jgk. Ni bila dah 20thn x jumpa.. Blh nmpk semua bjaya dan ada company sendiri.. Ada yg keja di luar negara bagai. Dulu aku nampk depa ni mcm x de masa depan je. Hahaha.

Yg plg power.. Masa final sem, sskjp ni buka kedai makan. Kita tgh pulun fyp, depa blh buka cabang perniagaan plk (target utk cover yuran sbb kebykan nya kena extend). Rajin kan?

org klantan ni kecek agah..hehehe
semua diorg la paling kaya paling alim paling baik paling hebat paling byk emas...eh..ttibe
ni berdasarkn pengalaman aku bekerja n bergaul ngan org sini..
yg baik byk tp klau ckp tu mmg ade tinggi skit la

dua_chzy replied at 15-9-2019 11:33 PM
Nak tanya sketz,

Camna nak bedakan muka Melayu asli Johor, dan Jawa Johor ya? Adakah Melayu as ...

senang jah sister...

jawa johor gelap2 sket...maca mawi tu ler sket..tapi takdela itam legam yach...lepas tu idung kembang, kami sebut idung pesek..tapi walaupun jawa, diorang tak sama yach dengan indon sebab indon nampak lain sikit la..ibaratnya, sekali uols tengok orang tu, uols dah tau dia indon..gitulah..dengar diorang cakap pon dah tau dah dia jawa..

kalau melayu johor, lebih kepada putih2 sket (macam jep sepahtu)...cakap pon macam teratur sket...rasanya diorang macam ada pelat seakan kak jibby gitulah...meols pon dah lupa sebab dah lama berhijrah ke negeri lain yach...

kalau bugis, macam kat sabah tu lah...rengsa meols kalau dengar diorang bercakap sebab kuat sangat macam kita ni pekak sangat la kan

hyie replied at 16-9-2019 02:14 AM
senang jah sister...

jawa johor gelap2 sket...maca mawi tu ler sket..tapi takdela itam legam ya ...

So, macam Akim tu, Melayu asli la kan? Bugis memang, bercakap kuat sangat macam Cina Fuchou Sarawak seperti mahu carik gado iya.