CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 3666|Reply: 0

Apa kaitan Galen Centre dan Tan Sri Ismail Merican?

Apa kaitan Galen Centre dan Tan Sri IsmailMerican?
Satu lagi kejutan drpd geng Galen yang seolah-olah takberhenti ingin menjatuhkan Pharmaniaga. Report terkini yang ditulis Galenmelalui journalist Boo-Su-Lyn yang melaporkan TS Ismail Merican meletakkanjawatan sebagai BOD Pharmaniaga.
Pertama, saya nak faham, apa motif Galen tulis laporanini, adakah Galen cuba act macam KLSE forum, siap tolong buat pengumuman bagipihak Pharmaniaga. Sebab setahu saya, Galen Centre sepatutnya nak jadi NGO yangmendidik masyarakat dengan kajian dan laporan mengenai kesihatan. Bagus lahperjuangan Galen seperti anti vape, ubat generik, kesihatan yang lebih baik danmurah untuk rakyat dan sebagainya, saya salute kerja mereka. Tapi kenapa sampaiurusan korporat syarikat juga ingin masuk campur?
Kedua, laporan ini seolah-olah ada niat jahat nakburukkan Pharmaniaga, sedangkan terang-terangan kalau kita kaji balik siapa TanSri Ismail Merican ni, terlalu banyak isu money laundering dalam projek 9bioketika dia memegang jawatan sebagai DG Kementerian Kesihatan. Orang ramai bolehbaca link dekat sini:

Saya malas nak terjemah. Tapi nak ceritasikit pendedahan Malaysia Today fasal projek 9Bio. Guna duit rakyat sebesardana membina menara berkembar Petronas, tapi akhirnya bersepai. Projek 9Bio tuuntuk apa? Kononnya nak jadi pusat R&D vaksin halal dengan tujuanmenjadikan Malaysia sebagai hab vaksin halal dan pusat pengeluaran ubat halal.Berapa habis duit rakyat? Projek 9Bio tu diluluskan pada kos RM350 juta. Tapiakhirnya melambung sampai RM1.9 bilion. Klik link ni kalau nak tengoksummary tentang projek tu. CEO pertama projek tu ialah Datuk Dr Nor ShahidahKhairullah (gambar di atas). Apa hubungan dia dengan Tan Sri Dr Ismail Merican,mana aku tau. Yang aku nampak, Dr Nor Shahidah tu lawa. Tentu Dr Ismail punnampak dia lawa jugak. Tentulah Dr Nor Shahidah cun, bergetah dan mantap dimata Dr Ismail. Bercakap fasal Dr Ismail, klik link ini. Aku malas naktulis lebih-lebih, aku mana ada duit nak bayar saman. Aku malas nak terjemah,siapa-siapa rajin, ni link dia (blog Tak Payer Rambling dan Renungan Rakyat tupadat dengan cerita lipat dan sapu - semua lipat, semua sapu):
Dah sah-sah lah 9bio ni digunakan untuk kepentinganTan Sri Ismail Merican. Dah sah la dia corrupt. Tapi kenapa masih nak buatlaporan seolah-olah mempertahankan beliau. Boo Su Lynn ni tak buat researchdulu ke? Takkan semata-mata nak jatuhkan Pharmaniaga, sanggup dia bersekongkoldengan orang macan Tan Sri Ismail Merican