CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: elirasputia

Taraf/Darjat/Level

kiyudi replied at 4-10-2019 05:34 PM
agak2 lah .. manak..bebal btol lahh....ke saja buat bebal....kiyu tnya nih....

Hang nee memang murabbal kah koyot???

Hang microscop sikit ayat manak tuh???kan manak tanya 2 minggu lepas 3 years ???

Yang memberi gambaran...yes you visited mertua 2 weeks ago...BUT after 3years???

Simple 3rd grader punya ayat macam tuh pun otak hang boleh jadi songsang.....tu lah 'lama tak dapat' kan??air dah banyak bertakung....????

Setakat tastebud kampong macam robin hang nak belikan keropok ok ler......manak kalau budget budget pun nachos, garrette popcorns ...baru lebih bermaruah....

Nak manak sambung lagik???

menakkautau replied at 5-10-2019 06:27 AM
Hang nee memang murabbal kah koyot???

Hang microscop sikit ayat manak tuh???kan manak tanya 2 m ...

no thanks manak...xperlu smbung...

ahlisihircute replied at 3-10-2019 01:31 PM
Senang cam aku nie ...kawen ngan anak yatim piatu....

Kalau takde kakak budget2 penganti mak takpe jua sis... Pesan itu ini, nak atur itu ini... Hihi

ahlisihircute replied at 3-10-2019 01:31 PM
Senang cam aku nie ...kawen ngan anak yatim piatu....

Atau kawin dgn bangsa lain..sbb status “bawah tapak” ni org melayu je yg guna

Salam,

Pada aku sebagai suami, hak-hak seorang isteri kena diutamakan. Aku tahu mentaliti orang Melayu lelaki ni biasa isteri itu dianggap bawah tapi aku tak setuju. Aku ni agak egalitarian jadi aku beri hak pada isteri aku untuk bersuara sebab dia pun sama level dengan aku. Dan dia jadi partner yang terbaik dalam hidup aku, kawan rapat dan segala-galanya.

Berkait bab ibu dan adik beradik pula, aku hormat mereka semua cuma aku pegang satu prinsip, jangan campur tangan isu-isu hal keluarga aku sampai nak dictate itu ini. Satu kepantangan dan keegoan aku kalau 'orang luar' campur tangan tak kira mak bapak aku atau mertua aku. Sekadar bagi pandangan, cadangan aku terima tapi nak arah itu ini, sorry aku caras je dorang.

Bab ni aku bertegas sebab dah banyak aku perhati rumahtangga boleh runtuh kalau lelaki tak kuat dan ada prinsip. Sekali kena jentik dengan mak kata syurga bawah tapak kaki dia aku tak setuju. Aku siap cakap to my mum jangan nak arah itu ini pada family aku, aku as ketua aku ada acuan aku. Walaupun nampak angkuh aku kena buat sebab kalau tak silap haribulan aku buka pintu meluru mak dan adik2 aku nak masuk campur. So lelaki kene ada pendirian.

Rate

1

Genkidesuka replied at 3-10-2019 07:42 AM
Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Biarlah org nak kata apa pun, TT.  Level tinggi ke rendah  ...

Waalaikumsalam & thank you Genki

Follow Us
cmf_chipmunk replied at 8-10-2019 06:03 AM
Salam,

Pada aku sebagai suami, hak-hak seorang isteri kena diutamakan. Aku tahu mentaliti orang M ...

Baguslah if lelaki protect hak isteri..Tapi sedih bila fikir org cakap hidup tak berkat Org melayu kan suka cakap anak derhaka, tak cium bau syurga.. syurga di bawah kaki ibu etc etc

Memang betul tak dinafikan kita pun hormat mereka tetapi kenapa some parents, or ibu ni tak cuba faham dan redha dan restu
bukannya anak buat benda jahat, maki hamun atau bertindak kasar..atau buat benda jahat
cuma kita minta mereka faham..
tapi bila mereka tak boleh nak faham
kita tak ada pilihan tapi untuk protect our peace....
tapi now dah mcm kita pula jahat? and diorang pula victim...

tagas replied at 3-10-2019 06:46 AM
ibu hilang tiada ganti

isteri hilang bleh carik lain

sad but true
kesian jadi isteri ni

elirasputia replied at 15-10-2019 09:54 PM
Baguslah if lelaki protect hak isteri..Tapi sedih bila fikir org cakap hidup tak berkat Org melayu ...

Pada pemerhatian aku, orang Melayu ni agak taksub kalau bicara tentang ibu. Tengok kisah Tanggang, Batu Belah Batu Bertangkup, psyche orang Melayu mudah tersogok perkara-perkara ni. Anak-anak salah tapi ibu bapa sentiasa betul. Tapi sebenarnya tak semua begitu memandangkan zaman dah berubah.

Kadang2 aku terfikir emak-emak ni cemburu agaknya bila anak lelaki atau perempuan utamakan pasangannya. Mereka cemburu sebab kita anak-anak tak utamakan mereka walaupun kita dah berkahwin. Walhal sebenarnya, emak-emak ni sebagai isteri pun patut tahu biarlah anak-anak mereka lalui hidup dengan baik sedangkan mereka (emak-emak) dah lalui semua tu dahulu. Aku pernah kata pada mak aku kalau mak cuba nak goncang dan persoal wife aku aku tak teragak-agak stand for myself and family. Kadang2 aku pelik kenapa mak mak ni punya melenting cakap anak lelaki ni hak aku walhal satu tika dulu dia pun pernah jadi isteri. Hai letih nak cerita bab ni.

Apa aku percaya wife ni ada kedudukan istimewa dan dia tahu apa aku lalui. Isteri ni taklah sempurna seratus peratus tapi kita percaya dia menjadi support kita paling baik masa jatuh bangun jadi aku tetap hargai pasangan aku. Buat emak-emak dan ayah-ayah kandung dan mentua, apa aku selalu harap ialah faham anak-anak ni hidup makin mencabar dan berilah sokongan. Bukan tagih itu ini sampai suami dan isteri berantakan, anak2 (cucu) mereka terabai.

Rate

1

12
Return to list New