CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: reginaa

Aku Dengan Six Sense

hatikudus replied at 4-10-2019 04:51 PM
@sarah82 dah alang2 tajuk 6th sense ni, akak nak tanya ada tak zikir khusus atau ayat2 quran utk j ...

Tgh bagi susu tok... Sy teringat.. Anak kak tu perempuan la kan? Dari kecik dia sensitif pada keadaan sekeliling kan? Benda yg kita rasa biasa.. Tapi bagi dia x kan?  Contoh kalau dia pergi tempat yg ada sejarahnya.. Dia pun akan beremosi kan?

TalibanRock replied at 4-10-2019 10:17 AM
sarah ni mistik sgt la...kepawangan dari para dewata ke apa?

Choiii.. Mana ada kita pawang laaaaaa

sarah82 replied at 5-10-2019 12:23 AM
Tgh bagi susu tok... Sy teringat.. Anak kak tu perempuan la kan? Dari kecik dia sensitif pada kead ...

Ye, ppuan anak sulong. Mmg dari kecik...biasanya dia tak bgtahu akak kecuali benda tu mengacau & mengekori dia

hatikudus replied at 8-10-2019 08:47 AM
Ye, ppuan anak sulong. Mmg dari kecik...biasanya dia tak bgtahu akak kecuali benda tu mengacau & m ...

Dia sensitif tak?

Tak juga...biasa je

hatikudus replied at 8-10-2019 09:07 AM
Tak juga...biasa je

Cuba perati dia.. Dia sensitif atau tidak.. Bgtau dia.. Benda tu dia tau org tu berani atau tidak.. Jadi suruh dia ignore saja.

Kalau masih mengacau.. Bagi amaran.. Dan tanya halimi dan Ah kwan.. Depa bab2 ni pakar.. Sy tak mendalam.. Sbb sy sedang memberontak.. Hahaha

Follow Us
Edited by hatikudus at 8-10-2019 09:21 AM
sarah82 replied at 8-10-2019 09:12 AM
Cuba perati dia.. Dia sensitif atau tidak.. Bgtau dia.. Benda tu dia tau org tu berani atau tidak. ...

hahaha...thanks Sarah

Biasanya mmg dia ignore sb akak byk kali pesan buat tak tau je utk elak kena kacau.
Kadang2 akak tanya nampak apa2 ke kat asrama kolej yg dia baru pindah ni, dia kata takde apa, sume ok. Asrama lama yg nampak langsuir gayut  kat pokok2 besar. Kalau akak tak tanya mmg dia tak cerita pun

hatikudus replied at 8-10-2019 09:18 AM
hahaha...thanks Sarah

Biasanya mmg dia ignore sb akak byk kali pesan buat tak tau je utk e ...

Biasanya kami tak citer.. Sbb org percaya hantu sama mcm dlm TV tu.. Hahaha

sarah82 replied at 8-10-2019 09:45 AM
Biasanya kami tak citer.. Sbb org percaya hantu sama mcm dlm TV tu.. Hahaha

Kannn...dia gelak aje klu tengok citer antu , adiknya siap jerit2 tutup muka

hatikudus replied at 8-10-2019 09:50 AM
Kannn...dia gelak aje klu tengok citer antu  , adiknya siap jerit2 tutup muka

Sy tak tau la anak kakak.. Tapi sy biasanya nampak tak menakutkan

Edited by hatikudus at 8-10-2019 11:40 AM
sarah82 replied at 8-10-2019 09:59 AM
Sy tak tau la anak kakak.. Tapi sy biasanya nampak tak menakutkan

Antara yg dia pernah bgtahu, kat tandas biasanya makhluk berbulu hitam berkepala anjing/serigala menyeringai terjelir2. Dlm situasi lain ada yg mulut berdarah menyeringai sampai ke telinga, mata merah. Langsuir tu dia tak cerita sb dia tak sudi nak tengok bebetul rupa beliau yg bergayut tu
Oppss...sorry tuan tanah kedaung, tumpang benang

hatikudus replied at 8-10-2019 11:39 AM
Antara yg dia pernah bgtahu, kat tandas biasanya makhluk berbulu hitam berkepala anjing/serigala m ...

Entah la kakak.. Sy x pernah nampak yg menakutkan.. Sy nampak depa tanpa ada wajah.

sarah82 replied at 8-10-2019 11:44 AM
Entah la kakak.. Sy x pernah nampak yg menakutkan.. Sy nampak depa tanpa ada wajah.

Salam kak sarah. Kak sarah pandai berubat ke? Kalau sy nk tau benda mistik boleh ke?

deekhan replied at 12-10-2019 11:16 PM
Salam kak sarah. Kak sarah pandai berubat ke? Kalau sy nk tau benda mistik boleh ke?

Berubat pun tak tahu.. Hahaha

jazaa100 replied at 1-10-2019 06:29 PM
Aku dulu ada gak sikit sikit pengalaman mcm ni....aku blh dpt rasa ada org nk dtg rumah aku...pulak  ...

tang ank tu..rasanya mostly semua ibu rasa yg sama kot. lg kalau bonding yg kuat..tgk muka anak lain skit ke..cara dia panggil kita pon..dah tau ada masalah ke tak..

Kalau benda duo berbisik kat hati tu kire penjaga ke apa..

nak pi jumpe reginaa boleh x? kot2 la boleh tolong tgk sis ni,

xtaula nk ckp... byk benor masalah yg lagi masalah tak boleh buat keputusan hidup...

Aku pun begini. Hahaha.  Terutama yang vision tu. Tapi aku dapat dari kecik dah. Dulu masa kecik buat bodoh je. Ingatkan semua manusia macam tu.  Dah besar rupanya benda tu pelik.  Lama-lama baru tahu, kebanyakannya bila seseorang jadi macam tu, mesti ada campur tangan jin setan.  Kita anggap ujian bahagian kita lah ye.  Masing-masing kan ada bahagian dalam hidup nya hehehe..  Yang penting ingat tiada daya upaya melainkan Allah, dan hanya pada Allah kita meminta pertolongan dan perlindungan.  

Aku pun macam ni. Masa kecik dulu nampak hantu tu normal. Tapi masa tu aku sangat sangat penakut. Tak tahu tujuan diorang nak takutkan aku ke apa. Tapi kalau pasal keturunan tu, mak aku ada cerita mungkin dari atuk sebelah ayah aku. Tapi aku tak pernah jumpa sebab atuk meninggal 2tahun sebelum aku lahir. Tapi nenek masih hidup sampai aku final year dip dulu. Aku jugak cucu kesayangan nenek.

Satu yang aku perasan, aku ni selalu bernasib baik. SELALU SANGAT. Benda ni aku dah perasan dari zaman sekolah lagi. Pertandingan, sukan, kemalangan semuanya aku bernasib baik selama mana nenek aku masih hidup masa tu. Aku boleh tahu apa akan jadi, so aku persiapkan diri dari awal. Lagi satu aku paling pantang org menipu aku, sebab aku confirm akan dapat tahu. Tak pernah lagi org menipu aku tak tahu. Sebab tu BF aku sebelum aku kahwin sampai 6 orang. Aku kahwin umur 29, so bayangkan lah memang lama juga aku membujang. Semua berlaku curang yang aku sendiri dapat tahu. Aku benci aku ada kebolehan ni sebab aku tak suka aku tahu semua perkara. Nanti aku yang sakit hati. Pada aku lebih baik tak tahu dari tahu.

Kalau malam malam naik kereta, dalam hutan macam macam benda aku nampak. Flashback org accident pun aku pernah nampak kat Sitiawan, Perak. Celahan pokok tepi highway pun aku ternampak dia. Sampai kawan aku marah tak bagi aku duduk tepi tingkap nanti aku nampak hantu. Sejak aku habis dip, aku dah tak boleh nampak hantu dah. Alhamdulillah. Tapi still boleh rasa je lah. Cuma yang part orang menipu tu masih sama, aku masih boleh dapat tahu dengan cara tersendiri. Malas nak cerita, sebab nanti org kata riak. Huhu

Zaman boleh nampak bukan bukan dulu, kat tepi jalan aku nampak ada mamat motor terbaring parah berdarah darah. Dia terbaring sebelah motor. Masa tu aku duduk seat sebelah driver. Kawan aku pakai kereta sport, so kereta memang rendah. Masa tu otw balik dari Lumut. Jelas kereta kawan aku tu tersuluh seorang lelaki terbaring berdarah darah tepi jalan hutan sawit dalam gelap. Lagi best lelaki terbaring tu tengah pandang aku tepat macam mintak tolong angkat dia masa kereta melintasi dia. Bila melepasi je mamat tu, aku cepat cepat suruh kawan aku stopkan kereta. Diorang kata aku gila sebab time tu 2pagi. Aku ajak diorang tolong lelaki yang parah tu, tapi sorang pun tak nampak ada org dan motor kat tepi jalan atas rumput. Sedangkan masa tu semua tengah bual bual pandang depan. Mustahil driver yg alert dgn keliling pun tak nampak. Diorang memang arif kawasan tu, diorang suruh aku diam dan tidur je haram nak patah balik even aku beria iya ajak diorang tolong lelaki tu. Aku cakap lelaki tu pandang aku macam mintak tolong. Kesian sangat aku tengok keadaan dia. Tapi sorang pun tak layan permintaan aku suruh patah balik.

Masa tu aku langsung tak terfikir lelaki tepi jalan yang baru lepas accident tu bukan manusia. Aku mati mati ingat budak naik motor jatuh. Bayangkan, kalau dia parah macam tu mestilah serpihan ada atas jalan raya. Ni takde langsung. Dia pulak atas rumput sekali dgn motor. Atas rumput takkan luka macam tu. Lagi pulak betul betul sebelah line putih tepi tu je. Paling obvious, macam mana mamat tu boleh tengok aku eye to eye sedangkan kawan aku tinted 90%. Alangkan tengahari buta pun orang tak nampak dalam, inikan kat jalan gelap macam tu. How dia boleh nampak aku kat dalam tanpa ada cahaya dari dalam kereta? Berhari hari lepastu aku baru faham kenapa kawan kawan aku semua marah mata aku meliar malam tu dan taknak tolong mamat tu langsung.

Sorry TT tumpang cerita..

AnggunSophea replied at 30-12-2019 06:18 PM
Aku pun macam ni. Masa kecik dulu nampak hantu tu normal. Tapi masa tu aku sangat sangat penakut. Ta ...

seram sisssss.
takde cite penampakan lain ke?