CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 6394|Reply: 47

risau tapi tak tahu nk buat mcmana

kepada semua forumer..especially mak bapak semua.. saya sekarang nak tanya pendapat semua.. saya ada hantar anak saya kepada babysitter.. nampak dia jaga elok..bersih je masa ambik semua.. tetapi apa yang saya amat risau  saya bagi babysitter 900g susu satu tin .. biasanya kalau kat rumah saya satu minggu je dah habis sebab anak kuat menyusu.. dekat babysitter 900gram tu untuk sebulan baru habis... sama jugak dengan pampers.. sebulan satu peket... kalau tak tanya takdepun cakap apa apapun.. kita yg risau takut tak cukup

anak sihat ..mcm ok tapi yg pasti malam kuat sangat menyusu.. normalkah

biasa kot..cousin aku pun mcm tuh...sebab kat umah baby sitter bnyk tido dr berjaga.....dah tdo mana nk menyusu...dah kurang menyusu mcm mana nk kencing bnyk kan?

Something wrong somewhere tu!
Maybe babysitter tak rajin nak bancuh susu and tukar pampers!
Hakak dulu pun macam tu jugak.. lepas tukar 'babysitter' baru OK.

Berat and tinggi baby naik tak? Rajin pulak bs u denga baby nangis kelaparan kan kalau betul dia tak bagi minum susu. Berapa umur baby?

mungkin anak puan guna pampers kawan2 dia, budak kecil biasalah kalau pergi sekolah pemadam kawan pinjam, color pencil kawan pinjam hari2 mesti xcukup barang.

sll kalau baby 2jam n again 2 jam bg susu.pastu samb tidur balik kan..
tgk jg berapa oz dia selang berapa jam..

Follow Us
900kg ambil masa 1 bulan tu agak serious I rasa... mmg baby akan berubah cara makan / tido masa kat childcare dengan kat rumah tapi takde la sampai pampers tak habis sepaket dan susu 900kg tak habis sebulan.

chuols better check. bukan sbb nak takutkan ye but better be safe than sorry.

teringat iols cerita kat america this couple hantar anak mereka sampai umur (tak ingat, nanti i check balik) tak reti merangkak/berjalan. mak pak rasa suspicious so dorg letak hidden cam kat baby car seat. rupanya bila hantar rumah pengasuh, one whole day baby tu duduk dlm car seat. cuma diangkat time nak basuh berak just before balik rumah. baby tu kena amek terapi utk belajar berjalan sbb dah lebih dari masa dia sepatutnya belajar merangkak/berjalan.

kalau tanya mmg tak jalan la kan. kena ada cara lain utk check. kuddos to you sbb concern pada anak. ada makpak lain selagi anak bernyawa, buat lantak je serah bulat-bulat kat pengasuh.

msdummy.2018 replied at 25-9-2019 04:54 PM
biasa kot..cousin aku pun mcm tuh...sebab kat umah baby sitter bnyk tido dr berjaga.....dah tdo mana ...

yeke ..legakalau macam tu .. tap yang pasti anak saya kuat menyusu masa pantang  

BlueRose99 replied at 25-9-2019 04:55 PM
Something wrong somewhere tu!
Maybe babysitter tak rajin nak bancuh susu and tukar pampers!
Hakak  ...

anak saya bukan jenis menangis sangat tapi kalau dah mak2 ni.. tgk lepas 4 jam tak minum kita g buat susu  paksa nak anak sihat montel

supermum replied at 25-9-2019 04:56 PM
Berat and tinggi baby naik tak? Rajin pulak bs u denga baby nangis kelaparan kan kalau betul dia tak ...

beratbaby naik tapi tak banyak dlm 300gram.. camtu..dulu 1 kg sebulan.. sekarang naik pun sikit2 masih dalam graf

ikanmasin replied at 25-9-2019 05:14 PM
sll kalau baby 2jam n again 2 jam bg susu.pastu samb tidur balik kan..
tgk jg berapa oz dia selang  ...

biasa 6 atau 7 oz setiap 4 jam atau lebih sikit..

monalisa7 replied at 26-9-2019 10:13 AM
yeke ..legakalau macam tu .. tap yang pasti anak saya kuat menyusu masa pantang

lega? u xboleh lega weh..bayi mesti ckup menyusu..u kena remind pengasuh dia....my mom cukup waktu dia akan bangunkan bayi menyusu.....ank i suka tdo....tp cukup time menyusu my mom akan bgnkan tuk menyusu....ada certain pengasuh dia suka baby tdo bnyk..sebab kijer dia senang...tuh bila balik kat ibu bapa, anak2 tdo lmbt, memanjang lapar....

julielapadite replied at 25-9-2019 06:43 PM
900kg ambil masa 1 bulan tu agak serious I rasa... mmg baby akan berubah cara makan / tido masa kat  ...

i risau yang amat sebenarnye ..penah tanya paed,,..paed ckp klu cover minum banyak malam ok lagi .... 900 gram bahagi utk sebulan secara purata memang sikit yg amat sbnye.  

setakat ni nampak anak ok..cuma tulah risau sebab susu dgn pampers tak luak.. dekat rumah kita mak aii memang cepat je..

sekarang dah start makan..

mcmna agak2 cara nak cek..nak tahu ok bende tu normal ke atau tak normal

monalisa7 replied at 26-9-2019 10:16 AM
beratbaby naik tapi tak banyak dlm 300gram.. camtu..dulu 1 kg sebulan.. sekarang naik pun sikit2 m ...

Ada baby, dia jenis mogok taknak menyusu di rumah pengasuh. Ada jugak bila capai certain umur, dia tetiba buat milk strike. Takde reason. Biasanya baby yang full bf lah. Cuba awak bekalkan baju awak yang dah pakai, untuk baby peluk rumah pengasuh. Cukup 2 jam offer susu, sambil biar dia peluk baju. Offer susu ikut masa yg konsisten. Membazir la tapi kalau dia tak minum. Discuss dgn pengasuh ye.

msdummy.2018 replied at 26-9-2019 10:20 AM
lega? u xboleh lega weh..bayi mesti ckup menyusu..u kena remind pengasuh dia....my mom cukup waktu ...

macamana yer sebab bila tanya pengasuh dia ckp kuat menyusu .. tapi yang pasti dia tak pandai nak menipu sebab susu tak luak..

mcmna nak ye adoi ..entah2 selagi tak meraung kuat dibiarkan je

mcmana nak buat

CiliPadiSedap replied at 25-9-2019 04:56 PM
mungkin anak puan guna pampers kawan2 dia, budak kecil biasalah kalau pergi sekolah pemadam kawan pi ...

rasanya 8 tahun lagi kot saya up problem pensil pemadam hilang tiap hari..

monalisa7 replied at 26-9-2019 10:18 AM
biasa 6 atau 7 oz setiap 4 jam atau lebih sikit..

pengasuh ptt kejutkan baby bgn utk mnm susu setiap 2jam sllnya 2-3ozcheck pampes dan bg sendawa.pastu bg tidur balik.masa baby mmg kene kejut
2jam sekurang2nya utk mnm susu sis..so bole tau sukatannya selama 1 mgg tu
mcm mana..pampes pun gitu..baby kalau dibiarkan mmg 3-4 jam tidur saja lah
kalau tak bg susu sbb tu susu byk lg..kira lah berapa kali siang tu baby mnm susu
kalau 4jam sekali mnm kan.

monalisa7 replied at 26-9-2019 10:30 AM
macamana yer sebab bila tanya pengasuh dia ckp kuat menyusu .. tapi yang pasti dia tak pandai na ...

kalau mcm tu pelan2 lah cr pengasuh lain sis..sian anak awak

monalisa7 replied at 26-9-2019 10:30 AM
macamana yer sebab bila tanya pengasuh dia ckp kuat menyusu .. tapi yang pasti dia tak pandai na ...

i xtaulah u nk buat mcm mana..but my aunt dulu pergi jumpa doktor pasal kes nie lah (ank asyik mkn tgh malam)...once dia found out doc ckp mgkn sb masa pengasuh dia bnyk tdo, menyusu kurang...dia terus tukar pengasuh..but in her case dia dh bnyk issue gak dgn pengasuh tuh..hahahhahahhhh.....u tnylah mom u mcm mana..in laws u mcm mana...nk senng buat mcm my aunt..jumpa doc kanak2...tgk apa kata diaorg...cuba tny pengasuh u...kuat menyusu tuh sekerap mana? skali buat braper sukatan dia....entah2 dia buat susu xikut sukatan....

Edited by msdummy.2018 at 26-9-2019 10:48 AM

oh ya bab pampers tuh adalah hygiene...my mom, even ank i xbnyk kencing, cukup 4 jam trus buang....i tgk my aunt jaga cucu dia lain plak..slagi xberat pampers tuh slagi tuh xganti

roughly expense susu sebulan, 4-5peket sbulan , while pampers plak dalm 2 bungkus sbulan kot....(dah xingt)
itu belum citer 3bulan skali mesti tukar botol susu+puting...