CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: taniabecks92

"Elakkan Orang Kelantan" - Netizen Nasihat Sharnaaz Ahmad

Perk77 replied at 16-9-2019 06:22 PM
Ade sorang Tu Dr Penang...Bella make up Artis..bingit dia ckp

bella tu tang mekap dia iols tgk tp slow suara sbb dia bleteq apa xtaw.....by d way iols swakian tp fam dok utara mmg shock oii kena laharan leteq org utara..tp dh mmg cara cakap depa kasaq..

dua_chzy replied at 15-9-2019 11:33 PM
Nak tanya sketz,

Camna nak bedakan muka Melayu asli Johor, dan Jawa Johor ya? Adakah Melayu as ...

Jawa johor biasa kulit sawo matang / kuning langsat. Mata mcm sepet2 tp bukan sepet cina tu. muka pulak jenis bulat. Kalau melayu johor kurang pasti le sbb kwn2 meols semua mesti ada darah jawa, banjar or bugis or dr negeri lain.

Hukalohhhh

Cuma tertanya satu je...  Harap ada org pantai timur yg bisa menjawab...  Kenapa org pantai timur,  kalau sudah berkahwin...  Tetap mahu duduk dgn sek sek kito jenge pecoh...  Kalau tak dpt duduk sebumbung pun,  nak jugak duduk susun dekat dgn abang kakak adik... Kalau pasangan pun geng2 sek sek mung jugok takpe lah...  Ni masalahnya...  Pasangan mung tu org luar dari negeri mung..  Tp mung treat mcm dia x de keluarga.. Semua mung nak kumpul dekat dgn sek sek mung.. Smpai keluarga pasangan mung nak g jalan sekali sekala umah mung pun x selesa.  Sbb puak2 mung..

HannahMontana replied at 14-9-2019 10:59 AM
org Kelantan kena kahwin dengan set set mereka sendiri ,biar pecah dara ke set mereka sahaja.

Jgn ...

LMK yg nyata jelas ke kelantan an nya pun x sudi nak berkahwin dgn org kelantan...  Hehehe

beta_carotene replied at 14-9-2019 10:49 AM
Meols rasa netizen harus lebih beware dgn orang terengganu.. Hati tisu xblh kawin org terengganu.. E ...

Yg ni dah lama tahu...

Follow Us
weezerfan replied at 14-9-2019 01:22 PM
Teringat kwn uni aku mamak penang mari. Dlm gaya jijik siap kata x kesah makwe seksi janji bini dia  ...

Surrounding aku pun sama...  Yg paling x nak org kelate tu yg kawen dgn org klate...  Pastu hari2 x puas hati dgn attitude pasangan...  Esp bila bab raya...  Mentua dok buat drama sedih anak menantu x raya kg dia...  So terpaksa la kena raya selalu kat klate..

hyie replied at 14-9-2019 01:32 PM
abang ipar meols orang ganu yach...and guess what, tiap kali raya mesti nak balik negeri dia sajor ...

Aku tau sbb apa...  Sebab mentua dia dok buat drama sedih anak menantu x raya umah dia...  Tambah pulak klu adik beradik dia semua pompuan.. Lagi menambah2 ajinonoto..suruh balik gak raya kat ganu....

dua_chzy replied at 15-9-2019 11:33 PM
Nak tanya sketz,

Camna nak bedakan muka Melayu asli Johor, dan Jawa Johor ya? Adakah Melayu as ...

Dulu sekolah di Johor, ada kawan2 melayu asli,. Kalau yang hensem dan cantik ada nampak macam  Akim Ahmad dan Zarina Zainuddin. Kalau yang biasa2, macam watak2 extra dalam movie melayu dulu2 yang muka bulat, rambut kerinting dan kulit gelap.

Atas individu itu sendiri. Tak adil pukul rata.  

matjerk replied at 16-9-2019 09:52 PM
LMK yg nyata jelas ke kelantan an nya pun x sudi nak berkahwin dgn org kelantan...  Hehehe

dia taste  Bangla  ameerah benak tu

Klu boleh elakkan,please do it lah..tp klu da jodoh nk wat cmne
Ada dulu previous thread da hurai panjang lebar pasal kawan/bf/colleague/jiran/classmate/customer org kelantan..mungkin nasib aq malang or mungkin statement tajuk thread ni ada kebenarannya even 10% jgk..
Maaf ye org kelantan..tp aq percaya bukan semua mcm tu...
Sekian

arianakhalid replied at 14-9-2019 10:03 PM
Ada org kelantan yg ok. Tapi mana2 yg aku jumpa ok tu mesti dah campur dgn org luar.. atau tak membe ...

Ye yg ni betul! Suami aku org kelantan.. wlupun family suami aku mmg kuat amalkan konsep sek kito jange pecoh.. tp alhamdulillah suami aku dh lama duduk luar dr kelantan.. jadi apa yg aku x suka, dia boleh terima.. masa adik dia nak ddk skali dulu pun, aku terus listkan dalil 5 sebab kenapa adik dia x blh stay ngn kitorg.. dia accept.. raya pun kitorg amalkan sistem bergilir..  pendek kata yg penting kene bincang.. klu x puas hati dgn pasangan terus ckp.. jgn pendam..  

aku rasa lelaki kelantan ada lagi yg normal.. cuma isteri dr kelantan aku reserve my comment dulu.. bln 1 ni adik laki aku kawen dengan org gua musang.. risau jgk dh la adik bongsu.. hrp2 bakal bini dia tu pun normal mcm laki aku haha

Edited by antiQue at 17-9-2019 04:12 AM
kaklimahcomot replied at 14-9-2019 11:27 AM
Wlpun ni thread psl kelantan. Tp nk komen sikit. Rupa2nya Tuanku permaisuri agong pun layan cari.com ...

Laa.. baru tau ke dik? Dia dah jadi forumer CARI since 2006 lagi.. banyak dalam Gossip Kenamaan

Ohh newbie.. patut lah tak tau

suiskipas replied at 14-9-2019 07:55 PM
Kenyataan itu selalu memeritkan...tabah je la. Tp jarang la dgr org cakap, kalau boleh elak la kawen ...

Baru perasan adik beradik aku semua kawin dengan geng2 yang tersebut di atas, dua nogori, satu kelate.  Tapi ok je sebab duduk luar.

gunong replied at 17-9-2019 01:36 AM
Ye yg ni betul! Suami aku org kelantan.. wlupun family suami aku mmg kuat amalkan konsep sek kito  ...

apa dalil tu? share sikit. buat modal kalau jadi in future

Shinichikudo replied at 14-9-2019 08:53 PM
Dri pengalaman meols duk ganu berpuluh tahun ni org2 ganu ni kasar..diorg ni nelang..nelang tu mak ...

Melaka dan utara pun macam ni kan first time dengar rasa nak berjurai air mata, bila dah biasa dah tak rasa apa.

Managerara replied at 16-9-2019 04:14 PM
Sinih aku komen bab bugis..aku bugis tapi dibesarkan total secara melayu la means aku baru tau ni ha ...

Owh beza la dgn aku, ayah aku darah bugis mak darah jawa. Tp kitaorg adik beradik melayu la sbb tak reti cakap bugis/jawa, yg aku nampak bugis ni jenis family bonding x kuat. Ada je sadara ayah aku gaduh adik beradik, cakap kuat tu dh biasa nasib mak aku jenis peramah so mmg boleh in. Ramai jer family ayah aku yg pendiam, dengan aku sekali jadi pendiam kalau campur derang sbb xpaham cakap bugis. So dgn family bugis ni mmg x rapat, sekarang ni jer la sejak2 ada wassap group dgn fb. Rapat kt dlm group dgn fb jer, mcm propa kan.

Belah jawa pulak aku mmg suka sbb bonding kuat, asal ada majlis jer confirm ramai dtg tolong dr mula sampai habis. Family jawa aku x pendiam pon, ada sorang makcik ni mmg aku avoid la duduk jauh2 kalau nampak dia. Sbb kalau bercakap macam x reti stop, ada jer benda nak tanya. Nanti dah tanya 5-6 soalan dia boleh ulang balik tanya benda yg sama, habis cerita zaman dulu2 keluar. Peramah overdose seh....

98% macam setuju jeh..haha

Habislah kan....si lufya pon up kisah suami tak jalankan tanggungjawab...dah 6 kali berulang perangai buruk....Pon org kelantan lakinya kan....