CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12Next
Return to list New
View: 6522|Reply: 31

Boyfriend mat salleh celup

Dapat kenal dia melalui senior dulu, jatuh hati at the first sight. Sebab mat salleh kot, mat saleh mana je tak hensem hahah. Bila member sekeliling sibuk puji ada cakap macam Fattah amin dan aron aziz, makin kembang lubang hidong aku. Tapi masa tu hanya rapat sebagai kawan.

Tak lama dalam beberapa minggu, dia dah mula approach aku. Bercakap benda yang sweet2 (sila geli) Boleh dikatakan sweet talker jugak. Try tengok facebook dan instagram, terus rasa insecure sebab die jenis suka flirting dengan perempuan masa dulu. Dasar playboy tapi taknak mengaku. Tapi sekarang dah takde lah kot. Kot lah.

Dan kami kenal baru je setahun tapi dalam fikiran macam2 dah fikir. Dia orang luar kot, bila2 masa dia akan balik dan mungkin akan lupakan aku. Susah nak hadap kalau tiba2 dia terpaksa balik dan kami lost contact. Dan lagi satu dia non muslim, tapi selalu suruh aku ingat Allah bila aku sedih. Cuma aku je tak pandai nak ajar dia tentang Islam.

Walaupun dia non muslim, dia sangat hormat aku. Dia tak kisah pun if aku pakai tudung labuh2 dan dia selalu suruh aku pakai baju kurung kalau nak keluar berjalan sebab katanya nampak sopan je. Dan dia sangat pantang kalau aku pakai ketat dan akan tegur banyak kali sampai aku sendiri rasa segan.  Itu  yang buat aku rasa kagum kat dia.

Aku berharap suatu hari aku atau sesiapa saja dapat bimbing dia masuk Islam.. Sebab aku dah mula sayang dia sangat

Rate

1

Tepek gambar dia dik biar akak tolong judge hensem ke idok.

Mat saleh banyak jugak tak hensem tau

Untunglaa dpt mat saleh.. jgn negro rugi rugi rugi.. selalunyaa laa mat saleh mmg caring dan romantik gittew.. tp aku nak kawin ngan mat saleh tak mo sbb budaya agama semua tak same.. kawin ngan ore kelate pun byk songeh inikan mat saleh.. pendpt aku laaa.. kalo dah sukr carry on dik..

Mat saleh mmg treat kawan perempuan macam tu kot. Caring sesangat. Kalau da suka sama suka apa salahnya. Cuma tt kena bimbing dia tentang islam lah.

Tahniah dik feroh. ...moga yang terbaik buat adik. ..jangan kelar2 tangan lagi kalau depress atau keciwa. ....

jujurin..telek punya telek..sampai kesudah iols tak tau celah mana kata omputih matsalleh ni hensem bagai. gitu gak jepun..korea yg smpai dok histeria atau ningga ni lg confirm out. hahahaa. ke kena kero kan bijik mata kot baru nampk ke..
apapon tetap tak leh lawan keperkasaan lelaki melayu sejati..pujaan hati..

tak kisah lah kan..janji laki tu baik dah ler. semoga berjodohan ye tt..

Follow Us
Enjoy while it last.

joy_ah replied at 1-10-2019 10:18 AM
Tepek gambar dia dik biar akak tolong judge hensem ke idok.

Mat saleh banyak jugak tak hensem tau ...

Alamak bukan taknak bagi, nanti hakak pengsan pulak sebab hensem sangat. Gahaha. Dia tak hensem pun senanya cuma member la cakap iras fattah amin.

Tapi iolls tak minat fattah amin hm.

feroh replied at 1-10-2019 01:54 PM
Alamak bukan taknak bagi, nanti hakak pengsan pulak sebab hensem sangat. Gahaha. Dia tak hensem pu ...

Fatah amin tu kn melayu dik. Takde iras mat saleh lain ke? Akak bukan apa, akak slalu tgk org puji mat saleh ensem tapi hakikatnya muka mereka sendu di negara deyols dik.

Buritan replied at 1-10-2019 10:50 AM
Untunglaa dpt mat saleh.. jgn negro rugi rugi rugi.. selalunyaa laa mat saleh mmg caring dan romanti ...

negro pun sweeett tauuu.. hihi. Tu aa tapi kalau dapat yg satu negeri pon bosan jugak sebab adat resam yang sama. So semoga buritan dijodohkan dgn org kelantan aminn. Orang kata jgn benci2 nanti jadi suka XD

feroh replied at 2-10-2019 07:25 AM
negro pun sweeett tauuu.. hihi. Tu aa tapi kalau dapat yg satu negeri pon bosan jugak sebab adat r ...

Mmg bosan...... betul ape dik nun ckp.. tp tu laa aku ni jenis penakutlaa kot.. bkn jenis adventures.. dulu peernah kawan dgn cinos.. tp takat kawan ajelaaa..kawin aku takutt.. kawan dgn palestine masa tuu dia student sini.. pun kawan jugak.. kawan dgn negro sbb student gak.. pun kawannn manjang.. pernah terpikat dgn mat saleh.. tp terpikat ajelaaa .. hahaha..

Cinta adalah perkara yang indah, datang pada

tak salah berkawan sambil melayan perasaan.
tapi, feroh jaga la batasan sepanjang persahabatan.
kalu diri sedar kehadirannya sekadar sementara so, jangan biarkan nafsu mengatasi minda.

matang bukan dipandang pada usia.
tapi sebaik mana kita mengawal gelora.

Dont bother. Too many red flags.
1. Sweet talker
2. Dah lama kenal tapi baru skrg nak approach
3. Tak diketahuan sampai bila je ada di Malaysia
4. You dont seem to trust him 100%
List goes on...

Kalau u pun saja nak suka2, go ahead. But dont put your hopes up because high probability you will ended up hurting yourself

SekIan

Yeah. Enjoy it while it last. Boleh lah nak manja manja, ngada ngada. Nak Lepas geram Bila ada sesuatu yang menyakitkan hati

Lepas tengok mr sunshine, rasanya Korean lagi romantic
Anyway 15 years dengan omputih husband dan still sangat happy bersama...

tumpang sekaki boleh? iols ada berkenalan dgn this guy dekat dating website... at first ingatkan scammer but then dia buat vidcall to prove that he's legit, siap tunjuk passport, driver license, credit card segala demi nak prove that he's a real person.  few days lepas vidcall which he did everyday for a week he informed me that he will be coming to msia to meet up and kalau all goes well nak kawin terus sbb malas nak buang masa (he's american by the way)

so now I am confused.. ada ke orang cepat sangat buat decision mcm tu.. takut lah pulak dia saiko ke wife beater ke apa.. i did google check on him seems to be legit

Rate

1

daisy_ms replied at 25-10-2019 08:35 PM
tumpang sekaki boleh? iols ada berkenalan dgn this guy dekat dating website... at first ingatkan sca ...

Kat america skang ni byk bencana alam hutan terbakar lar etc ramai yg cari negara lain utk stay maybe dia nak dpt kan kerakyatan malaysia that's why nak kawen dgn gadis malaysia...becarefull... Jgn diri kita dipergunakan utk greedy people

daisy_ms replied at 25-10-2019 08:35 PM
tumpang sekaki boleh? iols ada berkenalan dgn this guy dekat dating website... at first ingatkan sca ...

you kenal dekat website mana? i pun sama mcm kes you baru2 ni. tapi dis guy australian. dia ckp serious nk kawin nk masuk islam & kiteorg pernah video call. cepat sgt dia buat decision baru kenal smggu terus dia beli ticket dtg msia. bila jumpe tu dia terus reject i sebab badan i gemuk walhal i jenis berisi / chubby type bukan gemuk sgt pun. makan hati betul sebab mulut dia mmg manis sgt. sungguh tak sangka sebab ingatkan mat saleh ni jenis open minded.

haifawehbe replied at 4-11-2019 08:36 PM
you kenal dekat website mana? i pun sama mcm kes you baru2 ni. tapi dis guy australian. dia ckp se ...

jahatnya laki tu! dia reject face to face ke? dia cakap macam mana? dia hensem sangat ke sampai dok reject orang?

12Next
Return to list New