CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: NamaKuMawar

Kenangan Budak Asrama

Beautifulliar. replied at 29-9-2019 01:21 AM
Kolah tu pjg yakmat best brenang dlm tu. Ms skolah rendah meols dh start duk asrama gk. Kngn kt st ...

stat sek rendah dah duk hostel..jauh dr mak ayah lah. wah...kentalnya hati uols..

Anees replied at 28-9-2019 11:17 PM
Bestnye zaman duk asrama dulu2.. banyak betul kenangan manis, pahit, seram, sedih.. first time masuk ...

ank i sulong kat hostel. aduh...tiap pg sblm g sek call i. mcm dah tak sama lah peraturan hostel dulu time kita ngan skrg ni. skrg ni mcm dah x ketat sgt.
selalu i citer ttg i dok hostel..g blk hostel naik bas je.dulu kami bkn org senang..xde kereta. betapa bertuahnya ank skrg. pegi balik berjemput. tertinggal barang..dihantarkan.

yuki812 replied at 29-9-2019 01:40 AM
stat sek rendah dah duk hostel..jauh dr mak ayah lah. wah...kentalnya hati uols..

Xla chuols. Ni skolah biase dr umh jln kaki pn buleh smpai skolah dlm 500m ikut jlnry biase la.tp kitorg guna shortcut lalu semak2 n nti akn tembus blkg umh cikgu.So dekat je la n ptg2 bpk meols akn htr kuih aha.Bpk org lain pon sbb dkt sgt dr umh asik nk melawat jah haha. Ms darjah 6 tu sume di wajibkn duk asrama psl ade kls mlm thun tu nk upsr

NamaKuMawar replied at 29-9-2019 12:52 AM
Ooo..sbb beza warna kulit je ke..tak kan kot..hehe..kalu dah jodoh..tak kire dah..mane la tau kan. ...

kan..mana tau jodoh kan. sskali merasa nk duk kat negara omputih. ceh..perasan. hehehe..
apa jadi ngn bdk laki tu skrg.
benda gini bila kenang blk mcm kelakar. tapi time mengharunginya mcm2 rasa ada kan...geram..sakit hati..

Kebanyakan pengalaman yg share kat sini i pernah mengalami nye jugak. Ada yg best, ada yg tak best, cuma nak share,
- awal2 bulan pertama masuk asrama i nangis dlm toilet almost everyday
- dok asrama mmg i kena penyakit tido, pegi kelas tido, masa prep tido, mmg asyik kena denda sbb tido je
- i selalu ponteng prep ngan kwn i pegi tgk tv kat bilik tv.

Dan byk lagi la.. kalo i ingat i share lagi.

Rate

1

Bile cite psl hostel...ya ampun..5 tahun akak duduk hostel..sek mghs..byk gile kenangan..paling best dlm hidup..warden yg best..hantu..histeria..junior...senior...yg akak xleh lupe, lps pmr, dok dlm bilik prep xnak g sekolah ramai2..pastue kantoi ngan warden..lari ramai2..ade yg sorok dlm surau, yg paling kelaka, 3-4 org nyorok belakang pokok ubi..bygkan..pokok ubi..da takutkan, xpk logic da...pastue bising mase prep..kene denda dusuk dpn umah warden..kitorang ramai2 nyanyi lagu maafkan kami..pastue tulis surat...mmg sweet memories sgt2...19 tahun da berlalu..ustazah hindung, ustazah zaini..warden yg xkan dilupekan smpi bile2..budak hostel mghs 1996-2000..korang mmg best...

Rate

1

Follow Us
Kenangan dok asrama memang banyak.
Pernah kena buang asrama gak sebab kantoi fly. Hahahaha. Tapi next year tu dpt masuk balik.

Mandi berkemban ramai2 dalam washing room sambil menyanyi memekik. Sedar2 warden dah tercegat kat pintu.

Lepas tu macam biasalah, kadang2 budak perempuan ni ada yang tak reti buang pad betul2. Ade pad dgn spender berdarah tak cuci tinggal dalam toilet. Sorang pon taknak mengaku. Warden buat roll call. Semua kena pegang dan perah pad tu. Memang menyusahkan

Budak2 aspura malam2 selalu buat radio haram. Selalulah budak2 aspuri kena bahan.

Sebelum habis sekolah, mlm2 aspuri lawan main mercun dengan aspura. Sebab masa tu da nak raya. Banyak kali gak kantoi dengan warden

Pantang public phone kosong mulalah nak bergayut dengan 1st love. Duit syiling ms tu mmg cukup bernilai ok...

Sayu pulak hati bile teringat zaman sekolah dulu...

Rate

1

Akak jadi ketua dorm....dan dorm selalu dapat anugerah dorm tercantik dan terbersih. ..hehe

Yang aku pelik kenapa ntah budak2 hostel ni asik mengantuk jak.dalam kelas sume kaki tdo
Pasal nasi kawah kot

Dibenci senior

ragging junior suh buat meggi

I duduk asrama sekejap ja.mls nak gaduh dgn org2 yg x puas ati.Asrama I ada 2 dorm.I ketua utk dorm A kira dorm yg I duduk.I akan pastikan dorm bersih n kemas sblum pergi kelas.Bj kecil n sluar kecil xkan sidai dekat tgkap or katil.Malu
wei bila org lelaki masuk nak repair loker or kipas tgk.sbb tu adk2 junior dorm b suka lepak dorm I.mrk kt dorm I kemas n bersih serta selesa .siap solat dlm dorm lg.mls nak turun ke surau . I xda nak buli adik2 junior.I plak baik dgn warden asrama.tu yg ramai x  puas ati.slalu komplen psl I Kat warden.warden plak wat dono ja.

Rate

1

lauk paling tak suka zaman saya kat asrama..dalca + ikan masin..pastu suka sngt makan nasi minyak dengan kicap..roti cream + telur rebus letak kicap jgak & mkn meggi tomyam rendam air sejuk warter cooler...zaman tu tak thn pedas..tebal bibior lepas makan..hahaha mmg seronok!

Rate

1

1. Pecah masuk dewan makan waktu malam.. curi aiskrim cup, telur dan roti.
2. Pecah masuk blok ofis. Curi sijil kosong.
3. Pecah masuk asrama puteri siap selfie bila ada kawan tak caya aku pi sana.
4. Kantoi buat illegal wiring dalam cube asrama.. bilik lama, mmg takde soket . Masalah sebab tak boleh pasang radio, blok baru siap ada soket, happy2 je depa boleh cas bateri, pasang radio. Aku connect wire dari lampu, siap conceal wire dlm dinding simen, pastu cover dengan jadual berkala..kantoi bila company buat wiring buat checkup.

Rate

1

Antara kenangan Aspuri:
-Selalu jadi sasaran flasher
-basuh baju lepas balik surau smbyg isyak...pastu esok sebelum kuar gi sekolah jemur dulu
-tak selalu boleh balik weekend tapi klu berjaya tipu warden dan dibenarkan balik rumah...satu KEJAYAAN besar.
-ada adik/ kakak angkat yg "boyish/tomboy"...
-histeria

Rate

1

Budak2 asrama akak dulu selalu kena kacau dek hantu....kata depa lah....ada yg kena rasuk histeria depan mata akak termasuklah kawan2 akak....

Sampai tua ni pun akak tak pernah nampak hantu atau kena kacau.....eh berlagak la pulak akak ni...

Kenangan dok hostel banyak.. Aku dok hostel 2 skola.. Satu skola dlm daerah yang sama dengan hometown. Duduk dorm ramai2 dengan senior ade sekali. Paling tak suka hostel ni sebab senior kerek2.. Aku dh la free hair masa skola rendah. Masuk hostel sehelai tudung hapah tak bawak. Jenuh la g beli kt bandar. Haha.. Dengan senior jeling2 je parents aku datang ayah aku pakai suar pendek, mak aku pakai dress rambut kaler2.. Aku urban sgt kot masa tu. Yg lain kampung.com..
Hari2 nanges homesick walopun org tengok aku rock2.. Haha. Bongek la..

Pindah hostel lain, boarding school. 1st batch junior form1. Memang heaven sbb senior sayang ktorang.. Aku jadi budak baik, dpt jadi ajk surau.. Hahahaha..

Msuk form4 jadi syaiton nirrajim plak. Surau sebelah bilik punya liat nak pegi. Nyorok dlm toilet sbb LDP (pengawas) check bilik satu2.. Kene denda diri tepi pagar sebelah ladang kelapa sawit malam2 smpai pukul 4am sebab celebrate birthday member. Aku lights off je mata aku terus off, tiba2 kene tido pkul 4am memang masak la tahan ngantuk dekat kelas.

Rate

1

- sembunyi dalam locker sebab tak nak pergi bilik prep.(utk belajar. Dont know why pnggil prep) haha
- beratur ambil makanan. Ada satu hari tah knapa aku gelojoh sgt + stokin licin leh jatuh terduduk mcm nNgka busuk kat line tu.
- pergi surau utk solat. Pernah berjalan lenggang kangkung, jalan laju n lari lintang pukang sbb kena kejar dgn warden kantoi lambat pergi time nak dah abis smyg magrib.
- kopak mangga bilik basuh sebab malas nak cuci spender pakai tangan. ( dobi ada tp just basuh selain dr pkaian dlm)
- berebut channel tv dgn aspura kat dewan makan. Lawak betul boleh bergaduh smpai ke kelas ye.
- eh macam2 lagi laaa tak masuk cite hantu, makan2, jalan g bazar ramadan ramai2.
- lagi satu tertinggal. Pernah satu aspuri beratur n perah pad tah lahanat mana yg tak basuh.. dah la aku yg paling awal ( senior le ktakan..).

Rate

1

1. Pegi solat jumaat x pakai kasut sekolah. Balik waden dah tunggu depan pagar. Kena denda cabut pokok semalu sekitar sekolah/asrama sekilo. Nasib baik ade kawan2 tolong.

2. Bergaduh dgn budak kelas. Weekend tu ade pengumuman ade parent dtg. Ingatkan parent nak datang melawat, rupe2 nye pihak asrama call parent pasal anak bergaduh. Malu jugak lah...

3. Antara pelajar yg berduit masa di asrama. Kalau outing, mmg ade bawak habuan untuk kawan2. Macam best plak bila masuk dorm, kawan2 dah serbu.

Rate

1

Tray makanan kt dewan makan, kena denda sbb  lambat gi study.
Nyorok bawah katil sbb malas nk gi study or gotong royong hostel. Hahahaha. Notty me.